Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

merhaba bayanlar bendede asiri kaybetme hissi sanki esime cocuklarima bisey olucak butun gun dua ediyorum bizi birbirimize bagisla diye balikesirde dugunumuz var yazin diyorumki ya yolda kaza yaparsak gelebilicegimiz tarihi sordular nikah gunu icin tamam kesin bisey olucak biz bukadar ayarlama yapiyoruzya diye her iyi seyin aldinda kotu bir durum ariyorum butun gun hayal ediyorum tel calsa esiniz kaza yapmis deseler ne yaparim diyorum kafayi yiycem

Üç gündür çok kötüyüm.korkularım tavan yaptı saçma sapan şeylerden korkup kaygı yapıyorum.mideme ağrılar giriyor.kontrolü kaybedip çıldırmaktan korkuyorum

Merhaba hepinize bende 2 yıl önce travmaya bağlı anksiyete oluştu çok sevdiğim köpeğimi çok ummadık bi anda aniden kaybettik. Hemen arkasından lisede çok sevdiğim bi arkadaşımın ölüm haberi geldi. O da çok aniden hiç beklenmedik şekilde olan bi olay sonucu oldu. Haberlere çıktı videoları yayınlandı. Sanki çok normal bi psikolojideymişim gibi o haberlere baktıkça daha da kötü oldum. Daha sonrasında herşeyden korkma,uykudan korkarak uyanma,telefonum bile çalsa birine bişey oldu ondan arıyorlar gibi saçma sapan şeyler düşünmeye başladım. O kadar berbat bi psikolojideydim ki yolda duran poşeti bile kedi ölüsüne benzetip korkudan elimin ayağımın titrediğini bilirim. Düğüne gidip önce herşey normalken, eğlenirken bi anda içime düşen o korkuyla (evde kedim vardı,daha yeni sahiplenmiştik ona bişey oldu diye) apar topar gitmeye çalışıyodum. İlaç kullanmadım,kimseye derdimi anlatmadım. Çünkü kendimi kimseye anlatamayacak kadar yorgun hissediyodum. Anlatsam da abartıyosun vs gibi tepkiler geleceğini tahmin ediyodum. Yavaş yavaş atlatmaya başladım. Benim korkum ölümle alakalı olduğu için (belki yanlış bi taktik ama) ölümü kafamda normalleştirmeye çalıştım. Sürekli dua ettim. Allah'a sığındım bi bildiği vardır dedim. Daha sonra 2 kedi daha sahiplendim. 2side gerçekten yardıma ihtiyacı olan hayvanlardı.köpeğim yaşıyo olsaydı onları alamazdım,yardımcı olamazdım. Ondan dolayı onun ölümünün çok güzel şeylere vesile olduğunu,yardıma muhtaç hayvanlara yol açtığını düşündüm. Kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Şimdi çok çok çok iyiyim. Arada oluyo tabiki özellikle birini aradım ulaşamadım mesela yine aynı kötü düşünceler geliyo aklıma ama artık başka seçenekler düşünebiliyorum en azından. Yada o korku içime geldiği zaman en kötüsünü düşünüp kendimi daha çok telaşlandırmak yerine "daha öncede bunlar oldu.daha öncede bu hisleri yaşadın. Bişey olduğu yok kendini topla,kötü düşünme" deyip kendimi teselli edebiliyorum. Bu duyguların,bu paniğin,o berbat kaybetme hissinin ilaçla geçebileceğini düşünmüyorum. Herşey kendi elimizde. Herşey kafamızda. Bu hislerin nasıl oluştuğunu biliyorsak nasıl geçeceğini en azından nasıl kontrol altına alabileceğimizi yine kendimiz yapmalıyız. Belki konuşarak birilerine anlatarak,belki profesyonel kişilerle paylaşarak ama ilaç kullanarak şu kısacık hayatlarımızda uyuşarak,hislerimizi körelterek değil. İnananlar dine yönelebilir mesela. Boş bulduğu her vakti yatarak uyuyarak değil en azından kendine bakım yaparak,bi doğa yürüyüşü yaparak,çok zor değil yağmur yağarken ıslanarak yani kısaca hayatın tadını almaya başlayarak,vücudunu,ruhunu tanıyarak önüne küçük küçük hedefler koyarak onları gerçekleştirdikçe kendini ödüllendirerek kendimize değer vermeyi öğrenerek tamamiyle bitmese de azaltabiliriz. Herşey sizin elinizde. Herşey benim elimde. Benim ruhum benim beynim.

