Anaokulu, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha da önemlisi böylesine kötü örnek bir çocuğun çocuğumun sınıfında olmasını asla istemezdim.
Çocuklar birbirlerini çok örnek alıyorlar.
Bence herşeyden önce lütfen hatayı kendinizde arayın. Yanlış anlamayın kendi çocuğum yanlış bir hareket yaptığında da ben de hemen müdahale ediyorum kitaptjr psikiyatristtir vs.
Kötü örnek oyuncağını elinden çekip alması mı? Sizin çocuğunuz hiç çocuk olmadı heralde yada sert tavırlarınızdan dolayı pasifleştirmişsiniz.

Engelli nedir yahu, bu insanlar deli mi nedir anlayamadım :KK51:

Konuya geleyim çeşit çeşit insan var hayatta, okul da bunun simülasyonu yaramazı da var, agresifi de bir şekilde diğer insan tipleriyle baş etmeyi öğreniyorsun. Evet başka çocuk tarafından itilp kakıllmak kötü de, hiç mi yaramaz çocuk görmemiş diğer çocuklar .. sankim abartmışlar biraz. Oğretmen de acaip, baktın ki çocuklar arasında itme çekme var git ayır , sonra çocuklları tembihle, işini adam gibi yap ibiş gibi köşede dikilme.

Size gellince ben olsam çocuğumla konuşurdum davranışlaına diğer çocukların pek alışık olmadığını, kendini biraz frenllemei ve daha kibar olması gerektiğini söylerdim. Madem okula gidemiyorum diye üzülüyorum, bu çocuğun eğitimi açısından bir fırsat bence sakinleşmesini tembih edin o da biraz yavaşasın:) Üzülmeyin bence, durumu düzeltmeye bakın. Siz benim çocuğum da böylle diyip kenara çekilmemelisiniz şu aşamada bence, çocuğunuzun davranışlarını sosyal olarak daha kabul edilebilir bir şekle gelmesi için çalışmalısınız. Öğretmen değiştirin diyorum, bu öğretmen size yardımcı olmaz.

Son düzenleme:
Daha da önemlisi böylesine kötü örnek bir çocuğun çocuğumun sınıfında olmasını asla istemezdim.
Çocuklar birbirlerini çok örnek alıyorlar.
Bence herşeyden önce lütfen hatayı kendinizde arayın. Yanlış anlamayın kendi çocuğum yanlış bir hareket yaptığında da ben de hemen müdahale ediyorum kitaptjr psikiyatristtir vs.

Valla tombiş kedi Türkiye aynen o anasınıfı gibi bir yer, biri elinden alıyorsa sen elindekini vermiceksin yoksa çiğ çiğ yeniyorsun. Çocuğun tabi ki vurmayı, kırmayı öğrenmesin ama dışardaki agresif insanlarla nasıl baş edeceğini de azz biraz öğrensin. Bu yer Avrupa olsaydı yorumumda sana katıırdım %100 ama yer Türkiye , çocuğun tabi kibar ve seviyeli oslun ama saldıran biri olunca da diş göstersin.

Şimdi diyeceksiniz ilk gün falan ama bu çocuk bunu belki okul ortamında ilk defa yapmış olabilir ama eminim dışarda ilki değildir
Abart abart😐😂 3-4 yasinda cocuk bunlari yapabilir sasirilcak ne var😂 4 yasinda yapmayacakta 14 yasinda mi yapacak😐😂hemen pedagog ne alaka😐 cocuk bu..

Hayatında 4 yasından kücük cocuk görmedin sanırım, genelde oyuncak krizleri çok olur benim kızım 3 yaşına 2 ay kala kreşe başladı ve başlarda o da paylaşımcı değildi şimdi huyları tamamen değişti ki bu çocuk ilk kez okul ortamına girmiş gayet normal birşey. O yaştaki çocuğa anlatamazsın sert yapsan bile anlamaz. Çocuk bunlar illa kavga edicek illa düşücek kalkıcak gayet normal bişey benim çocuğuma okulda bir çocuk vurmuştu öğretmen bana söylediğinde hocam oda çocuk ne yapabilirim ki demiştim yani velilerin şikayet etmesi çok saçma bence sizin bakış açınız da bir o kadar saçma çocuğunuz normal değil demekte nedir.

Kötü örnek oyuncağını elinden çekip alması mı? Sizin çocuğunuz hiç çocuk olmadı heralde yada sert tavırlarınızdan dolayı pasifleştirmişsiniz.

