Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

çok geçmiş olsun bende aynı dertten muzdaripim terapi inşallah iyi gelir bendede bu sıra ankseyite dorukta inanırmısınız demin eşim 5 dk sokağa çıktı bende 6. dakka kaygı ve panik başladı yaşayanada onla olanada çok zor bir durum Allah yardımcımız olsun
aslında benimde artık ilaç ve terapiye başlamam gerek ama devletteki psikiyatrlarada gitmedim hep özele gittim oda parasal açıdan insanı baya zorluyor
siz devletteki psikiyatra gittinizmi ?

merhaba bayanlar ben yeni üye oldum eczacı teknisyeniyim 21 yaşındayım çalışıyorum 2 senelik evliyim ve eşim askerde kayınvalidem ve kayınpederimle birlikte oturuyorum eşim beni kaçırmıştı o şekilde evlendik psikolojim çok bozulmuştu psikiyatriye gitti doğru ilaç kullanırsanız inanınki faydası oluyor yaklaşık 1,5 senedir sürekli kullanıyorum çokta faydasını görüyorum eskiden her gün ağlıyordum göz yaşlarım dinmiyordu ama şimdi çok mutluyum ve çok iyiyim benden size tavsiye özel veya değil hiç farketmez doğru doktoru seçmelisiniz ve sizin durumunuza en iyi gelecek ilacı...

Benimkisi de aksiyetle karışık depresyon.İşin komik yanı,kimse farkında değil!Ben her zaman herşeyi espiye vurduğum için,gülüp geçtiğim için kimse anlamıyor.

slm hanimlar,
asagi yukari 2 ay önce ilacimi yavas yavas kestim, baktim tekrar korku vs basladi. 3-4 gündür ilacimi yavas yavas aliyorum yine.
Ama 5 gündür basim agiriyor, cok feci agri, hic böyle birsey yasayan varmi.
Ilacimin yan etkilerinde bas agrisida var, fakat agrilar ilaca baslamadan önce basladi.
Aceba bu korku ve depresyonla ahlakalimi?

başın sağolsun insan ailesinden birinin ölümüne tanık olduysa çok daha kötü geçiriyor bu hastalığı bilirim
bu hastalıktan kurtulmamızın tek çaresi bana göre ataklarımız gelince seni yeneceğim senin inadına rahat olacağım diyerek ondan daha kuvvetli ve inatçı olduğumuzu göstermek ben 2 aydır böyle yapıyorum sanada tavsiye ederim
dışarıda çok güzel bir hayat var farkında olmadan kaçırıyoruz ben 4 yılı kaçırmışım mesela ya sen kaç yılını kaçırdın hayatının bak her şey olcağına varıyor. olacak olan zaten olur senin benim dememle olmaz bilirsin eğer başımıza gelecekse felaketler gelir bizler bişey yapamayız o yüzden sanada tavsiyem buda geçer yahu demeyi alışkanlık haline getirmen göreceksin sonra hastalığının hafiflediğini eğer inkanında varsa psikoloğa gidersen iyileşme süren kısalır
unutmamamız gereken bir şeyde var şu hayatta her şey insanlar içindir ağlamadığımız zaman gülmenin değerini anlayamayız

Hersey bizim icin ama annem ölünce benim hayattan bir beklentim kalmadı gelecege dair hic bir planım yok artık, elimde degil ki bakıyorum annem sevdigi herseyi bir anda bırakıp gitti, en önemlisi evlatlarını, esini bıraktı.. :KK50:

İnsan düsününce aklını kaybedicek gibi oluyor..
Bana hersey bos geliyor öylesine yasıyorum hic birsey zevk vermiyor eskiden de böyleydi annem' de ölünce iyice ümidimi kaybettim..
Ne yapacıgımı bilmiyorum? Ne yapabilirim? Nasıl eskisi gibi olabilirim ben?:26:

Hersey bizim icin ama annem ölünce benim hayattan bir beklentim kalmadı gelecege dair hic bir planım yok artık, elimde degil ki bakıyorum annem sevdigi herseyi bir anda bırakıp gitti, en önemlisi evlatlarını, esini bıraktı.. :KK50:

İnsan düsününce aklını kaybedicek gibi oluyor..
Bana hersey bos geliyor öylesine yasıyorum hic birsey zevk vermiyor eskiden de böyleydi annem' de ölünce iyice ümidimi kaybettim..
Ne yapacıgımı bilmiyorum? Ne yapabilirim? Nasıl eskisi gibi olabilirim ben?:26:

zaman her şeyin ilacı
insanız acılarımızla yaşamayı öğrenmeliyiz istesekte istemesekte
yaşadığın acı kolay değil bilirim insan kendi hayatının sonuna dek hep sevdikleriyle yaşamak ister ve hiç sevdiklerinden ayrılmak istemez keşkede böyle olsa ama malesef yaradılış gereği imkansız ama alışacaksın
çok düşünmemeye çalış kafanı başka şeylerle meşkul et yoksa hastalanırsın canım

