Art Niyet aramak istemiyorum, bana hatamı söyleyin Lütfen?

sorun tamamen eşinizde ablasına söylediği söz çok ağır ben asla unutmazdım yüzüne bile bakmazdım ayrıca sizi çok dövmüş zamanında siz bunlara değilde face kızın çocuğunun resmini paylaştı diye üzüyorsunuz kendinizi ne diyeceğimi bilemedim

Canım bende unutmuyorum unutamıyorum heleki böyle ablaya kardeşe bu şey söylenmemeliydi. Hemde beni hiç sevmediklerini bildiği halde asla unutmam asla.. Ama eşim ben unutmuyorum diye bana kinci diyor neler söylüyor ne var yani söyledim evet ne üstünde duruyorsun bile dedi utanmadan!! Dövme olayını zaten hiç anlatmayayım kimseden zerre destek görmedim kimsede demedi ki sen bu kadını dövemezsin hep sustular . Özürler diledi yine yaklaşık 4 yıldır bana el kaldıramıyor çünkü el kalktığı anda polise gideceğimi biliyor... Hepsi üst üste hepsini de takıyorum zaten eşime olan sevgim bitti yitti içim kırık.. Yüzüm hep asık soğuk bu seferde beni beğenmiyor sen niye böylesin mutsuzsun diyor.

Adam kendinde suç bulmuyor..beni dövme olaylarında bile belki bu kızın parmağı vardı o evet dememiş ya Belkide acısını bendn çıkarıyordu kimbilir zaten eşim bana hep soğuktu var mıydı yok muydu belli değildi ilgisizdi.. Sonrada bu gaf geldi arkasından kim olsa benim gibi şüpheci düşünür acaba bu soğukluk bundan mıydı? Diye

Ben eşimi asla affedemiyorum asla beni çok küçük duruma düşürdü o kızı her gördüğümde içimdeki yara kanıyor.. Bu yarayı eşim açtı ..

Son düzenleme:
anladım canım ama hayat çok kısa hala eşin kendinde hata görmüyorsa boşver ozaman dahada ona anlatma çokta umursama hala kızı görümce kendine başka uğraşlar bul eşinide Allah ıslah etsin çok merhametsizmiş çocukların için mutlu ol hayatının merkezi olarak kimseyi yapma bundan sonra mutlu olmam dileğiyle ha buarada görümceni engelle onlara ait hiçbirşeyye bakma zaten uzaktaymışsın

anladım canım ama hayat çok kısa hala eşin kendinde hata görmüyorsa boşver ozaman dahada ona anlatma çokta umursama hala kızı görümce kendine başka uğraşlar bul eşinide Allah ıslah etsin çok merhametsizmiş çocukların için mutlu ol hayatının merkezi olarak kimseyi yapma bundan sonra mutlu olmam dileğiyle ha buarada görümceni engelle onlara ait hiçbirşeyye bakma zaten uzaktaymışsın

Sağol Allah razı olsun..Eşim benim şikayetimden bıkıyor beni yaralamadan önce düşünecekti bunu.. Sen beni yarala sonrada hiçbirsey olmamış gibi hayatıma devam edeyim iste.. Neyse fazla konuşup düşünüp morelimi bozmak istemiyorum zaten çocuklarıma dua etsin çocuklarım için bu evdeyim hala.. Aramızda uçurumlar var sevgi falan yok bitti...

Ablasına gelince inadına onu silip atmayacağım ki açık versin bana o zaman ona da haddini bildiricem..

Ablasının iyi niyetli olduğuna öyle inanıyor ki sen yanlış düşünüyorsun yanlış bu abartma diyor bide onları savunuyor ..

Güzel dileklerin için sağol canım

Cok haklisin hem de cok...ezik durma guven kendine

Öz güvenimi yıktı geçti eşim kendimi aşağılık değersiz hissettim ama Allah'ın verdiği güç ile dimdik ayakta durmaya çalışıyorum herşeyde inat..

