Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

imcimnaz nasılsın akşam olunca ben daha bi daralıyorum nedense imdat diyesim geliyor:2:

çok geçmiş olsun bende aynı dertten muzdaripim terapi inşallah iyi gelir bendede bu sıra ankseyite dorukta inanırmısınız demin eşim 5 dk sokağa çıktı bende 6. dakka kaygı ve panik başladı yaşayanada onla olanada çok zor bir durum Allah yardımcımız olsun
aslında benimde artık ilaç ve terapiye başlamam gerek ama devletteki psikiyatrlarada gitmedim hep özele gittim oda parasal açıdan insanı baya zorluyor
siz devletteki psikiyatra gittinizmi ?

inanmaz mıyım, bir an önce eşinin sesini duymak emin olmak endişenden sıyrılmak istersin. Kısa sürede geçsin dilerim incimnaz.
daha evvel iki ikibuçuk sene kadar özel terapi aldım. klinik psikolog du doktorum. oldukça verimli ilerliyorduk. il değişimi sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldım. tamamlayamadım. sonrasında istanbul'da gittiğim (kadın sağlığı merkezi) devlet desteği ile terapi 4 seans sürdü. aslı hanımın (sanırım 153 e bağlı tüm psikolog ların) staj yeri gibi. deneyim kazanma yeri. 4 seans sonra farklı terapisyene yönlendirdi beni. haydarpaşa numune hastanesine gidebilirsin dedi. gittim, hiç memnun kalmadım. araştırdım erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde doktor uygun görürse deneyimli psikologlar ile terapi alınabileceğini öğrendim. terapisyenlere yönlendiren nurdan hanım, telefon numaramı alıp randevu gününü haber vericeklerini söyledi. hafta da bir 50 dakikalık terapi. öyle.. bekliyorum bakalım. memnun kalırım umarım.. kaliteli, temiz bir hastane erenköy hastanesi.
sen ne kadar zaman terapi aldın.. anksiyete için mi gitmiştin.. az çok çözümleyebildin mi..
bu arada ne güzel kullanıcı ismin var :) incimnaz.. niye bilmem i harfini barındıran isimleri de, i harfini de seviyorum sanki.

Uyuyamıyorum geriliyorum ......!!!!!!!!

Düğün i Nişan Eğelnce vçs gibi gecelerin sonunda çok fazla geriliyorum ... beynım geceyı tekrar ediyor ve ben uyuyamıyorum hayatımın son gecesiymiş gibi geliyr..Uyuyamıyorum dahada sinir yapıyorum sizce neden ... bu takıntımmmm

canım kısaca anlatıyım sana ben.
1. uykusuzluk veya çok uyku hali( ya da rahat olmayan dinlendirmeyen bir uyku)
2. ufak ya da büyük bişeyde aşırı endişelenip telaşa kapılma (başına bişi gelmesede, gelebilme ihtimali bile aşırı endişenlenmene kormana sebep olur mesela)
3.huzursuzluk,gerginlik,tedirginlik,
4.sıkıntı,daralma
5.konsantre olamama
6.çabuk yorulma gibi... bunlar ve biraz dahası
bu dedikleriniziin bazıları bende de var.12 de ya da 1 de yatsam bile 5 buçuk 6 da kalkıyorum.Ufak ya da kçük birşeyde aşırı endişelenip telaşa kapılma her zaman değil.Huzursuzluk,gerginlik,tedirginlik var.
Konsantre olamama
Ben de tam tersi yorgunluk hissetmiyorum.

bu dedikleriniziin bazıları bende de var.12 de ya da 1 de yatsam bile 5 buçuk 6 da kalkıyorum.Ufak ya da kçük birşeyde aşırı endişelenip telaşa kapılma her zaman değil.Huzursuzluk,gerginlik,tedirginlik var.
Konsantre olamama
Ben de tam tersi yorgunluk hissetmiyorum.
anladım sanırım sizde başlangıç seviyesinde olabilir kendinizi bi müddet takip edip rahatsızlık boyutuna gelrse dr danışırsınız

Uyuyamıyorum geriliyorum ......!!!!!!!!

Düğün i Nişan Eğelnce vçs gibi gecelerin sonunda çok fazla geriliyorum ... beynım geceyı tekrar ediyor ve ben uyuyamıyorum hayatımın son gecesiymiş gibi geliyr..Uyuyamıyorum dahada sinir yapıyorum sizce neden ... bu takıntımmmm

canım belki gürültü patırtı seni farkında olmadan rahatsız ediyordur. veya alkol falan alıyorsan böle özel gecelerde o da yapabilir

canım kısaca anlatıyım sana ben.
1. uykusuzluk veya çok uyku hali( ya da rahat olmayan dinlendirmeyen bir uyku)
2. ufak ya da büyük bişeyde aşırı endişelenip telaşa kapılma (başına bişi gelmesede, gelebilme ihtimali bile aşırı endişenlenmene kormana sebep olur mesela)
3.huzursuzluk,gerginlik,tedirginlik,
4.sıkıntı,daralma
5.konsantre olamama
6.çabuk yorulma gibi... bunlar ve biraz dahası

