Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Anal fissür ameliyatı hakkında.lütfen bakar mısınız?

annem olmuştu geçen yıl oğün biraz sıkıntısı omuştuu hafişte kanaması ama ertsi ğün daha iydi ilaç vermişlerdi bidee kulanmıştı geçmiş olsun size

yemeklerden 15 dk önce dereotu yemek işe yarar mı ?

dereotunu zeytinyağı ve yoğurt ile karıştırıp yiyin çok işe yarıyor.

dışkınızı hissettiğiniz an gidin yapın asla ertelemeyin.

poponuzu ıslak mendille silin asla normal tuvalet kağıdı kullanmayın!

baktınız dışkı sert, sakın ama sakın zorlamayın! çıkın wcden sıcak su ttun, anestol sürün, yoksa yağ sürün, ya da sıcak suya oturun bir süre sonra dışkılayın.

benimki çok ilerlemişti ameliyat olmak zorunda kaldım. siz siz olun ameliyatlık düzeye gelmeyin, ameliyat da kolay değil arkadaşlar.

arkadaşlar merhaba!

çocuklugumdan beri ara ara nüksediyordu makatta dışkılama sırasında acı,kuruluk... Yine ara ara kanama oluyordu çok az... Maalesef ki 1 haftadır çok şiddetlendi... 3 farklı doktora gittim... 3 ü de ameliyat dedi...

Ilki ameliyatın çok ağrılı oldugunu,1 ay iyileşme süresi oldugunu, dışkı kaçırma riski oldugunu söyledi.

Ikincisi ukalanın tekiydi bugün yatar yarın çıkarsın dedi. Isosorbite dinitrate 30 gr vazelin içine verdi ama hiç bir işe yaramadı.

Son gittigim doktor fitil,anestol ve kortos verdi. çok şükür bunalr azıcık toparladı beni...

çok kötüydüm, tuvaletimi ağlaya ağlaya yapıyordum canım anlatamayacagım kadar çok yanıyordu:KK43: işte bu son fitil birazcık iyileştirdi. Bi de batticon lu suya oturuyorum...

Bu hastalıgı yaşayan, ameliyat olanlara bir sorum var !!!

Ameliyat riskleri beni çok korkutuyor...ameliyat sonrası tekrarlama durumu da varmış. Ameliyat olan arkadaşlar şu anki durumunuz nasıl? Cerrahi yöntemle ameliyattan bahsediyorum bu arada lazer degil...

Lütfen bana yazın arkadaşlar :KK43:

özel mesaj yazamıyorum. 100 msj yollamam gerekiyomuş forumda :KK43: ist nisa hast.de oldum ben ameliyatı nevin hanımdı doktorum. çook geçmiş olsun. Allah şifa versin

arkadaşlar merhaba!

çocuklugumdan beri ara ara nüksediyordu makatta dışkılama sırasında acı,kuruluk... Yine ara ara kanama oluyordu çok az... Maalesef ki 1 haftadır çok şiddetlendi... 3 farklı doktora gittim... 3 ü de ameliyat dedi...

Ilki ameliyatın çok ağrılı oldugunu,1 ay iyileşme süresi oldugunu, dışkı kaçırma riski oldugunu söyledi.

Ikincisi ukalanın tekiydi bugün yatar yarın çıkarsın dedi. Isosorbite dinitrate 30 gr vazelin içine verdi ama hiç bir işe yaramadı.

Son gittigim doktor fitil,anestol ve kortos verdi. çok şükür bunalr azıcık toparladı beni...

çok kötüydüm, tuvaletimi ağlaya ağlaya yapıyordum canım anlatamayacagım kadar çok yanıyordu:KK43: işte bu son fitil birazcık iyileştirdi. Bi de batticon lu suya oturuyorum...

