Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

selam arkadaşlar bende mart ayında başlamıştım selectra diye ilaçla 4 ay onu kullandım birgün şidetli başagrısıyla acile gittim tomogrofi çektiler migren dediler topamax 50mg verdiler günde 2 tane sabah 1 akşam 1 .sonra ben kızımı psikyatıra götürdüm dr benide dinledi ilaçlarıma 1 ilaç daha ekledi 5 aydır citoles kulanıyorum ama şimdi çok iyiyim dr gidince ilacı azaltıp bırakmasını isticem herkese acil şifa diliyorum

kilo işi mi alıcaz bundan
paket çay olarak birer poşet karıştırsak nasıl olur acaba

Canım valla bunlar sallama paket çay halinde satılmaz herhalde aktardan param yettiği kadar alırım fiyatları hakkında bilgim yok çünkü 10 gün sonra etkileri daha net görünür zaten :KK16:

Kızlaaar bugün aktardan sarı kantaron ve şerbetçi otunu aldım eve gelince demledim içtim kokusu papatya çayına benziyor içimi güzel tavsiye ediyorum :KK16: ayrıca kediotu bitkisi de aynı işi görüyormuş ilaç kullanmayan bayanlar denesin mutlaka :KK16:

Kader hastalık arkadaşlarım umarım hepiniz çok iyisinizdir dahada iyi olursunuz
bu sabah tvde sağlık proğramında prof psikiyatr çıkmışıtı panikatak ankseyiteden bahsetti çok güzeldi
bu hastalık %100 iyileşen bir hastalıktır dedi ilaçlarda bağımlılık asla yapmaz dedi ama ben yine ilaç almamaya kararlıyım bilemiyorum korkuyorum alırsam bağımlı olucakmışım sanıyorum neyse bütün psikolojik hastalıklar beyindeki hormun sıvı seviyelerinin azlığından olur fizyolojiktir bu sebeple bazen nasihat iyileştiremez o aşamada ilaç iyi gelir dedi.
krizlerden bahsetti o anda bedene organlarda karbondioksit çoğaldığı için kalp oksijen seviyesini arttırmak için daha çok kan pompalıyormuş bu sebeple baş dönmesi çarpıntı el kol uyuşması oluyormuş o anda insanda ölüyorum bana ne oluyor çıldırıyorum gibi hissediyormuş
bu durumu şöyle örnekledi bedende bıçak yarası olunca kalp organlara kan çok pompalar ve sonucunda baş dönmesi kalp atışı hızlanması hissedilir ya o işte o tepkileri beyin bedene olmuş gibi hissettiriyormuş.
öncelikle bunu geçiceğini bileceğiz , iyi olduğumuzu düşeneceğiz.
herkese tekrardan çok geçmiş olsun

bu sabah tvde sağlık proğramında prof psikiyatr çıkmışıtı panikatak ankseyiteden bahsetti çok güzeldi
bu hastalık %100 iyileşen bir hastalıktır dedi ilaçlarda bağımlılık asla yapmaz dedi ama ben yine ilaç almamaya kararlıyım bilemiyorum korkuyorum alırsam bağımlı olucakmışım sanıyorum neyse bütün psikolojik hastalıklar beyindeki hormun sıvı seviyelerinin azlığından olur fizyolojiktir bu sebeple bazen nasihat iyileştiremez o aşamada ilaç iyi gelir dedi.
krizlerden bahsetti o anda bedene organlarda karbondioksit çoğaldığı için kalp oksijen seviyesini arttırmak için daha çok kan pompalıyormuş bu sebeple baş dönmesi çarpıntı el kol uyuşması oluyormuş o anda insanda ölüyorum bana ne oluyor çıldırıyorum gibi hissediyormuş
bu durumu şöyle örnekledi bedende bıçak yarası olunca kalp organlara kan çok pompalar ve sonucunda baş dönmesi kalp atışı hızlanması hissedilir ya o işte o tepkileri beyin bedene olmuş gibi hissettiriyormuş.

Teşekkür ederiz canım...

inşallah canım hepimiz iyi olalım
tedavisi olduğuna sevindim
ama bende sendeim ilaç istemiyorum
bağlanacağımı düşünüyorum
ilaçsız yaşayamaz hale gelicem sanıyorum
geçmiş olsun

Kızlaaar bugün aktardan sarı kantaron ve şerbetçi otunu aldım eve gelince demledim içtim kokusu papatya çayına benziyor içimi güzel tavsiye ediyorum :KK16: ayrıca kediotu bitkisi de aynı işi görüyormuş ilaç kullanmayan bayanlar denesin mutlaka :KK16:

hıı aldınmı canım ay sen iç de etkisi olursa yaz bende başlicam canım
şuanda adaçayı ve melisa kullanıyorum çünkü hepsi karışmasın

ben gene bu sabah kötüydüm. sinirliydim bugünn.
yeşil çay içiyorum şuan. daha sonrada endorfin salgılamak için dans edicem. :)

hıı aldınmı canım ay sen iç de etkisi olursa yaz bende başlicam canım
şuanda adaçayı ve melisa kullanıyorum çünkü hepsi karışmasın

