Art Niyet aramak istemiyorum, bana hatamı söyleyin Lütfen?

İlk şunu söyleyim ben kocanın o kadına hissel bir anlamda ah vah ettiğini düşünmüyorum, laf olsun diye sana sinirliyken edilmiş bir laf. bazen insanlar böyle eşeklikler eder biliyorum yani.

öteki kısmı da zaten halletmişsiniz eşiniz konuşacakmış

Saygi duyarim canim fikrine..
Ama insan sinirlede olsa boyle bir lafi duyunca hazmedemiyor. ucu cok acik bir laf cunku..
Ben bir laf ederken 2 kere dusunurum.. Esimde dusunmeliydi..

Evet ben bugun tekrar konusunca, yani o kizin esi bunlari duysa bu olanlari ne hissederdi? Onun hicbirseyden haberi yok ama senin ailen beni uzmek icin o kizla cok vurdular hep.. Bu sahtekarlik,bu insanlik disi hareketler degil mi? dedim.. Ben o adama herseyi anlatsam adam sizi ne yapar acaba? Rezil olursunuz dedim.. Ben cok cektim yillardir bu kadinin lafindan, adam demez mi benim karimin ismi ne geciyor sizin evde? Ben haksiz miyim dedim..
Esim cok sasirdi benden beklemiyordu, belkide bunu tehdit olarak algiladi..
Neden ablan yasadigimiz onca olayi bildigi halde, o kiza ait seyler yapiyor imalar ediyor, zoruma gidiyor...
Belki iyi niyetli ekledi o resmi ama bilemem ki? belkide kotu niyetli..
kendisinin hakkinda neden yanlis dusunmeme izin veriyor? deyince cok haklisin dedi..
Ben onu arayip konusacagim dedi..

Benim yanimda arasin ablasini ve boyle konussun.. Artik biktim ben....

içinde kalan ne varsa eşin aracılığı ile dedirt, o zalimlere :KK47:

ve kesinlikle duy konuşmaları kesinlikle, sonradan içinde soru işareti kalmasın :KK50:

inan canim benim, bu sekilde aramasi ve konusmasi bile beni rahatsiz ediyor.
Ben asla kimsenin arkamdan "ne tuhaf kadin, ne alingan,ne kiskanc,amma buyutmus,ne var canim bunda?" demelerini istemem.
iki gorumcem de universite mezunu ama insan olabilmek adam olabilmek okumakla olmaz. Ben lise mezunuyum mesela ama onlarin dusunemeyecegi kadar ufkum genis. Aman kimse kirilmasin beni yanlis anlamasin der dururum.. Kimsenin canini bilerek yakmam.. Tovbe Allahtan korkarim.
Ne diye benim yuzumden huzursuz olsunlar derim..vicdanim var ya..
Esim konusur konusmasina da acaba karsisindakiler anlar mi? Cahil insan olduktan sonra (ne kadar okumus olsalarda ) yureklerinde o incelik yoksa esimi anlayamacaklardir zaten.. ince dusunmek herkeze nasip olmuyor..
Belkide yine yanlis anlayip hakkimda kimbilir neler konusacaklar.. Az cok tahmin edebiliyorum..

Ama yinede konusacak esim konusmali..
Kendi bu kotulugu yapti bana kendi temizleyecek.. Hadlerini bilmeli herkez.. Ardimdan da ne dusunurse dusunsunler umurumda degil diyor bir yanimda..

Son düzenleme:
inan canim benim, bu sekilde aramasi ve konusmasi bile beni rahatsiz ediyor.
Ben asla kimsenin arkamdan "ne tuhaf kadin, ne alingan,ne kiskanc,amma buyutmus,ne var canim bunda?" demelerini istemem.
iki gorumcem de universite mezunu ama insan olabilmek adam olabilmek okumakla olmaz. Ben lise mezunuyum mesela ama onlarin dusunemecegi kadar hassas ve ince dusunceliyim. Aman kimse kirilmasin beni yanlis anlamasin der dururum.. Kimsenin canini bilerek yakmam.. Tovbe Allahtan korkarim.
Ne diye benim yuzumden huzursuz olsunlar derim..vicdanim var ya..
Esim konusur konusmasina da acaba karsisindakiler anlar mi? Cahil insan olduktan sonra (ne kadar okumus olsalarda ) yureklerinde o incelik yoksa esimi anlayamacaklardir zaten.. ince dusunmek herkeze nasip olmuyor..
Belkide yine yanlis anlayip hakkimda kimbilir neler konusacaklar.. Az cok tahmin edebiliyorum..