Abart abart😐😂 3-4 yasinda cocuk bunlari yapabilir sasirilcak ne var😂 4 yasinda yapmayacakta 14 yasinda mi yapacak😐😂hemen pedagog ne alaka😐 cocuk bu..
Arkadaşlar benim de çocuğum vuruyor ve başkaları da ona vuruyor bizim sınıfımızda da kavga gürültü oluyor. Ama ne ben ne de basva veliler herhangi bir çocuğu engelli sanmadık. "Engelli sandılar" açıklamasını basite alıyorsunuz. Durum sizin sandığınız kadar normal olmayabilir. Çocuğun gerçekten tedaviye ihtiyacı olabilir. Ben öğretmenin davranışına normal demedim . Sadece annenin bu çocuk için ne adımlar attığını merak ettim. Biri benim çocuğuma öyle olmadığı halde engelli dese ben okula gitmemesinden ziyade bunu nasıl düzeltebilecehimi düşünürüm

Arkadaşlar benim de çocuğum vuruyor ve başkaları da ona vuruyor bizim sınıfımızda da kavga gürültü oluyor. Ama ne ben ne de basva veliler herhangi bir çocuğu engelli sanmadık. "Engelli sandılar" açıklamasını basite alıyorsunuz. Durum sizin sandığınız kadar normal olmayabilir. Çocuğun gerçekten tedaviye ihtiyacı olabilir. Ben öğretmenin davranışına normal demedim . Sadece annenin bu çocuk için ne adımlar attığını merak ettim. Biri benim çocuğuma öyle olmadığı halde engelli dese ben okula gitmemesinden ziyade bunu nasıl düzeltebilecehimi düşünürüm

Son cümleye ben de katılıyorum, bu noktada konu sahibesi çocuğunu davranışlarını düzenlemeye ve düzeltmeye yöneltmeli mutlaka, bu öğretmen niye öyle dedi diyip kenara çekilmemei. Tabi ki yaramaz olabilirsin ama bunun bir derecesi olmalı, başkalarına rahatsızlık veremezsin. Konu sahibesi de çocuğa başkalarını rahatsız etmemeyi mutlaka öğretmeli. Çocuğun davranışlarını düzeltmek için bir motivasyonu da var, o da okula gitmek ve topllumca kabul görmek. 4 yaş evet 14 yaş olmayabilir ama bence etrafa rahatsızlık vermemeyi öğrenecek bir yaş, ağaç yaşken eğiliyor. Şimdi öğrenmezse ilerde insanlalr daha kötü tepkiler verebilir.

Ya tabiiki yaramaz cocuga biri engelli
Mi dese.. tabiiki ben sasiririm.. ama siradan bir yaramazlik olarak anladim ben. Yani cocuk belki heyecan yapmistir bu sekilde disariya vuruyordur vs.

Buarada benim
Cocuklarim hic yere atmadi kendini oyle okulda kreste..krese baslama yaslari 2,5-3..ama yere atan cocuk gorsem cocuktur derim simdi oldugu gibi..ben ilk gunden bir ogretmenin boyle seyler soylemesini dogru bulmadim.. dedigim
Gibi cocuk heyecan yapmis olabilir vs.

Ama tabiiki cocuklarimiZda yanlis gordugumzde uyarmamiz konusmamiz gerekirse tedavi ettirmemiz lazim.. burda katiliyorum sana..

Son cümleye ben de katılıyorum, bu noktada konu sahibesi çocuğunu davranışlarını düzenlemeye ve düzeltmeye yöneltmeli mutlaka, bu öğretmen niye öyle dedi diyip kenara çekilmemei. Tabi ki yaramaz olabilirsin ama bunun bir derecesi olmalı, başkalarına rahatsızlık veremezsin. Konu sahibesi de çocuğa başkalarını rahatsız etmemeyi mutlaka öğretmeli. Çocuğun davranışlarını düzeltmek için bir motivasyonu da var, o da okula gitmek ve topllumca kabul görmek. 4 yaş evet 14 yaş olmayabilir ama bence etrafa rahatsızlık vermemeyi öğrenecek bir yaş, ağaç yaşken eğiliyor. Şimdi öğrenmezse ilerde insanlalr daha kötü tepkiler verebilir.
En sevmedigim insan tipi sadece kendileri yasiyormuscasina davrananlar.. cocuktur yapar diyelim anne babalarin devreye girmemesi mesela..

Herkese merhaba,
Dünden beri sürekli gözlerim dolu dolu, boğazim düğümlenmiş haldeyim.

Şimdi sorunum şöyle; 45 aylık oğlum var, bu yıl mahalledeki Devlet anaokuluna yazdırdık. Kayıt parası, malzeme parası, ihtiyaç listesi derken 2. 000 TL masrafımız oldu. aylık 500 lirada aidat verecektik.