Ameliyat riskleri beni çok korkutuyor...ameliyat sonrası tekrarlama durumu da varmış. Ameliyat olan arkadaşlar şu anki durumunuz nasıl? Cerrahi yöntemle ameliyattan bahsediyorum bu arada lazer degil...

merhaba arkadaşlar,
Başımdan geçenleri anlatmak istedim. eğer çok ağrılı ve kanamalı bir fissürünüz varsa beklemeyin ameliyat olun derim. içmediğim ot bağırsak ,düzenleyici ilaç ,sürmediğim krem kalmadı. bende tam 9 ay boyunca kanamalı ara ara düzelen sonra tekrarlayan bir fissür mücadelem oldu. sonunda 3. kez acile gidip muayene oldum. ameliyattan korktuğum için bekledim. ve geçen hafta pazartesi ameliyat oldum. şuanda 13 gün oldu ilk günlerimde daha rahattım belkide ağrı kesici içiyordum sürekli ama şuanda tuvalete gittiğimde ağrım oluyor. ilk günlerde zaten evdeydim gaz çıkatma ve tutamama isteğiniz oluyor. ama şuanada dokularım iyileştikçe makattaki kaslar kendini toparlıyor ve gaz kaçırma olmuyor. pazartesi işe gideceğim. öyle 10 günde iyileşecek bir durum değil bilginiz olsun. tuvelinizi yapınca yardıma ihtiyacınız oluyor.. tahmini 1 ay diyorlar inşallah 15 gün sonra geçer. benim ameliyatımi sertaç demirel yaptı. ilgili bir doktor.hastayı anlıyor.
ameliyat olup iyileşme süreci nekadar sürdu benim ağrılarım normal mi merak ediyorum bunu paylaşan arkadaşlar olursa çok mutlu olurum.
umarım yardımım dokunur aci şifalar diliyorum herkese.

arkadaşlar merhaba!

merhaba arkadaşlar,
Başımdan geçenleri anlatmak istedim. eğer çok ağrılı ve kanamalı bir fissürünüz varsa beklemeyin ameliyat olun derim. içmediğim ot bağırsak ,düzenleyici ilaç ,sürmediğim krem kalmadı. bende tam 9 ay boyunca kanamalı ara ara düzelen sonra tekrarlayan bir fissür mücadelem oldu. sonunda 3. kez acile gidip muayene oldum. ameliyattan korktuğum için bekledim. ve geçen hafta pazartesi ameliyat oldum. şuanda 13 gün oldu ilk günlerimde daha rahattım belkide ağrı kesici içiyordum sürekli ama şuanda tuvalete gittiğimde ağrım oluyor. ilk günlerde zaten evdeydim gaz çıkatma ve tutamama isteğiniz oluyor. ama şuanada dokularım iyileştikçe makattaki kaslar kendini toparlıyor ve gaz kaçırma olmuyor. pazartesi işe gideceğim. öyle 10 günde iyileşecek bir durum değil bilginiz olsun. tuvelinizi yapınca yardıma ihtiyacınız oluyor.. tahmini 1 ay diyorlar inşallah 15 gün sonra geçer. benim ameliyatımi sertaç demirel yaptı. ilgili bir doktor.hastayı anlıyor.
ameliyat olup iyileşme süreci nekadar sürdu benim ağrılarım normal mi merak ediyorum bunu paylaşan arkadaşlar olursa çok mutlu olurum.
umarım yardımım dokunur aci şifalar diliyorum herkese.

herkese sifa diliyorum öncelikle ben de bu derrten uzunca süredir cekenlerdenim
cok yıllar oldu hep kabızım ibs denen bagırsak rahatszlıgım varmıs bır de bagırsaklarda itme gücü yok benim anladgım bundan ötürü tuvalet hep iskenceydi
ama sonucu daha ıskence oldu fissür artı hemoraidle tabi
bundan iki sene evvel fissür ameliyatı oldm burada anlatılanlar kadar acılı sancılı bi sürec yasamadm sukur amelıyattan sonra cok cabuk ıyılestm agrım sızım olmadı hic benm
sornasında epeyce sure rahat ettim en cok lanet kasıntılar yanma hıssı benı bıtırendı baya bı duzene gırmstı ama kabızlk sıkayetnn devam etmesı ve akabınde hamılelık eklennce su an basa sardım filmi hem de eskisinden daha fena haldeyim gece gündüz surekli yanma acı kasıntı agrı kanama ne ararsan hepsi var bir de önceki aemlıyattan kalan yerde sankı kuması büzerek dikersiniz de gerilir ya aynen öyle derimde gerilme var gerildikce de tarfsız bı acı verıyor tabi.acıkcası nefret ettım artk gece uykularımdan uyanıyorm tekrar etme ihtimali hep var bıseyler degsmedkce sanrm yenıden doktor arayısına gırdm cok canm yanıyor zira:KK43:

