Artik dayanamiyorum, ben onun herseyi olmak istiyorum....

daha baslamadan herseyi tuketmissiniz
aranizda ne saygi kalmis nede sevgi hemde daha bu donemde, ilerisi pek hayirli gorunmuyor .. bence en iyisi ayrilmaniz ..

hersey için cok acele etmıssınız..oyle ınternette konusup bı kac kez gorusmekle olmuyor ıs guc durumları bellı degıl daha aynı ewde yasamamıs aıle bırlıgı bıle yok saygı cokten yıtırılmıs..saymakla bıtmez hıç olumlu yanı yok yol yakınken dusunmekte fayda var..

canım bence hata eşinde sonuçta ablasının sana olan tutumuna resmen göz yumuyor neden seni bu kadar ortada bırakmış anlamadım hep yüzgöz olan sen olmuşsun maddi olarak yardım edemiyor ki bence ne yapıp edip yardımcı olması lazım manevi olarak yıpratmasın demi yıpratmalarınada izin vermesin

daha baslamadan herseyi tuketmissiniz
aranizda ne saygi kalmis nede sevgi hemde daha bu donemde, ilerisi pek hayirli gorunmuyor .. bence en iyisi ayrilmaniz ..

ayril demesi kolayda ben sirf ablasinin yüzünde ayrilmak istemiyorumki ailemde cok bana ayril dedi ilerde mutsuz olacagina simdiden ayril daha iyi ama demekle olmuyorki belkide hata bendeydi onlar cok büyütüm basimda

canım bence hata eşinde sonuçta ablasının sana olan tutumuna resmen göz yumuyor neden seni bu kadar ortada bırakmış anlamadım hep yüzgöz olan sen olmuşsun maddi olarak yardım edemiyor ki bence ne yapıp edip yardımcı olması lazım manevi olarak yıpratmasın demi yıpratmalarınada izin vermesin

ya ablasina cok saygiliymis o yüzden kiyamiyor ona ama bir laf vardir alma mazlumun ahini cikar aheste aheste ablasida birgün cekecek ama ne zaman...cok cadi bir kari kendi cekti diye banada cektiriyor hemde kocami kulanarak

hersey için cok acele etmıssınız..oyle ınternette konusup bı kac kez gorusmekle olmuyor ıs guc durumları bellı degıl daha aynı ewde yasamamıs aıle bırlıgı bıle yok saygı cokten yıtırılmıs..saymakla bıtmez hıç olumlu yanı yok yol yakınken dusunmekte fayda var..

evet gercekten cok acele etik hep esim tuturdu bende ona uydum...görümcem olmasa hersey daha iyi olacakta o cok fesat biri ama onu allaha havale ediyorum

Hatasız bir adım bile göremedim ki...

-İnternetten 3-5 kere görüşüp nikah yapıyorsunuz, çok acele ve bence o zaman pek gerek de yokmuş
-İş güç belli değil ne olur ne biter bilinmiyor, Almanyaya gelmesi için kural var şart var, hadi nikahı yapalım sonra bakarız gibi olmuş sizinki, baştan araştırsaydınız, sizin iş durumunuz uymuyorsa önce onu çözseydiniz, çünkü nikah olunca aileler giriyor olaya, her şeye karışıyorlar
-Görümcenizle fazla yüz göz oluyorsunuz, biz de anlaşamayız benden hiç hazzetmez görümcem, ama konuşmuyorum merhaba nasılsın bitti, o sorun yaratmaya bakıyor ben cevap vermiyorum
-Onlar sizi aramıyor, sormuyor, umursamıyor, siz hala arayıp kavga edebilecek fırsat doğuruyorsunuz, amacınız olay yaratmak değil ama sizi belli ki istemiyorlar, hala neden ısrarla arayıp bir de kendinizi küçük düşürüyorsunuz ki? Hiç bir konuşmanız olaysız bitmemiş anlaşılan.
-Görümce bu kadar küçük bir olaydan sinir krizleri geçiriyor, siz hala ne yapsam nasıl getirsem diye onları arıyorsunuz. Bir de ben yardım değil fikir istiyorum diye tersleniyorsunuz.
-Bence ortada aşk veya sevgi yok, varsa da tek taraflı. insan sevdiğiyle bu kadar basit şeylerden olay yaratmaz, hadi görümce ara bozuyor ama kimse ablasının sevdiği kıza ''telefonu ona vermiyorum fişi çekerim banane konuşma iyi kocamla konuşurum siz konuşamayın'' demesini hoş karşılamaz. Elle tutulur yanı kalmamış, sırf ilk elini tuttuğunuz erkekle evlenme hayalinizi yaşıyor olmak sizi mutlu ediyor bence, sevgi sanıyorsunuz bunu.