Okul açılmadan, öğretmenimiz watsap grubu kurdu, ve bizleri aradı. Tanıştık, güzel enerji aldık. v.s. Bana çocuk hakkında bilmem gereken özel bir durum var mı dedi, bende sadece oğlum normalden biraz hareketlidir dedim. Önemli değil, bende öyleyim falan dedi. Espri yaptı, güzel bir konuşamaydı. çarşamba günü okulda görüşürüz dedi.

işte, dün okulun ilk günüydü, ilk bir saat veli toplantısı, 2. bir saatte çocuklarla kaynaşma şeklinde geçti. fakat sınıflara geçildiğinde benim oğlum, hemen hareketliliği ile göze çarptı, yani şöyle, bir oyuncak için, arkadaşına sinirlendi. peluş bir oyuncak vardı. onu almak istedi. başka arkadaşı aldığı için, kendini yere attı, ağladı falan. Böyle şeyler yaşandı. Bazı çocuklar anne gitme diye ağladı, klasik ilk gün yaşadık, yada bana göre öyleydi. Neyse,

öğleden sonra Öğretmen Hanım aradı beni, dediki ya yanlış anlamayın, örneğin oğlumun adı Ali olsun, Ali ile ilgli 2 tane şikayet aldım velilerden, işte birinin kızını eliyle ittirmiş, diğer çocuğunda elindeki oyuncağı almış, çocuk korkmuş, kendini yere atıp ağladığı için onu engelli sanan veliler olmuş, yani çok şaşırdım ve üzüldüm.

Bu hafta tanışma, haftası, sizin çocuk çok hareketli, diğer çocuklardaha sınıfa alışamadı ağlıyor. siz bu hafta gelmeyin. Haftaya gelin, haftaya da böyle olursa işte, diğer yıl gelin derim size.

Bugün oğlum okula gidemediği için çok üzüldü. Bende çok üzüldüm, Sabahtan beri yapılan etkinlikler ile ilgili watsap grubundan fotograf paylaşıyorlar, biri pasta getirmiş, pasta falan kesmişler, çocuklar çok mutlu, oğlum aralarında olmadığı için içim parçalandı.

Şimdi sorum, hiç anaokullarında hareketli çocuk yokmu, öğretmenin bize siz gelecek yıl gelin demeye hakkı varmı, yada bu hafta gelmeyin demeye .
ben ne yapayım, nasıl davranayım,
Birde okula gitmesek bile,okul aidatlarını yine ödemek zorundaymışım var mı böyle birşey.Bunları pazartesi günü okul idaresi ile konuşacağım. Fakat tavsiyelerinize çok ihityacım var.
Selamlar
Öncelikle benimde oğlum bu yıl okula başladı ve çok hareketli size tavsiyem okula göndermeniz yönünde olur. Çocuğunuzun okulunda eğer rehber öğretmen varsa ondan destek alın en azından size ne yapmanız hakkında bilgi verir ama öğretmenin size getirme demesi yanlış olmuş çocuk arkadaşlarına alışmalı ki sağlıklı iletişim kurabilsinler. Eğer tüm bunlara rağmen alın okuldan derlerse çocuğunuzu bı çocuk psikiyatrisi ne götürün belki böyle yapmasının bı nedeni vardır

Böyle bir şey olamaz hayret içinde okudum.
Öğretmenin hareketli diye bir çocuğu okula getirme deme gibi bir hakkı olduğunu düşünmüyorum.
Oğlumda uyum sorunu yaşadı ama benim oğlum gitmek istemiyordu ağlıyordu o yüzden bir hafta öğleye kadar diğer hafta tam zamanlı demişlerdi alıştırana kadar.
En azından yarım gün gelsin diyebilir adı üzerimde uyum haftası her çocuk farklı şekilde geçirecek bu süreci.
Oğlumun bacaklarında çizikler oluyordu bir arkadaşı vardı o yapıyor diyordu öğretmeniyle konuştuğumda bu sorunu çözeceklerini söyledi ve gerçekten o çocuğumuzu da okuldan uzaklaştırmadan uyumlu hale gelmesini sağladı.
Öğretmenin kesinlikle çok önemli olduğunu düşünüyorum
Ayrıca ilk günden de veliler hemen nasıl şikayet ediyor onu da anlamadım.
Yok göndermesenizde para verecekseniz ayrı bir rezalet.
Önce okul yönetimiyle olmazsa Cimere şikayet edin.
Sanki başından atmaya çalışmış çok üzüldüm.

