Anksiyeteye sahip bir insanın sıradan günü

o iyi giden hayatımı da mahveden o işte. burda bir konu açtım ben de ne prensesliğim kaldı ne parazitliğim. insan yaşamadığı şeyi anlayamaz. ben de tedavi olmak istiyorum ama tedavi olamıyorum. o düşünce bile beni mahvediyor. benim altta yatan şeyler genetik ve çocukken kardeşimin vefat etmesi vs. bipolar olduğumu söyledi doktor ama bunu da düşünmüyorum nedense. benim ki bipolar ama anksiyete bipoları. bazen dünyanın en gamsız en cesur insanıyım bazen de evden çıkmak istemiyorum kendimi tır önüne vs atmak istiyorum. beni anlayan tek insanlar da annem ve sevgilim. diğer herkese göre ne derdim olabilir. kanser olsan ah vah derler ama bu olunca şımarık ve şükürsüz
Bipolar ansiyetesi diye bir şey yok ikisi farklı şeyler

Bipolar ansiyetesi diye bir şey yok ikisi farklı şeyler
evet yok ama benim tanımım çift kutuplu duygu durum bozukluğu doktor bu tanımı koymuştu ama ben hiç dengesiz olduğumu bilmiyorum ya da bipolar olduğumu düşünmedim benim anksiyete gelip gittiği için öyle söyledim

Bilmiyorum ben tam bipolar bozukluğu da galiba onlar bı dönem çok iyi bir dönem çok kötü oluyorlar fiziksel olarak değil ama ruhsal olarak anksiyete bozukluğu ise kişinin kaygı ve korkularinin çok olması ve fiziksel olarak vücuda yansıması bipolar bozukluk genetik oluyor anksiyete bozukluğu dönem dönem herkes de olabiliyor

Valla ben lusral 100 mg kullanıyorum bir ayı aşkındır daha tam etkisini göstermedi korkuyorum hatta bende işe yaramıyor diye bu ilaçlar çok geç etki gösteriyor

Arkadaşlar ben uzun zamandır anksiyeteye sahibim bazen panik atak nöbetlerim oluyor ama günlük yaşantımda sürekli mide bulantısı halsizlik kalp çarpıntım oluyor evet bunlar anksiyete belirtileri ama ortada hiçbir şey yokken sizde de oluyor mu bunu merak ediyorum zaten her şeye kaygılanıyorum sağlıkla kafayı bozmuş durumdayım ama normal bir anımda bile kalp çarpıntım oluyor nefesim kesiliyor sizlerde ne gibi etkileri var yazar mısınız?
Evet canim bende oluyo bendede panik atak aksiyete depresyon var dedi piskolok devamlı çarpıntı ağrılarım oluyo sirt göğüs ağrısı hiç geçmeyen kalp doktorum kalplik ağrı deyil diyolar ama ben yinede korkuyorum aksiyetede mi kaynaklaniyo onuda anlamıyorum aksiyete bukadar ağrı yapatmi diyorum Allah yardım etsin bu hastalığı yaşayanlara

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bir dönem ciddi sorunlar yaşadım hayatımda. Sonrasında bende ilk olarak takıntılarla başladı. Mesela evden çıkarken aşırı kontrolcü olma gibi. Arkasından kendimi sürekli dinlemek. Her ağrımı sızımı saçma sapan belirtilerimi en felaket hastalıklara yorma. Sonra hastanelere gitme gelme. Ama ben psikolojik olarak bi tedavi ve teşhis almadım. Cesaretim yok gitmeye ve kabullenmeye. Bilmiyorum bu hayat böyle nasıl ilerleyecek. Dine yönelmek bir nebzede olsa iyi geliyor bana şahsen.

