Arkadaşım çok kötü kokuyor

İma etmenden anlamıyorsa açık açık söyle pis kokuyu çekmek zorunda değilsin. Temizliğine dikkat etmeyen bir arkadaşım olsa ben soğurdum herhalde ondan.

Merhaba hanımlar,
Ben de kötü kokudan acayip rahatsız oluyorum ve ne yazık ki özellikle iş yerimdeki birçok kişi iğrenç kokuyor. Sabahları servise binince midem bulanıyor, hemen cam açtırıyorum. Benden önce servise binenler ağızları bir karış açık uyuyorlar, nefes kokusu ile ter kokusu karışımı iğrenç bir ortam oluşuyor. İş yerindeki erkekler ofis ortamında çalıştıkları halde iğrenç kokuyorlar, bir de bu erkeklerin hepsi evli. Anlayamıyorum evli bir erkek nasıl bu kadar kötü kokar, eşleri de mi rahatsız olmuyor yani. Ben aynı serviste, aynı ofiste kokularına tahammül edemiyorum, eşleri aynı evin içinde hatta çok afedersiniz aynı yatakta nasıl tahammül ediyorlar acaba?
Kişisel bakım, temizlik çok önemli. Bir başkasını rahatsız edecek kadar kötü kokmaya kimsenin hakkı yok, hatta ve hatta kul hakkıdır bu.

Merhaba hanımlar,
Ben de kötü kokudan acayip rahatsız oluyorum ve ne yazık ki özellikle iş yerimdeki birçok kişi iğrenç kokuyor. Sabahları servise binince midem bulanıyor, hemen cam açtırıyorum. Benden önce servise binenler ağızları bir karış açık uyuyorlar, nefes kokusu ile ter kokusu karışımı iğrenç bir ortam oluşuyor. İş yerindeki erkekler ofis ortamında çalıştıkları halde iğrenç kokuyorlar, bir de bu erkeklerin hepsi evli. Anlayamıyorum evli bir erkek nasıl bu kadar kötü kokar, eşleri de mi rahatsız olmuyor yani. Ben aynı serviste, aynı ofiste kokularına tahammül edemiyorum, eşleri aynı evin içinde hatta çok afedersiniz aynı yatakta nasıl tahammül ediyorlar acaba?
Kişisel bakım, temizlik çok önemli. Bir başkasını rahatsız edecek kadar kötü kokmaya kimsenin hakkı yok, hatta ve hatta kul hakkıdır bu.
Sevgi gözü kör ettiği gibi burun reseptörlerini de iptal ediyor demek ki :KK70:

Bence arkadaşını al bi ormana götür, bırak ve git. Doğasına kavuşsun yazıktır.

15 yıllık iş arkadaşım var ne yaptıysak olmadı.. Erkek iş arkadaşlarımız odasının önünden geçemiyoruz bi yolla söyleyin dediler.. söyleyemedik.. deodorant hediye ettik olmadı, iş gezisine yurtdışına falan giden herkes parfüm duş jeli ne varsa getirdik olmadı.. Aynı işyerinde kızın kuzeni vardı eskiden, o en sonunda söyledi ben duş alıyorum sık sık demiş saçları bi karış yağ içinde yalan.. Bi de işyeri yakınında bi güzellik salonu var lazere cilt bakımına falan gidiyo orda.. Tesadüfen benim eltim orda çalışıyo kız gidince camları kapıları açıyolarmış siz nası dayanıyosunuz bu kokuya falan diyo.. neyseki o karşı dairede ben uzağım yoksa öğürüp böğürüyorum çok ayıp oluyo ama elde değil napıyım fazla gitmiyorum.. Geçen yine güzellik merkezine gitmiş botox filan yaptırmış anlatıyo.. Valla kardeş botoks yaptıracağına bi duş alsaydın saçın yağ içinde dedim artık kendimi tutamadım.. Diyo ki saçına şekillendiriciyi fazla kaçırmış da ondan öyleymiş daha 3 gün olmuş duş alalı ben şok.. kızım yaz geldi 3 gün duş bekler mi her gün duş alıyorum ben dedim.. Senin de başında 2 tane velet olsun da ben seni görürüm falan diyo.. kısacası herşeye bi bahanesi var.. Böyle insanlar iflah olmaz ne dersen de yine aynı yine aynı.. Ömürlerini bizim midemizi bulandırmaya adamışlar resmen.. Allah akıl fikir versin.