Kalbim çok kırık ve beynimde soru işaretleri olacak bunu asla unutamam..
Allah yavrularımdan yana yüzümü güldürsün inşallah tek umudum onlar ..

Sağol arkadaşım

Öz güvenimi yıktı geçti eşim kendimi aşağılık değersiz hissettim ama Allah'ın verdiği güç ile dimdik ayakta durmaya çalışıyorum herşeyde inat..

Kalbim çok kırık ve beynimde soru işaretleri olacak bunu asla unutamam..
Allah yavrularımdan yana yüzümü güldürsün inşallah tek umudum onlar ..

Sağol arkadaşım

Ne çok çekmişsin be arkadaşım...
Ne kadar incitici, yıpratıcı bir durum senin için anlayabiliyorum az çok, en azından tahmin edebiliyorum.
Güçlü ol bence, toparlan, kendini topla.
Bugün yeni bir başlangıç yap mesela, korkularının, üzüntülerinin üzerine git.
Kayınvaliden bilerek o kızın ismiyle hitap ediyor sana, sende ona ''teyze'' de konuşma arasında :nazar:
Şaka bir yana ama korkularının üzerine gitmek en mantıklısı.
Örneğin görümcen...
O sosyal paylaşım platformlarında o kızın resmini mi paylaşıyor, sarıl eşine fotoğraf çektir, bir kaç gün sonra da sen paylaş çoluk çocuk maaile.
Yada kayınvaliden sana o isimle hitap ettiğinde, bas kahkahayı, ilahi anne bunca yıllık gelininim ismimi öğrenemedin mi hala de.
Eşin seni seviyor, bir gaflet anında öyle saçma sapan bir laf etmiş, ama aslında onu demek istememiştir. (iyi düşünmek istiyorum, sende iyi düşün canım)
Umursamamak, yok saymak en güzel intikamdır bence.
İntikamdan ziyade, bu kadar şey olmuş, seni güçsüz görmüşler ezmeye çalışmışlar.
Ezdirme, yılma, sen onları mutsuz et huzursuz et.
Bir zaman sonra yılacaklar bu durumdan.
Kaba bir tabir ama öküz ölmüş ortaklık bitmiş, atı alan Üsküdar'ı geçmiş...
çoluk çocuk olmuş, herkes yolunu çizmiş.
O kıza bir şeyler fısıldadılar ki o kız kaçıyor senden köşe bucak.
Belki ona da gidip, snein hakkında konuştular, sinir hastası gelinimiz o geldiğinde burda durma dediler...Ne malum?..
Bir de bu açıdan düşünmek lazım...
Kol kırılsın, yen içinde kalsın canım benim. Sünger çek üzerine olanların...
Allah bilsin bu saatten sonra.

Ne çok çekmişsin be arkadaşım...
Ne kadar incitici, yıpratıcı bir durum senin için anlayabiliyorum az çok, en azından tahmin edebiliyorum.
Güçlü ol bence, toparlan, kendini topla.
Bugün yeni bir başlangıç yap mesela, korkularının, üzüntülerinin üzerine git.
Kayınvaliden bilerek o kızın ismiyle hitap ediyor sana, sende ona ''teyze'' de konuşma arasında :nazar:
Şaka bir yana ama korkularının üzerine gitmek en mantıklısı.
Örneğin görümcen...
O sosyal paylaşım platformlarında o kızın resmini mi paylaşıyor, sarıl eşine fotoğraf çektir, bir kaç gün sonra da sen paylaş çoluk çocuk maaile.
Yada kayınvaliden sana o isimle hitap ettiğinde, bas kahkahayı, ilahi anne bunca yıllık gelininim ismimi öğrenemedin mi hala de.
Eşin seni seviyor, bir gaflet anında öyle saçma sapan bir laf etmiş, ama aslında onu demek istememiştir. (iyi düşünmek istiyorum, sende iyi düşün canım)
Umursamamak, yok saymak en güzel intikamdır bence.
İntikamdan ziyade, bu kadar şey olmuş, seni güçsüz görmüşler ezmeye çalışmışlar.
Ezdirme, yılma, sen onları mutsuz et huzursuz et.
Bir zaman sonra yılacaklar bu durumdan.
Kaba bir tabir ama öküz ölmüş ortaklık bitmiş, atı alan Üsküdar'ı geçmiş...
çoluk çocuk olmuş, herkes yolunu çizmiş.
O kıza bir şeyler fısıldadılar ki o kız kaçıyor senden köşe bucak.
Belki ona da gidip, snein hakkında konuştular, sinir hastası gelinimiz o geldiğinde burda durma dediler...Ne malum?..
Bir de bu açıdan düşünmek lazım...
Kol kırılsın, yen içinde kalsın canım benim. Sünger çek üzerine olanların...
Allah bilsin bu saatten sonra.

