Araba fobisi

Bir de kurslar size 1 yıl ders vermez ama ehliyeti aldıktan sonra özel hoca tutup trafikte kendinizi geliştirebilirsiniz.

Aynı korkular bende de vardı. Eşim tırları geçerken ben bagirmamak için kapıyı koltuğu sımsıkı tutup kendimi yay gibi geriyordum.

Benim şansım küçük bir ilçede oturuyoruz. Ehliyet alırken zaten çok büyük hedeflerim yoktu. İlçe içinde okula hastaneye parka markete arkadaşlara vs gitsem yeter bana diyordum. Şimdi araba hep bende, her işimi hallediyorum.

İl merkezine giderken birkaç kez ben kullandım eşim yanımdayken. Tırları sollarken bağırarak geçiyordum ilk zamanlar 🙈

Kesinlikle üstüne gidin ve bir an önce alın ehliyeti. Ben manüel aldım ama arabamız otomatik, çok rahat kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla otomatik vitesli arabada geri kaçma da olmuyor.

Geçenlerde ramazan öncesi bir tahlil vereyim ilaçlarımı alayım dedim. Kızımı okula bırakıp hastaneye geçtim küçük kızımla. Orda işim bitti arkadaşa gittim, sonra kızımı okuldan aldım yine arkadaşa geçtim, ordayken sonuçları gösterme saatim geldi, yine hastaneye gittim geldim. Yurda temizlik için ablaların gitmesi gerekiyordu onları alıp yurda götürdüm sonra evlerine bıraktım.
Ehliyetim olmasaydı bütün bunlar için eşim peşimde gezip duracaktı. İşlerini halledip gelene kadar ben hastaneye geç kalacaktm falan.
Şimdi kafam rahat her işimi kendim hallediyrm ve aşırı mutlu oluyorum.

İnsanlık için küçük ama kendim için kocaman bir adım 🙈😄
Ay ya okurken vallahi heyecanlandım. Bende çok küçük bir ilçede yaşıyorum. Ama burada pek trafik kurallarına uyanlar olmuyor. Erkekler özellikle bir an da arkadaşlarimın yanında durup Allah'tan kadınsın yada ailen var yanında oyuzden bişey yapmicam falan diyenler oluyor.

Hayırlı ramazanlar kızlar.

Ben yıllar önce virajı çok geniş aldığım için motor kazası yapmıştım. İlk kullanmam da kaza yapmıştım sonrasında çok korktum. Motorda veya bende hiç bir şey olmadı çok şükür ama o kaza beni çok korkuttu. Ehliyetim yok araba ehliyeti almak istiyorum. Eşim ehliyet al da sana istediğin arabayı alayım dedi. Ama bende okadar çok fazla korku var ki😔

Eşim araba modelleri gösteriyor şu nasıl bu nasıl falan diye çok mutlu oluyorum ama kendimi o arabayı kullanırken hayal edemiyorum. Hep virajlarda kaza yapacakmışım hissi oluşuyor 😔

Eşim önce bir sürücü kursuna git orada zaten eğitim verecekler ehliyetini al birlikte de çalışırız diyor ama korkuyorum. Ya başkasına çarparsam ya kaza yaparsam kaza yapmasam bile arabayı park edemezsem yada çok yokuş bir yolu çıkamaz geri geri gidersem offff bin tane felaket sıralarım bu şekilde.

Bu aralar çok taktım bu araba mevzusuna çünkü 3 tane çocuğum var. Arkadaşlarımdan birinin arabası var diğer arkadaşlarımla falan sığamıyoruz onların birer tane çocuğu var benim 3 tane utanıyorum çoğu zaman gitmiyorum onlarla bir yere onlar zorla ısrarla götürüyor her yere sığarız korkma diyorlar. Ama ben artık bende kendi arabamla istediğim her yere rahatça 3 çocukla gitmek istiyorum.

