Arayıp soranım yok

Malesef ki söyledikleriniz doğru ve çok üzücü
En basiti onlar bir derdi olduğunda hani saçma sapan bile olsa seni ararlar saatlerce konuşur içini dökerler Ama senin bir derdin oldu mu bir şey oldu mu arayacak kimseyi bulamazsın açmazlar telefonu dediğiniz gibi. İşte bu da bir çıkartır yani bence hani çıkar deyince illa maddi bir çıkar anlaşılmamalı. Kimisi de sizin etiketinizden, işinizden çevrenizden faydalanmak için yanınızda olur.

Yine kendimden örnek vereceğim yine doğum yaptığımda (doğum yapmam bana iyi bir ders oldu kimin ne olduğunu daha iyi gördüm) sözde arkadaşım doğru düzgün arayıp bir hayırlı olsun bile demezken sadece WhatsApp'tan mesaj atmıştı bir hafta sonra yana yakıla arıyor beni illa çocuğunun okuluyla ilgili bir sorun var onu halletmem için arıyor ricacı yapmak istiyor beni.Ki onu yine okuldaki yetkili kişilerle de tanıştıran bendim( keşke onu bile yapmasaymışım )ben de biraz rest çektim gibi ; kendin ara hallet seni tanıştınrdim vs dedim kapadım telefonu.

Bunun gibi birçok örnek çoğaltılabilir tabii maalesef

39 yaşındayim çevremdeki çoğunu sildim eledim.. 3 tane yakın arkadaşım var. Yılda bir kaç kez buluşup. Telefonda görüşüp yazişıyoruz.. iş yerinde de oturup kalkmayi sevmiyorum artık. Kimsenin derdini dinleyecek hal kalmadı... sıkıldım

Teşekkür ederim mimarlar odas fikri güzeldi.Dil kursuna falan çok önceden gitmiştim. Atanmak için de çalışacağım ama arkadaşlık farklı bir kon
Arkadaşlık ve mesleğiniz için size önerdim Mimarlar Odanızı.Siz arkadaşlık başka diyorsunuz.Siz mimar olacaksınız önceliğiniz artık bu saatten sonra mesleğiniz ve meslekdaş çevreniz olmalı .Oradan başlarsanız zaten arkadaşlarınız olacak.Bu ancak böyle olacak.İş veya meslek üzerinden.Bence güzel bir mesleğiniz olacak ve bu saatten sonra kendinizi meslek olarak gelişmeye adayın.Odalarda çok güzel mesleki komiteler var onlara girersiniz.Bu aşamada size en faydalı öneri bu.Sizi mesleki olarak geliştirecek.

Ben de pandemi de evlendim Ankaraya geldim. Memleketimdeki arkadaşlarım teker teker yok oldu. Eşimin arkadaşları var ama onlarlada çaya kahveye çıkmıyorum. Doğum yaptım arayıp soran arkadaşım kalmadı. Bi de müsait değilsindir diye falan diyolar. İyi de benim size en ihtiyaç duyduğum zamanda arayıp sormadınız. Neyse havalarda güzelleşti bebeğimi de alıp parkta bahçede bi kahve içip sohbet edebilceğim kimse yok. Gerçekten söyledikleri gibi arkadaşlıklar çıkar ilişkilerine dayalı artık.
Bi arkadaş mimarlar odasını tavsiye etmiş bence çok mantıklı. En azından ortak noktanız olur.

aynen bende senin durumundayim. Benim de 2 arkadaşım çeşitli bahanelerle küstüler. Telefonumu acmiyorlar. Ayni senin durumundayım. Beraber kahve içip sohbet edebileceğim arkadaşım olsa ne güzel olur diyorum. Eğer sen de istersen arkadaşlık yaparim sana
Mesaj ayarlarımı düzelttim. Size mesaj atılmıyor fakat bana mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz

Ben de bugün tam bunu düşünürken konu karşıma çıktı.Lisede oldukça geniş bir arkadaş çevrem , üniversiteye ilk başladığımda çok çok fazla arkadaşım olup tek tek tek eleye eleye etrafımda kimse kalmadı.Sahte insanlara ve kıskanclıga,hazmedemeyen cıkarcılara tahammülüm hiç kalmamıştı.Şimdi bir tane bile dostum kalmadı.En yakın arkadaşım eşin ve annem.Yalnızlıktan mutluyum ancak neden hiç arkadaş bırakmadım etrafımda diye bazen üzülüyorum.Şöyle bir kahve içmeye çıkabilecek bir tane kız arkadaşım yok.Bir yastan sonra da gerçek bir arkadaşlık dostluk edinmek eskisi gibi basit değil sanki.

X