Bu cok degerli yorumun icin tsk.ederim arkadasim..Allah razi olsun
bana cok iyi geldi yazdiklarin.. Evde durumlar ayni esime karsi hala kirilgan ve kizginim.. O kiza dair birseyler bana ima edildiginde aninda ofkemi esime kusuyorum. cunku esimin o soyledikleri geliyor aklima.. Kayinvalide bana o kizin ismiyle hitap ettiginde anladim zaten beni sevmediklerini, istemediklerini aslinda.. cunku bilincaltinda o kiz var onlarin. onlar o kizi layik gormusler ogullarina ve hala da o ruyadalar. Allah yanlarina birakmasin eger fikirleri buysa.
o kizin ismi ile hitap edince, ben hic agzimi bile acmadim onu bozmadim, buyuklerime karsi cok saygili bir insanimdir kimseyi bozmak istemem.. Ama hemen esime soyledim ve annesini arayip ikaz etti. ne dese begenirsin, "ay yanlislikla soylemisimdir, yakamoz niye kafasina takip buyutuyor ki" demis.
Yani ben bu insanlara ne desem de bos, yuzssuz insanla ugrasmak cok zor..
Gorumcemi arayacakti esim bugun ben izin vermedim, arama kalsin dedim. zamaninda arayip konusacaktin. Kirilan gururumu tamir edecektin artik ne faydasi var.. Bende esimin beni sevdigini dusunmek istiyorum ama sende hak verirsin ki, o supheyi o soktu kafama..
Bana aciyor mu? yoksa seviyor mu? Artik bunun cevabini bilemiyorum ben.. Guvenim yikildi cunku.. Bu 5 yildir boyle.. Ve ben 5 yildir ona karsi soguk ve kirginim.. Kirik bir kalp tasiyorum resmen.. Yuzum gulmuyor cogu zaman esimi gormek bile istemiyorum. Yuregim kirik cunku..
Ablasini arasa ne olacak, yapmayin etmeyin dese ne olacak? O da der ki, sen zamaninda boyle gaf ettin biz mi dedik der..
karinda amma kiskanc der.. kesinlikle dusunurler.. En guzeli halden bilmeyene dert yanmamak..

Allah bilsin, ben Allaha havale ettim... Kayinvalide dunden beri ariyor telefonlarina bile bakmiyorum. Yani cok kirdilar beni. Kalbim cok kirik.. Yillarin birikimi bu kirginlik.. o yuzden son 2 yildir cok suskunum ve asla asla kimseyle gorusmuyorum..resmen icime kapandim onlara karsi, duvarlar ordum yaklastirmiyorum.. Bu gelin seni aramiyor sormuyor insan bir akil eder, kadin kirgin mi acaba bize? Ben bir gun duymadim ki bana sorsunlar? iyi misin? bizden yana bir sorunun yoktur insallah? Asla duymadim.. Anca hicbirsey olmamis gibi beni ariyor yagcilik,yalakalik yapip kapatiyor. Kizlarinin ne oldugunun farkinda ama hic birgun hatalilar demiyor.. Eeee ben EL kiziyim normaldir..

Benden cokkk uzak olsunlar baska birsey istemiyorum..