Ama yinede konusacak esim konusmali..
Kendi bu kotulugu yapti bana kendi temizleyecek.. Hadlerini bilmeli herkez.. Ardimdan da ne dusunurse dusunsunler umurumda degil diyor bir yanimda..

bırak ne düşünürse düşünsünler yetmedimi yaptıkları? kendini düşün biraz.

susmasını ve hadlerini bilsinler artık :KK47:

Saygi duyarim canim fikrine..
Ama insan sinirlede olsa boyle bir lafi duyunca hazmedemiyor. ucu cok acik bir laf cunku..
Ben bir laf ederken 2 kere dusunurum.. Esimde dusunmeliydi..

Evet ben bugun tekrar konusunca, yani o kizin esi bunlari duysa bu olanlari ne hissederdi? Onun hicbirseyden haberi yok ama senin ailen beni uzmek icin o kizla cok vurdular hep.. Bu sahtekarlik,bu insanlik disi hareketler degil mi? dedim.. Ben o adama herseyi anlatsam adam sizi ne yapar acaba? Rezil olursunuz dedim.. Ben cok cektim yillardir bu kadinin lafindan, adam demez mi benim karimin ismi ne geciyor sizin evde? Ben haksiz miyim dedim..
Esim cok sasirdi benden beklemiyordu, belkide bunu tehdit olarak algiladi..
Neden ablan yasadigimiz onca olayi bildigi halde, o kiza ait seyler yapiyor imalar ediyor, zoruma gidiyor...
Belki iyi niyetli ekledi o resmi ama bilemem ki? belkide kotu niyetli..
kendisinin hakkinda neden yanlis dusunmeme izin veriyor? deyince cok haklisin dedi..
Ben onu arayip konusacagim dedi..

Benim yanimda arasin ablasini ve boyle konussun.. Artik biktim ben....

Sinirliyken edilen lafları ciddiye alma canım ben de buna benzer bişey demiştim ama sırf gıcıklık olsun diye üstelik sadece eşime de değil sonra saçmaladığımı fark ettim ama hiçbir hisle söylememiştim yani ondan eminim aradan onca zaman geçmiş ohoo hele bir de erkek yani o üstüne toprak atıp fidan bile dikmiştir :KK53:

neyse ama sonunda yola gelmiş ya enişte tebrik ettim onu :KK31:

bırak ne düşünürse düşünsünler yetmedimi yaptıkları? kendini düşün biraz.

susmasını ve hadlerini bilsinler artık :KK47:

Haklisin canim...Ahh bendeki bu merhamet ve vicdan.. :KK43:
Hadlerini bilsinler dogru diyorsun.. Ben asla onlarla yuz goz olmak istemiyorum..
Esim bir zahmet arasin ve konussun.. Ben hata ettim sizde devam ettirmeyin az dikkat edin hareketlerinize demeli..

Ben seni cik iyi ankiyirum ben byraya geldim ve esimin eski sevgikileri anlatildi ven sordukca batti.takma.ben artik hic takmiyorum..ve kimse beni uzemiyor.o kiz kim ki..ustelik brn butun ciktiklarindan cok guzelim:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sinirliyken edilen lafları ciddiye alma canım ben de buna benzer bişey demiştim ama sırf gıcıklık olsun diye üstelik sadece eşime de değil sonra saçmaladığımı fark ettim ama hiçbir hisle söylememiştim yani ondan eminim aradan onca zaman geçmiş ohoo hele bir de erkek yani o üstüne toprak atıp fidan bile dikmiştir :KK53:

neyse ama sonunda yola gelmiş ya enişte tebrik ettim onu :KK31:

Esimde senin gibi dusunuyor.. Ben o lafi hicbir hissiyatla soylemedim inan diyor..
sinirden caresizlikten agzimdan cikti ama yanlis cikti asla dememeliydim sende duydun haklisin kirilmakta dedi..
Ama ne yapmaliyim sana inandiramiyorum deyip durdu yillardir..
Ya kalp kirilinca, guven yerle bir olunca insan eskisi gibi olamiyor ki canim esine karsi..
Kendiside bin pisman ben niye boyle laf ettim diye..