Daha başlamadan her şey tükenmiş, bir araya gelseniz de bence çok zor. Sorunları azaltmak istiyorsan sen kalk türkiyeye gel, çünkü onun ablaları almanyadayken sizi asla rahat bırakmazlar, eşin ailesine düşkün çünkü, seni savunacak bir karakteri yok bu çok açık

kim olursa olsun ailenizi karşınıza almaya değmez.bunu hiç bir zaman unutmayın.eşiniz şimdi neyse her zaman da o olacaktır.şimdi ablasının sözünden çıkmıyorsa daha sonrada çıkmayacaktır.ve o görümce her zaman sizi huzursuz etmeye devam edecektir.öncelikle ayaklarınızın üzerinde sağlam durmaya çalışın.maddi anlamda onlardan bir beklentiniz olmasın.ve kesinlikle ama kesinlikle ne kadar severseniz sevin hatta aşkından ölün ama yinede ailenize tavır yapıp karşınıza almayın.hiç kimseye birşey olmaz.kaybeden siz olursunuz.

Bence bu durumların yaşanmasının suçlusu siz ve eşiniz.Keşke ağırdan alsaydınız hemen nikah yapılmış.Hadi takı takmıyorlar en azından sigorta parasını karşılasaydılar.Hiç mi durumları yok,eşiniz işi de mi yok.Neye güvenip gelin alıyorlar.

Eşiniz ise evlendiğinin farkında değil ablasını karşısına alıp o benim karım onunla böyle konuşamazsın bile diyemiyor.Ama sizi seviyor.Size edilmiş laf eşinize edilmiş sayılır evlenmişsiniz.

Canım iyi düşün taşın.Hatta çocuk için bile acele etme evliliği yoluna koymadan.

Hatasız bir adım bile göremedim ki...

-İnternetten 3-5 kere görüşüp nikah yapıyorsunuz, çok acele ve bence o zaman pek gerek de yokmuş
-İş güç belli değil ne olur ne biter bilinmiyor, Almanyaya gelmesi için kural var şart var, hadi nikahı yapalım sonra bakarız gibi olmuş sizinki, baştan araştırsaydınız, sizin iş durumunuz uymuyorsa önce onu çözseydiniz, çünkü nikah olunca aileler giriyor olaya, her şeye karışıyorlar
-Görümcenizle fazla yüz göz oluyorsunuz, biz de anlaşamayız benden hiç hazzetmez görümcem, ama konuşmuyorum merhaba nasılsın bitti, o sorun yaratmaya bakıyor ben cevap vermiyorum
-Onlar sizi aramıyor, sormuyor, umursamıyor, siz hala arayıp kavga edebilecek fırsat doğuruyorsunuz, amacınız olay yaratmak değil ama sizi belli ki istemiyorlar, hala neden ısrarla arayıp bir de kendinizi küçük düşürüyorsunuz ki? Hiç bir konuşmanız olaysız bitmemiş anlaşılan.
-Görümce bu kadar küçük bir olaydan sinir krizleri geçiriyor, siz hala ne yapsam nasıl getirsem diye onları arıyorsunuz. Bir de ben yardım değil fikir istiyorum diye tersleniyorsunuz.
-Bence ortada aşk veya sevgi yok, varsa da tek taraflı. insan sevdiğiyle bu kadar basit şeylerden olay yaratmaz, hadi görümce ara bozuyor ama kimse ablasının sevdiği kıza ''telefonu ona vermiyorum fişi çekerim banane konuşma iyi kocamla konuşurum siz konuşamayın'' demesini hoş karşılamaz. Elle tutulur yanı kalmamış, sırf ilk elini tuttuğunuz erkekle evlenme hayalinizi yaşıyor olmak sizi mutlu ediyor bence, sevgi sanıyorsunuz bunu.