Son düzenleme:
Bu cok degerli yorumun icin tsk.ederim arkadasim..Allah razi olsun
bana cok iyi geldi yazdiklarin.. Evde durumlar ayni esime karsi hala kirilgan ve kizginim.. O kiza dair birseyler bana ima edildiginde aninda ofkemi esime kusuyorum. cunku esimin o soyledikleri geliyor aklima.. Kayinvalide bana o kizin ismiyle hitap ettiginde anladim zaten beni sevmediklerini, istemediklerini aslinda.. cunku bilincaltinda o kiz var onlarin. onlar o kizi layik gormusler ogullarina ve hala da o ruyadalar. Allah yanlarina birakmasin eger fikirleri buysa.
o kizin ismi ile hitap edince, ben hic agzimi bile acmadim onu bozmadim, buyuklerime karsi cok saygili bir insanimdir kimseyi bozmak istemem.. Ama hemen esime soyledim ve annesini arayip ikaz etti. ne dese begenirsin, "ay yanlislikla soylemisimdir, yakamoz niye kafasina takip buyutuyor ki" demis.
Yani ben bu insanlara ne desem de bos, yuzssuz insanla ugrasmak cok zor..
Gorumcemi arayacakti esim bugun ben izin vermedim, arama kalsin dedim. zamaninda arayip konusacaktin. Kirilan gururumu tamir edecektin artik ne faydasi var.. Bende esimin beni sevdigini dusunmek istiyorum ama sende hak verirsin ki, o supheyi o soktu kafama..
Bana aciyor mu? yoksa seviyor mu? Artik bunun cevabini bilemiyorum ben.. Guvenim yikildi cunku.. Bu 5 yildir boyle.. Ve ben 5 yildir ona karsi soguk ve kirginim.. Kirik bir kalp tasiyorum resmen.. Yuzum gulmuyor cogu zaman esimi gormek bile istemiyorum. Yuregim kirik cunku..
Ablasini arasa ne olacak, yapmayin etmeyin dese ne olacak? O da der ki, sen zamaninda boyle gaf ettin biz mi dedik der..
karinda amma kiskanc der.. kesinlikle dusunurler.. En guzeli halden bilmeyene dert yanmamak..

Allah bilsin, ben Allaha havale ettim... Kayinvalide dunden beri ariyor telefonlarina bile bakmiyorum. Yani cok kirdilar beni. Kalbim cok kirik.. Yillarin birikimi bu kirginlik.. o yuzden son 2 yildir cok suskunum ve asla asla kimseyle gorusmuyorum..resmen icime kapandim onlara karsi, duvarlar ordum yaklastirmiyorum.. Bu gelin seni aramiyor sormuyor insan bir akil eder, kadin kirgin mi acaba bize? Ben bir gun duymadim ki bana sorsunlar? iyi misin? bizden yana bir sorunun yoktur insallah? Asla duymadim.. Anca hicbirsey olmamis gibi beni ariyor yagcilik,yalakalik yapip kapatiyor. Kizlarinin ne oldugunun farkinda ama hic birgun hatalilar demiyor.. Eeee ben EL kiziyim normaldir..

Benden cokkk uzak olsunlar baska birsey istemiyorum..

Canım, senden de Allah razı olsun, okudun yazdıklarımı, cevap verdin.
Ne kadar kırılsan yeridir, inan ben klavye başından hissettim senin ne kadar hassas olduğunu, ne kadar naif olduğunu.
Eşinin ailesinden kimseyle görüşmemek en doğru karar, en iyisi bu bence.
Ne olursa olsun canım, benim fikrimi sorarsan eğer, her şeyin üzerine sünger çek.
Otur eşinin karşısına, bu akşam yeniden başlayın her şeye.
Unutması zor, affetmesi daha da zor biliyorum, gerçekten anlıyorum seni, bütün samimiyetimle söylüyorum bunu sana.
Her şeye en başından başlayın, yeniden.
Sen evinin içinde huzurlu, mutlu ol, eşinle muhabbetin yerinde olsun da, kaynananı arama boşver.
Adamın başına kakma sürekli, açma konuları tekrar tekrar.
Sürekli söylenirsen, sürekli üzgün, düşünceli olursan, eşin bir müddet sonra bu durumdan sıkılabilir.