HER DOKTORA AMELİYAT OLMAYIN!!!
daha önce anal fissür başlıkları altınada yazmıştım,
2011 ocak ayında tanıştım bu hastalıkla, 3 ay sonra doktora gittim3 aydır çekiyorum dememe rağmen bana kronikleşmemiş geçer dendi. Krem ilaç yazmıcakmısınız sorum üzerine hemoroid olmamasına rağmen bana hemoroid kremi bide fito krem yazdı. bir işe yaramadı tabiki. Daha sonra ünv hastanesinde bir genel cerraha gittim, El yapımı ilaç yazdı. Onuda 2 ay kullandım işe yaramadı. bu arada 4 ay olmasına rağmen yine kronikleşmemiş dendi. haziranın sonunda ameliyat oldum. Bana 1 ay da tamamen geçeceğini bu süreçte de sosyal yaşamımın etkilenmeyeceğini , çok basit bir ameliyat olduğunu söyleyerek ikna etti, gerçi artık başka çağrem kalmamıştı. Ama söylendiği gibi hemen iyileşmiyorsunuz arkadaşlar ben 2 hafta wc de ameliyattan sonra çekmediğim acıyı çektim. Bu arada internette ve tv de hemoroid ve fissür için bitkisel hap reklamları var arkadaşlar şuan ismini yazamıyorum. Onlara paranızı ve zamanınızı harcamayın lütfen hiçbir işe yaramıyor ben kullandım.
Derken ameliyat olalı 1 ay oldu ve ben hala iyileşemedim, benim cildim hassas ve yaralarım geç iyileşir heralde buda ancak iyileşicek dedim. sonra 4 ay geçti hala rahatsızım. Ameliyat olduğum doktora gittim. Muayeneden sonra çatlak iyileşmiş, bir şey yok dedi. ben aksini iddia edemedim tabi. Ve bunu söyleyen bir DOÇENT arkadaşlar. Aksine benim çatlağım hiç iyileşmemişti. Çünkü yeteri kadar kası kesmemiş, göz kararı kesmişti. Devlet hastanelerinde bu ameliyatta kullanılması gereken BASINÇ ALETİ kullanılmıyor, doktor göz kararı kesiyor, eğer fazla keserse gaita kaçırması oluyor risklerden bir tanesi bu. Çok şükür benim fazla kesilmedi ama az kesildi ve spazım ortadan kaldırılmadığı için iyileşme olmadı. Bu konununda Sağlık Bakanlığına bildirilmesi lazım. Eminim bu sebeple mağdur olan çok insan var.
2 aya yakın oluyor, bu konunun uzmanı, yani proktoloji uzmanı diye geçiyor bir profa muayene oldum bana botox un benim için uygun olduğunu söyledi. yaptırdım şimdi tamamen iyileşmedim ama rahatladım çok şükür, 15 gün sonra kontrole gidicem. botox un süresi 4 ay mış. Bu aylar içinde iyileşiceğimi umuyorum. Buraya yazacağım tamamen iyi olduğumda.

Son olarak her genel cerrah bu ameliyatı yapıyorum dese bile yapamıyor, benim gibi mağdur olmayın arkadaşlar 1.5 yıldır çekiyorum. doktorunuza ilk sorunuz şu olsun, basınç ölçer aleti kullanıyormusunuz. kullanmıyoruz derse lütfen o doktora ameliyat olmayın, Bunun tek çözümü ameliyat kas yırtılınca orada spazım oluşuyor bunu sizde hissediyorsunuz zaten, dolayısıyla kan ile beslenemediği için yara kesinlikle iyileşmiyor. ,herkese geçmiş olsun.