Evet canım ilk olarak 1 fincan demledim ve içtim çay kaşığı silme şeklinde sarı kantaron ve şerbetçiotunu karıştırdım toplamda 1 tutam kadarını 7-8 dakika demledim içtim. Çok rahatım dün ki huzursuzluk yok üstümde :KK9: ben kendimi inandırdım zaten çayın beni iyi edeceğine ve iyiyim. Kesinlikle tavsiye ediyorum :KK16:

geçmiş olsun canım. bende senin gibi ilaç kullanıyorum. sen ne güzel kg vermişsin ben aldım. hala kullanıyor musun ilaç
saol canım inşallah hepimizin gecer:) ben kullanmıyorum artık çünkü 8 aylık kızım var,hamile kalmadan 6 ay önce bıraktım hamileliğin ilk dönemleri sıkıntılı gecti ama sonra rahattı
arada sırada sıkıntı gibi bi şey oluyo o zaman hemen dalga geciyorum kendimle dışarı çıkıyorum bebeğime sarılıyorum öyle sen nasılsın

kızlar bendede bu ansıyete var daha önce ilaç kullanabılıyordum. şımdı henuz 4 ay 9 günlük anneyim ilaçda kullanamıyorum. ve endişelerim gitgide çoğalıyor. anne olunca dahada duygusal oluyor ve daha çok ansıyetem hortlayacak dıye korkuyorum. bazen kurup kurup ağlıyorum. birde şimdi çocugumun biri biraz rahatsız, oyüzden aklıma kötü kötü şeyler gelıyor offfff bahsederken bıle darlanıyorum Allah ım cümlemize şifa versin. birde dualar olmasa napardık Allah ım birazda olsa bızı dualarla rahatlatıyor.
canım neden bu kadar takıyorsun derdi veren Allah dermanıda verir, bende de aynı sorunlar vardı hamile kalmaktan bile korkuyordum ne zaman ki hamileliğimi öğrendim her şeye olumlu bakmaya başladım sen nasıl düşünürsen beynin sana onu veriyor onun için iyi düşün iyi olsun baktın ki kötüye gidiyor dr gidersin 3 aydan sonra kullanılan ilaçlar var nasıl olcak ne olacak diye takma :) bebişini düşün mis kokusunu hemencecik iyi olursun valla

inşallah canım hepimiz iyi olalım
tedavisi olduğuna sevindim
ama bende sendeim ilaç istemiyorum
bağlanacağımı düşünüyorum
ilaçsız yaşayamaz hale gelicem sanıyorum
geçmiş olsun

Evet canım bende ilaçtan yana değilim korkuyorum bağımlı olmaktan ama bazende arada kalıyorum bazıları ilaçsız olmaz diyorlar ama Allah yardımcı olsun
sanada çok geçmiş olsun

canım çok üzüldüm aynı şeyleri kesin bende yaşardım
allah bize sağlık versin yaa ilaç kullanınca şimdi iyimisin yan etki yaptımı

sağolasın canım, ilaç kullanırken iyiyim. yan etki olarak sadece uykumu getiriyor. ama asıl sonbaharda bir kez daha bırakmayı deneyeceğim doktor kontrolünde bakalım o zaman ne olacak? sen de çocuk düşündüğün zaman mutlaka doktor kontrolünde bırak ilacını, çok dikkatli ol. amin, inşallah hepimiz huzur buluruz, kurtuluruz bu iletten.

şekerim iyi olmaya çalışıyorum ama pek başaramıyorum.
sen nasılsın

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
aman nazar değmesin bu aralar çok iyiyim :nazar: 5 dakika bile kendimi dinlemeye fırsatım olmuyor
hafta sonuda Yalova termal kaplıcalarına gittim kocamla:KK19::KK19: ohhhh pazar günüde istanbulda yeni açılan fetih müzesine gittim kocacımla :KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48: bol bol gezdim cumartesi ve pazar günü birde müzeden çok güzel tablo aldım hemencecik astım
pazartesi günüde akşama kadar dinlendim:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
sen neden kötüsün bakiyim iyileşmek için çaba sarfetmiyorsun kızıyorum ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:
şimdi hemen kendine gel bakiyim hı silkelen çabuk :KK4::KK4:

insan başına gelmeden bilemez tabi ben kendinizi dinlemeye vaktiniz olmasın diyorum. yani kendimce tavsiye işte. ruhan bir aktifliğim sosyal çevrem yok demişsin. seni çok iyi anlıyorum. bunu düşenerek ağlamıştım zamanında. ama iş çıkışı spora gidebilirsn. yada pazr günleri. yanı kendini içine kapatma diye dans kursuna yazılabılırsın yada nebilim işte seni oyalıcak bir şey. Allah yardımcımız olsun. .

X