Canım, senden de Allah razı olsun, okudun yazdıklarımı, cevap verdin.
Ne kadar kırılsan yeridir, inan ben klavye başından hissettim senin ne kadar hassas olduğunu, ne kadar naif olduğunu.
Eşinin ailesinden kimseyle görüşmemek en doğru karar, en iyisi bu bence.
Ne olursa olsun canım, benim fikrimi sorarsan eğer, her şeyin üzerine sünger çek.
Otur eşinin karşısına, bu akşam yeniden başlayın her şeye.
Unutması zor, affetmesi daha da zor biliyorum, gerçekten anlıyorum seni, bütün samimiyetimle söylüyorum bunu sana.
Her şeye en başından başlayın, yeniden.
Sen evinin içinde huzurlu, mutlu ol, eşinle muhabbetin yerinde olsun da, kaynananı arama boşver.
Adamın başına kakma sürekli, açma konuları tekrar tekrar.
Sürekli söylenirsen, sürekli üzgün, düşünceli olursan, eşin bir müddet sonra bu durumdan sıkılabilir.

Tabiki cevaplarim Arkadasim..Emek vermis yazmissin..Sagolasin.
Ne yazik ki oyle canim, cok kirilgan,hassas ve titiz dusunen bir yapim var. Herkeze karsi boyleyim cok ince dusunceliyimdir.
Ama herkez boyle olamaz ki..Yapi meselesi iste.. Esimin ailesinden zaten yillardir bizi (Gurbetteyiz) tek arayan annesidir..
inan annesininde bu patavatsizca konusmalari beni incitti..Ben incinince uzaklasirim..Duvarlar orerim..
Ama seninde dedigin gibi herseyin uzerine sunger cekmem lazim, bunu cocuklarimin huzuru icin yapmaliyim..
cunku evde devamli dusunceli,uzgun,kirilmis bir Anne gormek onlari yaralar.. Esim de bikabilir cok haklisin.
Yine is bana dusuyor bu yuzden. Benim sabir etmem lazim, hazmetmem lazim. Ama Allahtan cok delikanli bir yurege sahibim ki..
Yapilan hatalarida,yanlislarida yok sayip merhametimi sunuyorum yeniden..
Esim zaten fazlayisla pisman uzgun. Etegimden ayrilmiyor,kafami ovuyor,sirtimi ovuyor.. O da farkinda beni cok kirdiginin.
Hep konusuyor duvarlarini orme,beni o duvarlardan iceri al.. Yapma,etme, unut affet. diyor..
Ama kalbim tas gibi olmus.. Kirginlik cok kotu birsey..
Kendimi eski nesemi yeniden yakalayabilmek tek umudum.. Gurbette beni cok yordu inan ki..
Burda yalnizlik,komsusuzluk..Gurbette tum enerjimi goturdu, o da var uzerimde...

Ama ben sukutlara burunecem..sukut etmek en guzeli..Kim ne yaparsa yapsin ben asla camur atan olmayacagim.
Allaha siginip,duami edecegim.. Dimdik,ayakta durmak icin. Allah yanimda olsun gerisi hikaye...

cok cok tsk.ederim tekrardan Rabbim sana ve sevdiklerine bir omur boyu mutluluk ve huzur versin dilerim..

biyetmis;