Valla canim ben ikaz edince, halanin damadini ararim yada mesaj cekerim o da bilsin bakalim ne dusunecek ? deyince afalladi ..
olan size olur dedim.. Benim kaybedecegim birsey yok dedim..
Belkide sirf bu lafimdan dolayi da yola gelmis olabilir..Bilemiyorum..
Guvenim hic yok esime..
Ben erkek milletine omrum boyunca asla guvenmedim guvenmem de...

Ben saymayacagim kocam sayacak.. simdi konustum esimle..
Eger bu sekilde imalar yapmaya devam ederlerse benim kaybedecegim birsey yok, siz kaybederseniz dedim.
Mesaj atarim o kizin kocasina nedir bu senin esinden cektiklerim benim, bana boyle boyle yaptilar derim dedim.
ablan belki iyi niyetli ekledi o resmi ama belkide eklemedi, beni niye yanlis dusunduruyor ?
haklisin dedi..
Ablami arayacagim dedi..
Arasin ablasini konussun.. Agizlarinin payini o versin ben degil..
Bu pisligi bu lafi o etti, o temizleyecek..

Haklisin canim...Ahh bendeki bu merhamet ve vicdan.. :KK43:
Hadlerini bilsinler dogru diyorsun.. Ben asla onlarla yuz goz olmak istemiyorum..
Esim bir zahmet arasin ve konussun.. Ben hata ettim sizde devam ettirmeyin az dikkat edin hareketlerinize demeli..

çok ince düşünürdüm önceden senin gibi arada bir hala düşünürüm bakma sen...

başkası kırılmasın, aman yanlış anladımı diye kendimi yer bitirirdim...

sonra kendime geldim, beni üzenlerden uzak kalmak yerine üzerlerine gidip 'hatalısın,sen busun ! ' demeyi öğrendim...

içimde olanları seviyemi düşürmeden söyledim,anlayacakları dilde...

şuna inanırım ben ; bir insan kendine saygılı olmuyorsa kimse saygılı olmuyor ona :KK50:

buna eşin de dahil...

kimsenin canını yakmasına izin verme, evlatların da var onlara da bunları öğret...

eşinin ailesinden uzak dur, sosyal yerlerden engelle sil, tavrını koy ve sana birşey söyleyecekleri zaman 10 kez düşünüp 1 kez konuşsunlar...

bu zamana kadar sindirdin sindireceğini, silkelenmelisin...:KK34:

Esimde senin gibi dusunuyor.. Ben o lafi hicbir hissiyatla soylemedim inan diyor..
sinirden caresizlikten agzimdan cikti ama yanlis cikti asla dememeliydim sende duydun haklisin kirilmakta dedi..
Ama ne yapmaliyim sana inandiramiyorum deyip durdu yillardir..
Ya kalp kirilinca, guven yerle bir olunca insan eskisi gibi olamiyor ki canim esine karsi..
Kendiside bin pisman ben niye boyle laf ettim diye..

Valla canim ben ikaz edince, halanin damadini ararim yada mesaj cekerim o da bilsin bakalim ne dusunecek ? deyince afalladi ..
olan size olur dedim.. Benim kaybedecegim birsey yok dedim..
Belkide sirf bu lafimdan dolayi da yola gelmis olabilir..Bilemiyorum..
Guvenim hic yok esime..
Ben erkek milletine omrum boyunca asla guvenmedim guvenmem de...

Zaten bir şey hissediyor olsa anlardın inan bana :KK34:
senin kulağına geleceğini biliyordu öyle bir intikam istedi tabi intikam duyguları çok çocukça ve yanlış bunu ben de fark edeli yakın bir zamanda üzüldüm ettiklerime neyse
bence söylesin bakalım kocası bilsin ne diyecek ama eşinin konuştuğundan mesaj attığından nasıl emin olacaksın o da var, sana göstersin madem mesajı ya da aradığını..

dipnot: bence de kimseye koşulsuz güven olmaz tamamen, yine bir şüphe payı bırakmak lazım, yoksa çok yıkılırız..