Benim kadar korkunç derece de araba fobisi olup yenen birileri var mı lütfen yazın da kendimi bende gaza getireyim artık 😔
17 yıllık ehliyetim varken ilk kez aracım oldu ilk kez koltuga bundan 11 ay önce oturdum.Ehliyet hic almamış gibiydim manule göre almıştım çünkü zamaninda,o sebeple özel hoca ile sıfırdan ders aldım Ayni anda iki işi yapamayacak biriyken aynalar, sinyaller,müzik, direksiyon hepsi oluyor otomatiğe bağlıyor.Ben bile yaptıysam diyorum fakat şöyle bir konu var : Benimki yarı otomatik bir araç ve malesef manuller gibi yokuşta geri kaçırıyor.Geri kaçırmayi engelleme tekniğini de öğrendim ama arabaya zamanla zarar veriyor o teknik de.O yüzden tam otomatik alın öncelikle alacaksanız.Geri kaçırmasa her yere giderim.

Onceelikle fobinizden destek alip kurtulun. Tam da ustalastim dedigimde ufak capli bi kaza yaptim ve bir daha arabaya binmek istemedim. Ama mecburdum kullanmaya ben atalatabildim ama motorla yapilan kazada can guvenligin sifir gibi birsey bu kadar korkmanizi anliyorum. Ayni zamanda hem calisip, hem eviyle ugrasan hem de anne olabilen kadinlarin gucunun kesinlikle herseye yetecegine inaniyorum. Kesinlikle guzel bi kursla yaparsiniz mutlaka arastirip oyle gidin. Yukarda bahsetmissiniz bende kucuk bi ilcedeyim erkekler sofor degil de gangster resmen. Aracin sigortasini, kaskosunu yaptirip sagdan sagdan gidip bakin keyfinize. Kullandikca goreceksiniz ki korkacak hic birsey yok.

Hayırlı ramazanlar kızlar.

Ben yıllar önce virajı çok geniş aldığım için motor kazası yapmıştım. İlk kullanmam da kaza yapmıştım sonrasında çok korktum. Motorda veya bende hiç bir şey olmadı çok şükür ama o kaza beni çok korkuttu. Ehliyetim yok araba ehliyeti almak istiyorum. Eşim ehliyet al da sana istediğin arabayı alayım dedi. Ama bende okadar çok fazla korku var ki😔

Eşim araba modelleri gösteriyor şu nasıl bu nasıl falan diye çok mutlu oluyorum ama kendimi o arabayı kullanırken hayal edemiyorum. Hep virajlarda kaza yapacakmışım hissi oluşuyor 😔

Eşim önce bir sürücü kursuna git orada zaten eğitim verecekler ehliyetini al birlikte de çalışırız diyor ama korkuyorum. Ya başkasına çarparsam ya kaza yaparsam kaza yapmasam bile arabayı park edemezsem yada çok yokuş bir yolu çıkamaz geri geri gidersem offff bin tane felaket sıralarım bu şekilde.

Bu aralar çok taktım bu araba mevzusuna çünkü 3 tane çocuğum var. Arkadaşlarımdan birinin arabası var diğer arkadaşlarımla falan sığamıyoruz onların birer tane çocuğu var benim 3 tane utanıyorum çoğu zaman gitmiyorum onlarla bir yere onlar zorla ısrarla götürüyor her yere sığarız korkma diyorlar. Ama ben artık bende kendi arabamla istediğim her yere rahatça 3 çocukla gitmek istiyorum.

Benim kadar korkunç derece de araba fobisi olup yenen birileri var mı lütfen yazın da kendimi bende gaza getireyim artık 😔
korkunuzun üstüne gidin.
benim araba kullandığım bir evrende herkes kullanabilir. öyle söyleyeyim.
hala bilmediğim bir yere gideceğim zaman hafiften geriliyorum aslında. bu da eşim yüzünden. çünkü çıkarken ara varınca ara diye beni o geriyor.
parkla ilgili korktuğum kadar sorun yaşamadım. mantığını kavradıktan sonra otomatikleşiyorsunuz zaten.
bu işin tek çözümü o şoför koltuğuna oturmak. kimse annesinin karnında öğrenmiyor.
bir de araç manuel olmasın hiç gerek yok :)
pazar sabahları pratik yaparsınız. yollar istanbul'da bile boş oluyor. sonra basit güzergahlar belirlersiniz.