2011 ocak ayında tanıştım bu hastalıkla, 3 ay sonra doktora gittim3 aydır çekiyorum dememe rağmen bana kronikleşmemiş geçer dendi. Krem ilaç yazmıcakmısınız sorum üzerine hemoroid olmamasına rağmen bana hemoroid kremi bide fito krem yazdı. bir işe yaramadı tabiki. Daha sonra ünv hastanesinde bir genel cerraha gittim, El yapımı ilaç yazdı. Onuda 2 ay kullandım işe yaramadı. bu arada 4 ay olmasına rağmen yine kronikleşmemiş dendi. haziranın sonunda ameliyat oldum. Bana 1 ay da tamamen geçeceğini bu süreçte de sosyal yaşamımın etkilenmeyeceğini , çok basit bir ameliyat olduğunu söyleyerek ikna etti, gerçi artık başka çağrem kalmamıştı. Ama söylendiği gibi hemen iyileşmiyorsunuz arkadaşlar ben 2 hafta wc de ameliyattan sonra çekmediğim acıyı çektim. Bu arada internette ve tv de hemoroid ve fissür için bitkisel hap reklamları var arkadaşlar şuan ismini yazamıyorum. Onlara paranızı ve zamanınızı harcamayın lütfen hiçbir işe yaramıyor ben kullandım.
Derken ameliyat olalı 1 ay oldu ve ben hala iyileşemedim, benim cildim hassas ve yaralarım geç iyileşir heralde buda ancak iyileşicek dedim. sonra 4 ay geçti hala rahatsızım. Ameliyat olduğum doktora gittim. Muayeneden sonra çatlak iyileşmiş, bir şey yok dedi. ben aksini iddia edemedim tabi. Ve bunu söyleyen bir DOÇENT arkadaşlar. Aksine benim çatlağım hiç iyileşmemişti. Çünkü yeteri kadar kası kesmemiş, göz kararı kesmişti. Devlet hastanelerinde bu ameliyatta kullanılması gereken BASINÇ ALETİ kullanılmıyor, doktor göz kararı kesiyor, eğer fazla keserse gaita kaçırması oluyor risklerden bir tanesi bu. Çok şükür benim fazla kesilmedi ama az kesildi ve spazım ortadan kaldırılmadığı için iyileşme olmadı. Bu konununda Sağlık Bakanlığına bildirilmesi lazım. Eminim bu sebeple mağdur olan çok insan var.
2 aya yakın oluyor, bu konunun uzmanı, yani proktoloji uzmanı diye geçiyor bir profa muayene oldum bana botox un benim için uygun olduğunu söyledi. yaptırdım şimdi tamamen iyileşmedim ama rahatladım çok şükür, 15 gün sonra kontrole gidicem. botox un süresi 4 ay mış. Bu aylar içinde iyileşiceğimi umuyorum. Buraya yazacağım tamamen iyi olduğumda.

Son olarak her genel cerrah bu ameliyatı yapıyorum dese bile yapamıyor, benim gibi mağdur olmayın arkadaşlar 1.5 yıldır çekiyorum. doktorunuza ilk sorunuz şu olsun, basınç ölçer aleti kullanıyormusunuz. kullanmıyoruz derse lütfen o doktora ameliyat olmayın, Bunun tek çözümü ameliyat kas yırtılınca orada spazım oluşuyor bunu sizde hissediyorsunuz zaten, dolayısıyla kan ile beslenemediği için yara kesinlikle iyileşmiyor. ,herkese geçmiş olsun.

son durumunu yazarmısın ben direk botox yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edermisin

son durumunu yazarmısın ben direk botox yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edermisin

merhaba, eskiye göre çok çok iyiyim ama hiçbir şey yokmuş gibi değil şu an, hala küçükte olsa bir şeyler hissediyorum, sanıyorum yavaş yavaş iyileşiyor, bugün tam 60 gün oldu. 10 gün içinde tekrar kontrole gideceğim, umuyorum iyileştiğini doktordan da duyarım daha rahatlarım.
botox u tavsiye edebilirim ama gittiğiniz doktorun tavsiyesi önemli, eğer yırtık büyükse botox u yapmıyorlar. Ameliyata göre çok konforlu ama iyileşme süresi başarılı bir ameliyata göre biraz daha uzun. Ameliyattan sonra 1-1.5 ay, botox için 4 ay veriyorlar.

