Aldatildigini bile bile iliskisine devam eden varmi?

evet kizlar uzmanlarda affetmeyin ilerde sagliksiz bi iliskiye dönüsür istesenizde ubutamassiniz diyolar bende esimle konusurken hep söylemisimdir hayatta bi tek aldatilmayi kabullenemem diyorum oda bana hep söyler evde temiz bi esin varken dalavereyle sana yaklasan kadinami gidilir öyle kadindan hayir gelmez der yolu yol olmayan insandan hayir gelmez der Allahtan korkan birisi olarak esime güvenim sonsuz inanci güclüdür esimin Allah herkese böyle evlilikler nasip etsin ve yuvamizi kötülüklerden korusun kizlar

bir buçuk sene önce aldatıldım ve affetmedim beni kaybetmek ona koyan en acı şey oldu intikam almaya gerek kalmadı yanı hoş almazdımya intikam çok merhametliyimdir ne geliyosa bu merhametimden geliyo başıma allah younu açık etsin herkesede tavsiyem affetmeyin çünkü asla unutamazsınız ve bu zamanla sağlığınızı bozar sikinti sitres en büyük hastalıktir

başıma gelmedi ama gelseydi sanırım affetmezdim
allahıkm yaşatmasın ama elbette yaşayanlar var :KK43:
allahım onlara güç kuvvet versin sabır versin

ewt war BEN çoçuğum içn katlandım ve afettim şuan devam edip etmediğini bilmiyorum ama

bırakırım sürekli güvensizlik içinde yaşamaktansa, kendime güvenip bırakırım arkamada bakmamak için elimden geleni yaparım. kadınlarında hep aynı düşünmesi lazımki erkekler bu kadar rahat olamasın.

aldattı boşandım.arkama dönmedim bile.gördüğüm tek şey erkeklerin terkedildiklerinde ne kadar çirkefleşebileceği oldu.boşandığımızda hakime bir tepsi baklava gönderecek kadar alçaldı beyfendi yalvaran kendisi değilmiş gibi o anda anladım doğru kararı verdiğimi:) gitti beni aldattığı kadınla evlendi.cocuğu olmuş allah analı babalı büyütsün ama kadına çok acıyorum çünkü bu sefer o aldatılıyor:)

Hayatta katlanamayacagim tek seydir aldatilmak,bir degil yirmi cocugumda olsa o anda benim icin hersey biter:KK20:

şuan eşime bagımlı olsam bile eger aldatırsa bosarım.. çalımsıyorum dıye ona baglı kalcak değilim..
hiç mi iş bulamadım gider apartman merdivenlerını silerim..evleri temızlerim ücret karısılı yınede ona muhtac olmam..bosarım.
ancak bi arkadasım yenı evlendı nısanlıyken eşi aldatmıs kız bunu bile bile evlendı.. eşinin acıklaması ise su aynen yazıyoruım : nısanlıyız sonucta..sadece o kızla cinsel acıdan gorustum duygusal bişey yok'' şookk oldummm.. ve kız arkadasım hiç bişey olmamıs gibi devam etti..nişanı atmak soyle dursun evlendı onunla.

Ben eskiden bu konuda daha farklı düşünüyordum.. Ama yaşadıklarım, gözlemlediklerim fikrimi değiştirdi..

Aldatan kocayı affetmeye çalışmak, aklına geldikçe gözyaşı dökmek, sürekli kendi içinde bir mücadele içinde olmak demek.. Ve bu da hergün yüzlerce sinir hücresinin ölmesi demek.. Sinir hücresi de yenilenmiyor malum..

Yani adam yuvasını, ilişkisini düşünmeyecek, adrenalin ve tutku peşinde koşacak.. O mutlu olacak.. Sonra enselenince "ah gülüm,vah gülüm, affet kulun köpeğin olayım" diyecek.. Ben onu affetmeye kendimi zorlaya zorlaya kanser olacağım, pışşıık..:KK19::KK19:

Ayrıca uzmanlar, aldatanın muhakkak tekrar aldatacağını, çünkü aldatmanın bir ruh hali değil, bir kişilik bozukluğu olduğunu söylüyor.. O kişilik bozukluğu kimi insanda sürekli ön plandadır, kimi insanda da belki bazı etkenler sonucunda ortaya çıkar. Ama neticede o insanda vardır bu özellik.