Tamam öğretmen zaten hatalı ama kendini yere atan bir evladınız olduğu için birşeyler yapmaya çalıştınız mı? Ne bileyim pedagog falan ? Belki yorumlara yazdınız bilemiyorum ama ana konuda bahsetmemissiniz.
Biraz acımasız olacak ama çocuğunuzun ciddi psikolojik sıkıntısı ve uyum problemi varsa benim cocugumdan çalıp sizin cocugunza zaman ayirmasini istemem ogretmenin. Belki öğretmene değil ama velilere hak verdim

Çocuk bunlar hanimefendi çocuk. Sanki çocuk altı ay okula gitmiş uyum sağlamamış bu ne tepki. İlk gün, ilk defa okul görmüş. Bu hareketler aylar boyu devam eder, rehberliğe gider çözüm bulunur. Ama ilk günden hiç bir çocuğa bu şekilde yaklasilmaz.

Herkese merhaba,

Şimdi sorunum şöyle; 45 aylık oğlum var, bu yıl mahalledeki Devlet anaokuluna yazdırdık. Kayıt parası, malzeme parası, ihtiyaç listesi derken 2. 000 TL masrafımız oldu. aylık 500 lirada aidat verecektik.

Okul açılmadan, öğretmenimiz watsap grubu kurdu, ve bizleri aradı. Tanıştık, güzel enerji aldık. v.s. Bana çocuk hakkında bilmem gereken özel bir durum var mı dedi, bende sadece oğlum normalden biraz hareketlidir dedim. Önemli değil, bende öyleyim falan dedi. Espri yaptı, güzel bir konuşamaydı. çarşamba günü okulda görüşürüz dedi.

işte, dün okulun ilk günüydü, ilk bir saat veli toplantısı, 2. bir saatte çocuklarla kaynaşma şeklinde geçti. fakat sınıflara geçildiğinde benim oğlum, hemen hareketliliği ile göze çarptı, yani şöyle, bir oyuncak için, arkadaşına sinirlendi. peluş bir oyuncak vardı. onu almak istedi. başka arkadaşı aldığı için, kendini yere attı, ağladı falan. Böyle şeyler yaşandı. Bazı çocuklar anne gitme diye ağladı, klasik ilk gün yaşadık, yada bana göre öyleydi. Neyse,

öğleden sonra Öğretmen Hanım aradı beni, dediki ya yanlış anlamayın, örneğin oğlumun adı Ali olsun, Ali ile ilgli 2 tane şikayet aldım velilerden, işte birinin kızını eliyle ittirmiş, diğer çocuğunda elindeki oyuncağı almış, çocuk korkmuş, kendini yere atıp ağladığı için onu engelli sanan veliler olmuş, yani çok şaşırdım ve üzüldüm.

Bu hafta tanışma, haftası, sizin çocuk çok hareketli, diğer çocuklardaha sınıfa alışamadı ağlıyor. siz bu hafta gelmeyin. Haftaya gelin, haftaya da böyle olursa işte, diğer yıl gelin derim size.

Bugün oğlum okula gidemediği için çok üzüldü. Bende çok üzüldüm, Sabahtan beri yapılan etkinlikler ile ilgili watsap grubundan fotograf paylaşıyorlar, biri pasta getirmiş, pasta falan kesmişler, çocuklar çok mutlu, oğlum aralarında olmadığı için içim parçalandı.

Şimdi sorum, hiç anaokullarında hareketli çocuk yokmu, öğretmenin bize siz gelecek yıl gelin demeye hakkı varmı, yada bu hafta gelmeyin demeye .
Birde okula gitmesek bile,okul aidatlarını yine ödemek zorundaymışım var mı böyle birşey.Bunları pazartesi günü okul idaresi ile konuşacağım. Fakat tavsiyelerinize çok ihityacım var.
Ilk gunden bu konusmayı yapması hiç hos olmamıs. Tabi ki zorluklar olacak cocuklar arasında ama bir denenmesi lazım bu yuzden kaynasma için süre gerekıyor. Benım kızımda 3.5 yasında o da digerlerınden sıvrılıyor bir ortama gırınce o yuzden sızı cok ıyı anlıyorım. Hemen her sucu da anneye atıyorlar ,evdekı egıtıme baglıyorlar ama bu her zaman oyle olmuyor.Cocuklarında bır karakteri var dehıstıremıyorsun. O yuzden boyle olumsuz yorumların olması cok uzucu .
Ve ozellıkle egıtmenlerın cok sabırlı olması gerek. Bari bir hafta bir gözlemleseydi.
Okul idaresiyle de bir gorusun bakalım umarım gonlunuze gore olur

Buarada sizde oğlunuzu hep tembihleyin.
Oğlumu sürekli uyarıyorum.
Kimseyle kavga etmemesi konusunda.
Arkadaşlarına saygılı olması gerektiği bir oyuncakla biri oynuyorsa anlaşma yapmaları gerektiği biraz sen biraz o gibi.
Öğretmenini çok iyi dinle diyorum mesela.
Öğretmenleri de diyor çok kuralcı, sınıfta kurallara uymayanları uyarıyor falan diyorlar 😂😂
Sizde hep anlatın.

