Arkadaşım çok kötü kokuyor

Herkese merhaba. En yakın arkadaşlarımdan biri gerçekten çok kötü kokuyor. Kendisine bunu kırmadan söylemek istedim ima ettim ama parfüm kullanmayı sevmediğini söyledi. Bu sefer de kişisel bakımı ima ettim saçlarının çok uzun olduğunu bu yüzden banyo yapmasının onun için bir yük oluğunu söyledi. Ama gerçekten midem kalkıyor ki başkası da bu kokuyu duyuyordur onun bu duruma düşmesini de istemiyorum. Nasıl desem böyle ahır kokusu gibi. Ne yapmalıyım? Onu nasıl uyarmalıyım? Yardım edin lütfen:110:
Uzun sac banyo yapmaya engel miymiş benim saclarim da cok uzun popomda hergun yapiyorum hatta gunde 3_4 kez suyun altina girdigim de olur malum akdeniz sicagi nemle 50 derecenin üzerinde sicaklar ki simdiden asiri sicaklar basladi zaten.

Benim de bir tanudigim aile boyu yikanmazdi.ev temizligi vs yoktu kokudan durulmazdi yanlarinda sanirim böyle banyo yapmiyan insanlara kendi kokuları gelmiyor

kişilerin kokmasının tek sebebi kişisel bakımları değil. yaşadıkları yerle ilgili durumlar da etkili. örneğin iyi havalandırılmayan ev kokar, o koku kıyafetlere siner. evde rutubet varsa ve dolaplar havalandırılmıyorsa, kişi ne kadar duş alırsa alsın kokar. çamaşırlar iyi yıkanmadıysa kokar, çamaşırlar ıslak beklerse çabuk kurumazsa kokar gibi .

Kişisel temizliğini yapmayan insanlarla arkadaşlık etmeyin gerçekten ya..Çünkü o insanın ne evine gidilir,ne elinden bişey yiyip içilir.. o insanla tokalaşılmaz bile.Banyo yapmayan elini de yıkamazki..Benim bi arkadaşımda sigara içiyordu içtiği sigara markasından mı nedir üstü başı ve ağzı gerçekten iğrenç kokuyordu.Normal sigara kokusundan farklı yanında nefes alamıyodum o denli bir koku.Tahammül edilecek gibi değildi lafta anlamayacağı için kırmadan kendim uzaklaştım.

Herkese merhaba. En yakın arkadaşlarımdan biri gerçekten çok kötü kokuyor. Kendisine bunu kırmadan söylemek istedim ima ettim ama parfüm kullanmayı sevmediğini söyledi. Bu sefer de kişisel bakımı ima ettim saçlarının çok uzun olduğunu bu yüzden banyo yapmasının onun için bir yük oluğunu söyledi. Ama gerçekten midem kalkıyor ki başkası da bu kokuyu duyuyordur onun bu duruma düşmesini de istemiyorum. Nasıl desem böyle ahır kokusu gibi. Ne yapmalıyım? Onu nasıl uyarmalıyım? Yardım edin lütfen:110:

Havalar sıcak saçlarının uzunluğundan şikayetçiyse bir kuaföre gitmeyi öner. Biraz kısaltırsa iyi olur onun için de. Bir de parfüm değil de deodorant öner ben kullanıyorum memnunum gibi hatta nasıl kullandığını da anlat :temizlik::halay:bu durumlar da zor biraz kırılır korkusu falan ama ben rahatsız olurum kokmaktan. Buna kendileri dikkat etmeleri lazım bir de saç uzun diye bahane nedir ya uzatma o zaman saçını.

Sürekli söylüyorum ama 10 yıldır saclarını uzun kullandiğı için kestiremezmiş.

Dev gibi bir sakız yapıştır o zaman saçına ya da bir tarafını kes yanlıslıkla :KK62: bahane bulması tuhaf nerdeyse soylemissin banyo icin bahane uydurduguna gore bana biri biraz ima etse rahatsiz olur her gun banyoya girerim heralde insan kendi de rahatsiz olur. Baktin bir sey yapmiyor birak ne hali varsa gorsun boyle seyler zorla olmuyor. Icinde olacak insanin. Ama hormonlardan dolayi bazi insanlarda koku fazla da olabiliyor o durumda yapilacak pek bir sey yok her gun dus almasi gerekir.

İnsan oğlu tatmin olmaz kokusundan rahatsız olduğunuz arkadaşınız siz olmuş siz kendinizden bile rahatsızsınız
Bidaha fırçalayın bakalım hangi yöne evrilecek
Te allahım şakka gibi

İnsan oğlu tatmin olmaz kokusundan rahatsız olduğunuz arkadaşınız siz olmuş siz kendinizden bile rahatsızsınız
Bidaha fırçalayın bakalım hangi yöne evrilecek
Te allahım şakka gibi

Fırçaladım diye bir şey söylemedim? Buradaki üyeler düzgünce söylememi tavsiye etti ben de uygun bi dille anlattım.