Merhaba hepinize bende 2 yıl önce travmaya bağlı anksiyete oluştu çok sevdiğim köpeğimi çok ummadık bi anda aniden kaybettik. Hemen arkasından lisede çok sevdiğim bi arkadaşımın ölüm haberi geldi. O da çok aniden hiç beklenmedik şekilde olan bi olay sonucu oldu. Haberlere çıktı videoları yayınlandı. Sanki çok normal bi psikolojideymişim gibi o haberlere baktıkça daha da kötü oldum. Daha sonrasında herşeyden korkma,uykudan korkarak uyanma,telefonum bile çalsa birine bişey oldu ondan arıyorlar gibi saçma sapan şeyler düşünmeye başladım. O kadar berbat bi psikolojideydim ki yolda duran poşeti bile kedi ölüsüne benzetip korkudan elimin ayağımın titrediğini bilirim. Düğüne gidip önce herşey normalken, eğlenirken bi anda içime düşen o korkuyla (evde kedim vardı,daha yeni sahiplenmiştik ona bişey oldu diye) apar topar gitmeye çalışıyodum. İlaç kullanmadım,kimseye derdimi anlatmadım. Çünkü kendimi kimseye anlatamayacak kadar yorgun hissediyodum. Anlatsam da abartıyosun vs gibi tepkiler geleceğini tahmin ediyodum. Yavaş yavaş atlatmaya başladım. Benim korkum ölümle alakalı olduğu için (belki yanlış bi taktik ama) ölümü kafamda normalleştirmeye çalıştım. Sürekli dua ettim. Allah'a sığındım bi bildiği vardır dedim. Daha sonra 2 kedi daha sahiplendim. 2side gerçekten yardıma ihtiyacı olan hayvanlardı.köpeğim yaşıyo olsaydı onları alamazdım,yardımcı olamazdım. Ondan dolayı onun ölümünün çok güzel şeylere vesile olduğunu,yardıma muhtaç hayvanlara yol açtığını düşündüm. Kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Şimdi çok çok çok iyiyim. Arada oluyo tabiki özellikle birini aradım ulaşamadım mesela yine aynı kötü düşünceler geliyo aklıma ama artık başka seçenekler düşünebiliyorum en azından. Yada o korku içime geldiği zaman en kötüsünü düşünüp kendimi daha çok telaşlandırmak yerine "daha öncede bunlar oldu.daha öncede bu hisleri yaşadın. Bişey olduğu yok kendini topla,kötü düşünme" deyip kendimi teselli edebiliyorum. Bu duyguların,bu paniğin,o berbat kaybetme hissinin ilaçla geçebileceğini düşünmüyorum. Herşey kendi elimizde. Herşey kafamızda. Bu hislerin nasıl oluştuğunu biliyorsak nasıl geçeceğini en azından nasıl kontrol altına alabileceğimizi yine kendimiz yapmalıyız. Belki konuşarak birilerine anlatarak,belki profesyonel kişilerle paylaşarak ama ilaç kullanarak şu kısacık hayatlarımızda uyuşarak,hislerimizi körelterek değil. İnananlar dine yönelebilir mesela. Boş bulduğu her vakti yatarak uyuyarak değil en azından kendine bakım yaparak,bi doğa yürüyüşü yaparak,çok zor değil yağmur yağarken ıslanarak yani kısaca hayatın tadını almaya başlayarak,vücudunu,ruhunu tanıyarak önüne küçük küçük hedefler koyarak onları gerçekleştirdikçe kendini ödüllendirerek kendimize değer vermeyi öğrenerek tamamiyle bitmese de azaltabiliriz. Herşey sizin elinizde. Herşey benim elimde. Benim ruhum benim beynim.
Ne güzel yazmışsınız çok hoşuma gitti :) hasta olmamızın sebebi farklı ama korkularımız aynı.. Hani dediniz ya poşeti bile kedi ölüsü sandım diye. O bendede olmuştu bi kaç kez. Balkondan bakarken bi poşet gördüm arabalar üstünden geçti tabi ben kedi sanıyorum. Ağlayarak aşağı koştum bi baktım posetmiş. Sonra her poşet gördüğümde kedileri araba çarpıyor gibi gözümde canlanıyordu ağlıyordum..her şerde bir hayır vardır derler ya sizinki öyle olmuş. Köpeğinizin ölmesiyse yardıma muhtaç iki kedi beslemişsiniz. Bende hep anksiyete anında en fazla ne olabilir diye soruyorum kendime. Olması imkansız şeyleri olacakmış gibi hayal edip korkuyoruz.bilinç altı çok garip ne verirsen sana iki mislini veriyor. Olumlu telkinle geçer bu hastalık. Psikologum korkmuyorum dersen korku olarak algılar beynin ve gene korkarsın dedi. Cesurum iyiyim diyeceksin dedi. İlaçla geçmiyor gerçekten bir sene ilaç kullandım bıraktım gene başa döndüm. Önemli olan düşünce yapısını değiştirebilmek