korkunuzun üstüne gidin.
benim araba kullandığım bir evrende herkes kullanabilir. öyle söyleyeyim.
hala bilmediğim bir yere gideceğim zaman hafiften geriliyorum aslında. bu da eşim yüzünden. çünkü çıkarken ara varınca ara diye beni o geriyor.
parkla ilgili korktuğum kadar sorun yaşamadım. mantığını kavradıktan sonra otomatikleşiyorsunuz zaten.
bu işin tek çözümü o şoför koltuğuna oturmak. kimse annesinin karnında öğrenmiyor.
bir de araç manuel olmasın hiç gerek yok :)
pazar sabahları pratik yaparsınız. yollar istanbul'da bile boş oluyor. sonra basit güzergahlar belirlersiniz.
Ya evet benimde aklıma hep park yapmalarda geliyor. Kesin birisinin arabasına vururum diyorum.

Çok küçük bir ilçede yaşıyorum pazar günleri dediğiniz gibi bomboş oluyor. Benim eşim de şimdilik beni gaza getiriyor ama iş tamamen arabayla baş başa kalinca ne olur bilemiyorum tabi 😂

Ya evet benimde aklıma hep park yapmalarda geliyor. Kesin birisinin arabasına vururum diyorum.

Çok küçük bir ilçede yaşıyorum pazar günleri dediğiniz gibi bomboş oluyor. Benim eşim de şimdilik beni gaza getiriyor ama iş tamamen arabayla baş başa kalinca ne olur bilemiyorum tabi 😂
çok keyifli olur çok güzel olur. bir bakmışsınız şarkı söyleye söyleye araba kullanıyorsunuz. yaşadığınız yerin yaya davranışını siz daha iyi bilirsiniz. çoluk çocuğun top oynadığı yerde yavaş olacaksınız. ilk zamanlar biraz uzağa park edip yürüyeceksiniz mesela :) sağdan sağdan yavaş yavaş halloluyor merak etmeyin.
parkı da çalışırsınız. videolar var. sadece harekete geçin.

Onceelikle fobinizden destek alip kurtulun. Tam da ustalastim dedigimde ufak capli bi kaza yaptim ve bir daha arabaya binmek istemedim. Ama mecburdum kullanmaya ben atalatabildim ama motorla yapilan kazada can guvenligin sifir gibi birsey bu kadar korkmanizi anliyorum. Ayni zamanda hem calisip, hem eviyle ugrasan hem de anne olabilen kadinlarin gucunun kesinlikle herseye yetecegine inaniyorum. Kesinlikle guzel bi kursla yaparsiniz mutlaka arastirip oyle gidin. Yukarda bahsetmissiniz bende kucuk bi ilcedeyim erkekler sofor degil de gangster resmen. Aracin sigortasini, kaskosunu yaptirip sagdan sagdan gidip bakin keyfinize. Kullandikca goreceksiniz ki korkacak hic birsey yok.
Ben ev hanımıyım ama 3 tane küçük çocuğum var. Arkadaş grubumda 3 çocuklu olan sadece benim. Diğerlerinin birer tane çocuğu var. Arabası olan arkadaşım buluştuğumuz zamanlarda hepimizi alıyor. Ben 3 çocukla çok zorlanıyorum utanıyorum 😔 beni saymayın görüşmelere siz kendi aranızda yapin diyorum bişey olmaz diye zorla götürüyorlar vallahi birde bebek arabası almak zorundayım bagaja onu sığdırmaya çalışıyoruz 😔

Birde 3 çocuk olunca büyük bir eve geçelim diyoruz ama bizim istediğimiz evler hep okullara uzak mesafedeler. Yani çocuklar okula başlayınca eşim için çok yorucu olucak. Benimde öğrenmem şart bunun çok iyi farkındayım.