Bir uzman diyor ki, "Aldatan erkeği affetmeyin, bu durumda sadık bir erkek olma ihtimali olabilir. Tabi bunun yararını o erkeğin bir sonraki ilişkisi görür."..

Ayrıca eskiden "çocuklarım için sürdürüyorum" diyen kadınlara hak verirdim, şimdi ona da toleransım yok..

Aldatılan kadın eski huzuruyla, mutlulukla kocasını-yuvasını sevemiyor, bunu gözlemledim. O evden hırgür eksik olmuyor. E çocuklara bu durum zarar vermiyor mu. Herkes kiminle mutluysa onunla yaşasın, en güzeli.. Bir çocuk babasını her akşam görmekle tatmin olacak diye bir kural yok..

Bunlar benim düşüncelerim.. :KK19:

Son düzenleme:
ben bilsem ki duysam ki ya da görsem asla affetmem, cocugum da var gene affetmem.
zaten öyle bi babadan ya da öyle sorunlu bi iliskiden cocuga bi hayir gelmez ki,neden cucuk icin affedecekmissin.
erkek aldatirken cocugu düsünüyo mi?
hayir efendim, giderim ve suratimi görmez bi daha, ben her zaman dedim ki hersey affederim ama dayak ve aldatma asla.

Kendine saygisi olan kisi affetmemeli. Sirf maddi yönden kendimi bagimli hissettigim icin bosanmazsam zaten kendimi satilik gibi hissederim...

2 hikaye var biri babam annemi aldattığı gibi annem boşadı babamı hayatlarımız alt üst oldu aldattığı kadınla evlendi babam ve birkaç sene öncesine kadar aldatma huyunu sürdürdü ama o kadın gıkını çıkarmadı oturdu hangisi doğru bilmiorum

2. hikaye dayım yengemi aldattı de3falrca en son yakalandı o sırada yanlış ameliyat kurbanı oldu yengem aylarca baktı ona ama adam bu beni affetti diyip azıttı başka kadınlaran çocuk yapmaya kalktı yengeye tehditler aşağılamalar ama yinede boşanmadı durulmadıda birini bulduğu anlar yine aynı adiliklere devam ediyor yengem ise çocuğu için susuyor hak da veriorum boşanma zamanında uğraşılmayacak kadr çirkef bir adam

işte bu yakın iki örnekten sonra hayat bize ne gösterirse onu yaşarız herhalde demekten başka çare yok

inşallah yaşamayız hiçbirimiz

selam, ben aldatıldığımı öğrendim. ama kocam inkar etti. o an boşanmayı düşündüm ve 3 aylık hamileydim. bebeğimi de aldıracaktım. ona hiç bir mecburiyetim olmamasına rağmen bebeğim için yola devam ettim. bu konuyu da unutmaya çalıştım ama yüz sene geçse de unutamam. lütfen büyük konuşmayın.. her erkek yapar bunu da unutmayın. bir dahaki sefere hiç bir şeyin affı olmayacak..

canim umarim tetrar yasamazsin cok ama cok kotu bir duum bende aynen devam edenlerdenim.unuttummu asla,afettimmi asla,sonmu oldu asla her zaman arkasi geldi.

Bir kişisel gelişim kitabında okumuştum eşiniz aldatırsa siz yine de ona bir şans verin demiş, en modern en özgür kadın bile bunu söylemiş.

Sevgilim yaparsa hiç affetmem, def ederim aklımdan gönlümden hayatımdan ama kocam yaparsa kesin konuşmayayım, büyük de konuşmayayım o zamanki şartlar, benim duygularım belirleyecek ne yapacağımı...

Bir kişisel gelişim kitabında okumuştum eşiniz aldatırsa siz yine de ona bir şans verin demiş, en modern en özgür kadın bile bunu söylemiş.