Merhaba çok uzun yıllardır panik atak ve anksiyete hastasıyım sürekli kendimi dinlemekten başka yaptığım hiç birşey yok gün 9 10 yıldır tedavi görmeme rağmen günde 2 3 kez acile gittiğim günleri bilirim en ufak sırt ağrısı mide ağrısı bana kalp krizini çağrıştırıyor baş ağrısı beyin kanamasını vs vs .. etrafınızdaki insanlara kendinizi o kadar çok yük etmiş gibi hissediyorsunuz ki çünkü insanlar artık bunalıma giriyor hastaneye gitmekten aileniz bile olsa ama o an sizin istediğiniz tek şey sağlık kurumuna gidip doktorların elinde emin yerde olmak tam olarak ne olduğunu siz bile bilmeden yaşıyorsunuz yaşadıklarınızı çarpıntısı baş dönmesi bayılma hissi terlemesi titremesi ağlama nöbetleri ve sayamadığım bir çok şey daha çok doktorlara gittim ama geçmiyor kimisii kendi elinde diyor oysa hiç birimiz kendimize böyle bir işkenceyi çektirmeyiz çekenler beni bu konuda gayet iyi anlıyordur elbetteki kendi elimizde olan kısmı da var ama o girdabın içine girdiğin zaman çıkamıyorsun ne kadar çabalasanda bende çok küçüklükten gelen bir travma şuan 30 yaşımdayım 10 yaşında tedavi gördüğümü bilirim bir çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz biliyorum samimiyetime güvenen ve samimiyetine güveneceğim birisiyle atak anlarımızı birlikte atlatmak isterim ister sosyal medya ister wp hiç fark etmez yeter ki artık iyileşelim ve birbirimize iyi gelelim arkadaşlarımız elbet var ama kişinin ne yaşadığını onunla aynı şeyi yaşayan çok daha iyi anlar umarım güzel dönüşler yaparsınız sağlıcakla kalın 🌸

Durduk yere kalp carpintisi ve nefes alamama oluyor 6 yil once psikiyatrist anksiyete teshisi koydu ilac verdi bikac sene kullandim 50 kilodan 80 kiloya ciktim. Ilaci degistirdik fakat yine kilolarim artti.. carpintilarim azaldigi icin ilaci biraktim.. carpintin olursa dideral ic demisti. Artik dideral de etki etmiyor..
Cok mutsuzum umutsuzum hayattan beklentim kalmadi=(((((((((??

Merhaba çok uzun yıllardır panik atak ve anksiyete hastasıyım sürekli kendimi dinlemekten başka yaptığım hiç birşey yok gün 9 10 yıldır tedavi görmeme rağmen günde 2 3 kez acile gittiğim günleri bilirim en ufak sırt ağrısı mide ağrısı bana kalp krizini çağrıştırıyor baş ağrısı beyin kanamasını vs vs .. etrafınızdaki insanlara kendinizi o kadar çok yük etmiş gibi hissediyorsunuz ki çünkü insanlar artık bunalıma giriyor hastaneye gitmekten aileniz bile olsa ama o an sizin istediğiniz tek şey sağlık kurumuna gidip doktorların elinde emin yerde olmak tam olarak ne olduğunu siz bile bilmeden yaşıyorsunuz yaşadıklarınızı çarpıntısı baş dönmesi bayılma hissi terlemesi titremesi ağlama nöbetleri ve sayamadığım bir çok şey daha çok doktorlara gittim ama geçmiyor kimisii kendi elinde diyor oysa hiç birimiz kendimize böyle bir işkenceyi çektirmeyiz çekenler beni bu konuda gayet iyi anlıyordur elbetteki kendi elimizde olan kısmı da var ama o girdabın içine girdiğin zaman çıkamıyorsun ne kadar çabalasanda bende çok küçüklükten gelen bir travma şuan 30 yaşımdayım 10 yaşında tedavi gördüğümü bilirim bir çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz biliyorum samimiyetime güvenen ve samimiyetine güveneceğim birisiyle atak anlarımızı birlikte atlatmak isterim ister sosyal medya ister wp hiç fark etmez yeter ki artık iyileşelim ve birbirimize iyi gelelim arkadaşlarımız elbet var ama kişinin ne yaşadığını onunla aynı şeyi yaşayan çok daha iyi anlar umarım güzel dönüşler yaparsınız sağlıcakla kalın 🌸
Bende 6 senedir tedavi görüyordum geçen sene iyi hissettim kendimi ilaçların kesitim derken sonbahar da kayınpederim vefat etti sonra kayın validem kanser teşhisi konuldu derken benim anksiyete nüksetti. Tam 6 ay oldu ilaçlara yeniden başladım ama bu sefer ki başka sürekli kendimde hastalıkk arıyorum sürekli doktora gidiyorum şuan 1 haftadır hiç geçmeyen bir mide bulantım var Doktora gittim kanda bişi yok dio ama ben tüm kan tahlillerine Baktığına şüpheliyim. KBB gittim bişi yok dedi gastroenteroloji ye gidicem geçmezse hergğnğm korkuyla geçiyor Hee günüm üzüntüyle allahın güc0ne gitmesin isyan etmiyorum ama çok yoruldum iyileşmek istiyorum her anlamda hem fiziksel hem zihinsel şu 6 ay ömrümden çalınmış gibi hissediyorum ve hala devam ediyorum 😭😭

X