merhaba, bende de uzun sürel ank var. 10 yıl kadar önce çok alakasız birinin yanımdaki kişiye birden söylenmesi ile başladı. tabi bende de olay patladı. birine bişi oldu kesin oldu vs neyse bu 10 yıl boyunca ara ara bunu yasıyordum sonra baska seylerle oyalananınca geciyordu su an calismiyorum hersey gözüme büyük büyük gözüküyor en ufacık seyleri
abartıyorum hele aradgım kişi telefona cvp vermesin kıyameti koparıyorum allahtan bu huyum biliniyorda arayınca fln aciyorlar hemen ya bu sekilde yasamak cok zor cok eziye psikolog gittin daha önce kısmen etkisi oldu anca olay kafada bitiyor maalesef kendimi bazen bilmemkin basına bu gelmis ama gene de yasıyor demekki yasanıyor gibi aptal seylerle kandırıyorum tek caresi bunun beynimizin oyunu oldugunu farketmek ama uygulayabilio muyum çok az

merhaba bayanlar bendede asiri kaybetme hissi sanki esime cocuklarima bisey olucak butun gun dua ediyorum bizi birbirimize bagisla diye balikesirde dugunumuz var yazin diyorumki ya yolda kaza yaparsak gelebilicegimiz tarihi sordular nikah gunu icin tamam kesin bisey olucak biz bukadar ayarlama yapiyoruzya diye her iyi seyin aldinda kotu bir durum ariyorum butun gun hayal ediyorum tel calsa esiniz kaza yapmis deseler ne yaparim diyorum kafayi yiycem

çok kötü bi duygu ben de öyleyim hersey iyi gidiyoe kesin bişi cıkar diyorum hem bize hem cevremizdekine yazık eziyet ya ceken bilir