En özgür, en modern kadin bile enayi yerine koyulmaya tamam mi diyor, pes yani :KK47:

Son düzenleme:
benim cevremde de cok tanik oldugum böyle iliskiler var,hatta eski kaldigim yerde iki baci ayni adamla birlikteydi,ve aslinda adam büyük olan kizla evli ve iki cocugu vardi,bu olay ortaya ciktigin da cok sasirmistik ama ablasi buna inanmadi be herkese inat kardesini kendi evine aldi ve enistesiyla ayni ise basladi artik siz düsünün gerisini ..rezalet ya,
ama bence aldatilmak onur kirici bisey,insanlar sevgileri saygilari bitiyosa,yada baska insanlardan hoslaniyolarsa önce birlikteliklerini bitirip sonrada ne yapmak istiyolarsa yapabilirler..ama suda bir gercek ki hayatta benim erkek arkadasim asla aldatmaz yada abenim esim asla aldatmaz diyen kadinlardan olmayacagim,cünkü bence her erkek aldatir:))ama birincide ama ikincide ama ücüncüde

evt bende aldatıldım afettim kimse büyük konuşmasın herkesin basına gelebilir son bir şans verdim hasta kızım için

sanki bunu bende yaşadım..sanki diyorum çünkü bir gün cep telefonuna bır bayandan msj gelmıştı bayan dıyorum çünkü numarayı o tuvaletteyken not ettım bır yere aradım sonra bayandı çıkan...ona söyledığımde önce bılmıyorum dedı sonrada ne düşünürsen düşün dedi...bu kadar basit sanki bır anda beynım başka gezegene gıttı dünya değiştim..iş yerinde 2 tane bayan vardı ıkısıde ayrılmıştı eşlerınden bunlarla çok samimiydi..kadınlar buna çok ilişkilerındekı çok özellerı bile anlatıyordu ve buda evde gelıp bana dıyordu..işyerıne gittiğimdede kadınları biri bana hiç hoş bakmıyordu ve bu kadının iş yerınde evlı barklı adamla ilişkisi vardı ve koca iş yerınde kımse yokmuş gıbı bunları düğüne götürecek adamın kıznın düğününe götürdü bu kadını arabayla...yanı beni aldattımı diyecem ama Allah belasını versın dıyorum...ondan sonra tabıkı hiç bir şey eskısı gıbı olmadı yüzüne baksamda hep içimde çığ gibi nefret büyüdü ona bir insan bu kadar saygısız olabılırmı karsısndakını hiç yerıne bu kadar koyabılırmı koyarmış ....

Kimse aldatılırsam affederim demez herhalde. Affetmem yazmanın bir anlamı yok.
Sevmediğin veya tarafından sevilmediğin biriyse karşındaki umrunda olmaz ki zaten bekliyorsundur. Ama aşık olduğun bir insan bunu yapmışsa unutamazsın. Ona geri döndüğünde artık sevmiyorsundur eskisi gibi ve aldatması umrunda olmamaya başlar yani affedersin. O rahatlık yerini senin aldatmana bırakır. İntikamla karışıktır belki o an kişinin ne hissettiğine de bağlı.
Aşık ve birbirini her açıdan doyuran iki insan bir başkasını araya sokmaz. Hele kadının aldatması çok zordur. İlişkinin onarılması için en ufak bir umut ışığı görüyorsa kadın asla aldatmaz. Aldatamaz. Erkekler daha hoyrattır. Bir sebep bile gösteremedikleri olur. Aslında ilişkiye sahip çıkması gereken erkektir. Kadın düştüğünde erkek kaldırmalıdır. Kadın kadar fedakar olamazlar ama fedakarlıktan bahsetmiyorum. Onun için kelime türetilmemiş daha. Nasıl desem erkeğin güçlü tabiatı ilişkiye yansımalı, kadın kendini güvende hissetmeli diken üstünde değil. Kadın korkmamalı, kullanıldığını hissetmemeli. Güçlü tabiattan kastım da karşısında çocuk varmış gibi gözlerini pörtletip bağıran çağıran adam değil tabiki. Zaten öyle tipler en ufak zoru gördüklerinde mızırdanmaya başlarlar, ispatlamaya çalıştıkları güçleri anca kaçıp gitmeye yeter. Ya da geri dönüp affet diye zırlamaya. Erkek erkek olduktan sonra kadın kadın gibi olur. Yaradılış sırasında bile mantık budur bence. Gerçek bir erkek ve gerçek bir kadından oluşan ilişkide de kimse kimseyi aldatmaz.

X