Babamin İnsanlara Karşı Tahammülsüzlüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızının borçları için çalışmak zorunda çünkü Türkiyenin durumu ortada. Emekliler çok kötü durumda gerçekten.
Babanız çalışsa bile sizde mecbur çalışacaksınız. Üniversite okudum demeden iyi kötü hemen bi iş bulmanız lazım.
Eşya falan mı alınmıştı daha düğün olmadan 90 bin borç nereden oldu?
Ayrıca iktidarı destekleyip, ev yok maaş yetmiyor diye şikayet etmeyin. Bas bas bağırdık yapmayın desteklemeyen diye, çok uyardık ama sizlerin yanında bizde yandık.
Şöyle soyleyim eşya ya acele etti. Erkek tarafı Ekim'de alindi.Haziran da düğün olacaktı ya Ocak Şubat gibi ev perdesine kadar dayandı döşendi.En çok masrafı benim babam yaptı.Babam biraz da ondan istemedi bu aileyi.
Kv aldığı perde oldu.Basima kaka kaka aldı onu da.Hatta yarı parasını yolladık.Ben oducem ben secicem yaptı.Ya neler neler işte.Teyze ortalığı karıştırdı.Durumlari kötü çeyizi siz getirin dedi babama.Kv yalanladı teyzen öyle birşey demedi diye.Biraz da eşimin teyzesi kv ye çok akıl veriyor.Birsey alınacağı zaman ortalığı karıştırdı.

Çok daldan dala bi konu olmuş. Siz boşandınız mı anlamadım. Babanız da haksız vakti zamanında parasını değerlendirip ev ya da araba alsaydı. Başkalarına güvenirler kendi ailesini adam yerine koymazlar. Şimdi diken üzerinde oturur tabi nolacak diye. Maddi olarak sıkıntıdaysanız neden işi bıraktınız babanız bile kaç yaşında katlanmaya çalışmış.
O konuda bizde çok kızdım dinlemedi.Ben altına yatırım yapicam dedi.Hapse giren de kuyumcu babamı hava da kaptı.

2021'de annemi kaybettim 2.5 sene kadar önce hemen hemen o zamandan beri kimseye güvenmiyor yada kendisine biri birşey dese çabuk modu düşüyor. Özellikle çocukluk arkadaşları arayıp basın sağolsun demeyenler oldu çok üzüldü.Annemin cenazesinde sokağa çıkma yasağı vardı.Koyde olduğu için cenaze 200 e yakın kişi geldi.Tabi ben o zaman çift maske taktım.Genede insanlar sarıldı bana.Sikinti olmadı.Eve de saatli misafir kabul ettik pandemide ötürü.Birkaç ay sonra internette haberlerde gördüm.Akrabamiz hapse girdi dolandırıcılıktan ve bizim bir miktar altinimiz vardı onda.Ben bir miktar sanıyordum 2017 de borç veriyor babama dayı evde kaybedersin sen bunlari deyip altınlarını vermiyor babamda emekli ikramiyesi ile altın almıştı.Babamda daha önce borç istedi veremedim diyor.Ama daha sonra hep istedi o kişiden babamı hep oyaladı.1 sene yatıp çıktıktan sonra ki bizim 1 trilyon kadar zararımız oldu.200 e kişiye borç yapmışlar ortağı ile.Simdi yeni yeni arıyor borcumu ödeyeceğim diye inanılmaz pişkin birisi sen beni şikayet ettin diyor babama hesap sorar gibi.Babam asla tek bir kuruş eksik almayacağını helal etmeyeceğini söyledi.En çok kızdığım da bu kişiye ailesi çok destek çıkıyor.Hirsizi bagirlarina bastılar.Karisini aldatmis karısında suç bile buluyorlarmis aldatmasinda.

Sonra bu hırsız hapse girmeden önce babam amcama babannemin evinin satılıp satilmayacagini kendisinin almasını istediğini söyledi.Diger kardeslerimle konusuyum dedi amcam.Kimseyle konuşmamış halam ben birşey duymadım dedi.Biz babannemin evinde oturuyoruz şuan babam diken üstünde oturuyor.Yillarca babanneme baktı ama şimdi yatalak olduğu için halam bakiyor.
Aynı amcam ki babamın en güvendiği abisi kardesiydi.Koyde babamın dedesinden kalma evi aldı.Evi bedavaya aldı.2 oğlu var ikisi de çok sinsi kimseye sormadan birsuru mirasçı varken rastgele eve fiyat biçip alıcı kendileri oldu fiyat belirleyen kendileri oldu.Babam amcamla da bağı kopardi.Bayramdan bayrama görüşüyor artık.Daha neler neler var.Amcamlar çok kullandı babamı.Zamaninda annem ile beni çok hor gördüler.Babam bunları o zaman görmedi.Simdi anneme de üzülüp vicdan azabı çekiyor.