Herkese merhaba,

Cimere sikayet edin cidden gelmeyin derse?O veliler de kosa kosa sikayetmis etmisler ilk gunden.Devlet okulunda en cok bundan korkuyorm.Veli kalitesi dusuk .Anlayissiz yobaz insanlar.
Ozel de de var illaki boyleleri ama en azindan saklayabiliyorlar kendilerini.

Sizin en büyük hatanız ‘ oğlum biraz fazla hareketli ‘ diyerek durduk yere öğretmenin dikkatini bu konuya çekmeniz olmuş. Siz bunu söylemeseydiniz emin olun o şekilde sizi aramaya cüret edemezdi. 4 yaşında bir çocuk gayet tabii kendini yere de atabilir huysuzluk da yapabilir ilk günlerde, öğretmenin görevi bu süreci atlatmasına yardımcı olmak. Ama maalesef siz direkt dikkatler üzerine toplamasına sebep olmuşsunuz.
Ve ayrıca daha iki kere gördüğü çocuğa ‘ seneye getirin diyeceğim’ gibi bir lafı asla söyleyemez. Öyle bir hakkı yok.

Merhabalar, Bütün yorumları okudum. Tek tek alintilayamiyorum. Çocuğum düşündüğünüz gibi, tedavi olması gereken veya sürekli arkadaşlarına şiddet uygulayan bir çocuk değil. Galiba böyle bir izlenim uyandırdi, anlattıklarım. Bazi arkadaşlar konuşun şeklinde Öneri vermişler, her konuda konuşuyorum kendisiyle, mesela dün ki yaptıkları için, çok sıkıldım diye yaramazlık yaptım diyor. Bugün işten erken çıktım. Okula gittim, ama yetişemedim. Sadece görevli Bey vardı.ondan rehber öğretmenin numarasını aldım. Yarın saat 11 de rehber öğretmen ile görüşeceğim. Olumlu/ olumsuz yorum yapan herkese teşekkür ederim. Gelişme oldukça yazacağım.

"Zihinsel açıdan bir engeli mi var" lafını insanlar sandığınızdan daha çok kuruyorlar. Bulunduğu ortamda yaşıtı başka çocuk olmadığı için , kendi kendine oyun kurup oynayan çocuğa ; normal mi , engelli mi ? diyen insan(!) görmüşlüğüm var. Bu yıllar önce şahit olduğum bir olaydı.

Son yıllarda sıklıkla dile getirilen , tv ve ekrana fazla maruz kalma sebebiyle çocuklarda oluşan dikkat eksikliği ve odaklanamama durumunu ; direkt otizm veya zihinsel gerilik diye fişleyebilecek zihniyette insanlar da mevcut maalesef.

Bir ortamda kendini yere atıp istediği yapılsın diye ağlayan bir çocuk için , "engelli sandılar" diyebilecek bir öğretmen olması dahi üzüntü verici. 27 yıl boyunca elinden geçen öğrencilerine yazık olmuş.

Allah korusun , çocuklardan birinin epilepsisi olsa ve sınıfta epilepsi krizi geçirse ne yapacaktı acaba ?

Herkese merhaba,

Öğretmenin üslubu kesssinlikle çok yanlış uzilmekta haklısınız ama soylede bı durum var benim kızım özel kreşte ,bı arkadasimda oğlunu verdi aynı kreşe,oda çok hareketli tesadüfen bugün konuşuyorlardı arkadaşım olduğu için veli ,yanlarında durdum dinledim, o ogretmende saat 2 ve 3 arasında gelmesini istedi (kreş 8 5) çocuklar henüz uyum saglayamadilar ,2 3 arası serbest etkinlik o sırada daha rahat ilgilenirim diyerek gönderdi özel olmasına ramen ,belkide bunu bı yöntem olarak kullanıyorlardır uyum sorunu olma ihtimaline karşı daha geniş zamanlı ilgilenmek istemiş olabilir ,üzülmeyin lütfen dışlanmış hissetmeyin kendinizi ,evet tavır doğru değil kesinlikle katılıyorum yinede üzülmeyin lutfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X