Gerekirse ehliyete giderken bir taraftanda eşime araba aldırıp ekstra özel hoca tutmak olacak gibi.

Ben ev hanımıyım ama 3 tane küçük çocuğum var. Arkadaş grubumda 3 çocuklu olan sadece benim. Diğerlerinin birer tane çocuğu var. Arabası olan arkadaşım buluştuğumuz zamanlarda hepimizi alıyor. Ben 3 çocukla çok zorlanıyorum utanıyorum 😔 beni saymayın görüşmelere siz kendi aranızda yapin diyorum bişey olmaz diye zorla götürüyorlar vallahi birde bebek arabası almak zorundayım bagaja onu sığdırmaya çalışıyoruz 😔

Birde 3 çocuk olunca büyük bir eve geçelim diyoruz ama bizim istediğimiz evler hep okullara uzak mesafedeler. Yani çocuklar okula başlayınca eşim için çok yorucu olucak. Benimde öğrenmem şart bunun çok iyi farkındayım.

Gerekirse ehliyete giderken bir taraftanda eşime araba aldırıp ekstra özel hoca tutmak olacak gibi.
Evlatlarinizi Allah bagislasin. Aslinda soylemek istedigim kadin her alanda var en zor meslek zaten ev hanimligi. Kaldi ki bende calismiyorum zaten ama kadinlarin her konuda herseyi basaracagina inaniyorum

Benim de iki evladim var 5 yili askindir okul sureci baslayinca mecbur kaldim arac kullanmaya cunku hep esimi bekleyemezdim onun isi de musait degil zaten. Gundelik hayatta illa ki trafikte sorunlar olacak ama korkunuzu bi tarafa birakin ve yapabileceginize odaklanin. En guzeli ehliyeti alir almaz ara vermeden arac kullanmaya baslamak. Kursta guzel ogrenirseniz korkmadan devam edersiniz. Baktiniz olmuyor ozel hoca ike destek alirsiniz oldu bitti. Sutten agzin yaninca yogurt yemekten vazgecilmez 🙂