Ankara'da belediyeye ait firmada 21 sene çalıştı.Mudur şef konumunda iken emekli oldu.Maasi yüksekti.Simdi emekli maaşları zam olmadığı için kızıyor.İktidar partisine oy vermedik ama destekledik.Simdi emekli maaşına zam gelmediği için kızıyor.Suan maaşı babamın 11 bin lira.Benim düğünden ötürü 90 bin lira borcumuz var.

Benim işimde babamı uzdu.Ve biz geçen ay hiç olmadığı kadar babamla birbirimize fena girdik kavga ettik.Ben ayrılırken eşimden çalışıp borçları oducem dedim iş başvurusu yaptım dönüş yapmadılar.Sonra hastalandım aşırı derecede 1 aydır hastayım 4 kilo verdim hastalıktan.Stresten.Bu ara da babam ise baslamisti.3 hafta çalıştı.

Arkadaşımın yanında calisicam müdür olarak dedi.Bende kafayı dağıtır pastane işi nedir ki dedim.Aksamlari ne iş yaptın diye soruyordum temizlik kasa tezgah işi gibi işler yapmış.Gunluk 10 saat çalışıyormus.Ben istifa ettiğim yerde yarım saat fazla çalışınca ortalığı yikiyordum.Hakkimi yedirmek istemediğim için evlenip işi bıraktım.10 saat çalışıp 2 saat te yol da geçiyordu ömrü.Buna rağmen bugün arkadaşı babamın kıymetini bilmemis.Babamdan birkaç yaş küçük kişi babama sende hep kasaya geçiyorsun çıkmıyorsun demiş.Buna bende maruz kaldım.Kasiyer olarak girdim.Reyona bakmiyormusum falan filan ee sen geç kasaya yok.Gunde 300 400 müşteri olur.Market çalışanıyim ben oda minimum.Sigara içmek için kaçarlar ama kendileri.Musteri sanırım simit veya poğaça almış babamda tezgâhtara müşteri ne aldı diye sormuş babamı çocuk azarlar gibi pakete baksana demiş.Patronun dedikodusunu yapmış babama.Patronda arkadaşı bu arada babamın.Babam da adamın dedikodu yaptığını söylemiş ve ben buraya müdür olarak girmedim mi benim sözümü dinlemiyorlar verdikleri cevaba bak demis.14 15 yaşında çocuk sözümü dinlemiyor diyor.Babam 58 yaşında.60 yaşına geldim torunum yaşındaki çocuk dinlemiyor beni diyor.Babam 45 yaşında gibi görünür.Genc gösterir.Demis ki arkadasina 15 gün idare edebilirim birini bulana kadar arkadaşı da sıkıntı yok demiş.Babam işi bıraktı geldi.Mecbur ben calisicam zaten düğün borcunu ben odemeliyim.
Babamın arkadaşına sinir oldum ki Müslüman geçinir adaletli.degil insanları fazla çalıştırıyor.Ve babama iki hafta izin vermedi bu kişi.

Nuranka, benim tanıdığım 70-80 küsür yaşına kadar çalışan erkekler, kadınlar var. Ama yaptıkları işler genellikle böyle yorucu işler değil. Baban çalışacaksa daha kendi yaşına uygun işlere baksın. Temizlik gibi işler bu yaşta birine uygun değil, ha yapılıyor mu? Evet mecburen artık yapmaması gereken işi çok yapan yaşlı var. Ama siz evde iki kişiniz, sen kısa zamanda o şikayet ettiğin markette olsa bile bir işe gir.

Borcu akrabadan aldık, acelesi yok dediler diye de düşünme. Borç borçtur. Zaten ekonomi çok kötü. Düzenli taksitlerle borcunuzu kapatın, çeyiz için aldıklarını gerekirse sat elden çıkar.