Ben seni cik iyi ankiyirum ben byraya geldim ve esimin eski sevgikileri anlatildi ven sordukca batti.takma.ben artik hic takmiyorum..ve kimse beni uzemiyor.o kiz kim ki..ustelik brn butun ciktiklarindan cok guzelim:)

Takmamaya calisiyorum canim inanki.. Eskiden cok daha uzulurdum dert ederdim..
Ama inan bak oyle boyle degil ne nispetler ne hareketler yaptilar bana evliligim boyunca..
Tabiki bunlar dert degil, Allah baska dertler vermesin insallah..
Ama sinek de kucuk mide bulandirir o hesap..
Birde olan olmus biten bitmis, ne diye hep bu kizi bana hatirlatmak istiyorlar.
Yeni evlenmisiz dayisi benim yanimda " ya o kiz ne iyiydi ya, keske boyle olmasaydi, onu gordum, surda calisiyor haberin varmi ? " ve bunun gibi akliniza ne gelirse benim yanimda utanmadan hep ondan konustular 3 aylik evliyim daha oysaki.. Yani ne utanma ne arlanma..
Bu kiz ailelerinin icinde oldugu icin durumum daha da zor..
Hep tetikteyim, rahat edemedim ben.. Ne demek istiyorlar ne yapiyorlar amaclari ne diye dusundum durdum..
Turkiyeye gitmistik gecen sene, halasinin diger kizlari (yani kizin kardesleri ) kocalari ile geldiler bizi gorduler gittiler..
Ama bu kiz gelmedi?? Ya niye gelmezsin nicin dikkat cekiyorsun? yani amacin nedir oyle degil mi?
kim olsa benim yerimde art niyet arar.. Kaynanama anlattim bu dedigimi de, niye gelmiyor siz olsaniz benim yerimde sizde ickillenirsiniz dedim..
Haklisin demisti..

sonucta kuzenin bu adam senin.. hayir yani benim esimi gordukce sana batan birseyler mi olacak? yada kocan mi gorusmek istemiyor benim esimle.. belkide o da farkinda adam yani? ki; bunu uzak tutuyor esimden bizden.. Ama iyide bunlar kuzen sonucta hersey gecmiste kalmis..
Ben eminim arkamdan cok dolaplar cevrildi yada cevriliyor.. Ama her ne oluyorsa Yuce Rabbim bana gostersin malum etsin insallah...

Son düzenleme:
Siz unutmaya çalıştıkça onlar hep size hatırlatmışş..
Birde üstüne eşinizin o lafına da şahit olunca tepetaklak olmuş herşey..
Biraz zamana ihtiyacınız var bu durumu unutmanız için..
İş eşinizde bitiyor tabii..
Ağızlarını kapatmasını baştan becerememiş şimdi becersin barii bi zahmet..

çok ince düşünürdüm önceden senin gibi arada bir hala düşünürüm bakma sen...

başkası kırılmasın, aman yanlış anladımı diye kendimi yer bitirirdim...

sonra kendime geldim, beni üzenlerden uzak kalmak yerine üzerlerine gidip 'hatalısın,sen busun ! ' demeyi öğrendim...

içimde olanları seviyemi düşürmeden söyledim,anlayacakları dilde...

şuna inanırım ben ; bir insan kendine saygılı olmuyorsa kimse saygılı olmuyor ona :KK50:

buna eşin de dahil...

kimsenin canını yakmasına izin verme, evlatların da var onlara da bunları öğret...

eşinin ailesinden uzak dur, sosyal yerlerden engelle sil, tavrını koy ve sana birşey söyleyecekleri zaman 10 kez düşünüp 1 kez konuşsunlar...

bu zamana kadar sindirdin sindireceğini, silkelenmelisin...:KK34:

Aslinda sahiden ben ne dusundugumu aninda soyleyen biriyimdir..Yanlis birsey gordum mu hemen bu yanlis, yanlis yaptiniz bana derim.
Gayet acik sozlu ve dobra biriyim.. Ama bazi seyler empati yapmayi gerektirir.. Dusunmeleri lazim benim bu konuda hassas oldugumu yaralandigimi..
Ben yaralarimi sarmaya calistikca onlar yarama bicak batiriyorlar.. Bu insanliga sigmaz ki..
Belki farkinda olmadan yapiyor belki kotu niyeti yok ama bana batiyor o bicak,, cunku yaralanmis yuregim cok onceden bu konuda..
Bunu bir bayan olarak nasil algilayamaz,dusunemez..
inan bana birisi hata yapsa bile koseme cekilmem aninda pat pat yuzune vurur hakkimi ararim ben..
Ama ben sabirli biriyimde ayrica..Ben sabir ettikce onlar uzerime geldi.. Ben sustukca onlarla yuz goz olmamaya calistikca onlar beni sindirdigini sandi..
iste burda yaniliyorlar.
Ben sustuysam korktugumdan,sindigimden degil..Muhatap olmak istemedigimden..
Yine muhattap olmayacagim esim konusacak onunla.. konussunda..
inan ben birine birsey soyleyecegim zaman 10 dusunur 1 soylerim.. insanlardan da bunu beklerim.. bu yanlis mi ya?
onlarda bana oyle olsun.. olmalilar.. saygi denen birsey var.. zaten esimin ailesinden oldukca uzak duruyorum bu olanlar yuzunden..
Demin kaynanam aradi inanin bakmadim telefona, cunku konussam belkide kiracaktim onu.. kizin neden boyle yapiyor? diye..
Ama diyorum ya boyle insanlarla yuz goz olmayi sevmem istemem de.. Agirligim ve sabrim ile kazanmayi insanlara cevap vermeyi yeglerim..
Kavga olsun istemem..
Benim canimi kimseye yakamaz.. Bende insanim ya.. oyle kolay mi?
cocuklarima bunu hep ogretiyorum canim benim.. kalp kirmak, nispet yapmak, kiskandirmaya calismak cok yanlis ve cahilce tavirlar..
Benim kisiligime ters boyle seyler..
Ben yillardir facebookdayim istersem neler paylasirim, neler ederim..Onlarin amacini biliyorum mesela dimi, esimle resimler cekip paylasamaz miyim istesem, ne nispetler yaparim..Ama ne gerek var, kendimi niye kandirayim? sekilcilik olur bu.. insan icinden geldimi yapmali, baskasina inat yapmamali..
Hep derim kendime karsinda insanlar var, neler paylastigima cok dikkat ederim.. belki onlarin imkani yok ? belki yiyecekleri yemekleri yok.. belki gezecek durumu yok?
asla yapma derim kendime.. ozendirme kimseyi, gozleri kalir, gonulleri kalir.. gunahtir derim..Nefsime soz gecirmeye calisirim..
Nispet yapmak hava atmak benim kimyama ters.. Ama ne yazik ki karsima da hep boyle insanlar cikti...

Yani bu kadar ince dusunurum..
Ama ince dusunmek suc olmus.. Benim tek sucum bu iste.. ince dusunceli ve vicdanli olmak....
bu yanimdan dolayi cok yara aliyorum..

Son düzenleme:
Aslinda sahiden ben ne dusundugumu aninda soyleyen biriyimdir..Yanlis birsey gordum mu hemen bu yanlis, yanlis yaptiniz bana derim.
Gayet acik sozlu ve dobra biriyim.. Ama bazi seyler empati yapmayi gerektirir.. Dusunmeleri lazim benim bu konuda hassas oldugumu yaralandigimi..
Ben yaralarimi sarmaya calistikca onlar yarama bicak batiriyorlar.. Bu insanliga sigmaz ki..
Belki farkinda olmadan yapiyor belki kotu niyeti yok ama bana batiyor o bicak,, cunku yaralanmis yuregim cok onceden bu konuda..
inan bana birisi hata yapsa bile koseme cekilmem aninda pat pat yuzune vurur hakkimi ararim ben..
Ama ben sabirli biriyimde ayrica..Ben sabir ettikce onlar uzerime geldi.. Ben sustukca onlarla yuz goz olmamaya calistikca onlar beni sindirdigini sandi..
iste burda yaniliyorlar.
inan ben birine birsey soyleyecegim zaman 10 dusunur 1 soylerim.. insanlardan da bunu beklerim.. bu yanlis mi ya?
onlarda bana oyle olsun.. olmalilar.. saygi denen birsey var.. zaten esimin ailesinden oldukca uzak duruyorum bu olanlar yuzunden..
Demin kaynanam aradi inanin bakmadim telefona, cunku konussam belkide kiracaktim onu.. kizin neden boyle yapiyor? diye..
Ama diyorum ya boyle insanlarla yuz goz olmayi sevmem istemem de.. Agirligim ve sabrim ile kazanmayi insanlara cevap vermeyi yeglerim..
Kavga olsun istemem..
cocuklarima bunu hep ogretiyorum canim benim.. kalp kirmak, nispet yapmak, kiskandirmaya calismak cok yanlis ve cahilce tavirlar..
Ben yillardir facebookdayim istersem neler paylasirim, neler ederim..
Ama derim kendime karsinda insanlar var, belki onlarin imkani yok ? belki yiyecekleri yemekleri yok.. belki gezecek durumu yok?
asla yapma derim kendime.. ozendirme kimseyi, gozleri kalir, gonulleri kalir.. gunahtir derim..