3 çocukla imkan varken araba kullanmak çok yorucu olur. Eş bile olsa bir yere gidip gelmek için sürekli birine bağlı olmaya hiç gerek yok. Aynı şey arkadaş içinde geçerli.
Gerekirse psikolojik destek alın, üzerine gisin korkunuzun, denemeden bilemezsiniz.
Evet kesinlikle önce bir denemem gerekiyor. Ben en çok çocuklarım için istiyorum zaten. Çünkü eşim tam bir iskolik pazarları bile çalışıyor. Ben çocuklarımla vakit geçirmek istiyorum hayat çok kisa ve çok hızlı akıp geçiyor. Onlar büyümeden öğrenmeliyim. Denize parka her yere gidip onlarla hayatın tadını çıkarmak istiyorum
Ay bu ben 😄 hatta konumda vardı burada. Ben ciddi kaygı bozukluğu yaşadığım işim gereği öyle vakalar gördüm ki kendimde bir araçta çalıştığım halde asla ama asla süremem dedim sonra bi yerde hayat önüme seçenekler getirdi ya sürecek konforlu olacaktım yada süremeyecek dolmuşlarda sürünecektim. Sonra düşündüm hayatta bir şey yaparken her olasılık oluyor herhangi bir insan yaşadıysa herkes yaşayabilir bir çok alanda böyle, korkulara esir olup hayatı zorlaştırmak anlamsız. Kazalar olabilir mi olabilir önemli olan can sağlığı ya olursa diye belki senelece yaşayacağınız bir konfordan olmak mantıksız kendinize bu şekilde cesaret verin. Ben bi cesaret yapacam yapmak zorundaym dedim daha 2 aydır kullanıyorum bakkala bile arabayla gidiyorum artık😄
Ya ben konu açarken açılan konular çıktı altta örnek olarak. Kendi kendime dedim ki kimse benim kadar korkak olamaz hiçbirini okumama gerek yok demiştim 😂 çok sevindim yenmenize korkunuzu bende yenicem inşallah 🤲🏻
Yukarıda yazmışsın ya tır olayını bende öyleydim şehirlerarası yola otobana çıkıp o tırların yanından geçmeyi birde bana sor. Kalbim çıkacak gibi olurdu. Ama doğru olanı onların yanından hızlı giderek geçmek en tehlikeli olanı onlara yakın veya arkalarından gitmek çünkü. Ciddi söylüyorum çok zevkli biran önce başla ama tavsiyem muhakkak kursla başla kursta öğren sonra eşinle sür kocadan hoca olmuyo çünkü 😃
Eşim önceki yıllarda kaç kere dedi gel öğreteyim diye ben her seferinde eşime suç attım hep hadi hadi diyorsun her seferinde beni ekiyorsun diye ama eşimle alakalı değil adama her seferinde unutturuyorum bir şekilde 😂😂😂 ama evet kocadan hoca olmaz o konuda haklısınız ya.
Motor kullanmak araba kullanmaktan daha zordur 😂
Evet ilk kullandığımda da babaannemin üzerine sürdüm 😂 kadın direksiyondan tutuyordu ne yapıyorsun sen diye kadının göbeğine dayadım motoru. Onda da aynı anda hemde gaza hemde frene basıyormuşum farkında olmadan ama çok kısaydı 5 dakikalık bişeydi.
İkinci de uzun kullandım da onda da kaza yaptım
O korkular koltuğa oturmadan maalesef gitmiyor istediği kadar destek alsın panik ataklı biri olarak her direksiyona geçişimde kalbim küt küt olur terapi almış biri olarak söylüyorum bunu o koltuğa oturmadan yenilmiyor
Evet çok haklısınız şuan benden beterleri de varmış okurken gaza geliyorum ama kendimi o koltukta hayal edince aklıma bin tane korkunç şeyler geliyor. Yani terapiden önce denemem gerekiyor.

Yaptığınız kazanın sebebini biliyorsunuz. Bir daha kullansanız o viraji geniş almazsınız, kaza yapmayacak şekilde dönersiniz. Demek istediğim kurala ve hız sınırına uygun kullanırsanız kaza yapmazsınız.

Araba ehliyet işini hallederseniz çocuklarınızı oto koltuksuz asla bindirmeyin arabaya. Arkadaşınızın arabasına sıkışıyorsanız bütün çocuklar koltuksuz oturuyor demektir. Arka tarafı iptal edeceksiniz kimse binemeyecek malesef. Oraya yaşlarına göre 3 adet oto koltuğu koymalısınız. Benimkiler büyüdü oto koltuk yaşını çoktan geçtiler. Şimdi de emniyet kemersiz bindirmiyorum. Çok kez taksicilerle araba kiralama firmalarıyla tartışmam oldu. Arka koltukta emniyet kemeri çalışmayan arabaları geri çevirdim diye. Önde oturanın canı kadar arkada oturanın da canı kıymetli.
Evet çok haklısınız. Arkadaş ortaminda oto koltuğu olmuyor mecburen sıkışık bir şekilde gidiyoruz ama arkadaşım sağolsun arabada biz olunca kaplumbağadan yavaş gidiyor desem yeridir. Çünkü ben virajlarda korkuyorum biliyor kendisi de ona göre kullanıyor. Tabi her ne kadar böyle dikkat edilse de karşıdaki hızli olup bize çarpabilir Allah korusun bunların farkındayım. Ben zaten kullansam bebeklerim için mutlaka oto koltuğu kullanırım ve kızımın da kemerine dikkat ederim çünkü kendi arabamızda da ona dikkat ediyoruz. Ki ben kullansam uzunca bir süre çocuklarımla tek başına gidemem diye düşünüyorum. Ehliyeti alsam bile mutlaka özel bir hocayla kendi arabamda bir süre eğitimlere devam ederim diye düşünüyorum

