Arkadaşımın Evliliği Tehlikede Biz İçinden Çıkamadık

patilianne

Bir Kap Su, Bir Kap Mama
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
135
105
40
21. Sayfada güncelleme var oraya bakınız lütfen.

Merhabalar. Çok yakın bir dostum var. Her sırrımızı bildiğimiz. Eşiyle temizlik yaparlarken eşi kullanılmış prezervatif buluyor evde ve arkadaşımın onu aldattığından şüpheleniyor lakin adı Aslı olsun, Aslının bu durumla ilgili hiçbir alkası da yok fikri de. Yaz tatilinde ev anahtarını kedilerine bakması için kız kardeşine veriyor. O da bir-iki gün kendi arkadaşlarını da ağırlıyor evde. Kız kardeşine konuyla ilgisi bilgisi varsa söylemesini asla kızmayacağını söylüyor. Kız kardeşi hiçbir alakası olmadığını sadece bir erkek bir de kız arkadaşının 1 saat yanlarına gelmediklerini söylüyor. Kızkardeş o arkadaşına soracak ama böyle bir şeyi nasıl soracağını bilmediği ve utandığı için hala soramıyor. Aslı'nın eşi Aslı'dan hala şüpheleniyor ve telefonunun konum ayarlarını açıp sürekli takip ediyor. Dna testi yaptırmayı da teklif ediyor Aslı ama eşi bunun ortaya çıkarmayacağını söylüyor. Kızkardeşten gelecek bilgiye göre şekillenecek her şey ama o da halen soramadı. Sizce bu durum başka nasıl ortaya çıkarılabilir? Açıkçası biz kızkardeşten kesin bilgi gelse bile Aslı'nın eşinin kolay kolay inanmayacağını düşünüyoruz. İşin içinden çıkamadık. Ben konuyu kadınlar kulubune mi yazsak dedim ama Aslı bir yararı olacağını düşünmediği için yazmadı ben de ondan habersiz yazıyorum şimdi. Bazen insanın hiç düşünmediği şeyler burada yazılınca aklına geliyor insanın çünkü.

Düzeltme Ekleme Rica

İnanılmaz yorumlar okudum hayretler içerisindeyim. Aslı'nın konuyu buraya açmamakta haklı olduğunu anladım üzülerek. Ne Aslı olduğum kaldı ne yalancı olduğum ne sahte olduğum gerçekten pes. Bari zahmet edip profilimi inceleyip eski mesajlarıma falan baksaydınız, hoş yeni üyeyim tamamama en azından yine de az biraz fikir sahibi olabilirdiniz.

Gelelim konumuza: Yorum yapan herkese teşekkür ederim lakin konumuz Aslı'nın pasaklılığı vs değil. Benim sizden yardım istediğim konu bu olayı nasıl çözebildiğimizdi. Aslı da kocası da meslekleri gereği sabah çıkıpeve geç gelen insanlar. Sadece haftada birgün izinliler. İş yerleri uzak olduğu için sabahınkörü çıkıyorlar ve gecenin bir vakti geliyorlar. Mesleklerini alanen yazmak istemiyorum haklarında bilgi vermek istemediğim için ama öyle sabah 9-akşam 5 bir hayat düzenleri yok. Kaldıki olay misafir odasında geçiyor, o odayı çok nadir kullanıyorlar. Evde misafir ağırlamıyor onlar, sadece kız kardeş kaldı bu zamana kadar benim bildiğim. Bilmediğim misafirler var mıdır bilmiyorum o kadar da ayrıntısını bilemem tabi ama eşlerimizle ilgili konuşurken Aslı'nın anlattıklarını söylüyorum sadece. Zamanında misafir odasında gözden kaybolan bir şeyin aylar sonra bulunması normal. Diğer seçeneğe gelelim, diyelim ki Aslı ve kocası çok pasaklı insanlar. Bu onların seçimi. Benim sizden yardım istediğim konu kondom olayının çözübilme ihtimalinin olup olmaması, yani pasaklılıkları onlara kalsa çok sevinirim.

