Artik uyumak istiyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canavar karsiti soreyler mi :) nerden temin edebliriz

Rossmana bi bakin ben yurtdisinda yasadigim icin burda kolay buluyorum.
Ya da siz kendiniz yapabilirsiniz bi sisenin icine gul suyu koyarak ustune de casper resmi filan yapistirip canavar savar yapabilirsiniz :)

Ayni durumu yasadim
Kizim 8 yasinda kulagi agridigi donemde bizimle uyudu sonra kendi yataginda uyuyamaz oldu sabaha kadar dolaniyodu evde uykum yok gelmiyo diyordu
En son hadi yataginin yerini degiselim bi degisiklik olsun dedim yatagin yeri degisince odanin havasi degisdj resmen.bi de yeni uyku arkadasi aldik o gun bu gundur miss gibi uyuyor.siz de odasindan bi degisiklik yapin bence.bi de ben soyle soyluyorum mesela yilbasinda noel baba sadece kendi yataginda yatanlara hediye getiriyor diyorum:))gelip de seni yataginda goremezse hediye birakmadan gider diyorum:))))

Kizlar merhaba . Benim 5 yasinda kizim 2 yasinda oglum var.
Kizim cok asiri baba düşkünü.
Babasi olmadan kendi odasinda yatmıyor. Ama asil mesele kızım kendi odasinda yatmiyor. Odasinda hersey kizimin sevdigi tarz. Perdesi halisi avizesi bile pembis. Ama gel gelelim kizima 1 bucuk senedir bisey oldu kendi odasinda yatmiyor. Masal okusamda kabul etmiyor eskiden yatan cocuk ne olduysa odasinda uyuyamiyor. Dun gece babasi ve ben artik kızdık yatagina dogru hadi bakalim diye. Ama aglaya agla istifra etti. :KK43:
Neden boyle yapiyor anlamiyoruz. Bizim yatagimizda deliksiz uyuyor. Kanepe de deliksiz uyuyir ama kendi yataginda asla.
Neden diyoruz korkuyorum diyor.
Neyden korkuyorsun peki seni korkutan ne diyoruz cevap yok sadece korkuyorum yatmak istemiyorum diyor. Ama babasi olursa ancak yatiyor yataginda .
Esimde üzgün . Sabahlari işe gidemiyorum uykumu alamiyorum heryerim tutuluyor diyor... :KK43:

2 yasindaki oglum da asiri anneci yani asiri memeci.
Gece en az 4..5 kere uyanip agliyor meme istiyor. Yatak odasina kosuyor.
Götürüyorum yatagina eger meme vermezsem yanina yatarsam 1..2 saat boyunca agliyor sonra uyuyakaliyor. .
Tabi o esnada bende uyuyakaliyorum. Heryerim tutuluyor uykudan dayak yemis gibi uyaniyorum.
Eger meme verirsem bagimlisi oluyor daha cak istiyor gunduzleri de istiyor. Memeden nasil kesicem. Nasil sabaha kadar deliksiz uyutucam
Oglum cok yemek yer. gece karni mutlaka tok yatiyor hatta 1 biberon dolusu balli sut icip yatiyor. Ama yine de her gece böyleyiz..

Yani arkadaslar uzun lafin kisasi artik geceler olmasin istiyoruz. Biktim her gece evde yer yatak degistiren bir aile olduk . Sabaha kadar durmadan cocuklarla ugrasiyoruz eşimle.

Artik aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Cunku boynum dun gece cok kotu tutulmus hareket ettiremiyorm. Sag bacagimda kikirdak zedelenmesi olmus surekli cocuklarin peşinde kostura kostura..

Anne baba hakki odenmezmis bunu bir kez daha anladim :KK43:

Kalici çözümü olan varsa yalvariyorum nolur paylaşsın
Bence kızınız kardeşini kıskandığı için ilgi çekmek için böyle davranıyor.

Oğlumuz 4,5 yaşında. Yanında ben olmadan odasında uyumaz. Ben de uyuyana kadar yanında yatıyorum. Uyur uyumaz da kalkıyorum yanından. Odasının ve koridorun gece lambasını açık bırakıyorum. Bazen gece saat 2.00- 3.00 gibi kalıp yanımıza geliyor. Bizim yatakta uykusuna devam ediyor. Bazen de sabaha kadar yatağında deliksiz uyuyor. Siz de deneyebiliesiniz bu yöntemi.