çok kötü bi duygu ben de öyleyim hersey iyi gidiyoe kesin bişi cıkar diyorum hem bize hem cevremizdekine yazık eziyet ya ceken bilir
aynen dusunurken vucudumun yoruldugunu hissediyorum bu arada smear testi yaptirmak istiyorum inanilmaz korkuyorum simdide basladim ya kansersem diye yoruldum

bu arada bisey sormak istiyorum smear yaptirdinizmi aciyomu acimasindanda aslinda belki pek korkmuyorum ama beni cok tedirgin ediyo dusunuyorum uykularim kaciyo

bu arada bisey sormak istiyorum smear yaptirdinizmi aciyomu acimasindanda aslinda belki pek korkmuyorum ama beni cok tedirgin ediyo dusunuyorum uykularim kaciyo

hem ablam hem yakın arkadsm yaptırdı ikisi de bosuna abartmısım o kdr da acıyormus dedi ins bi an önce kurtulurusun kendimi hep yorgun hissediorm hep keyifsiz sanki çok iş yapmıs da yorulmus gibi ben de test yaptırıcam

hem ablam hem yakın arkadsm yaptırdı ikisi de bosuna abartmısım o kdr da acıyormus dedi ins bi an önce kurtulurusun kendimi hep yorgun hissediorm hep keyifsiz sanki çok iş yapmıs da yorulmus gibi ben de test yaptırıcam
aslinda dusunmekten vucutta kafada yoruluyo ben dusunurken okadar yoruluyorumki bir an of yeter diyorum smear icin bilgin olsun saglik ocaklari kanser tarama testi yapiyo smeardan bunu yaptirinca 5 sene yapmana gerek kalmiyo hastanedeki sadece smear hiv testi icermiyo yapmisken saglik ocaginda yap

Beslenmenizi düzenleyerek anksiyeteden kurtulabilirsiniz. Yediklerinizden vazgeçemiyorsanız en azından bol bol yoğurt yiyin ve su için.

Merhaba kizlar sizde kalp carpintiyla sicrayarak uyamiyormusunuz ? Cok zor bianda aayaga kalkiyorum elimi kalbime koyuyorum oyle hızlı atıyorki sonra elim ayagim uyusuyor atak geçiriyorum artik uyumaya korkar oldum :KK43: anksiyee bozuklugu agir derecede atlatiyorum bazen aglama krizi aglarken bianda gülme krizi cok yoruldum herseyi kafaya takmaktan

Merhaba kizlar sizde kalp carpintiyla sicrayarak uyamiyormusunuz ? Cok zor bianda aayaga kalkiyorum elimi kalbime koyuyorum oyle hızlı atıyorki sonra elim ayagim uyusuyor atak geçiriyorum artik uyumaya korkar oldum :KK43: anksiyee bozuklugu agir derecede atlatiyorum bazen aglama krizi aglarken bianda gülme krizi cok yoruldum herseyi kafaya takmaktan

gögsüm daralıyor bazen kalbim hızlı hızlı carpiyor benim de.. son bir kaç gündür iyiym şükür bunu da kendime kendime söylenerek az da olsa basardım sankii.. zaten olunca üzülürsün takma kafanı eziyet etme kendine diye diye biraz azalttım düsüncelerimi insallah devamı da gelir. çözüm kendimizde ama ne yazık farkına varamıyrz. bazı arkadaslarıma bakıyorum o kdr gamsızlar ki diyorum halbuki ne alakası var mantıklı olanı yapıyorlar ve olmayan seyler icin can sıkmıyorlar :KK43: herseyi takmaktan yoruluyorum ve sıkılıyorm cok..

ben yıllarca tedavi gördüm malasef dönüşerek devam ediyor panik atağım ve kaygı bozukluğum.Yaşım geçiyor anne olmaya cesaret edemediğimden çocuk yapamıyorum.Birkaç yabancı kaynakta okumuştum antidepresan ilaç kullanımı yıllar sonra hastalıkların seviyesini arttırır diye bu nedenle ilaç vs kullanmıyorum.Bu ara hergün hastayım çevremdeki hastanelerde kredim bitti artık doktorlar beni pek ciddiye almıyor.öncesinde sevdiklerime birşey olcak korkusunu ciddi yaşıyor geceleri çarpıntı ile uyanıyorum.