Kız kardeşe gelelim: Kız kardeş benim tanıdığım kadarıyla öyle alem yapacak kötülük yapacak bir kız değil. Bir gece sadece birkaç kız arkadaşıyla kalmış, ertesi gün de bu bahsettiğim kız ve erkek gelmiş. Kardeş içerde bir şeyler hazırlarken bunlar yanına gelmemiş 1 saat kadar. Olayı anlattığında kendimi kül kedisi gibi hissettim hatta hiç yardım etmedikleri ve yanıma gekmedikleri için falan demiş.

Gelelim Aslı'ya: Böyle bir şey yaptı diyelim bunu anlatacak biri. Aslı kimseye sesini yükseltmeyen, kavga etmeyen, herkese yardıma koşan, merhametli, yalandan küfürden hiç haz etmeyen yapıda biri. Buraya arkadaşlık ilişkimizi dökecek değilim ama varsa da inanın bizle paylaşırdı o kadar eminim ondan.

Gelelim Kocaya: Koca Aslı'nın arkadaşlarını sevmeyen, genellikle görüşmesini istemeyen biri. Engel olmuyor ama sözle söylüyor misal ben onu hiç sevmiyorum şöyle sinsi bir kız görüşme o kızla diyen biri. Ben kocayı sadeceAslının kız kardeşinin ve kuzeninin yanında gördüm onun dışında ortak görüştükleri kişiler yok mesela. Koca zaten sürekli evden işe işten modunda. Dışarı çıkarlarsa izin günleri denk gelirse birlikte çıkıyorlar. Sosyal bir tip değil.

Hayal ürünü değil üzgünüm, sahte değilim üzgünüm. Bir fikriniz yoksa ya da yardımcı olmaktan çok yermek için burdaysanız lütfen enerjinizi başka konuda harcayın.

Bu yazımı baş kısma da ekleyeceğim, hatta öyle pişman eden insanlar varki konu kapansa sanırım daha mutlu olacağım.

Böyle bir konuda elbette Aslı'yı eleştirebilirsiniz, elbette kocayı ve kızkardeşi de eleştirebilirsiniz ama lütfen kelime ve konu seçimlerinizde saygılı olmaya özen gösterebilir misiniz? Ben belki bu konuyu Aslı'ya okutacaktım ama ne kız kardeşinin ahlaksızlığı ne Aslı'nın pasaklılığı kaldı. Yardım edeyim derken anca yerilmesine sebep oldum kızın. Yardım olayım çare olayım derken şurayı okusa iyice depresyona girecek kız.

İyi niyetle yardımcı olmaya çalışan herkeseteşekkür ederim. Bazı şeyleri Aslı ilebuluştuğumuzda söyleyeceğim.

Son düzenleme:
Eşi buluyor o başka odayı temizlerken. Aslı' da söylemiş ama ben salak mıyım getirip sana sorayım ,ben yapmış olsam çaktırmadan atarım çöpe demiş ki mantıklı bence de .

Belki de aslinin onceden gormus olma ihtimalini dusunmustur... erkekleri hafife almayin bosanmak ivin bahane ariyor olabilir.. Bosanma asamasindayim... esime cekismeli dava actim inan ne iftira armtacak bekliyorum ama benim her belgem elimde...

Belki de aslinin onceden gormus olma ihtimalini dusunmustur... erkekleri hafife almayin bosanmak ivin bahane ariyor olabilir.. Bosanma asamasindayim... esime cekismeli dava actim inan ne iftira armtacak bekliyorum ama benim her belgem elimde...
Bayağı koltuk arasından falan çıkmış ama bilemiyorum ben de burda okuduğum hikayelerden sonra her şeyi bekliyorum

Sankı suç bastırıyor gıbıme geldı. Karısına bu kadar guvensız olabılırmı bı es.
Bu kadar ınanmayıp karısına yuklendıgıne göre bu işte var bi iş.
Kendi yapsa konuyu bu kadar büyütmezdi gibi geldi bana ama bilemiyorum :/

Yapmadigim bir seyi ispat etmeye calismam, Çok istiyorsa karşıdaki yaptığımı ispat etsin.

Aslı'ya söyle kocası onu her an başkasıyla yatıp kalkabilecek bir kadın olarak görüyor. Cok üzücü.
Pazartesi buluşacağız yazışmaları gösteririm ona belkibelki ya da dediğinizi yaparım .

X