Artik uyumak istiyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrı odaya kaç yaşında aldınız kızınızı? Güvenli bağlanma sorunu vardır belkide.Uzmanlar hernekadar ayrı odaya alıştırın desede ben pek doğru bulmadım.Kızım 3,5 yaşına kadar yanımızda fakat kendi beşiğinde yattı.Beşiği bizim yatağa sıfır yapmıştık , gece istediğinde yanıma gelip yatardı.4 yaşındayken tekli yatak aldık ama yine bizim yatak odamızdaydı.5 yaşındayken kardşin doğumuna 3 ay kala odasını ayırdım çok mutlu oldu, hiç sorun yaşamadık her gece deliksiz uyuyor odasında.
Ne guzel. Kizim 2bucuk yasinda oda yaptim ayirdim. 4 ... 4 bucuk yasina kadar yatti ama artik.istemiyor

Merhaba kardeşten ötürü olabilir gibi geldi ve aranızda uyumak istediği için korkuyorum demiş olabilir bende küçükken hastayım derdim öyle hatırlıyorum :) Allah yardımcınız olsun benim de 2 buçuk yaşında oğlum var azaltarak emmekten kesmeye çalışıyorum gündüz bitti şükür gece kaldı umarım oda çözülür geceleri uykusuz kalmak tam bir işkence yine eşiniz yardımcı oluyor ne kadar güzel bir şey inşallah düzelir bu günleri ilerde gülerek hatırlarız

Yataginda odasinda uyumayan kiziniza odasinin resmini cizdirin oyun oynar gbi ..oraya korktugu seyi cizer diye dusunuyorum ona odasini cekici kilavak seyler yapabilirsinix.ogle uykusu odada oyun yatakda keyifli oyunlar oynayarak oraya alismasini saglayabilirsiniz.mme bagimlisi oglunuzun 2 yas emmesi icin yeterli bence gogsunze salca falan surup yavas yavas kestirin

kızınız gerçekten korkuyordur. nacizane okuyun bol bol. âyetlelkürsü okoyun. nas felak okuyun. odasında gölge yapacak bişey ne bileyim yüksekte olan bir oyuncak vs ona farklı görünebilir . Bende oğşumda yaşadım krize girerdi geceleri hep okudum şükür şimdi sorun yok. ve yavaş yavaş sütten ayırmak lazım. 3 hafta gibi bir sürede kızımı ayırdım. ilk önce gündüz hiç vermedim gece sürekli emdi. bir hafta sonra gece az vermeye başladım. 10 güne aşkın böyle devam etti. sonra ki hafta ne gece ne gündüz vermedim ve bitti. çok ağladı uykusuz kaldık ama elhamdülillah çok şükür şimdi gayet güzel uyuyor.
Ne guzel yaa masallah.
Biliyorum dini konular yasak ama bir tanidik hoca da cagirdik evimize bazi seyler gördü söyledi. Hoca evimize gelmeden once kizim gece kanepede uyusa bile ruyasinda kavga eder bagirir yada korkardi. Ama hocadan sonra o sorunu tamamen ortadan kalkti Allaha sukur. Ama yatagina hala giremiyor . Ancak babasiyla giriyor. Bana ozelden hangi dualari okudunuz yazarmisiniz

Ne guzel yaa masallah.
Biliyorum dini konular yasak ama bir tanidik hoca da cagirdik evimize bazi seyler gördü söyledi. Hoca evimize gelmeden once kizim gece kanepede uyusa bile ruyasinda kavga eder bagirir yada korkardi. Ama hocadan sonra o sorunu tamamen ortadan kalkti Allaha sukur. Ama yatagina hala giremiyor . Ancak babasiyla giriyor. Bana ozelden hangi dualari okudunuz yazarmisiniz
profilinden baktım özel mesaj yaz demiyor. yazamadım. senn dene bi.

Yataginda odasinda uyumayan kiziniza odasinin resmini cizdirin oyun oynar gbi ..oraya korktugu seyi cizer diye dusunuyorum ona odasini cekici kilavak seyler yapabilirsinix.ogle uykusu odada oyun yatakda keyifli oyunlar oynayarak oraya alismasini saglayabilirsiniz.mme bagimlisi oglunuzun 2 yas emmesi icin yeterli bence gogsunze salca falan surup yavas yavas kestirin
Salcayi surunce daha bi sevdi. Denemistim :)

M
Kizlar merhaba . Benim 5 yasinda kizim 2 yasinda oglum var.
Kizim cok asiri baba düşkünü.
Babasi olmadan kendi odasinda yatmıyor. Ama asil mesele kızım kendi odasinda yatmiyor. Odasinda hersey kizimin sevdigi tarz. Perdesi halisi avizesi bile pembis. Ama gel gelelim kizima 1 bucuk senedir bisey oldu kendi odasinda yatmiyor. Masal okusamda kabul etmiyor eskiden yatan cocuk ne olduysa odasinda uyuyamiyor. Dun gece babasi ve ben artik kızdık yatagina dogru hadi bakalim diye. Ama aglaya agla istifra etti. :KK43:
Neden boyle yapiyor anlamiyoruz. Bizim yatagimizda deliksiz uyuyor. Kanepe de deliksiz uyuyir ama kendi yataginda asla.
Neden diyoruz korkuyorum diyor.
Neyden korkuyorsun peki seni korkutan ne diyoruz cevap yok sadece korkuyorum yatmak istemiyorum diyor. Ama babasi olursa ancak yatiyor yataginda .
Esimde üzgün . Sabahlari işe gidemiyorum uykumu alamiyorum heryerim tutuluyor diyor... :KK43:

2 yasindaki oglum da asiri anneci yani asiri memeci.
Gece en az 4..5 kere uyanip agliyor meme istiyor. Yatak odasina kosuyor.
Götürüyorum yatagina eger meme vermezsem yanina yatarsam 1..2 saat boyunca agliyor sonra uyuyakaliyor. .
Tabi o esnada bende uyuyakaliyorum. Heryerim tutuluyor uykudan dayak yemis gibi uyaniyorum.
Eger meme verirsem bagimlisi oluyor daha cak istiyor gunduzleri de istiyor. Memeden nasil kesicem. Nasil sabaha kadar deliksiz uyutucam
Oglum cok yemek yer. gece karni mutlaka tok yatiyor hatta 1 biberon dolusu balli sut icip yatiyor. Ama yine de her gece böyleyiz..

Yani arkadaslar uzun lafin kisasi artik geceler olmasin istiyoruz. Biktim her gece evde yer yatak degistiren bir aile olduk . Sabaha kadar durmadan cocuklarla ugrasiyoruz eşimle.

Artik aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Cunku boynum dun gece cok kotu tutulmus hareket ettiremiyorm. Sag bacagimda kikirdak zedelenmesi olmus surekli cocuklarin peşinde kostura kostura..

Anne baba hakki odenmezmis bunu bir kez daha anladim :KK43:

Kalici çözümü olan varsa yalvariyorum nolur paylaşsın
Merhaba

Garip gelebilir ama cocugunuzu okur musunuz ?
Cocugunuza masal okumak yerine bir sure "kizim sen uyuyana kadar yanindan gitmicem" diyin ancak icinizden surekli kiziniza dua okuyup ufleyin. Benim de yegenim var o yaslarda youtube da video izliyor. Ayni sekilde diger yegenim video izliyordu ve arkadasi ona izledikleri video ile ilgili bir sey soylemis. Tuvalete bile yalniz gidemiyordu. Herkes dikkatli konusuyordu yuksek sesle konusmayip ani tepkiler vermiyordu cocuga.
Bir de bu yonden dusunun. Cocugunuza biraz rahatlamak icin tablet telefon vs veriyosaniz bunu hemen kesin bence. Ya da cizgi film masal guzel olumlu hikayeler acin sizin gozetiminizde olsun bence.
Kesinlikle bence agliyor diye siz pes edip yaniniza almayin.
Hemen vazgecirmeye bakin .
Allah yardimciniz olsun ..

Kızlarımız yaşıt. Bizimki de 1 yıl önceye kadar öyleydi. Bu yaştaki çocukların korkması normal. Bizimkinin öğretmeni sınıfta kimler kendi yatağında yatıyor diye sormuş. Akşam gelince ben kendi yatağımda yatacağım dedi. Fotoğrafını çekip öğretmenine gönderdik, öyle heveslendi. Babası ya da ben uyuyana kadar yanında duruyoruz. Sonra yatağımıza geçiyoruz. Arada ben sizinle yatacağım dediğinde taviz vermiyoruz.
Oğlunuz İçin de gece emzirmesini bırakmak İçin geç kalmışsınız. Gece ne olursa olsun vermeyin. Biraz uykusuz kalırsınız ama başarılı olursunuz.

Belki fikir olur benim kızımda yatmazdı aramıza girerdi büyüdü 4 yaşa kadar yattı neyse bu artık sığmıyor tabi bizde sıkıştırdık rahat ettirmedik ve bi gün kalktıkki yok:)))Yani başka yerde yatmış biraz sıkıştırın rahat etmesin:KK66:

Bir çocuk gelişimi uzmanına götürmelisiniz. Benj götürmediler. 15 yaşıma kadar tek yatamadım. Kalıcı iz bırakmasın

Cok fazla telefon tablet sokmayin hayatina mumkunse yasak olsun sadece tv de gunde 1 2 saat cizgifilm ve haftasonlari tv serbest olsun. Onun disinda biraz yorucu aktiviteler olursa spor yada cocuklarla oyun vs yorulup guzelce sızmalarina yardimci olur. Allah kolaylik versin :KK43:

M

Merhaba

Garip gelebilir ama cocugunuzu okur musunuz ?
Cocugunuza masal okumak yerine bir sure "kizim sen uyuyana kadar yanindan gitmicem" diyin ancak icinizden surekli kiziniza dua okuyup ufleyin. Benim de yegenim var o yaslarda youtube da video izliyor. Ayni sekilde diger yegenim video izliyordu ve arkadasi ona izledikleri video ile ilgili bir sey soylemis. Tuvalete bile yalniz gidemiyordu. Herkes dikkatli konusuyordu yuksek sesle konusmayip ani tepkiler vermiyordu cocuga.
Bir de bu yonden dusunun. Cocugunuza biraz rahatlamak icin tablet telefon vs veriyosaniz bunu hemen kesin bence. Ya da cizgi film masal guzel olumlu hikayeler acin sizin gozetiminizde olsun bence.
Kesinlikle bence agliyor diye siz pes edip yaniniza almayin.
Hemen vazgecirmeye bakin .
Allah yardimciniz olsun ..
evet
Bide böyle dicektim baya bi dua da işe yarıyor benim kızda arada korkar kızım gel dua okuyayımda korkun geçsin sesili bazen sessiz okurum rahatlar çok şükür

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X