kimde yokii bu durumlarrr hemen hepsi varrrr

bazende gece uyukularım bölünüyorr huzursuzluk yada gündüzyaşadıgım stres üzüntü gece bana pahalıya patlıyorr içim daralıyor saat başı uyanıyrum

ilaçlada geçmiyor endşe halii hep o panik varrr nasıl gecer onuda bilemiyorum artık

kimde yokii bu durumlarrr hemen hepsi varrrr

bazende gece uyukularım bölünüyorr huzursuzluk yada gündüzyaşadıgım stres üzüntü gece bana pahalıya patlıyorr içim daralıyor saat başı uyanıyrum

ilaçlada geçmiyor endşe halii hep o panik varrr nasıl gecer onuda bilemiyorum artık

ewet çoğu kişi de bunlar mevcut canım ama anksiyete hastası bu belirtileri daima şiddetli yaşar ve hayatınıda büyük ölçüde etkiler

inanmaz mıyım, bir an önce eşinin sesini duymak emin olmak endişenden sıyrılmak istersin. Kısa sürede geçsin dilerim incimnaz.
daha evvel iki ikibuçuk sene kadar özel terapi aldım. klinik psikolog du doktorum. oldukça verimli ilerliyorduk. il değişimi sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldım. tamamlayamadım. sonrasında istanbul'da gittiğim (kadın sağlığı merkezi) devlet desteği ile terapi 4 seans sürdü. aslı hanımın (sanırım 153 e bağlı tüm psikolog ların) staj yeri gibi. deneyim kazanma yeri. 4 seans sonra farklı terapisyene yönlendirdi beni. haydarpaşa numune hastanesine gidebilirsin dedi. gittim, hiç memnun kalmadım. araştırdım erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde doktor uygun görürse deneyimli psikologlar ile terapi alınabileceğini öğrendim. terapisyenlere yönlendiren nurdan hanım, telefon numaramı alıp randevu gününü haber vericeklerini söyledi. hafta da bir 50 dakikalık terapi. öyle.. bekliyorum bakalım. memnun kalırım umarım.. kaliteli, temiz bir hastane erenköy hastanesi.
sen ne kadar zaman terapi aldın.. anksiyete için mi gitmiştin.. az çok çözümleyebildin mi..
bu arada ne güzel kullanıcı ismin var :) incimnaz.. niye bilmem i harfini barındıran isimleri de, i harfini de seviyorum sanki.

öncelikle teşekkür ederim bende inci ve naz isimlerini çok severim tabi aşkımda seviyor bende gerçek hayatta kullanmıyorum bari burda kullanayım dedim. ama kızım olursa koyacağım inş:KK76:
aslında ben kendimi bildim bileli heyecanlı , aktif , sabırsız , neşeli ,ince düşünen ve herşeyi kafaya takan bir tiptim.Basit korkularım oluyordu mesela küçükken kedi severken yaşım ilerledikçe çok korkmaya başladım ara ara denizden korkmak gibi korkular yaşıyordum ama hayatımı pek etkilemiyordu geçen kış çok sıkıntı ve üzüntü yaşayınca bu temmuz ayında sokağa çıktım alışveriş yaparken başım döndü tabi öncesi geceleri sıkıntılar yaşıyordum , arkadaşlarıma telde ulaşamazsam panik olmaya başladım , eşim dışarı çıksa on dakkada bir aramaya başladım , teline ulaşamazsam panikle herkesi arıyordum ve daha birçok saçmalık yapmaya başladım engel olamıyor insan rahatlayamıyor.
Başım dönecek diye sokağa bir süre çıkamadım eşim ve oğlumla çıkıyordum şuan çok saçma geliyor ama , o zaman kaldırımdan bile ürküyordum , yanımdan hızla geçen insanlardan bile korkuyordum , devamlı başım sallanıyordu ,bulanık görüyordum , babamda da olduğu için ben panik atak olduğumu bilerek psikiyatra gittim 4 gün lustral verdi daha kötü oldum bıraktım başka bir doktora gittim oda aynı tanıyı koydu yaygın anksetiye ve panik atak doktorumla konuştum ilaç kullanmadan bir süre deneyim dedim tabi onun bana yaşadığım üzüntü ve sıkıntı ile ilgili verdiği fikirleri uygyladım öyle 3 seans gittim doktor ilaçsız yüzde 70 iyisin dedi bana 1 ay sonrasına randevu verdi çok zorda kalmazsam ilaçsız idare edicem dedim 2 aydır iyiydim 2 haftadır tekrar sıkıntı yaşayınca tekrar ataklarım başladı bu hafta yine doktora gidicem mecbur ilaç kullanıcam bunu geçen hafta geçirdiğim o krizlerden sonra daha iyi anladım ilaçsız olmuyor sanırım
ama bakıyorumda ilaç içenlerde tam iyileşemiyor ilaca bağımlı olmaktanda korkuyorum
inaşllah senin seansların derdine derman olurda kurtulursun
burdan doktor ve ilaç deneyimlerimizi payşalımda belki bir faydası olur çünkü doktorlar arasındada farklılıklar var ilk doktorum beni daha kötü etkilemişti 2. daha iyi gelmişti
çok konuştum kusura bakma