Daha başlamadan her şey tükenmiş, bir araya gelseniz de bence çok zor. Sorunları azaltmak istiyorsan sen kalk türkiyeye gel, çünkü onun ablaları almanyadayken sizi asla rahat bırakmazlar, eşin ailesine düşkün çünkü, seni savunacak bir karakteri yok bu çok açık

onu normal olarak taniyordum teyzesinin kizi bizim tanidikla evli..sadece bas basa bir kac kere görüsmüstüm..evlenmekle acele etigimi bende biliyorum ama oldu birkere..bide önceden arastirmistim ise girdim 1500 euro maas aliyordum durumum iyidi getire bilmek icin sadece oturma izninde zorunum vardi yani sonradan ögreendik...ben görümcemi ablam yerine koymak istedim birtane ablam var onunla nasil anlasiyorsam onunlada öyle olmak istedim ama o beni kardesi yerine koyamadi belkide kiskandi cünkü evin tek kizi ya..artik onunla hic bir sekilde görüsmek istemiyorum evime gelmis misafirim olmus o baska bir mevzu ama ben birsey kaybetmem kendileri kaybeder artik ufak bir sorun bile olsa kendi bilir ayrilmak istiyorsa esim ayrilsin cünkü bende yoruldum herseyden

onu normal olarak taniyordum teyzesinin kizi bizim tanidikla evli..sadece bas basa bir kac kere görüsmüstüm..evlenmekle acele etigimi bende biliyorum ama oldu birkere..bide önceden arastirmistim ise girdim 1500 euro maas aliyordum durumum iyidi getire bilmek icin sadece oturma izninde zorunum vardi yani sonradan ögreendik...ben görümcemi ablam yerine koymak istedim birtane ablam var onunla nasil anlasiyorsam onunlada öyle olmak istedim ama o beni kardesi yerine koyamadi belkide kiskandi cünkü evin tek kizi ya..artik onunla hic bir sekilde görüsmek istemiyorum evime gelmis misafirim olmus o baska bir mevzu ama ben birsey kaybetmem kendileri kaybeder artik ufak bir sorun bile olsa kendi bilir ayrilmak istiyorsa esim ayrilsin cünkü bende yoruldum herseyden

Maaşla ne alakası var canım? Bunlar ciddi işler, onun gelebilmesi için senin oturma izninin olması gerekiyormuş bak, ama seninki kısıtlı bir süre içinmiş, ben bunları önceden neden araştırmadınız diyorum, oyun değil ki bu evlilik, ciddi bir iş. Görümceni ablan gibi göremeyeceğini baştaki davranışlarından anlamalıydın, seni sevmediğini baştan belli etmiş çünkü. Neyse hayırlısı olsun

okuyana kadar yarım saat geçti yaa :KK43:
canım sen görümcenin fenasına düşmüşsün biraz kıskanılıyorsun
Muhatap olma mesafe koy arana dengesizin teki de geç

Çok hata yapmışsın ama bundan sonraki en basit ve kolay çözüm ; Görümcenle muhattap olma..Yokmuş gibi davran..

Eşini bıktırırsın ablasının yaptıklarını anlatarak..Elinde kanıt olmadan ( yazışma vs gibi ) ablası hakkında konuşup şikayette bulunma..

Annesini ara bol bol halini hatırını sor, kendinden yana çek.

Ayrıca her iletişime geçmende ablası ile kavga ediyorsun, bırak arama, sorma..

En güzeli en rahatı..

Ve son olarak yaptığın hatalara Türkiye'ye dönerek bir yenisini daha ekleme..

her noktasına katılıyorum arkadaşın...

ben anlamiyorum
yazdigim halde cevap alamadim gormemezlikten geldin

bu adam senin ailene kufur ediyor degilmi?
sen bunu hazmedebiliyorsun anladigim kadariyla
dolayisiyla mutlu olmayi bekleme

annene kufur eden adamdan koca olur diyorsan
gorumce ufak mesele
sen maddi olarak borclu gibi devam et yardim etmeye

arkadaşın yaptıkları başlı başına yanlış
kimseye o kadar yüz verilmez...senin yapacağın ilk iş eşinle konuşup karar vermek evliliğini yürütmek istiyorsa
seni küçük düşürerek devam etmesin.egerki evliliğinin sürmesini istiyorsanız;
görümceni salla gitsin.sen eşinle iyi ol.görümce bir yerde fasa fisi
sinirlendim cümlelerimi kuramıyorum...

haklı olduğun durumlarda bile, özürdileyeceksen ozaman hiç ağzını açma...birşeyi yapıyorsan arkasında dur..
onlara kırıldığın halde neden özürdiliyorsun kendi seviyeni düşürüyorsun..

ablası özürdiledimi senden . seni kırdığı için ?

eşin özür diledimi ailene ve sana küfür ettiği için ?

senin ne gebeliğin var...hem beş kuruş yardım etmesinler..hem eşinin sigortasını öde..hemde herkes ağzına geleni söylesin eşinde de dahil..

sonra git özür dileyen sen ol....bence kendine gel ve asla haklı olduğun halde özürdileyen sen olma...

neticede herşey olacağına varır..sen alttan alsanda almasanda..

X