Konuyu yeni gördüm bende bir süredir psikolojik sorunlarım var yani her biri yenilerini doğuruyor sanırım, demin araştırdım ve anksiyetenin tüm özelliklerini taşıyorum. Bir sure depresyon yasadım baya ağırdı çok şükür iyileştim kendi kendime ama bu iç sıkıntısı nefes alamama yemeğe sarılma ki normalde hiç yiyen bir insan değilim, devam ediyor o kadar mutsuzum ki bazen yüzünün asılmasına engel olamıyorum.Maalesef inançsızlık kaplıyor içimi kendime kızıyorum şımarıkmışım yaptığın ne dertleri olan insanlar var diye. Genetik mi acaba hiç bilmiyorum ama çok kötü , inşallah kısa zamanda kurtuluruz.

Malasef genetik yazıyor çoğu yayında birde hassas naif insanlar tutuluyor sanırım bu hastalıklara.Düşünün şuan hayatınız nasıl olsaydı siz mutlu olurdunuz?Ben bu sorunun cavabını arıyorum son bir kaç gündür belki yolumu açar mutlu olacak birşey bulurum

Kesinlikle bana da öyle geliyor çünkü hassas olmasak biraz umursamaz ya da hani rahat insanlar olsak bu kadar düşünmeyiz gibi geliyor karakterde tetikliyor sanırım. Düşünüyorum da acaba istediğimiz gibi bir hayat yasasak mutlu olabilir miydik başka sorunlar mı çıkardı. Ben daha rahat olmak isterdim insanlara karşı kalkanlarım olmadan yaşamak kendim gibi olmak, bu herkesle sohbet edebilen insanlara çok özenmişimdir ben sevdiğim insanlara karşı bile çok yaklaşamıyorum. Bir de raz özgür olmak isterdim.

Benim hayatımda mutsuz olunabilecek birşey yok yani hayatımda herşey yolunda ama ben mutsuzum.Sanki eksik birşeyler var.Çocukluğumdan beri içe kapanık mutsuzum aslında çok sevgi görmedim biraz yanlız büyüdüm.Kimseye sevgi göstermem hep insanlara karşı mesafeliyimdir.Belki sizde sevgisiz büyüdüyseniz kalkanlarınız olabilir.

Ben birde empati çok kurduğumuzu düşünüyorum.Başka insanlarlada çok meşgul oluyoruz.Karşımızdaki insanların ne düşündüğü karakteri vs çok didikliyoruz kimsede mükemmel olmadığı için bir şey illa bulup mesafe koyuyoruz.

Benim hayatımda mutsuz olunabilecek birşey yok yani hayatımda herşey yolunda ama ben mutsuzum.Sanki eksik birşeyler var.Çocukluğumdan beri içe kapanık mutsuzum aslında çok sevgi görmedim biraz yanlız büyüdüm.Kimseye sevgi göstermem hep insanlara karşı mesafeliyimdir.Belki sizde sevgisiz büyüdüyseniz kalkanlarınız olabilir.

Ben birde empati çok kurduğumuzu düşünüyorum.Başka insanlarlada çok meşgul oluyoruz.Karşımızdaki insanların ne düşündüğü karakteri vs çok didikliyoruz kimsede mükemmel olmadığı için bir şey illa bulup mesafe koyuyoruz.
Evet bende o sevgiyi hissetmedim başlarda hep başkalarında aradım sevgili arkadaş falan ama sonra kötü deneyimlerle birlikte mesafe oluştu insanlara karşı güvensizlik çok fazla fazla, nolucak sanki akışına bıraksam da çok önemli olmasa karşımdakinin özellikleri davranışları diyorum bazen. Dediğiniz gibi sanki herkes mükemmel bir ben eksiğim düşüncesi ya da değişmesinde eksik yanları görünce uzaklaşma gibi.

X