Bilmiyorum sen ne dusunursun ama sana bu resim konusunda iki satir yazmak isterim.
Bana burda da yazan arkadaslar cok oldu, esinle kendinin resmini ekle sende, paylas diye..
Ya bu tip seyler bana yapay geliyor. sekilcilik geliyor.. Onlar sanki anlamayacak mi, bize inat paylasiyor diye..
iste ben tamda bu tabire cok karsi biriyim karakter olarak.. Bazen oyle insanlar goruyorum ki, inadina yapiyorlar herseyi. Aslinda icine baksan hicte oyle degiller. resmen bir kandirmaca mevcut..O nedenle bende esimle kendi resmimi yada coluk cocuk ailemizin resimlerini facebookda paylasmayi hic becerememisimdir.. yani sevmiyorum daha dogrusu.. Ne bileyim su zamana kadar cok paylasmadim desem yeridir.
profil resmimde bile baska objelerin sanatsal resimler eklerim hep..
Kisiligimle tamamen ters.. onlari huzursuz etmek,mutsuz etmek icin rol yapamam,sekil de yapamiyorum.
kendimi kandirmak bu herseyden once..insan bu tip seyler ekledigi zaman yurekten gelmeli diye dusunuyorum..
yurekten gelmeyerek yapilan seyler bana yapmacik ve sahte geliyor ya...

Bilmem ki, ben yanlis mi dusunuyorum acaba canim....?

Son düzenleme:
biyetmis;

Bilmiyorum sen ne dusunursun ama sana bu resim konusunda iki satir yazmak isterim.
Bana burda da yazan arkadaslar cok oldu, esinle kendinin resmini ekle sende, paylas diye..
Ya bu tip seyler bana yapay geliyor. sekilcilik geliyor.. Onlar sanki anlamayacak mi, bize inat paylasiyor diye..
iste ben tamda bu tabire cok karsi biriyim karakter olarak.. Bazen oyle insanlar goruyorum ki, inadina yapiyorlar herseyi. Aslinda icine baksan hicte oyle degiller. resmen bir kandirmaca mevcut..O nedenle bende esimle kendi resmimi yada coluk cocuk ailemizin resimlerini facebookda paylasmayi hic becerememisimdir.. yani sevmiyorum daha dogrusu.. Ne bileyim su zamana kadar cok paylasmadim desem yeridir.
profil resmimde bile baska objelerin sanatsal resimler eklerim hep..
Kisiligimle tamamen ters.. onlari huzursuz etmek,mutsuz etmek icin rol yapamam,sekil de yapamiyorum.
kendimi kandirmak bu herseyden once..insan bu tip seyler ekledigi zaman yurekten gelmeli diye dusunuyorum..
yurekten gelmeyerek yapilan seyler bana yapmacik ve sahte geliyor ya...

Bilmem ki, ben yanlis mi dusunuyorum acaba canim....?

Valla canım benim, bana sorarsan bana da fazlaca şekilcilik gibi geliyor ama paylaşan, tüm samimiyetiyle sosyal paylaşım sitelerinde ailesini paylaşalar da var etrafımda.
Bence yanlış düşünmüyorsun, herkesin fikri kendine göre doğrudur sonuçta.
Ama bu tip şeyler yaşadıktan sonra koymak da, karşı tarafta farklı bir izlenim yaratabilir.
Hani, bu kadar olay oldu da kalktı resi koydu diyebilirler.
Bence sen çok naif olduğun için bu kadar duruyorsun üzerinde bu meselenin.Elbette kırılmak hakkın ama tavrını değiştirip her şeye yeniden başlayabilirsin.Kayınvailden aradığında neşeli konuş, mutlu görün ki mutlu ol zaten, eşinin seni sevdiğini düşünüyorum ben...Yoksa inan bana en başında çeker giderdi.
Eğer samimi olduğun bir kaç arkadaşın var ise, ki mutlaka vardır...
Bir kaç resim paylaş ailenle ilgili, altına da mutluluğum filan falan yaz.
Arkadaşlarına da haber sal, fotoğraflara yorum yapsınlar ama çok resim koyma.
Bir dene bakalım ne olacak...
Evet, şekil olsun diye yapanlar da var ama gerçekten mutlu olduğu için paylaşanlarda var (bkz: benim eşim)
Sen mutlusun, paylaşmışsın, kime ne yani?
Yakamozum, canım arkadaşım...
Çocuklarınla ve eşinle mutlusun, gerçekten mutlusun ve resim paylaşıyorsun.
Bunun hiç bir yerinde şekilcilik yok.
He, ergensindir, eski sevgilin eklidir listende, yeni sevgilinle resimlerini koyup giderli mesajlar yazarsın, eyvallah; o şekilciliktir işte...
Kendine zaman ayır, güzel giyin, eşinle çocuklarına ilgilien ve inan gerisini kafana takmaya bile değmez...Zaten ikiyüzlü eşnin ailesi, ne diye sıkıyorsun canını yok o isimle yok bu isimle hitap ettiler diye?
Seni bilen bilir, bilmeyen kendi bilir :KK51:
Bugün yeniden başla her şeye tamam mı canım:KK19:

Valla canım benim, bana sorarsan bana da fazlaca şekilcilik gibi geliyor ama paylaşan, tüm samimiyetiyle sosyal paylaşım sitelerinde ailesini paylaşalar da var etrafımda.
Bence yanlış düşünmüyorsun, herkesin fikri kendine göre doğrudur sonuçta.
Ama bu tip şeyler yaşadıktan sonra koymak da, karşı tarafta farklı bir izlenim yaratabilir.
Hani, bu kadar olay oldu da kalktı resi koydu diyebilirler.
Bence sen çok naif olduğun için bu kadar duruyorsun üzerinde bu meselenin.Elbette kırılmak hakkın ama tavrını değiştirip her şeye yeniden başlayabilirsin.Kayınvailden aradığında neşeli konuş, mutlu görün ki mutlu ol zaten, eşinin seni sevdiğini düşünüyorum ben...Yoksa inan bana en başında çeker giderdi.
Eğer samimi olduğun bir kaç arkadaşın var ise, ki mutlaka vardır...
Bir kaç resim paylaş ailenle ilgili, altına da mutluluğum filan falan yaz.
Arkadaşlarına da haber sal, fotoğraflara yorum yapsınlar ama çok resim koyma.
Bir dene bakalım ne olacak...
Evet, şekil olsun diye yapanlar da var ama gerçekten mutlu olduğu için paylaşanlarda var (bkz: benim eşim)
Sen mutlusun, paylaşmışsın, kime ne yani?
Yakamozum, canım arkadaşım...
Çocuklarınla ve eşinle mutlusun, gerçekten mutlusun ve resim paylaşıyorsun.
Bunun hiç bir yerinde şekilcilik yok.
He, ergensindir, eski sevgilin eklidir listende, yeni sevgilinle resimlerini koyup giderli mesajlar yazarsın, eyvallah; o şekilciliktir işte...
Kendine zaman ayır, güzel giyin, eşinle çocuklarına ilgilien ve inan gerisini kafana takmaya bile değmez...Zaten ikiyüzlü eşnin ailesi, ne diye sıkıyorsun canını yok o isimle yok bu isimle hitap ettiler diye?
Seni bilen bilir, bilmeyen kendi bilir :KK51:
Bugün yeniden başla her şeye tamam mı canım:KK19:

Canim benim bu sicacik icten ve guzel yazin icin cok cok tsk.ederim..
Dediklerini dusunecegim.. ilgin ve alakan icin cok sagol canim arkadasim.
Allah mutlulugunuzu daim etsin insallah ...
Bir omur boyu mutlu olun insallah...
Dediklerinde sana cok katiliyorum..yerden goge kadar haklisin...
Allah cumlemizin yardimcisi olsun insallah..

Canim benim bu sicacik icten ve guzel yazin icin cok cok tsk.ederim..
Dediklerini dusunecegim.. ilgin ve alakan icin cok sagol canim arkadasim.
Allah mutlulugunuzu daim etsin insallah ...
Bir omur boyu mutlu olun insallah...
Dediklerinde sana cok katiliyorum..yerden goge kadar haklisin...
Allah cumlemizin yardimcisi olsun insallah..

Amin canım, inşallah sende bundan sonrasında çok ama çok mutlu olursun.:KK16:

X