Oğlumuz 4,5 yaşında. Yanında ben olmadan odasında uyumaz. Ben de uyuyana kadar yanında yatıyorum. Uyur uyumaz da kalkıyorum yanından. Odasının ve koridorun gece lambasını açık bırakıyorum. Bazen gece saat 2.00- 3.00 gibi kalıp yanımıza geliyor. Bizim yatakta uykusuna devam ediyor. Bazen de sabaha kadar yatağında deliksiz uyuyor. Siz de deneyebiliesiniz bu yöntemi.
Bu yontem ise yariyor:) ama benim bu yontemle yerde uyuyup kaldigim cok oldu:)

Anlatmadim. Anlatsam etkili olur mu ki. Daha cok korkmasin
Anlatmaniz lazim ,.o yuzden googleda arastirin dedim , ilk tavsiye budur , cocuga korkmasinin normal oldugu , bizim de cocukken onun yasindayken korkularimiz oldugunu bilmesini saglamak gerekiyor

Biraz once aglaya aglayanyatagina goturdum kizimi isigininacik biraktim arti birde antredeki 2 isigi da actirdi hanfendi. Ama 5 dakka sonra hickira hickira aglayarak geldi korkuyorum yatamiyorum diye kafayi yicem
Gercktn korkuyo olabilir ama bu onemli bisy. 1-2 yas bebek cocuklar farkli hadi onlar normal.. ama 5 yaşındaki kızınızın bu söylemini dikkate alın derim. İster bi pskloga istersenz de dua tarzı şeylerle gidermeye çalışın derim.
Ama lutfen zorla ısrarla korkuyrm diyen bi çocuğu odasına yollamayın. Gerçekten korkuyo olablr.

Kendinizden örnekler verin kızınıza..mesela;ben de küçükken şu gölgeyi şuna benzetirdim,korkardım..ama sonra aslında onun gölge olduğunu öğrendim ve korkulacak bişey olmadığını gördüm diyebilirsiniz. Gündüz bazı gölgeler yapıp bak bu da köpek başı gibi vs gözüküyor ama aslında değil diye sakin sakin açıklayın..office arkadaşın verdiği odaya eşiniz için yer yatağı ve aşama aşama oda dışına çıkma yöntemini uygulayın.
Babasıyla burun buruna uyumak istiyorsa uyusun:KK200:sonra yatağına yatırın olmadı.
Benim kızım da beni öpe koklaya uyuyor,sonra yatağına alıyorum onu:anne:
Milana22 Milana22 yatmadan önce ballı sütün bi zararı mı var? :KK37:
Bir de aen kızını memeden kesebildin mi?
Bende senin anlattigini anlatmaya calisiyodum , sen usenmemis yazmissin uzun uzun
Memeden kesmedim , kesmektende vazgectim , devqm ediyorum uykusuz gecelere :)
Balli sutun bi zarari yok ama uykudan once tatli verilmez bebeklere kan sekerini etkiledigi icin

Babasi olmadan kendi odasinda yatmıyor. Ama asil mesele kızım kendi odasinda yatmiyor. Odasinda hersey kizimin sevdigi tarz. Perdesi halisi avizesi bile pembis. Ama gel gelelim kizima 1 bucuk senedir bisey oldu kendi odasinda yatmiyor. Masal okusamda kabul etmiyor eskiden yatan cocuk ne olduysa odasinda uyuyamiyor. Dun gece babasi ve ben artik kızdık yatagina dogru hadi bakalim diye. Ama aglaya agla istifra etti. :KK43:
Neden boyle yapiyor anlamiyoruz. Bizim yatagimizda deliksiz uyuyor. Kanepe de deliksiz uyuyir ama kendi yataginda asla.
Neyden korkuyorsun peki seni korkutan ne diyoruz cevap yok sadece korkuyorum yatmak istemiyorum diyor. Ama babasi olursa ancak yatiyor yataginda .
Esimde üzgün . Sabahlari işe gidemiyorum uykumu alamiyorum heryerim tutuluyor diyor... :KK43:

Götürüyorum yatagina eger meme vermezsem yanina yatarsam 1..2 saat boyunca agliyor sonra uyuyakaliyor. .
Tabi o esnada bende uyuyakaliyorum. Heryerim tutuluyor uykudan dayak yemis gibi uyaniyorum.
Eger meme verirsem bagimlisi oluyor daha cak istiyor gunduzleri de istiyor. Memeden nasil kesicem. Nasil sabaha kadar deliksiz uyutucam
Oglum cok yemek yer. gece karni mutlaka tok yatiyor hatta 1 biberon dolusu balli sut icip yatiyor. Ama yine de her gece böyleyiz..

Yani arkadaslar uzun lafin kisasi artik geceler olmasin istiyoruz. Biktim her gece evde yer yatak degistiren bir aile olduk . Sabaha kadar durmadan cocuklarla ugrasiyoruz eşimle.

Artik aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Cunku boynum dun gece cok kotu tutulmus hareket ettiremiyorm. Sag bacagimda kikirdak zedelenmesi olmus surekli cocuklarin peşinde kostura kostura..

Merhaba. Korkan çocuğunuz için, yastığının altına cevşen koysanız biraz rahatlayabilir. Ayrıntılı yazmak istedim ama özel msja kapalısınız

Kizinizin odasinda uyumasi konusunda kararli olmalisiniz. Esiniz kanepede onunla uyumaya devam ettigi surece odasina zaten alisamaz. 1.5 senedir boyle demissiniz. Dogdugunda oglunuzu yaniniza yatirmissaniz onu kiskanmis olabilir diye dusundum.

Bende senin anlattigini anlatmaya calisiyodum , sen usenmemis yazmissin uzun uzun
Memeden kesmedim , kesmektende vazgectim , devqm ediyorum uykusuz gecelere :)
Balli sutun bi zarari yok ama uykudan once tatli verilmez bebeklere kan sekerini etkiledigi icin

Bir de sut sindirimi en zor besinlerden oldugu icin bagirsaklari acisindan gece verilmemeli diye biliyorum ben. Ben de sut veriyorum bir seylerle tatlandirip ama gunduz veriyorum. Gece verdigimde bagirsaklarinin gurultusundan uyuyamiyor.

tavsiye eden olmuştur belki de ama bende öğrencilerimde işe yarayan bir kitap önermek istiyorum “bilmezsen korkarsın tabi”
Küçük hikayelerle cocukların korkularını yenmesine yardımcı oluyor. Belki siz de de işe yarar

Arkadaslar her birinize cok tesekkur ederim. Dua cevsen diyen arkadaslar hepsini denedim olmuyor. Yataginin yaninda uyuyana kadar oturmayi denedim aglaya aglaya uyuyamadi ...Kardesi 40 i cikana kadar yatak odasinda yatti ama ayri besikteydi. O donem kizim kendi odasinda rahat rahat yatiyordu. Yani kardesini kiskanma gibi bir durum oldugunu dusunmuyorum. Oglumun 40i ciktiktan sonra odasini zaten ayirdim umari ilerde ablasi gbi problem yasamaz.

Bu gece sizlerin de verdigi öneriler ile ogluma meme vermedim 3 kere uyandi yatak odasina kostu. Hemen kucagima alip yatagina goturup yanina yattim. Tabi memee memeee diye ağlıyor ama inat ettim vermedim. Su ister misin dedim ıhh ıhh dedi aglayarak (ıh ıhh hayir demek ) 1 saatten fazla agladi. Sonra geldi burun buruna sarildi nefesimi hissederek uyuyakaldi. Gunduz isterse limon surcem. biraz deniyelim bakalim basarili olurum umarim.

Kizima gelirsek yatak odamıza yatak serdim. Gece uyandi koşarak babasinin yanina cikmaya calisti. Meger uyku sirasinda yattigi yatagi fark etmemis kendisini odasinda yatiyor sanmis.Sonra ben elini tuttum bak yavrum buraya sana yatak serdim bize yakinsin. Dedim mutlu oldu tekrar yatti yer yatagina.