Madem yakın arkadaşınız yakınlığınızıda ölçmüş olursunuz.
Tabiki direk söyleyin ,canım bak hadi ben önemli değilim de başka ortamlara da giriyorsun.
İnsanlar seni bu konuda yadırgar lütfen banyonu her gün yapamıyorsan da 2 güne bir yap.
Aksi durumda rahatsız edici koku mevcut sende.
Emin ol en büyük iyiliği yapmış olursun arkadaşına.

parfüm önermişsiniz kabul etmemiş
temizlik önermişsiniz kabul etmemiş
daha ne diyeceksiniz, bırakın pis pis koksun !!

Yuk geliyirsa kisacik kestirsin saclarini cok.ilgincmis ilkez duyuyorum boyle birsey. Saclarini kisa kestir daha modsrn oluyor daha yakisir sana dee:)

15 yıllık iş arkadaşım var ne yaptıysak olmadı.. Erkek iş arkadaşlarımız odasının önünden geçemiyoruz bi yolla söyleyin dediler.. söyleyemedik.. deodorant hediye ettik olmadı, iş gezisine yurtdışına falan giden herkes parfüm duş jeli ne varsa getirdik olmadı.. Aynı işyerinde kızın kuzeni vardı eskiden, o en sonunda söyledi ben duş alıyorum sık sık demiş saçları bi karış yağ içinde yalan.. Bi de işyeri yakınında bi güzellik salonu var lazere cilt bakımına falan gidiyo orda.. Tesadüfen benim eltim orda çalışıyo kız gidince camları kapıları açıyolarmış siz nası dayanıyosunuz bu kokuya falan diyo.. neyseki o karşı dairede ben uzağım yoksa öğürüp böğürüyorum çok ayıp oluyo ama elde değil napıyım fazla gitmiyorum.. Geçen yine güzellik merkezine gitmiş botox filan yaptırmış anlatıyo.. Valla kardeş botoks yaptıracağına bi duş alsaydın saçın yağ içinde dedim artık kendimi tutamadım.. Diyo ki saçına şekillendiriciyi fazla kaçırmış da ondan öyleymiş daha 3 gün olmuş duş alalı ben şok.. kızım yaz geldi 3 gün duş bekler mi her gün duş alıyorum ben dedim.. Senin de başında 2 tane velet olsun da ben seni görürüm falan diyo.. kısacası herşeye bi bahanesi var.. Böyle insanlar iflah olmaz ne dersen de yine aynı yine aynı.. Ömürlerini bizim midemizi bulandırmaya adamışlar resmen.. Allah akıl fikir versin.
Herseye cocuklarini bahane eden insanlar var birde. Bende de var 2 cocuk duşum 2. güne kaldiysa rahatsiz oluyorum.

Ya bu insanların burunları koku almıyor ya da ben kurt falanım ya. İnanılmaz koku alırım ve kokuya karşı çok hassasım resmen yatak döşek oluyorum kötü kokudan. Bir de burun hücreleri çabuk yorulur kötü kokuyu bir süre sonra almazsınız diye bilimsel bir gerçek var ya hah o bende çalışmıyor. Kesin bende sorun var. O kötü kokuyu o ortamda kaldığım sürece sürekli ağırlaşarak alıyorum. Başım ağrıyor, midem bulanıyor sonunda halim kalmıyor resmen hasta oluyorum. Aynı şekilde kendim de kokuyorsam hemen algılarım. İnsan kendi kokusunu almazmış lafına da pek inanmıyorum açıkçası burunları çalışmıyor bence bu insanların.

Bir diğer konu da herkesin vücudu aynı şartlarda aynı zamanda kokmaya başlamıyor. Kimi insan 2-3 günde kokmaz iken kimisi sabah yıkansa akşamına kokuyor. Yaz-kış farketmez kışın da kokan insanlar gördüm açıkçası. Kişi kendini biraz bilecek yahu. (Kusura bakmayın celallendim artık)

Bir de duş aldıktan sonra eski terlemiş eşyalarını giyen güruh var. Bence bu insanlar evlerinde de pisliği halının altına süpürüyorlar kaldırın bakın pislik götürüyordur, kesin.

Ayrıca yaz ayında her gün duş alınsa da o ter kokar en az 35 derece sıcakta el mahkum kendinizi kandırmayın, roll-on kullanın, LÜTFEN.