selam hanımlar..
endişe hep herşeyin kötüsünü düşünme gecmişteki olaylara takılı kalma birkişiye takıldım kafamd asürekli onunla ugrasıyorum günümün büyük kısmını alıyor bana yaptıgı kötülükler aklıma geldikce cok üzülüyor sinirlenıyorum hayatıma etki edıyor uykulaırm düzensiz.. yorgunum .... mutsuzum.. ne yapacagımı bilemıyorum

arkadaşlar acil ben paxera kullanıyorum. ve üç gündür içmedim . başım çok dönüyor midem bulanıyorr ve yer ayağımın altından kayıyor sanki . acaba kullanmadığım içinmi böleyim paxera veya paxil kulannanlar arkadaşlar lütfen yazabilirlermi çok acil...:KK50:

canim Paxera hangi ilac bilmiyorum, ben yurtdisindanim. Ama genel olarak ilac öyle birden kesilmez, o zaman ters tepki gösterir. Yavas yavas kesmezsen bu belirtiler cikar, dahada kötü olursun.

arkadaşlar acil ben paxera kullanıyorum. ve üç gündür içmedim . başım çok dönüyor midem bulanıyorr ve yer ayağımın altından kayıyor sanki . acaba kullanmadığım içinmi böleyim paxera veya paxil kulannanlar arkadaşlar lütfen yazabilirlermi çok acil...:KK50:

merhaba canım. paxeradan kaynaklanan bi durum büyük ihtimal. bende paxera kullanıyorum. bende böyle bişey olmadı başlarken. tabi paxera ile bi geçmişim de var benim. yaklaşık bi sene kullanmıştım iyiyim diye pat diye kestim. ne başlarken nede bırakırken hiçbişey olmadı. 2 aydır yine içmeye başladım şimdi.
ama bünyeden bünyeye fark ediyor bu tür ilaçların yan etkileri. başlarken ve bırakırken çok zorlanan kişiler tanıyorum. ama bu etkiler 10 günde falan ortadan kalkıyor. hiç korkma.
sende anksiyete mi var

bende 2ay önce doktora gittim. daha önce kendimde böyle bi durum olacağı aklıma gelmiyordu. iyi olduğumu ve günlük hayatım stres ve olumsuzluklar içinde geçtiği için mutsuzluk ve endişe yaşadığımı düşünüyordum ve geçecek diye umut ediyordum. fakat bu durum fiziki olarak rahatsız etmeye başladı baş ağrısı ve duygularımı kontrol edememe sebepsiz ağlama (nedenleri vardı belki ama anlayamıyordum) aşırı sinirlilik ve bi anlık öfke patlaması gibi durumların önüne geçemez oldum sanki düşünme kabiliyetimi kaybetmiştim...hayatı ot gibi yaşıyordum ve artık kendime güvenemiyordum hiç bi konuda. iş hayatım tamamen bitmiş durumdaydı. doktorumdan memnunum zendo 20mg kullanıyorum ilk başlarda 10mg kullandım birşey değişmeyince dozu artırdık şimdi daha iyiyim ve devam ediyorum. oh be dünya varmış nasıl oluyor ki bu ilaç beni iyi hissettiriyor. yani normal davranmama yardımcı olabiliyor ? tedavim 3-4 ay daha böyle devam edecekmiş son muayenede böyleydi. kim bilir ne zamandır böyle yaşıyordum üzülüyorum halime ve 2 ay önce bu olaya dur diyebildim. inşallah eskisi gibi her şey normal olacak :KK43: garip olanda normal yaşadığını düşünüp aslında normal olmadığını görmek tuhaf bi duygu!

bende 2ay önce doktora gittim. daha önce kendimde böyle bi durum olacağı aklıma gelmiyordu. iyi olduğumu ve günlük hayatım stres ve olumsuzluklar içinde geçtiği için mutsuzluk ve endişe yaşadığımı düşünüyordum ve geçecek diye umut ediyordum. fakat bu durum fiziki olarak rahatsız etmeye başladı baş ağrısı ve duygularımı kontrol edememe sebepsiz ağlama (nedenleri vardı belki ama anlayamıyordum) aşırı sinirlilik ve bi anlık öfke patlaması gibi durumların önüne geçemez oldum sanki düşünme kabiliyetimi kaybetmiştim...hayatı ot gibi yaşıyordum ve artık kendime güvenemiyordum hiç bi konuda. iş hayatım tamamen bitmiş durumdaydı. doktorumdan memnunum zendo 20mg kullanıyorum ilk başlarda 10mg kullandım birşey değişmeyince dozu artırdık şimdi daha iyiyim ve devam ediyorum. oh be dünya varmış nasıl oluyor ki bu ilaç beni iyi hissettiriyor. yani normal davranmama yardımcı olabiliyor ? tedavim 3-4 ay daha böyle devam edecekmiş son muayenede böyleydi. kim bilir ne zamandır böyle yaşıyordum üzülüyorum halime ve 2 ay önce bu olaya dur diyebildim. inşallah eskisi gibi her şey normal olacak :KK43: garip olanda normal yaşadığını düşünüp aslında normal olmadığını görmek tuhaf bi duygu!