Ama ince dusunmek suc olmus..

tabi ki yeri geldiğinde ince düşüneceksin ama HAKEDENE...

sen onları kırmayayım diye düşündükçe onlar senin kalbini tuzla buz etmişler...

bende sana bunu demek istiyorum, kendine gel gözünü aç bunlara bu kadar saygı ve özveri fazla diye...

ne kadar güçlü ve sabırlı olduğun yazılarından belli zaten.

çoğu zaman kadın kadının düşmanı oluyor :KK50:

onları bir sars bakalım neler olacak, birazda onlar düşünsün...

:KK51:

iste burda yaniliyorlar.
Kavga olsun istemem..
Ben yillardir facebookdayim istersem neler paylasirim, neler ederim..
Ama derim kendime karsinda insanlar var, belki onlarin imkani yok ? belki yiyecekleri yemekleri yok.. belki gezecek durumu yok?
asla yapma derim kendime.. ozendirme kimseyi, gozleri kalir, gonulleri kalir.. gunahtir derim..

Ama ince dusunmek suc olmus..
Canım, baştan sona kadar okudum yazdıklarını. Kesinlikle hak veriyorum sana ama benim az önce aklıma bir şey geldi okurken...
Sen hiç bu kızla konuştun mu?
Hani diyorsun ya, biz geldiğimizde gitmiş oluyorlar, bir araya gelmek istemiyormuş gibi kaçıyor bu kız.
Peki neden kaçıyor, hiç sordun mu, konuştun mu?
Bence o görümcelerin kızın kulağına bir şeyler fısıldadı ya da başka bir şey duydu kız, yoksa niye aynı ortama girmekten kaçsın ki?
Ben olsam (eşinin kuzeni zaten bu kız,ayıp değil yaptığın) numarsaını bulur, ararım kızı. Halini hatırını sor bakalım, seninle konuşurken nasıl konuşuyor...Bir şekilde damardan girersin sonrasında...
Bu kadar da çok kafana takma derim ben, umursamadıkça daha çok üsteleyecek eşinin ailesi, daha çok yıpranacaksın...

Siz unutmaya çalıştıkça onlar hep size hatırlatmışş..
Birde üstüne eşinizin o lafına da şahit olunca tepetaklak olmuş herşey..
Biraz zamana ihtiyacınız var bu durumu unutmanız için..
İş eşinizde bitiyor tabii..
Ağızlarını kapatmasını baştan becerememiş şimdi becersin barii bi zahmet..

Aynen senin gibi dusunuyorum canim.. Esim beni savunamadi agizlarinin payini veremedigi icin olan bana oluyor..
sonrada karsima gecip sen cok buyuttun uzattin diyor. yahu bendeki kalp be adam, kalp kirildimi guven bitti mi hicbirsey eskisi gibi olur mu?
Zamana ihtiyacim var hemde nasil.. Tek basima sariyorum her yarami..
Kocadan yana zaten destek goremedim hic.. yanimda kagit ustunde koca iste..
Nerde oyle karisinin onunde aslan gibi, yigit gibi duran koca ? Dag gibi dursa koca dedigin, ezdirmese kimseye..
Kimsenin laf etmesine izin vermedigi gibi, hanimini her ne olursa olsun sinirlense bile kimseyi arayip da sikayet etmese boyle gaflar yapmasa..
inanin icimde ukde kaldi boyle erkek... boyle yigit, yumrugunu masaya vurdum mu her kotunun sesini solugunu kesen bir esim olsaydi..
Bunu cok isterdim..