arkadaşlar ben botox olalı tam 3 ay oluyor, şu an çok iyiyim çok şükür, geçen ay kontrole gittim doktorda çok iyi dedi. Hala yediklerime dikkat ediyorum, sanırım çok uzun süreler bunun etkisinden kurtulamayacağım aklım fikrim yediklerimde.
Eğer çatlağınız küçükse botox u tavsiye edebilirim ama buna doktor karar veriyor tabi.
Ameliyatı da söyleyim ameliyat gereken arkadaşlar için, 15 dakika sürüyor, belden aşağı uyuşturuluyor, ameliyathaneden çıktıktan sonra 3-4 saat bacaklarınızın açılmasını bekliyorsunuz, sonra eve dönebilirsiniz. Hastanede kalınmıyor. Mtutlaka "BASIÇ KONTROL ALETİ" kullanıyormusunuz diye sorun doktorunuza, benim gibi ameliyattan sonra çekmeyin.
sağlıklı günler.

Herkese merhabalar...İyileştiğimden beri bu başlıkta yazılanlara bakmaya gerek görmüyodum çok şükür ama bu illetten nasıl kurtulduğumu burdaki mağdurlara da söyleyip bi hayır duası almak ve sevaba girmek istedim açıkcası..Burda sıkıntısını anlatan herkesi okadar iyi anlıyorum ki...Aylarca çekmediğim kalmamıştı benim de..Her gün ama hergün her türlü siteden çare arıyodum.İnternetten aldığım pahalı ilaçlar,bitkisel kürler,kremler...Çoğu geçici rahatlama sağladı sadece..Hem hemoroid hem de fissür vardı hem de..Ne zaman ki bir gece sabaha kadar uyuyamadım sancıdan sabah hemen kalkıp uzun zamandır netten araştırdığım ve heryerden adını duyduğum doktordan aynı gün için randevu aldım ve 5 saat sonra ordaydım.Bu kişi Mevlüt Topbaş adında bi doktor.Umarım isim vermem yasak değildir.Ankarada muayenehanesi var.Ve adam doktor değil sanki sihirbaz.Benim uzun uzun anlatmama gerek yok ,nette adını yazdığınızda forumlarda herkes onu uzun uzun anlatıyo.Gittikten 10 dakka sonra ameliyata girdim,maksimum 10 dakka ameliyat sürdü ve bi 10 dakka sonra da paramı ödeyip ordan çıktım ve eşimle yemeğe gittik..Ve arabada arkada yata yata 4 saatlik yol geldim.azcık canım yandı o da popomdaki bantların derimi çektirmesinden kaynaklıydı :) veee ertesi gün banyomu yapıp yeniden doğmuş gibi hayatıma devam ettim..İnanın söylediklerimde ne bir yalan ne de bi abartı var..Hala adama dua ediyorum aklıma geldikçe..Siz de bu derdi daha fazla çekmeyip bu adamı araştırın ve sonra da hem ona hem de bana dua edin.Allah şifanızı versin inşallah..

özel mesaj yollayamıyorum kiimseye helinim08 arkadaş da sormuş nerde ameliyat olduğumu. istanbulda nisa hastanesinde nevin yılmaz dı doktorumda orda ameliyat oldum. 8 ay oldu hiç bir problemim yok çook sükür. tabi amelyat sonrası yediklerime dikkat ediyorum. karabiber ekşi yemiyorum.tuvalette fazla kalmıyorum ve ıkınmıyorum. bunlar da önemli ama bence hiç acı cekmeyin ameliyat olun derim

arkadaşlar ben 1 hafta çektim ama dayanamadım doktora gittim iyi ki bu kararı vermişim procto glyvenol fitil verdi 2. gün rahatlattı ki oturamıyordum acıdan şu an çok rahatım yanınada bir tane pomat alırsanız çok çabuk iyileşiyor umarım yardımcı olur

