Çocuk Hastalıkları Anneler ne olur bakın konuma.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Herkese hayirli sabahlar arkadaşlar. Öncelikle konu kizlarim. çok üzülüyorum arkadaşlar kizlarim için daha öncede konu açmıştım aslında bununla ilgili.

Dediğim gibi konu kızlarım biri 5 yaşında biri 2 sürekli hastalanıyorlar ben artık gerçekten onlara surup hele ki antibiyotik vermeyi hiç istemiyorum. hatta götürünce doktora uyarıyorum çok fazla antibiyotik kullandık çok kötü degillerse yazmayın lütfen diyorum.

Son zamanlarda büyük kızım daha kötü ozellikle sabaha karşı gece uykuda sürekli öksürüyor balgamli öksürük kızım tıkanıyor sanki.

Kızım küçükken böyle olduğu zaman sürekli kusuyordu şimdi kusmuyor bazen çok az balgam atıyor. kızlar nasıl desem doktora en son goturdugumuz zaman eski konumu okuyabilirsiniz. ben gidemedim eşim de dedi bir şeyleri yokmuş ilaç yazmış ama büyüğüme yazdigi ilaçlar astim ilacı.

size sormak istediğim çocuğunda alerjik astimi olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz ben ne yapabilirim. esim artik doktora goturmek istemiyor surekli götürünce herşeyi temiz bir alerji doktoruna götürün deniyor. zaten ilçedeyiz götürdük daha önce dediğim gibi birseyleri yok denmiş ama geçen çocuk doktoruna goturdugum zaman ilaçları gösterdim astim ilacı dedi.

çok üzülüyorum bu duruma ne yapabilirim. Dediğim gibi çocuğunda alerjik astim olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz geçti mi geçer mi. yanlış anlamayın beni burdan okuduklarım la bir tedavi uygulayacak değilim cocuklarima ama en azindan fikir verin bana ne olur.
Ah ah ne çektim o alerjik astım dan bi ben bilirim normalde hiç birşeyi olmayan kuzum nefesi kesilene kadar öksürürdü ne duyduysam yaptım ne dedilerse uyguladım ama yok. Kronik bi hastalık olduğu için maalesef ilaçlar dışında hiç birşey etki etmiyor. Ben Prof dr Nermin Güler’e götürdüm en sonunda o sağ olsun ilaçlarla düzeltti kızımı öteki Kızım da çok şükür birşey yok. Sakın önemsememezlik yapmayın ilerde daha çok sorun yaşarsınız ben 3 aylıktan 5 yaşına kadar düzenli götürdüm. Hemen uzman bir dr bulup tedavisine başlatın

Sadece gece oksuruk oluyorsa reflü de olabilir. 9.5 yıldır alerjik astım hastası oğlum. Ben de küçüklüğümde öyle idim. İki antibiyotik arası 10 günü geçmezdi. Pek çok yorumu okudum ama kaçırdım mı bilmiyorum. Alerji testi ve bağışıklık testleri yapıldı mı?

kardeşim eti cicbebe tarzı bisküvi maması yedi 8 yaşınakadar alerjik rinit geçirdi.dünyanın iğnesini antibiyotiğini oldu. daha sonra bu bisküvilerden olduğu kanıtlandı.buna rağmen hala raflarda satılıyor.acaba yapay ne yedikleri için böyle oluyorlar onu anlamaya çalışıyorum.alerji testi yaptırdınız mı bitane vitamin solisyonu diye kaktırıp içinde afrika sardunyası özü olan ismi lazım değil bağışıklık arttırıcı bir solisyon vardı ondan kullandınız mı?
Paketli gidalarin raf ömrünü uzatan katkı maddesi brons hassasiyeti yapıyor çünkü. Olmayan hasta oluyor, hasta olan kötüleşiyor. Yorum yapan çocuğu astım hastası anneler bilir. Doktorun ilk yasakladıkları bunlardır.

E devlet üzerinden enabiza girip çocukların tıbbi bilgilerine ve tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Eşiniz de siz de enabizi açıp çocukları ekleyip onay vermeniz gerekli. Gece öksürüğünun pek çok sebebi var. Ağzı açık uyumak bile sebep olabilir. Boğaz kurulugundan ise ballı süt hemen keser. Ama reflü ise bal da sut de ters teper.

