Arkadaşlar eşimle birlikte aklımı kurcalayan bir konu bu. Tüp bebek tedavisinde başka bir erkeğin spremini kullanmadıklarına nasıl emin olabiliyorsunz

O bebekler o adamın değilse bile tüp bebek değillerdir başka biriyle birlikte olmuştur kadın. Gerçekten her duyduğumuza inanmayı bıraksak mı artık :)
en doğrusunu Allah bilir. kulakdan dolma derken tanidik birileri. yanlarinda diyildim yaparken öyle diyolar bilememki nasil olmuş.

30 yaşında tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen akrabam aynı baba tarafına yani bize benziyor. Anne tarafıyla keskin genetik farklılıklarımız var. O devirde yapmadılarsa şu an çok zor ya..

doktorun şerefine kalmiş. bir tanidik var çocuklari olmuyodu sonra ikiz bebeleri oldu meyer tüp bebekmiş eşinden habersiz yaptirmiş ama bosandilar haberi oldu eşinin. doktorlarinda şerefsizi var işte

Eşinden habersiz başka birinden mi tüp bebek yaptırmış? Eşinden habersiz spermlerini alamayacağına göre 😂

Başka erkeğin spremini kullanma ihtimalleri var mı eşimle geçen bunu tartıştık ben imkansız diyorum fakat kendisi bunun yapılacağını söylüyor yani bunun bir garantisini veriyorlar mı bir şekilde
Tabiki bunun garantisini veriyorlar kimse kolay kolay bu riski göze almaz.

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-23-23-19-56-189_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-03-23-23-19-56-189_com.instagram.android.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 10
Türkiyede isim yapmış özellikle sosyal medyayıda aktif kullanan doktorlara gidin asla böyle bir ihmal yapmazlar meslek hayatları biter. Ayrıca doktora obsesifim yüksek kaygı yaşıyorum tutarsa dna yaptırmayı düşünüyoruz dersin bitti gitti😄 arıza gösterirseniz biraz kendinizi manyağada denk gelseniz uğraşmak istemez. Olmaz diyen arkadaşlar her şey mümkün yani kaç kez olmuş bi manyakta bizim ülkeden çıksa ne olacak yani bence dış ortamda dölleme olduğu için dna bakılması normal, adam kendi spermini koymasa başka örnekle karıştırsa ne olacak yani olamaz mı olabilir 10binde bir ihtimalde olsa.

Ay konu ile hem alakalı hem alakasız bir haber geldi aklıma Hollanda li bir sperm donorunun 500 ü aşkın çocuğu varmış annelerin bu adamdan çocuk yapma isteği de renkli göz ve fiziksel görüntüsüymüş bence çirkindi adam ama iyi para kazanmıştı bu işten

Bunları duyunca da korkuyo insan işte ya
Korkmayın böyle şeyleri herkes yapamaz şimdiki devirde yapanlarda yabancı bazi manyaklar işte.Tüp bebek şimdi herkes yapıyor böyle olsaydi kimse yapmazdı babadan sperm alınıyor her şeyi gözlemliyorsunuz zaten.
Benim çevremde yapanlar var çocuk aynı babası.

Ay konu ile hem alakalı hem alakasız bir haber geldi aklıma Hollanda li bir sperm donorunun 500 ü aşkın çocuğu varmış annelerin bu adamdan çocuk yapma isteği de renkli göz ve fiziksel görüntüsüymüş bence çirkindi adam ama iyi para kazanmıştı bu işten
Onlara bakarsan onlarda nikah şartı da yok tubbebek için ama Türkiye'de resmi nikah olmadan tubbebek yapılmaz. Onlar taşıyıcı anneden de çocuk sahibi olurlar. Sperm bankasından da babasız çocuk doğururlar. Onlarla kıyaslamayın.

Onlara bakarsan onlarda nikah şartı da yok tubbebek için ama Türkiye'de resmi nikah olmadan tubbebek yapılmaz. Onlar taşıyıcı anneden de çocuk sahibi olurlar. Sperm bankasından da babasız çocuk doğururlar. Onlarla kıyaslamayın.
Yok aslında yasakmış 25 çocuktan fazlası ve tutuklanma kararı çıkartmışlardı adam hakkında

Türkiye’de resmi nikah olmadan tüp bebek mümkün olmadığı gibi, eşin bilgisi olmadan yapılması da hem hukuken hem de teknik olarak mümkün değil. Evlilik cüzdanınızla kliniğe başvuru yapıyorsunuz transfer günü o günkü nüfus kayıt örneğiniz alınıyor klinik tarafından. Zaten her aşamasında biyolojik numunelerin alınması saklanması vs gibi bir çok şeye imza atıyorsunuz

Netflixte belgesel dizisi var meshur doktor senelerce kendi spermini kullanmış. Konuda hunharca gülünecek bir şey göremiyorum.

Bence merkezinize karar verince eşiniz bu konuda doktorla güzelce konuşsun. Güvenlik prokollerini ve yumurta ve spermin nasıl işaretlenip, takip edildiğini öğrensin. Güven duygusu oluşsun.
Konuyla alakasız ama Ben çok severim böyle belgeselleri adı ne izleyeyim?

X