arkadaşlar ben botox olalı tam 3 ay oluyor, şu an çok iyiyim çok şükür, geçen ay kontrole gittim doktorda çok iyi dedi. Hala yediklerime dikkat ediyorum, sanırım çok uzun süreler bunun etkisinden kurtulamayacağım aklım fikrim yediklerimde.
Eğer çatlağınız küçükse botox u tavsiye edebilirim ama buna doktor karar veriyor tabi.
Ameliyatı da söyleyim ameliyat gereken arkadaşlar için, 15 dakika sürüyor, belden aşağı uyuşturuluyor, ameliyathaneden çıktıktan sonra 3-4 saat bacaklarınızın açılmasını bekliyorsunuz, sonra eve dönebilirsiniz. Hastanede kalınmıyor. Mtutlaka "BASIÇ KONTROL ALETİ" kullanıyormusunuz diye sorun doktorunuza, benim gibi ameliyattan sonra çekmeyin.
sağlıklı günler.

Ben de anal fissür ameliyatı oldum 2 yıl önce ama sonrasında hep küçük bir sızlama yaşıyordum tuvalette... şu anda küçük kesik halinde bir acı hissediyorum, eskisi kadar acı vermese de ve tuvaletten 5 saat sonrasına kadar sızlama devam ediyor. psikolojim çok bozuldu gerçekten, ameliyat öncesi gibi olamayacağımı düşünmeye başladım. Botox u düşünüyorum ama sonuçlarını da bilmiyorum, Ankara da botox yapabilcek doktor tavsiyesi olan var mı? Artık kime güveneceğimi şaşırdım. ve topraksel sen botox yaptırmışsın şu anda durumun nedir? anal fissür yaşamadan önceki haline döndü mü?

Ben de anal fissür ameliyatı oldum 2 yıl önce ama sonrasında hep küçük bir sızlama yaşıyordum tuvalette... şu anda küçük kesik halinde bir acı hissediyorum, eskisi kadar acı vermese de ve tuvaletten 5 saat sonrasına kadar sızlama devam ediyor. psikolojim çok bozuldu gerçekten, ameliyat öncesi gibi olamayacağımı düşünmeye başladım. Botox u düşünüyorum ama sonuçlarını da bilmiyorum, Ankara da botox yapabilcek doktor tavsiyesi olan var mı? Artık kime güveneceğimi şaşırdım. ve topraksel sen botox yaptırmışsın şu anda durumun nedir? anal fissür yaşamadan önceki haline döndü mü?

merhaba hopefully, ameliyat sonrası benim gibi aynı sorunları yaşıyorsunuz, bunun sebebi yeteri kadar kasın kesilmemesi ve oradaki spazımın giderilmemesi sebebiyle yaranın iyileşememesi diye açıklanmıştı.Tekrar bir işlem uygulanmadan kesinlikle kendiliğinden iyileşmiyor, procto, gliseril tri nitrat,rectogesic gibi kremler de bir işe yaramıyor hepsini denedim ben.
Ankara'da Bülent Menteş yaptı botox u. Israrıma rağmen tekrar bir ameliyat yapmadı. İyiyim ama tam sağlıklı değil, o bölgede bir huzursuzluk var her zaman, son kontrolümde Rektosigmoidoskopi yapıldı. Onda da hiçbir şey çıkmadı. Aletle bakıldığı için bir şey diyemedim ama şu aralar tekrar gitmeyi düşünüyorum.

Bir de nerede oldunuz ameliyatınızı? Ben Başkent Hastanesinde olmuştum.

hangi prof yaptı botoxunu yazabılırmısn

Bende hem hemoroid hemde analfissur vardi... Yeni dogum yapmistim bi dr 1 sene bekle sonra gel ameliyat ediyim dedi... Sonra baya bir arastirdim 1 sene cekilicek gibi degildi cunku kanamalar zonklamalar ... Bi Dr buldum bana hemoroidime sklero terapi yapicani yani buzusturucu tedavi .. catlagiimada dikis aticani hepsinin 10 do sklero terapi 10 dk da catlagima dikis atilcani soyledi... Bebegim kucuktu kalamam hastanede dedim sigortamin tamamini karsilamayacagini soyledi Dr bende tattoo goruneyim ama cikayim dedim... Hic bir sorun olmayacagini soyledi... Ameliyati oldum 2 saat sonra evime gittim 5 sene gecti cok sukur bi rahatsizligim yok hic bir sikinti yasamadim...15 gunde iyilestim tamamen...

X