Esinin sevgisini sen aliyorsun sen bilitsin sinirden insan abuk subuk konusuyor.bazen biz bile icimixden birseylerden pismanlik duyuyoruz.takinti yapmissin benim bu olaylari unutmam 3senemi akdi.biraktim konusmayi boyle seyleri.o acmazsa.baskasi acincads ben diyirum bana ne eski sevgililerdensusuyorlar. Blmusade etme dinleme milletin agzina tika.esin iyi biriyse arkasinda ol.o konu acarsa o suclu.ama sen surekli acarsan evinuzde huzur olmaz.evin huzuru senin elinde.yapma.ben diyirum simdi kendime ne salakmisim diye.sarilin birbirinize.guclu ol.millet erkegini elinde tutmak icin ne oyunlar oynuyor sevgilisinden bile ayirip birlikte oluyor.bizde yillar once sevgililere takiyiruz.bosver inan bunun sonu gelmez.tattisup durursun soylenen siz geri akinmaz eski geri gelmez.ben aklima geldiginde esimle guzel gunleri dusunuyordum hep.sende dene.seni sevmis evlenmis.onu sevse evlenirdi.kim istedi kim istemiyor dusunmez sevdigi kizi alirdi.benim esimin aikesi biz bosabalim diye neler etti.evlenmemizi istemediler esim gepsine rest cekip benle evlendi.halada sizmisiniz venim karima laf sokan ara bozan diye kinusmuyor bikti.karimi sevmiyorsaniz venide srvmeyin dedi

Aynen senin gibi dusunuyorum canim.. Esim beni savunamadi agizlarinin payini veremedigi icin olan bana oluyor..
sonrada karsima gecip sen cok buyuttun uzattin diyor. yahu bendeki kalp be adam, kalp kirildimi guven bitti mi hicbirsey eskisi gibi olur mu?
Zamana ihtiyacim var hemde nasil.. Tek basima sariyorum her yarami..
Kocadan yana zaten destek goremedim hic.. yanimda kagit ustunde koca iste..
Nerde oyle karisinin onunde aslan gibi, yigit gibi duran koca ? Dag gibi dursa koca dedigin, ezdirmese kimseye..
Kimsenin laf etmesine izin vermedigi gibi, hanimini her ne olursa olsun sinirlense bile kimseyi arayip da sikayet etmese boyle gaflar yapmasa..
inanin icimde ukde kaldi boyle erkek... boyle yigit, yumrugunu masaya vurdum mu her kotunun sesini solugunu kesen bir esim olsaydi..
Bunu cok isterdim..

Öyle bir eş bulursam söz sana burdan yazıcamm :KK53:
Ama sanırım ömür boyu bekar kalıcam çünkü öyle biri yokk :KK60:

Bu arada eşin senii pardon da kime şikayet ediyorr :KK53:

tabi ki yeri geldiğinde ince düşüneceksin ama HAKEDENE...

sen onları kırmayayım diye düşündükçe onlar senin kalbini tuzla buz etmişler...

bende sana bunu demek istiyorum, kendine gel gözünü aç bunlara bu kadar saygı ve özveri fazla diye...

ne kadar güçlü ve sabırlı olduğun yazılarından belli zaten.

çoğu zaman kadın kadının düşmanı oluyor :KK50:

onları bir sars bakalım neler olacak, birazda onlar düşünsün...

:KK51:

seni cok iyi anliyorum canim tabiki Hak edene olmali..
Kalbim tuzla buz zaten.. Birde tek esimin ailesine karsi boyle degilim, herkeze karsi hep boyle sabirli ve iyi niyetli oldum..
Kirmayayim dedim ama kirilan ben oldum.. sagol arkadasim sahiden de oyleyim sabirli bir insanimdir..
Kardesi arasin konussun, yillardir yapamadigi bu konusmayi yapmasi lazim artik..
Yeter artik yerden yere vuruldugum.. Bende insanim..
Allah razi olsun yorumlarinla bana ferahlik verdin..

seni cok iyi anliyorum canim tabiki Hak edene olmali..
Kalbim tuzla buz zaten.. Birde tek esimin ailesine karsi boyle degilim, herkeze karsi hep boyle sabirli ve iyi niyetli oldum..
Kirmayayim dedim ama kirilan ben oldum.. sagol arkadasim sahiden de oyleyim sabirli bir insanimdir..
Kardesi arasin konussun, yillardir yapamadigi bu konusmayi yapmasi lazim artik..
Yeter artik yerden yere vuruldugum.. Bende insanim..
Allah razi olsun yorumlarinla bana ferahlik verdin..