Ya bu insanların burunları koku almıyor ya da ben kurt falanım ya. İnanılmaz koku alırım ve kokuya karşı çok hassasım resmen yatak döşek oluyorum kötü kokudan. Bir de burun hücreleri çabuk yorulur kötü kokuyu bir süre sonra almazsınız diye bilimsel bir gerçek var ya hah o bende çalışmıyor. Kesin bende sorun var. O kötü kokuyu o ortamda kaldığım sürece sürekli ağırlaşarak alıyorum. Başım ağrıyor, midem bulanıyor sonunda halim kalmıyor resmen hasta oluyorum. Aynı şekilde kendim de kokuyorsam hemen algılarım. İnsan kendi kokusunu almazmış lafına da pek inanmıyorum açıkçası burunları çalışmıyor bence bu insanların.

Bir diğer konu da herkesin vücudu aynı şartlarda aynı zamanda kokmaya başlamıyor. Kimi insan 2-3 günde kokmaz iken kimisi sabah yıkansa akşamına kokuyor. Yaz-kış farketmez kışın da kokan insanlar gördüm açıkçası. Kişi kendini biraz bilecek yahu. (Kusura bakmayın celallendim artık)

Bir de duş aldıktan sonra eski terlemiş eşyalarını giyen güruh var. Bence bu insanlar evlerinde de pisliği halının altına süpürüyorlar kaldırın bakın pislik götürüyordur, kesin.

Ayrıca yaz ayında her gün duş alınsa da o ter kokar en az 35 derece sıcakta el mahkum kendinizi kandırmayın, roll-on kullanın, LÜTFEN.
Katılıyorum. Bazı kişiler yeni duş almış olsa bile pis kokmaya devam ediyor. Çünkü sadece duş almakla bitmiyor; vücut kıllarının temizlenmesi, taharet temizliğinin iyi yapılması, deodorant kullanma, kıyafetlerin temiz olması vs. gibi birçok şeye dikkat etmek gerekir.

Ya benimde üniversitede aynı odayı paylaştığım ve çok sevdiğim bir arkadaşım vardı ve çok kötü kokardı. yani kız açıkçası deodorant kullanırdı banyo da ederdi ama işte bazı insanların teri ne yazık ki hemen çok kötü kokuyor bu bir hastalık. hemen pis diye yadırgamamak lazım. Ama o arkadaşım bazen şu hatayı yapardı üzerinden çıkardığı kıyafeti tekrar giymek gibi ki asla bunu yapamam. Bir gün onu uyardım kötü kokuyor sakın onu giyme diye şöyle bir kokladı yok canım hiç kokmuyor dedi ve giydi :) yani tüm çevremdeki kişiler bana onun kokusuna nasıl katlanıyorsun biz yanında 5 dakika duramıyoruz diyorlardı. Neyse ilginç tarafı bu kızın sürekli de sevgilisi vardı ve inanılmaz aşık olurdu olan da :KK70: şu an da evli zaten... yani inancından dolayı abdest almazdı ama ne bilim onunla alakası yoktur herhalde, bir de annem şey demişti biz bebekken sizi tuzluyoruz teriniz pis kokmasın diye derdi sordum bunlarda öyle bir şey yokmuş. Her neyse konuya gelecek olursak siz direk söyleyemeseniz de ki bu gerçekten zor yani, ne bilim başkası yazmış gibi bir not yazıp çaktırmadan çantasına mı atsanız. Yani ben 5 senemi paylaştım ve direk söyleyemedim zor çünkü ama ima ederdim ya ben kokuyor muyum bir koku alıyorum ter kokusu diye derdim ikimiz yalnızken ama anlamadı...

Geçen gün bitkisel bir roll on aldım terlemeyi önlemiyor ama orada bakteri oluşumunu engellediği için koku yapmıyor :) çok memnunum ve doğal olması da ayrı güzel. İsterseniz isim veririm arkadaşınıza da yeni çıkmış diye hediye edin burnunuz rahat etsin :) en büyük fobilerimden biri ter kokmaaaaak o yüzden okurken bile içim kalktı
bana verebilirsiniz ismini :)

Psikolojik rahatsızlıkları olan insanlar da kişisel bakımlarını aksatmaya meyilli oluyorlar. Öyle bir sorunu var mı sizce??

Banyo yapması dertse o saçlarını nıye o kadar uzatır ki? Öncelıkle saçlarından biraz kurtulması lazım sonrada haftada 1 kez yıkansa bile o kadar kokmaz insan bence. Ama ten kokusu ağırsa elbette kokar. Kışın haftada 1 bile yıkansa yeter bence ama senın arkadaşın 2 3 hafta yıkanmıyor bence. Onda bit te vardır fazla yaklaşma

X