E devlet üzerinden enabiza girip çocukların tıbbi bilgilerine ve tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Eşiniz de siz de enabizi açıp çocukları ekleyip onay vermeniz gerekli. Gece öksürüğünun pek çok sebebi var. Ağzı açık uyumak bile sebep olabilir. Boğaz kurulugundan ise ballı süt hemen keser. Ama reflü ise bal da sut de ters teper.
teşekkür ederim arkadasim. esime söyleyeceğim bunu

Anladım canım peki doktor nabülatör alın dedi mi yazdığı ilaçlar şurup şeklinde mi.Nabülatör şuruptan çok daha etkili.
yok hayır ışte bir toz yazmış okudum recetesini astim ataklarının arasını açmak için yazıyordu. burdaki çocuk doktoruna sorduğumda oda aynısını dedi. bide çinko yazmıştı ikisine

yok hayır ışte bir toz yazmış okudum recetesini astim ataklarının arasını açmak için yazıyordu. burdaki çocuk doktoruna sorduğumda oda aynısını dedi. bide çinko yazmıştı ikisine
Toz olan minik minik paketli her gün akşam içirilenlerden mi.onu bizde bi süre kullandık.ama düzenli ver mutlaka.doktor nasıl nabülatör vermez biz yıllarca kullandık.

Ah ah ne çektim o alerjik astım dan bi ben bilirim normalde hiç birşeyi olmayan kuzum nefesi kesilene kadar öksürürdü ne duyduysam yaptım ne dedilerse uyguladım ama yok. Kronik bi hastalık olduğu için maalesef ilaçlar dışında hiç birşey etki etmiyor. Ben Prof dr Nermin Güler’e götürdüm en sonunda o sağ olsun ilaçlarla düzeltti kızımı öteki Kızım da çok şükür birşey yok. Sakın önemsememezlik yapmayın ilerde daha çok sorun yaşarsınız ben 3 aylıktan 5 yaşına kadar düzenli götürdüm. Hemen uzman bir dr bulup tedavisine başlatın
dediğiniz doktor hangi sehirde acaba. gerçekten çok zor. ama şuan için götürmeniz biraz zor bakalım yinede

sagol canim. nasıl canım anlamadım yani terliyorlar mi diye soruyorsun

Astım bronşit vs. bu tarz rahatsızlıklar teri sevmez, terli kalmayı sevmez.Hastalik kroniklestiyse acaba bir yerde yanlış mi yapıyorsun.Ev rutin havalanıyor mu ? Sana tavsiyem çocuklarının sırtını viksleyip utuyle ısıtılmış havlu koyman ve bir müddet devam etmen.Parfum vs kokularda biraz uzak durman.. Evi rutin havalandiriyor olman.. Faydası oluyor.Bende bronsitim çok iyi anlıyorum ve zencefili bal eğer doktor uygun görüyorsa.

Astım bronşit vs. bu tarz rahatsızlıklar teri sevmez, terli kalmayı sevmez.Hastalik kroniklestiyse acaba bir yerde yanlış mi yapıyorsun.Ev rutin havalanıyor mu ? Sana tavsiyem çocuklarının sırtını viksleyip utuyle ısıtılmış havlu koyman ve bir müddet devam etmen.Parfum vs kokularda biraz uzak durman.. Evi rutin havalandiriyor olman.. Faydası oluyor.Bende bronsitim çok iyi anlıyorum ve zencefili bal eğer doktor uygun görüyorsa.
canım yok ona dikkat ediyorum öyle sıkıntıları yok hiç terlemiyorlar. evi de yanli s mi yapiyorum bilmiyorum ama her sabah havalandiriyorum

Bir şey soracağım, çocuğunuza astım teşhisi koyulmadan neden astım ileçları yazıyorlar?
Bir diğer sormak istediğim, alerji testlerini artık büyük çocuğunuza yaptırabilirsiniz, 3 yaşından sonra testler yapılabilir, diğeri için ise daha erken.
Alerjik bir bünyesi olabilir ve genelde bu alerjiler kış aylarında ortaya çıkıyor.
Bence vakit kaybetmeden bu alanda uzman birine danışın derim.
ah bir anlasam bende sizin gibi diyorum ama gidemedigim için eşim diyor birsy yok dediler ama ilaçları yazmışlar anlamış degilim küçük ilçedeyiz imkanımız yok tekrar gidelim

Sadece gece oksuruk oluyorsa reflü de olabilir. 9.5 yıldır alerjik astım hastası oğlum. Ben de küçüklüğümde öyle idim. İki antibiyotik arası 10 günü geçmezdi. Pek çok yorumu okudum ama kaçırdım mı bilmiyorum. Alerji testi ve bağışıklık testleri yapıldı mı?
hepsi yapıldı temiz cikmis

E elacicegim23 astim ilaci dediginiz nedir tam olarak?

bazi astim ilaclari cunku sadece nefes yolunu acmak icin, ben de kullaniyorum ama astim hastasi degilim.

bazilari da direk cigere etki edecek sekilde. Sanirim bu grubu kronik astim hastalari kullaniyor, ama ilk grubu benzer sikinti yasayan kisiler de kullaniyor.

X