Arkadaşlar eşimle birlikte aklımı kurcalayan bir konu bu. Tüp bebek tedavisinde başka bir erkeğin spremini kullanmadıklarına nasıl emin olabiliyorsunz

Ameliyathanenin yanında oluyor laboratuvar ve adeta zamanla yarışılıyor ameliyathaneden yumurtalar alınıp ayıklanıp erkeğin spermi ile döllendiriliyor spermler de dışarıda canlı kalmaya uygun değil bir an önce özel sıvı içerisinde döllenme gerçekleştiriliyor diye biliyorum. He tabi ilk görüşmede ben transferi yapan hocaya sormuştum başka birinin embriyosu konulabilir mi diye ne yapayım embriyonun başında mı yatayım demişti 😂 neyse, baya ince eleyip sık dokuyorlar kolunuzda Çipli bileklik oluyor son saniyeye kadar sürekli kimlik kontrolü yapılıyor

İmkansız değil Hollandadaki bi doktor kendi sperminden 21 yumurta döllemiş ama orası Hollanda yani. Türkiyede de bilindik bir merkezde kadına yanlış embriyo transfer etmişler kadın başkasının çocuğunu doğurmuş internette haberleri hala var ben de sanırım ışıl ışığın tüp bebek videolarının birinde duymuştum.
Kibris'ta da böyle bi olay yaşandı geçen yıllarda

Başka erkeğin spremini kullanma ihtimalleri var mı eşimle geçen bunu tartıştık ben imkansız diyorum fakat kendisi bunun yapılacağını söylüyor yani bunun bir garantisini veriyorlar mı bir şekilde
bi doktor 25 tane kadina kendisinden yapmişti onu duymuş eşin her halde 😒

Etik olmayan durumlar her meslekte var aslinda olmamasi gerekiyor ama kendini bilmez sahsiyet cok. Siz de kendince adini duyurmus duzgun bi klinik secin. Etrafimda cok fazla tup bebek var anneden ziyadame babaya benziyorlar 🙈 sperm baskasinin olsa imkani yoktu. Ayrica sadece sperm degil yumurta da degisik olabilir ama ihtimallere takili kalmayin, nihayetinde yasa var hukuk var

Etik olmayan durumlar her meslekte var aslinda olmamasi gerekiyor ama kendini bilmez sahsiyet cok. Siz de kendince adini duyurmus duzgun bi klinik secin. Etrafimda cok fazla tup bebek var anneden ziyadame babaya benziyorlar 🙈 sperm baskasinin olsa imkani yoktu. Ayrica sadece sperm degil yumurta da degisik olabilir ama ihtimallere takili kalmayin, nihayetinde yasa var hukuk var
Haklısın ama insan o şekilde rahat edemiyor..

doktorun şerefine kalmiş. bir tanidik var çocuklari olmuyodu sonra ikiz bebeleri oldu meyer tüp bebekmiş eşinden habersiz yaptirmiş ama bosandilar haberi oldu eşinin. doktorlarinda şerefsizi var işte
Sacmaladiniz iyice eşinden habersiz nasıl olsun ilk gorusmeye eşli çağırıyorlar çünkü soru cevap şeklinde her ikisine de ayrı ayrı sorular sorup onay alıyorlar.iki eştende kan tahlili istiyorlar. Erkeklerden sperm testi istiyorlar.kadindan yumurta toplarken erkeğide istiyorlar sprem vermesi lazım aynı anda. Eşin onayı imzası olmadan yumurta toplanmaz.Oyle her yoldan gecene tubbebek yapmıyorlar. Bilende konuşuyor bilmeyende.

Sacmaladiniz iyice eşinden habersiz nasıl olsun ilk gorusmeye eşli çağırıyorlar çünkü soru cevap şeklinde her ikisine de ayrı ayrı sorular sorup onay alıyorlar.iki eştende kan tahlili istiyorlar. Erkeklerden sperm testi istiyorlar.kadindan yumurta toplarken erkeğide istiyorlar sprem vermesi lazım aynı anda. Eşin onayı imzası olmadan yumurta toplanmaz.Oyle her yoldan gecene tubbebek yapmıyorlar. Bilende konuşuyor bilmeyende.
Bencede ya o kadar da olamaz artık

Merdiven altı yerde böyle bir şey yapmak mümkün mü sence dalga geçilecek bir konu de

Bende haberlerde okumuştum
Ancak o başka bir durumdu. O kadınların eşlerinin çocukları olmadıkları için sperm bankasından döllenme gerçekleştirmek istiyorlar ancak doktor muhtemelen daha fazla para kazanmak için kendi spermini kullanıyor. Bir poliklinikti orası da.

Yani düzgün bir hastanede böyle bir şey olması mümkün mü Allah aşkınıza. Öyle bie şey söz konusu bile olamaz.

saçmalamiyorum yakin biri onu bana söyleyen bebekler tüp bebekmiş ama eşi bilmiyomuş nasil olmuşsa artik bilmiyorum. bebekler dogduktan sonra boşandilar.

Ancak o başka bir durumdu. O kadınların eşlerinin çocukları olmadıkları için sperm bankasından döllenme gerçekleştirmek istiyorlar ancak doktor muhtemelen daha fazla para kazanmak için kendi spermini kullanıyor. Bir poliklinikti orası da.

Yani düzgün bir hastanede böyle bir şey olması mümkün mü Allah aşkınıza. Öyle bie şey söz konusu bile olamaz.
İnşallah

Başka erkeğin spremini kullanma ihtimalleri var mı eşimle geçen bunu tartıştık ben imkansız diyorum fakat kendisi bunun yapılacağını söylüyor yani bunun bir garantisini veriyorlar mı bir şekilde
Sperm sayısı 0 bile olunca tahlilde testislerden buluyorlar spermi yani böyle bir şey söz konusu değil.Eşinizin sperm sayısı kaç?

saçmalamiyorum yakin biri onu bana söyleyen bebekler tüp bebekmiş ama eşi bilmiyomuş nasil olmuşsa artik bilmiyorum. bebekler dogduktan sonra boşandilar.
O bebekler o adamın değilse bile tüp bebek değillerdir başka biriyle birlikte olmuştur kadın. Gerçekten her duyduğumuza inanmayı bıraksak mı artık :)

X