Allah bu psikolojik hastalıkları kimseye vermesin acaba kurtulan var mı bu rahatsızlıklardan bende de depresyon var.Başka şeyler de var bence ama doktor çözemedi beni.

imcimnaz nasılsın akşam olunca ben daha bi daralıyorum nedense imdat diyesim geliyor:2:

Evet nedense bende de aynısı oluyor çünkü akşamları iş güç daha az oluyor kafayı başka yere kanalize edemeyince de başlıyorum sorunlarımı ve panik atağımı düşünmeye arkasından sıkıntı basmaları panik atak krizleri off diyorum ne zaman kurtulucağız

Allah bu psikolojik hastalıkları kimseye vermesin acaba kurtulan var mı bu rahatsızlıklardan bende de depresyon var.Başka şeyler de var bence ama doktor çözemedi beni.

Geçmiş olsun başka neler var yani nasıl belirtileriniz var

[arkdaşlar bu rahatsızlık tan tam anlamıyla kurtulan varmııı çünkü geçmiyorr biraz duraksıyorr sonraaa atakalrlaa devam ediyomuş

şu iki gündür akşamları bana bir sıkıntı geliyor nedenini bilmiyorum yurt değiştirdikten sonra başladı bu şeyler şu an saat 8 sayılır ben 6 da kalkıyorum ve şu anda uykum geliyor bütün gün internetten ödevle ilgili bişeyler araştırdım ondan mı acaba?Annemle konuştuk okumuş beni çok nazar çıktı dedi.Hergün okuyor annem beni çünkü hergün tembih ediyorum üstümde böyle ne zaman bi ağırlık ne zaman bi sıknıtı,bunalma varsa annem o gün çok nazar çıktı senden diyor.Kim bakıyor da böyle kimin nazarı değiyor bu kadar bilmem ki beni böyle hasta ediyor?Nasıl korunabilirim kem gözlerden?Çünkü sebepsiz yere sıknıt basıyor.Kötü oluyorum.Sıkılıyorum.Bunalıyorum ve annem çok nazar çıktı diyor.Hasta ediyor bu nazarlar beni.

şu iki gündür akşamları bana bir sıkıntı geliyor nedenini bilmiyorum yurt değiştirdikten sonra başladı bu şeyler şu an saat 8 sayılır ben 6 da kalkıyorum ve şu anda uykum geliyor bütün gün internetten ödevle ilgili bişeyler araştırdım ondan mı acaba?Annemle konuştuk okumuş beni çok nazar çıktı dedi.Hergün okuyor annem beni çünkü hergün tembih ediyorum üstümde böyle ne zaman bi ağırlık ne zaman bi sıknıtı,bunalma varsa annem o gün çok nazar çıktı senden diyor.Kim bakıyor da böyle kimin nazarı değiyor bu kadar bilmem ki beni böyle hasta ediyor?Nasıl korunabilirim kem gözlerden?Çünkü sebepsiz yere sıknıt basıyor.Kötü oluyorum.Sıkılıyorum.Bunalıyorum ve annem çok nazar çıktı diyor.Hasta ediyor bu nazarlar beni.

Geçmiş olsun canım 6 da kalktıysan ve tüm gün ders çalıştıysan uykunun gelmesi çok doğal doktorun dediği gibi depresyondasındır bence hastalığının altında başka şeyler arayıp kafaya takma burdaki yorumlarıda okuma nede olsa panikatak ta beynin kendisinin geliştirdiği birşey okursan beynini bu hastalığım var diye odaklarsan bu fikri beynine yerleştirmiş olursun

ewet canım bencede depresyondan ve gün içinde yorulup erken kalkmanda uykunun gelmesine neden olur doğaldır. nazara inanırım bu arada rabbim korusun hepimizi. uykun geldiğinde uyu bence. sıkıntı basıncada kendini bişeylere ver. ben çok zor odaklanıyorum mesela. sen derslerine kendini verebiliyorsan bu çok güzel. ve bu anksiyeteden biraz uzak olduğun anlamına gelir canım.

mrb.lar anksiyete bende de var . önceki sayfalarda devlet hastanelerinde ki doktorlar ii gelir mi özel para açısından yıpratıo gibi düşünceler duydum. ben devlete gidiyrm ve Allaha şükür doktorum çok ii çok ilgilenio sadece ilaç deil konuşuo da aynı zman da. tabi bütün doktorlar bylemidir malesef .. ayrıca 19 yaşındayım ve 1 yyıldır var ben de bu durum uyku problemim bir türlü geçmiyor ama kendimi daha ii hissedyrm. ilaç kullanmanızı tavsiye edrim. geçmiş olsunnn :KK49:

X