Motor ve araba çok farklı şeyler. Motorun hakimiyeti çok daha zor . Araba öyle değil ki hiç korkma. Ayrıca direksiyon başında oturduğunda tüm kontrol sende oluyor takip mesafesini istediğin kadar bırakabilirsin,hızını istediğim şekilde ayarlayabilirsin.
Sadece kendine güvenin gelene kadar çocukla çıkma. Yapamayacağından değil panik olmaman açısından.
Çocukların kaç yaşlarında bilemiyorum benim 11 ve 7 yaşında eğer araba kullanmıyor olsaydım herhalde her şeyden mahrum kalırdık. Elim ayağım resmen
Evet motorla araba farklı da işte bunu ben beynime anlatamıyorum 😂 ben motor kazası yapmadan önce bir kere 5 dk kullandım evin önündeki yolda o sırada babaannemle kardeşim önüme doğru geliyorlardı onların önüne varınca duracağımı düsündü onlar bende öyle yapacam sanıyordum ama frenle gaza aynı anda basıyormuşum farkında değilim. Babaannemin göbeğine dayadım motoru 😂 kadıncağız da direksiyondan tutmuş ne yapan guzum sen der 😂😂😂😂

Aynı şekilde virajda da yaptım sadece frene basıyorum sanıyorum ama ikisine birde basıyormuşum kenarda duran arabaya çarptım sonra düştüm. Şimdi araba da hep virajlardan ve gazla frenin yerini karıştırmaktan korkuyorum 😔 ama yapmam gerek

Bende aşırı korkuyordum araba sürmekten ehliyet kursuna yazıldım.arabayi ben kullanınca o kadar da korkmadigimi gördüm.tabi şuan sakin yerlerde kullanıyorum trafiğe tam anlamıyla çıkamadım.benim en korktuğum virajlarda bı yere çarpmak,çünkü onu nasıl ayarliycam ya yanlış yaparsak diye hep korkuyorum.
Ne kadar zaman oldu ehliyeti alalı. Şimdi birde eskiye göre çok daha zor almak diyorlar

10 yıldır arabamız vardı. Korkuyordum hiç ozEnmiyordum. Derken burda bir konu okumuştum araba kullanmakla ilgili.birden bana birşey oldu durduk yere yazıldım kursa özel derste aldım.bir yilldir kullanıyorum iyiki de almışım inanın hiç titremedim. Öyle olcagini sanmıştım hep. Sizde kırın duvarlarinizi. Yapabilirsiniz. Hele bir arkadaşım vardı panik atak o derce o bile kullandiysa si de yaparsini. Ama tavsiyem şu bol özel ders. Sürücü kursları çok yetersiz. Kocadan da hoca olmaz aman sakin ha
Bizimde 11 yıldır arabamız var ama ben kullanıyorum korkuyorum 😔 ama ehliyet sınavına giderken aldircam araba. Kurs dışında da pratik yapmam gerek diye düşünüyorum.

Peki özel dersi erkek hocadan mi kadın hocadan mi aldınız? Birde özel ders için kendi arabanizi mi kullandınız?

Benim de bebeğim var biraz daha büyüyünce bu yaz ehliyet almak istiyorum. 30 yaşındayım ve artık mecburum çalışıyorum işe gidip gelmek, bebeğim büyüdüğünde kreşe götürmek, sırf ehliyetim yok diye ortada kalmamak istiyorum.
eşim araba kullanırken yandan gelen arabalar sanki üzerimize gelecekmiş gibi kalbim yerinden çıkıyor resmen yani nasıl olacak bilmiyorum ama bi şekilde o ehliyeti almam şart