EVET BU KONUNUN ÜZERİNDEN TAM 2 YIL GEÇTİ BİR GÜNCELLEME YAPIYORUM. Bu kıza ben daha fazla dayanamadım ve ima ettim sonra da söyledim. Kız 15 kilo verdi zayıfladı iyice saçlarını kestirdi düzgün bi modele soktu gözlüğünu attı lens takmaya başladı benlerini aldırdı cilt ve saç bakımları yaptırdı dolabındaki tüm kıyafetleri attı yenilerini aldı gidip çok lüks markaların parfümlerini kullanmaya başladı. Buraya kadar herşey çok güzel ama kız bu sefer de benim tamamiyle aynım oldu. Eskiden bende eleştirdiği ne varsa hepsini yapıyor. Saçı giyim tarzı konuşması yürümesi düşünceleri hayalleri bile benden çalıntı. Ben ne giysem onu giyiyor nereye gitsem orda ne yapsam onu yapıyor.Bizi en az 10 kişi ikiz zanetti o kadar ki bana benzetti kendini. Benim ağzımdan çıkan tüm kelimleri cümleleri başkalarına söylüyor. Öyle ki benim sevgilime(şimdi ayrıldık) tıpatıp benzeyen birini buldu. Hatta kendisi de söylüyor seninkine çok benziyor diye. Yani bazen arkadaşlarım bile bizi karıştıyor mesela bir mekana gidiyoruz ikimizdn biri gelmemiş oluyor sonraki gün hangimizin geldiğini hatırlayamıyorlar o kadar yani. Benim en sevdiğim yemek, en sevdiğim isim, gelecekte yapmayı planladığım seyler falan herşeyimi şuan kendisine kopyalamış durumda. Ben biriyle flört etmeye başladım o ve o kişiye karsı davranışları değisti sanki onunla da flört etmeye başladı ben de yanlış anladiğımı falan düsündüm ama sonrasında başka birinin bana ilgisi vardı ben de ne reddetmiştım ne kabul etmiştim ama bu kız bana gelip o beni seviyor dedi. En yakın arkadaşımla çok yakın olmaya çalışıyor ona benim gibi davranıyor benim esprilerimi yapıyor daha önce söylediğim düşüncelerimi kendi düşünceleriymiş görüşüymuş gibi anlatıyor. Kız benim klonum oldu bildiğiniz. Kendisiyle görüşmek istemiyorum ama mesaj atıyor arıyor ortak arkadaşlarımız var o buluşmalara geliyor sürekli çevremde. Bilmiyorum ben mi takıntı yaptım ama çok rahatsızım bu durumdan. Sizce ben abartıyor olabilir miyim?
Aynısından bende de var bi tane 10 yıl beraber çalıştık işten ayrılınca ben iyice bana benzedi öyleki benim nişanda giydiğim kıyafet pasta aklınıza ne gelirse tıpa tıp aynısı yaptirdi😂😂 şimdi daha az grsuyoruz araya biraz mesafe girdi tabi boşverin tekliflerin aslını yaşatır ama biraz uzaklaşmak gerekir

Benim de cevremdeki insanlar aşırı taklit ediyor. Giydiklerim davranışlarim falan. Bende çok çok çok sinir olurum ama bir yerde okumuştum "takdir ediliyorsaniz değil, taklit ediliyorsaniz başarmişsiniz demektir" o yüzden çok da takmiyorum artık. Ama rahatsız oluyorsaniz ya hayatinizdan çıkartın yada yüzüne vurun herkesin içinde

Bizim kursta bi kiz Vardi cok pis ter kokardi yaninda duramazdim o derece. evliydi bide kocasi nasil Kabul etmis nasil dayaniyo anlamiyorum.

Yalan söylemek gibi olmasın ama ben de etrafta kiyafet tarzini beğendiğim insanlar gibi giyinmeye çalışırım. Ama bana yakisacak sekilde tabi. Ama arkadasinizin yaptigi bifaz ergenlik gibi geldi bana

Çok saçma yazdıklarınıs yahu kız estetik yaptırmamış ki nasıl insanların karıştıracağı kadar size benzeyebilir ayrıca beğenmiştir almıştır kıyafet yani kaldı ki benim flörtüm vardı ama başka ilgilenen de vardı o beni seviyor dedi diyorsunuz kız nereden biliyor bu kişinin sizle ilgilendiğini ki. Çıktığınız ya da sizle ilgilenenler hep ortak arkadaş mı yani. Yok çıktığı kişi sizin çıktığınıza benziyormuş heee çocuğun fotosuyla gezip zorla çıkma teklif ettirmiştir sizinkine benzeyen birine..ne alaka ya bence güzelleştiği için takıntı yapmışsınız

Çok saçma yazdıklarınıs yahu kız estetik yaptırmamış ki nasıl insanların karıştıracağı kadar size benzeyebilir ayrıca beğenmiştir almıştır kıyafet yani kaldı ki benim flörtüm vardı ama başka ilgilenen de vardı o beni seviyor dedi diyorsunuz kız nereden biliyor bu kişinin sizle ilgilendiğini ki. Çıktığınız ya da sizle ilgilenenler hep ortak arkadaş mı yani. Yok çıktığı kişi sizin çıktığınıza benziyormuş heee çocuğun fotosuyla gezip zorla çıkma teklif ettirmiştir sizinkine benzeyen birine..ne alaka ya bence güzelleştiği için takıntı yapmışsınız
Öyle ki, arkadaslari ertesi gun ayirt etmekte zorlanıyormuş, "dun ortamda hanginiz vardınız ya?" diye hayretlere gark oluyorlarmis :KK53:

X