Aranızda paxera kullanan varmı ?

yesimce_

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
70
8
37
Bundan 4 sene öncesine kadar doğum harici hastaneye gitmiş insan değildim ben.
Bir gece yoğun kalp çarpıntısı sebebiyle kalp krizi geçiyorum diye hastanelik oldum. Kalp atışlarım 150-160 arasındaydı ama kalp krizi gecirmediğimi söyleyip geri gönderiyorlardı. Her gece uykumun arasında kalbime bir tekme yiyip nefes nefese uyanıyordum 4-5 ay böyle sürdü ve anksiyete kaygı bozukluğu başladı.
6 tane kardiyolog doktor sonrası bir tane doktor kalp kapakçığımın bir tanesinin (triküspit) tam kapanmadığını sadece senelik takip yapılması gerektiğini ve bu belirtileri yaşamayacağımı söyledi.
Bu süreci kabul etmem 2 senemi aldı çünkü panik atak başlamıştı.
Sonrasında bu süreç azaldı işte 2 ayda bir şeklinde.

Ama bundan 2 ay önce sol koltuk altımda inanılmaz ağrılı
Lenf bezlerim şiştiği için kendime en kötü teşhisi internetten koyarak kendimi harab ettim.
Sonuç hastanede bölüm bölüm gezip 1 ayda 40 tüp kan vermişim.
Usg raporlarım reaktif lenf nodu dese de ben ya göremiyorlarsa ya lenfomaysam ya meme kanseriysem diye en kötü şeyleri kafamda yazıp kendimi harap ettim.
2 kutu antibiyotikte bana mısın demedi hala şiş ama ağrısı azaldı.

Yoğun kaygı bozukluğu yaşayıp sürekli vücudumu kontrol ediyorum yakın zamanda çevremde birinin tanıdığı genç yaşta (38) lenfoma yüzünden hayatını kaybetti. Başka bir tanıdık biri troid yüzünden sanırım bunlarda beni çok etkiledi.
Sürekli düşünüyorum en sonunda psikiyatriye gittim paxera verdi. Yan etkilerini okudum okumaz olsaydım içmeye korkuyorum.
İçen bu ilaçtan fayda gören/
Yan etki yapan vs tecrübelerini paylaşabilir mi ?
İki tane kızım var 9-11 yaşlarında omlarında psikolojisini bozdum bana bişey olacak diye gözümün içine bakıyorlar sürekli.

Bir gece yoğun kalp çarpıntısı sebebiyle kalp krizi geçiyorum diye hastanelik oldum. Kalp atışlarım 150-160 arasındaydı ama kalp krizi gecirmediğimi söyleyip geri gönderiyorlardı. Her gece uykumun arasında kalbime bir tekme yiyip nefes nefese uyanıyordum 4-5 ay böyle sürdü ve anksiyete kaygı bozukluğu başladı.
6 tane kardiyolog doktor sonrası bir tane doktor kalp kapakçığımın bir tanesinin (triküspit) tam kapanmadığını sadece senelik takip yapılması gerektiğini ve bu belirtileri yaşamayacağımı söyledi.

Lenf bezlerim şiştiği için kendime en kötü teşhisi internetten koyarak kendimi harab ettim.
Usg raporlarım reaktif lenf nodu dese de ben ya göremiyorlarsa ya lenfomaysam ya meme kanseriysem diye en kötü şeyleri kafamda yazıp kendimi harap ettim.

Yoğun kaygı bozukluğu yaşayıp sürekli vücudumu kontrol ediyorum yakın zamanda çevremde birinin tanıdığı genç yaşta (38) lenfoma yüzünden hayatını kaybetti. Başka bir tanıdık biri troid yüzünden sanırım bunlarda beni çok etkiledi.
Sürekli düşünüyorum en sonunda psikiyatriye gittim paxera verdi. Yan etkilerini okudum okumaz olsaydım içmeye korkuyorum.
İki tane kızım var 9-11 yaşlarında omlarında psikolojisini bozdum bana bişey olacak diye gözümün içine bakıyorlar sürekli.
Eşim kullandi bi donem paxera hic bi faydasini gormedik anksiyete var kendisinde hic bi yanetkisinide gormedik. Aksine biz hep olumlu yorumlar okumustuk ama esime hic iyi gelmedi o ilac aksine daha cok kaygılaniyodu daha cok atak geçiriyodu...

Bir ay kullandım yan etkisi en az olan ilaç ama aşırı uyku ve ağız kuruluğu çok yapar.

Ben 3 aydır kullanıyorum paxera 20 mg akşamları da rexapin kullanıyorum.Tam bı iyileşme olmadı ne zaman tam etkisini görürüm merak ediyorum acikcasi

Senin için kayıt oldum arkadaşım yazdıklarını okuyunca korkmadan gerektiğini anlatmak icin.bende çok şiddetli bir kalp çarpıntısı ve tansiyon yüksekliği yaşayıp hastahane hastahane çok gezdim.neredryse 1 yıl boyunca iki günde bir hastahenelerdeydim.
Sonra kalbimde mitral yetmezlik buldular.cok sevindim bir hastalık bulundu diye o zamanlar. Sonra yılda bir takip dedi.uzun bir süre durumun psikolojik olduğunu anlayamadım neyse ki bir yöntem buldum.
1.ilac kullanmaya başladım
2 .olumsuz duygular hissettiren herseyden uzaklaşıp beynimi oylamaya başladım.omrumde hiç telefonla oyun olamazdım.oyun oynamaya başladım.ve bana iyi geliyordu.meditasyon dinliyordum.bu şekilde rahatlama egzersizleri ile önce davranışlarını değiştirdim sonra kendim değiştim.ilac içmekten korkuyordum.herseyin Yan etki yapacağı inancı vardı.ve ilacımı degistirdi doktor paxera ya geçtik.
Üç hafta bir ay kullanamadım kaygilarimdan dolayı.sonra cesaretimi toplayıp içmeye başladım.ve bir baktım ki hiç düşündüğüm gibi değil ilac hiçbir Yan etki vss yapmadı.icin rahat olsun gönül rahatlığı ile içebilirsiniz ilacı.eger tedirgin oluyorsan ilaca ilk başladığın gün kucuk kucuk koparıp gün e yayarak iç hicbirsey olmadığını görünce ertesi gün daha da guverek içersin.gun geçtikçe güvenin artar.su anki panik atagindan bin kat daha iyidir Yan ekltki yapmadı hicbirsey hissetmedim ben hafif etkisi oldu olumlu anlamda o da zaten ilaca yeni başladığım için o normal.sagliginla ilgili endişeye kapılmamak için beynini oyalamak lazım.seni rahatlatacak şeyler le ilgilen bu duygu ömür boyu kalmayacak geçecek vücudun zihnin bundan bikacak burgun bunu unutma ilac ta bu durumu hızlandıracak sadece bu nedenle içmeye hemen basla

X