Canım çok geçmiş olsun aynı şeyleri bende yaşadım ama ilaç kullanmadım
sen ilaç kullanınca çok iyi geldi demişsin doktorda şans meselesin bana özelden doktorunun kim olduğunu nerde olduğunu yazabilirmisin doktorumu değiştirmek istiyorum şimdiden teşekkürler

canımmm çok geçmiş olsun ama ilacını bırakmasaydın keşke..bendede anksiyete var,odada yalnız uyuyamam mesela,yada bazen durduk yere çarpıntım olur,kulK çınlamaları falan filan..saat çaldığında çığlık atarak frladığımı biliyorum yataktan.1,5 yıldır ilaç kullanıyorum bende prozac kullanıyorum.ama bn bırakmaya başlayınca uyuyamıyorum,kalp çarpıntısı,nefes alamama yaşıyorum.sabaha kadar uyuyamıyor ve aağlıyorum artık geçmedği için.oyuzden yine başlıyorum ilaca..nolcak ilaçla nereye kadar bilmiyorum..ama ilaçsız kalitesiz bir yaşamdansa,ilaçla kaliteli yaşamayı tercih ederim..

Sınav için bırakmıştım.Sınav bitince tekrar başladım.Doktorumda artık günde 2 doz almamı söyledi.Prozacla bütünleştim yani :KK70:
Benimde aynı şekilde.Bırakınca tekrar korkular geri geliyor.Yavaş yavaş kesmek zorundaymışız.Aniden kesebileceiğimiz bir ilaç değil.Heleki 1.5 yıllık kullanımdan sonra.Annem sürekli ilaçların zarar verdiğini söyleyip duruyor.Ama dediğin gibi ilaçlı kaliteli yaşamak *-*

anksiyete yaşıyorum ben de :KK43:(( her şeyi kafaya takıyorum . biri bana ters bir şey desin iş erınde falan ,günlerce onu düşünüyorum . Sinirleniyorum . Ek olarak dudak yeme ,tırnak kenarı kemırme ve saçımda oluşan kabukları yolma davranışı gösterıyorum ....

aynen bende 6 _7 yıldır panik atak sosyal fobi vs ugrasıyorum.. hayat kalıtem düştü... ilk yıllar ilaçlı tedavi gördüm fakat bi degişme gözlemlemedim...çünkü yasadıgım ortamı degişmeliydim önce ... şimdi çalışmam lazım ..iş arama düşüncesi bile sıkıntılarımın tavan yapmasına sebep oluyo.....etrafımdakilerde halimden anlayamıyo.çalışmayı sevmeyen çabasız biri olarak tanıyolar artık beni
off dua edin ..hepimizin allah yardımcısı olsun

merhaba kızlar prozac kullanıyorum ben 2 kutu bitirdim ve gerçekten çok faydasını gördüm daha önce normal yaşamıyormuşum gerçekten şimdi mutluyum hayattan keyif almaya başladım endişelerim tamamen bitmedi tabi ama kolayca başedebiliyorum artık kötü düşüncelerle ilaca keşke daha önce başlasaydım bu hastalığın çaresi doğru doktor ve doğru ilaç kesinlikle ve tabi ki sonuç mutlu keyifli bir hayat..

merhaba kızlar prozac kullanıyorum ben 2 kutu bitirdim ve gerçekten çok faydasını gördüm daha önce normal yaşamıyormuşum gerçekten şimdi mutluyum hayattan keyif almaya başladım endişelerim tamamen bitmedi tabi ama kolayca başedebiliyorum artık kötü düşüncelerle ilaca keşke daha önce başlasaydım bu hastalığın çaresi doğru doktor ve doğru ilaç kesinlikle ve tabi ki sonuç mutlu keyifli bir hayat..

Maşallah hangi doktora gidiyorsunuz nerdesiniz bana yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Maşallah hangi doktora gidiyorsunuz nerdesiniz bana yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

bende merak ettim dr.u..kendinizi iyi hissediyorsanız ne güzel..:KK9:

merhaba kızlar. Gergin ve endişe içinde geçen zaman... çok yoruldum herşeyi kafaya takıp endişe etmekten hayatın tadını çıkaramadım. Bekarım ve çalışıyorum. Ama keyifsizim içimde bi isteksizlik var hep.

aynen bende bekarım çalışıyorum beni sıkacak bı durumum yok allaha şükür ama mutsuzum mutlu olamıyorum ruhumu zaman zaman o kadar yaşlı hissediyorum ki..

aynen bende bekarım çalışıyorum beni sıkacak bı durumum yok allaha şükür ama mutsuzum mutlu olamıyorum ruhumu zaman zaman o kadar yaşlı hissediyorum ki..

bende kendimi çok yaşlı hissediyorum bazen. beni üzen şeyler vardı birazda hassasımdır. sanırım bu yüzden rahatsızlandım. ama aslına bakarsan kafaya takılcak şeyler bile değil diyorum artık (hastalandıktan sonra korkmaya başladım çünkü) o yüzden neler var dünyada çok şükür diyorum. ama çok garip hissediyorum kendimi bazen keyifsizim durgunum karamsarım. çok zor Rabbim yardımcımız olsun

X