Nuranka, benim tanıdığım 70-80 küsür yaşına kadar çalışan erkekler, kadınlar var. Ama yaptıkları işler genellikle böyle yorucu işler değil. Baban çalışacaksa daha kendi yaşına uygun işlere baksın. Temizlik gibi işler bu yaşta birine uygun değil, ha yapılıyor mu? Evet mecburen artık yapmaması gereken işi çok yapan yaşlı var. Ama siz evde iki kişiniz, sen kısa zamanda o şikayet ettiğin markette olsa bile bir işe gir.

Borcu akrabadan aldık, acelesi yok dediler diye de düşünme. Borç borçtur. Zaten ekonomi çok kötü. Düzenli taksitlerle borcunuzu kapatın, çeyiz için aldıklarını gerekirse sat elden çıkar.
Ya temizlik dediğim müşteri çay içse.Kalktiktan sonra masasını siliyormus.Babam evde onun 10 katı iş yapıyor.O insanlarin tavrına kızip çıktı.

Borcu tahmini kışın aldık.6 ay içinde ödemeyi planlıyordu babam.Ben girersem işe tekrar bir seneyi geçmeden öderiz o parayı.

Şöyle soyleyim eşya ya acele etti. Erkek tarafı Ekim'de alindi.Haziran da düğün olacaktı ya Ocak Şubat gibi ev perdesine kadar dayandı döşendi.En çok masrafı benim babam yaptı.Babam biraz da ondan istemedi bu aileyi.
Kv aldığı perde oldu.Basima kaka kaka aldı onu da.Hatta yarı parasını yolladık.Ben oducem ben secicem yaptı.Ya neler neler işte.Teyze ortalığı karıştırdı.Durumlari kötü çeyizi siz getirin dedi babama.Kv yalanladı teyzen öyle birşey demedi diye.Biraz da eşimin teyzesi kv ye çok akıl veriyor.Birsey alınacağı zaman ortalığı karıştırdı.
Biraz karışık olmuş ama boşanıyordunuz sanırım, eşyaları hemen elden cikartma durumu yok mu onları satıp borçları odeseniz

Ya temizlik dediğim müşteri çay içse.Kalktiktan sonra masasını siliyormus.Babam evde onun 10 katı iş yapıyor.O insanlarin tavrına kızip çıktı.

Borcu tahmini kışın aldık.6 ay içinde ödemeyi planlıyordu babam.Ben girersem işe tekrar bir seneyi geçmeden öderiz o parayı.

Yav, evde kendi kızının kendi çayının bardağını, bulaşığını kaldırıyor. Dışarıda elalemin bulaşığını toplamakla aynı mı? Adam öncesinde sorun değil ama o zaten borç ödemek için işe girmiş.

Bu arada eğer düğün olsaydı buborcu kim ödeyecekti?

Yav, evde kendi kızının kendi çayının bardağını, bulaşığını kaldırıyor. Dışarıda elalemin bulaşığını toplamakla aynı mı? Adam öncesinde sorun değil ama o zaten borç ödemek için işe girmiş.

Bu arada eğer düğün olsaydı buborcu kim ödeyecekt
Ev işi olarak demedim bunu.Beden işleri olarak kendisi istedi.Babam emekli maaşına zam yapılmadigi için çalışmak istedi.

Daha onceden de yazdim, ya agir trollsun ya da gercekten asiri cahil. İkisi icin de cevabim, hele bi soluklan yigidim, konu acip durma surekli 🤓 bu arada babani calistirmaya biraz utan da kendin ise gir calis, yani calismak icin ne bekliyorsun?
Maalesef ağır cahil. Keşke troll olsa.. hem bakirelik testine gitti hemde bunu söyleyince namusuma laf edemezsin dedi😃 giden sensin😃 Nuranka senin düğünün olsaydı yemin ederim kaynanan sana çarşaf kontrolüne gelirdi sen de gururla gösterirdinnn

Maalesef ağır cahil. Keşke troll olsa.. hem bakirelik testine gitti hemde bunu söyleyince namusuma laf edemezsin dedi😃 giden sensin😃 Nuranka senin düğünün olsaydı yemin ederim kaynanan sana çarşaf kontrolüne gelirdi sen de gururla gösterirdinnn
Bence troll 😎 kendince kafa buldugunu saniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X