Yani kizim bu gece rahat uyudu. Biraz korkulari gecene kadar denicem...Rahatlayinca korkularinin gectigini gorunce odasinin seklini ve nevresimini degistirip uyku icin yardimci oyuncak almayi dusunuyorum.

Hepinize sevgiler.

Biraz once aglaya aglayanyatagina goturdum kizimi isigininacik biraktim arti birde antredeki 2 isigi da actirdi hanfendi. Ama 5 dakka sonra hickira hickira aglayarak geldi korkuyorum yatamiyorum diye kafayi yicem
Bence çok israrcısiniz yapmayın..korkusunu bu sekilde unutturamazsiniz..Bi sure odanizda uyutun.. sonra yavas yavas odasina alistirmayi deneyin.
Bir kiz yegenim var beninde.ondada bi donem ayni sey oldu odasinda yatardi sonea birakti anne babaaiyla yatmak icin aglamalar falan..kardesi 2 yasindaydi oda 5.
Zaman icinde tekrar odasinda yatmak istedi.
Ama ablam uzun bi sure odasinda yatirmisti

Bence çok israrcısiniz yapmayın..korkusunu bu sekilde unutturamazsiniz..Bi sure odanizda uyutun.. sonra yavas yavas odasina alistirmayi deneyin.
Bir kiz yegenim var beninde.ondada bi donem ayni sey oldu odasinda yatardi sonea birakti anne babaaiyla yatmak icin aglamalar falan..kardesi 2 yasindaydi oda 5.
Zaman icinde tekrar odasinda yatmak istedi.
Ama ablam uzun bi sure odasinda yatirmisti
Vazgectim israrimdan. Bakalim nereye kadar boyle gidecekse artik sıkılana kadar yatsin

öncelikleAllah yardımcınız olsun..oğlan için bir şey diyemeyeceğim ama kızınız için minik nir tavsiye verebilirim. benim kızımın da odası minnie mouse desenli avize halı vb ile doluydu ve orada uyumuyordu biz yanımıza almayınca oturma odasına gidip yastığı ile orada uyuyordu. bir çocuk psikoloğu arkadaşım pembe kırmızı tonlar ve karakterler uyarıcı olabiliyor açık yeşil açık lila beyaz a yakın mavi gibi tonlar daha huzur verir demişti. şu an kızım sadeleşen odasında gayet güzel uyuyor bazen gece kalkıp ışığını açıyor ama uyumaya devam ediyor bazen de bizim yanımıza (epey nadir) geliyor..odasını sadeleştirin karakterli objelerden gece korkabilir. bi de biz kızımın odasındaki yatağı neredeyyse çift kişilik sayılabilecek kadar büyük bir yatak ile değiştirdik bazen tedirgin görünüp uyuyamadığında yanına girip uyuyp çıkıyyoruz (bazen çıkamıyoruz ama yatağı rahat olunca farketmiyor)

Bebekken nasıl alistirirsaniz öyle devam ediyor alışkanlıkları bebek ve çocukta değiştirmek bir ay falan sürüyor herkes bebeğine göre hareket edilmesini söyler ama bence büyüklerimizin dediği daha doğru o sana ayak uyduracak çünkü dünyayı henüz bilmeyen bir bebeğe ne gosterirsen onu kaydeder onu alır. Bence biraz sabredip kizinizin alışkanlığını değiştirmesini sağlayın odasına bir iki saat öncesinden gidip orada vakit geçirin oturma odasında değil uykusu geldiğinde orada uykuya dalacak mecbur. Oğlan ise beslenme ve uyku kombini yapmış her uyandiginda meme ile uykuya kaldığı yerden devam etmek istiyor emzik verin veya memeyi komple kesip bu kriz sürecini atlatin onun da alışkanlığını değiştirin beslenmeden hemen sonra uyutmayin buna sartlamasin kendini

BUTun yatakları birlestirin Ya da yer yatağı yapın herkes yan yana uyusun. Cozum bulana kadar böyle yapın. Biz de oğlum 4 yasına kadar bizim odada. yatagimizin yanına tekli yatak koymuştuk orda yatıyordu. Uyanmıyordu hiç. Sonra ev değişince araba yatak aldık ayrı odasına çıktı. Rahat ettik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X