Atanamayan retmenler :(

çok kötüyüm ya hayallerim ellerimin arasından kayıp gidiyo yine..
hep başka bahara hep..off off
sıkıldım artık hayatı ertlemekten:gitme: :nazar:

canım puanım 73,796 tabanın altında kaldım ben de kafamçokkarıştı
hayırlsı artık kafayı sıyırcam elimden hiç bişe gelmiyooooo nolcak halimiz.

dumanist rahat rahattt :lepi:

bu kadar harap etme kendini

hayatının odağu haline getirme

ilk yılın mı senin?

cnm benım 8.yılım :KK43:(((( bu yıl tekrar hazırlanıyorum ıkı cocuğum var kucuğu5aylık seneyde olmazsa hazırlancam ve sonnnn
hakkımıda helal etmıyorum ıkı elım 10parmagım yakasında olacak sorumluların artık baska bişey dıyemıyorum

cnm benım 8.yılım :KK43:(((( bu yıl tekrar hazırlanıyorum ıkı cocuğum var kucuğu5aylık seneyde olmazsa hazırlancam ve sonnnn
hakkımıda helal etmıyorum ıkı elım 10parmagım yakasında olacak sorumluların artık baska bişey dıyemıyorum

Allah yardımcın olsun arkadaşım
ah bu baştakiler ne ahlar almadılar ki...
bu yıl sonuçlar açıklandığında iki gözüm iki çeşme ağlarken bir yandan da bağırıyordum hakkımı helal etmiyorum hakkımı helal etmiyorum diye
mafoldumben

slm kızlar ben de 2.5 sene bekleidm cok zor gercekten...en sonunda neresi olursa olsun atanayım dedim ağrıya atandım ve sözleşmeliyim.atandım ama hala sorunlar bimiyorum...inş. siz daha iyi yerlere atanırsınız...

bende ataması yapılmayan bir öğretmenim...
gerçi hikayem biraz uzun ama neyse merhaba diyeyim dedim

hanımlar sözleşmeliyle kadrolu öğretmen arasında ne fark var
maaşlarda farklı mı oluyo merak ettimdeCADIARZU

sigorta farkı oluyo 30-50 civarı bişey sözleşmeli daha fazla alıyo

sözleşmeliler SSK'lı olur,kadrolular emekli sandığına bağlıdır.Sözleşmeliler 7/1 den başlar ve hep orda kalır,kadrolular meslek dersi öğretmeni değilse 9/1 den başlar ve her sene bir kademe ilerler.Sözleşmeliler eş,çocuk,doğum yardımı almazlar,ama kadrolular alır.

Son düzenleme:
hanımlar sözleşmeliyle kadrolu öğretmen arasında ne fark var
maaşlarda farklı mı oluyo merak ettimdeCADIARZU

maaş farkından ziyade haklar konusunda çok fark var

misal bi tanesi kadrolu gibi ceza alırsın ama kadrolunun haklarına sahip değilsinkafamçokkarıştı

eşi çalışmayanlar bir miktar para alır.Çocuğu olanlar çocuk başına az bir para alır.Doğum yaptıktan sonra devlet sana bir kereliğine para yatırır.

bende sosyal bil.öğretmeniyim ancak atamam olmadı arkadaşlar. özel bir okulda çalışıym.şuan burda iyi bir ücret alıyorum keyfim yerinde anlayacağınız.ancak seneye ne yapacağım bilemiyrm.çünkü eşim üniversite personeli seneye uzmanlığını alacak ve bizi kim bilir nereye yollayacaklar. mecburen burdaki işimi bırakacağım... offffffffffffff kpss den nefret eder oldum:çok üzgünüm:

merhabalar kızlar:)) ben de ilk mat mezunuyum... sene başında ücretli çalışıyordum, bıraktım. şimdilerde de kpss derdi ile hemhalim...eyvahedigeldismile...aslına bakarsanız gerçekten öğretmenlik yapmak istiyor muyum bilmiyorum... ücretli öğretmenlik deneyimim pek içaçıcı değildi... öğretmenlerin monoton gidiş gelişleri,tutumları, öğrenciler...sistemin çarpıklıkları... daha işe başlamadan her şeye takıldım kaldım...ama hele bi işin ucundan tutayım da niyetim öğretmenlikten ziyade y.lisans yapıp eğitimle ilgili farklı alanlara kaymak tabii herşey kısmet:))

Uzun zamandır ses yok kimselerden

Atandınız mı? Neler yaptınız kızlar benim hayatım aynı devam ediyor

merhaba kızlar bende 3 yıldır atamam olmuyor,artık ümidi kestim gibi.başka işlerde kendimi geliştirme çabasındayım.bazen insanlara açıklama yapmak çok zor, o kadar okudun hepsi boş, emekler boşa gitti falan filan...benim bir suçumun olmadığını biliyorum. devlet verilen hak alınmaz diyor ama nerde hani ne hakkını alıyosun ne emeğini.Yıkılan psikolojilerimiz cabası.Bu sınava 2,3,4,5 gir hep olumsuz kazanamama insan ister istemez çevrenin de etkisiyle güvenini yitiriyor.Hala çaba sarfediyorum bu defa öğretmenlik değil de başka işlere bakmaya başladım kpss ye de çalışıyrorum.Yılmamaya bakıyorum

branş nedirr hocam?ben de diyarbakırda sözleşmeliyim,kpss ye çalışmaya devam :SSS atanınca bitmiyor ki kadrolu olmak lazımmm :KK5:

X