Allah senden de razı olsun canım benim, Allah yardımcın olsun...

iyi insanlar kaybetmezler,eşinin ailesinin bir gün kafalarına dank edecek ama geç olacak.

insan ne ekerse onu biçer, kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz ki..

sen iyi ve kalbi temiz birisin, hakettiğin o iyilik fazlasıyla gelecek sana, buna yürekten inanıyorum...

eşinde zamanla daha iyi anlayacak herşeyi, emin ol pişmanlık alevi onu daha da saracak, ben karımı nasıl bu kadar üzdüm diye...

Takmamaya calisiyorum canim inanki.. Eskiden cok daha uzulurdum dert ederdim..
Ama inan bak oyle boyle degil ne nispetler ne hareketler yaptilar bana evliligim boyunca..
Tabiki bunlar dert degil, Allah baska dertler vermesin insallah..
Ama sinek de kucuk mide bulandirir o hesap..
Birde olan olmus biten bitmis, ne diye hep bu kizi bana hatirlatmak istiyorlar.
Yeni evlenmisiz dayisi benim yanimda " ya o kiz ne iyiydi ya, keske boyle olmasaydi, onu gordum, surda calisiyor haberin varmi ? " ve bunun gibi akliniza ne gelirse benim yanimda utanmadan hep ondan konustular 3 aylik evliyim daha oysaki.. Yani ne utanma ne arlanma..
Bu kiz ailelerinin icinde oldugu icin durumum daha da zor..
Hep tetikteyim, rahat edemedim ben.. Ne demek istiyorlar ne yapiyorlar amaclari ne diye dusundum durdum..
Turkiyeye gitmistik gecen sene, halasinin diger kizlari (yani kizin kardesleri ) kocalari ile geldiler bizi gorduler gittiler..
Ama bu kiz gelmedi?? Ya niye gelmezsin nicin dikkat cekiyorsun? yani amacin nedir oyle degil mi?
kim olsa benim yerimde art niyet arar.. Kaynanama anlattim bu dedigimi de, niye gelmiyor siz olsaniz benim yerimde sizde ickillenirsiniz dedim..
Haklisin demisti..

sonucta kuzenin bu adam senin.. hayir yani benim esimi gordukce sana batan birseyler mi olacak? yada kocan mi gorusmek istemiyor benim esimle.. belkide o da farkinda adam yani? ki; bunu uzak tutuyor esimden bizden.. Ama iyide bunlar kuzen sonucta hersey gecmiste kalmis..
Ben eminim arkamdan cok dolaplar cevrildi yada cevriliyor.. Ama her ne oluyorsa Yuce Rabbim bana gostersin malum etsin insallah...

Canim iste sorun o..sen takmiyorum diyorsun ama takmasan yazmassin buraya.aynisini yasadik seninle ablasi kizla esimin eskiden kalma fotosunu faceye koymustu dusun.kaynanam okiz onu srviyordu dalan demezmi ..bide kiz aldatmis esimi debgrsizin teki bir kiz.erkeklerin ustune gidince inadina konusuyorlar boyle.benim esim sen beni hakketmedin dedi kiz icin olan bir kavgada seninle evlendim esim ettim.agzina aldigin seylere bak dedi.git onlar hakketsin dedim.evet hakkettiler dedi.grlde temizle.:)bunu demek istiyorum.erkekler boyle konusabiliyor damarina basilinca. Akilli ol.onun bunun sozune bakma.suanki psikolojini cok iyi biliyorum.kendini kontrol etmeyi ogren.esinle konus ailrsi ile konussun.ama sende duup duruo facelerine kizla bisry koymudlarmi diyr bakma.sendede suc var.birak ne hali varsa gorsunler.sen evine bak huzuruna bak.boyle konular bi tek insanlari yipratiyor.vendede bu konu cok takinti olmustu atlattim.simdi umrumda drgil.sevdilermi evlebeceklermiydi.cik iyi olsa alirdi diyorum.benimle evlenen onlada evlenirdi:) hasta olursun gece gunduz onu dusunursun takminim dusunuyorsundurda.lutfen canim seni cok iyi anlayan biri olarak.esinle otur konus onu affet ve birdaga bu konuyu acma.onuda uyar.ben acarsam olurki beni uyar kizma bana saril falan de.iyi gekir inan.

X