AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

tatlım bu bölüm yeni olduğu için çoğumuzun bilgisi yok , hakkında hayırlısı olsun. fransızca görmedik 3. sınıfta ingilizce göreceğiz..

merhaba arkadaşlar.bende tercihimi yazdım edebiyatı kabul edilir diye umuyorum.1.sınıfı okuyan arkadaşlara kaynak soracaktım ben.ankarda bulunmaktayım gelmişken önereceğiniz kaynaklar varsa hakkariye gitmeden alayım dedim.malun orada kitap sıkıntı.yardımcı olursanız sevinirim

kusura bakmayın msjı yeni yazmışsınız kimse de yok sanırım o yüzden ben yardımcı olayım.ben türk dili okumuyorum ama genelde açıköğretim kitapları arasında en iyi yayın murat,egem yayınlarıdır.ankarada bölümünüzle ilgili kitapları kolaylıkla bulabilirsiniz.

öncelikle teşekkürler arkadaşlar.bende murat yayınlarını düşünüyorum ama duyduğum kadarıyla osmanlıca dersi felan çok zor.hani bu ders için aöf için hazırlanan kitaplardan değil de örgün eğitimde de öğrencilerin kullandığı kaynak varmı diye düşünmüştüm.

merhaba arkadaşlar.bende tercihimi yazdım edebiyatı kabul edilir diye umuyorum.1.sınıfı okuyan arkadaşlara kaynak soracaktım ben.ankarda bulunmaktayım gelmişken önereceğiniz kaynaklar varsa hakkariye gitmeden alayım dedim.malun orada kitap sıkıntı.yardımcı olursanız sevinirim

canım kesinlikle egem yayınları...soru tarzı falan sınavlarla mütiş örtüşüyor...murat yayınlarını inceleme fırsatım olmadı ama egem i tavsiye ederim..finallere son 20 gün kala onun soru bankasını cözdüm komple genel tekrar yapmıs oldum ( tabi ders calısıyordum ben ) kolay gelsinopuyorumnanaktan

Ben de ilk tercihime bu bölümü yazdım. Bu sene kontenjanlı olmuş ama az da değil 10.000 kişi. Puanım 320. Girerim diye düşünüyorum ama bakalım ne olacak?

Teşekkür ederim. =)
Kaç yaşına geldim, bu ilk üniversite deneyimim de değil ama sanki ilk defa girecekmişim gibi heyecanlıyım. Sonuçlar açıklanınca bir kırtasiyeye gidip rengarenk kalemler ve defterler alabilirim. :KK1:

:) okumanın yaşı yok diye boşuna dememişler .. ilim ilim ilim ..

Az önce baktım, girmişim Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne. Ders içeriklerini önceden incelemiştim zaten, zevkle okunacak bir bölüm.

Umarım herkes istediği yeri tutturmuştur. Şimdiden başarılar.

kızlar çok mutluyum az önce sonuçlara baktım yerleşmişimç..rabbim sizede hayırlısını versin inş...zormış felan filan bunlara bakmıyorum desteğiniz sayenizde bu ön yargımı attım üzerimden...şimdi kayı t sırası sonrasında sizlerden kaynak vs .konusunda yardım isteyeceim..şimdiden teşekkürler iyi ki varsınız.......

Bende kazandım

istanbul ünv. Hemşirelik 3.sınıf öğrencisiyim
bende çok istediğim bu bölüme yerleştim

inş.ikisini bi arada başarabilirim...

ilk yıl osmanlıca türkçesine giriş dersi görüyoruz şimdiden başlayın çalışmalara zor bir ders beni çok zorladı kuranı kerimi bilmeme rağmen , bol bol metin okuyun çıkmış soru türlerini inceleyin , bizim ilk sene olduğu için ne çıkmış soru türü gördük ne bol örnek herşey kısıtlıydı kendi çabamızla gerçekleştirdik hamd olsun ben 2. sınıfa geçtim sorunsuz bir şekilde .. üniversitedeki derslere katılın internette üniversitedeki ders günleri ve saatlerini inceleyin bizim dersler ocakta başlamıştı bulunduğunuz ildeki aöf birosunu arayarakta bütün bilgileri edinebilirsiniz.. hepinize başarılar diliyorum arkadaşlar ..Rabbim yar ve yardımcımız olsun ..

açıköğretimde Osmanlıca yokmuş demişlerdi olacak şey mi sanki, onun için sordum, zor gibi görünür ama kolaydır, hatta zevklidir. kolay gelsin hepinizeee...

başvuru da istenen belgeler neler bilgisi olan varmı yada bu konu hakkında bilgi alabileceğimiz bi link..

kimliğimi , lise diplomamı , (5-6 taneydi sanırım)fotoğraf , götürdüm başka ne vardı hatırlamıyorum , bulunduğun ildeki aöf birosunu arayarak bilgi alabalirsin canım , google den bulabilirsin telefonları .. kolay gelsin ..

X