17 yıllık ehliyetim varken ilk kez aracım oldu ilk kez koltuga bundan 11 ay önce oturdum.Ehliyet hic almamış gibiydim manule göre almıştım çünkü zamaninda,o sebeple özel hoca ile sıfırdan ders aldım Ayni anda iki işi yapamayacak biriyken aynalar, sinyaller,müzik, direksiyon hepsi oluyor otomatiğe bağlıyor.Ben bile yaptıysam diyorum fakat şöyle bir konu var : Benimki yarı otomatik bir araç ve malesef manuller gibi yokuşta geri kaçırıyor.Geri kaçırmayi engelleme tekniğini de öğrendim ama arabaya zamanla zarar veriyor o teknik de.O yüzden tam otomatik alın öncelikle alacaksanız.Geri kaçırmasa her yere giderim.
Ayy bunu öğrenmem iyi oldu bize bu oturduğumuz ev küçük geliyor. Yeni ev bakalım dedik. Beğendiğimiz evlerin hepsi hem okullardan uzak (çocuklarım henüz okul çağında değil ama hepsinin yaşları çok yakın arka arkaya okula gidecekler) hemde fazla yokuş yerlerde. Hatta dağa yakın yani. Ozaman ben manuel almalıyım.

Evet motorla araba farklı da işte bunu ben beynime anlatamıyorum 😂 ben motor kazası yapmadan önce bir kere 5 dk kullandım evin önündeki yolda o sırada babaannemle kardeşim önüme doğru geliyorlardı onların önüne varınca duracağımı düsündü onlar bende öyle yapacam sanıyordum ama frenle gaza aynı anda basıyormuşum farkında değilim. Babaannemin göbeğine dayadım motoru 😂 kadıncağız da direksiyondan tutmuş ne yapan guzum sen der 😂😂😂😂

Aynı şekilde virajda da yaptım sadece frene basıyorum sanıyorum ama ikisine birde basıyormuşum kenarda duran arabaya çarptım sonra düştüm. Şimdi araba da hep virajlardan ve gazla frenin yerini karıştırmaktan korkuyorum 😔 ama yapmam gerek
Yani şöyle gaz pedalı fren pedalına göre daha geride ve daha sıkı durur. Fren pedalı daha önde çok daha yumuşak bir pedaldır. En azından benim arabada öyle. Sizde araba korkusundan ziyade panik var

Evlatlarinizi Allah bagislasin. Aslinda soylemek istedigim kadin her alanda var en zor meslek zaten ev hanimligi. Kaldi ki bende calismiyorum zaten ama kadinlarin her konuda herseyi basaracagina inaniyorum

Benim de iki evladim var 5 yili askindir okul sureci baslayinca mecbur kaldim arac kullanmaya cunku hep esimi bekleyemezdim onun isi de musait degil zaten. Gundelik hayatta illa ki trafikte sorunlar olacak ama korkunuzu bi tarafa birakin ve yapabileceginize odaklanin. En guzeli ehliyeti alir almaz ara vermeden arac kullanmaya baslamak. Kursta guzel ogrenirseniz korkmadan devam edersiniz. Baktiniz olmuyor ozel hoca ike destek alirsiniz oldu bitti. Sutten agzin yaninca yogurt yemekten vazgecilmez 🙂
Aynı şeyi düşünüyorum kadınlar olarak Allah'ın izniyle yapamayacağımız bişey yok.

Okul dönemleri sizin için çok zor oluyordur tabiki. Şuan 5 yaşındaki kızım kreşe servisle gidip geliyor ama serviste ayrıca servis öğretmenleri olunca içim rahat yani. Ama ileride servise veremem (Özgecan olayından dolayı 😔)

Rabbim hepimizin evlatlarını korusun bütün kötülüklerden.

Benim de bebeğim var biraz daha büyüyünce bu yaz ehliyet almak istiyorum. 30 yaşındayım ve artık mecburum çalışıyorum işe gidip gelmek, bebeğim büyüdüğünde kreşe götürmek, sırf ehliyetim yok diye ortada kalmamak istiyorum.
eşim araba kullanırken yandan gelen arabalar sanki üzerimize gelecekmiş gibi kalbim yerinden çıkıyor resmen yani nasıl olacak bilmiyorum ama bi şekilde o ehliyeti almam şart
O his sağ koltukta oluyor solda oturup kendim sürünce olmuyor öyle

X