Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

cecily peki tam olarak ne kadar sürede faydasını gördün ?

cecily lütfenn cevap ver bizde sıkılaşalım :KK43:

Çok özür dilerim uzun bir süre bu sayfaya bakamadım vize sınavları falan yoğundum biraz.Şimdi hemen cevap veriyorum.
Daha önce söylediğim gibi stretch bandı ile yapılan hareketler çok etkili.İlk gün yaptığında bile ertesi gün bacağındaki sıkılaşmayı rahatlıkla dokunarak farkediyorsun.Gözle görülür farklılıkları ise yaklaşık 2. haftanın sonunda elde ettim ben.İnsan bu kadar kısa sürede sonuçlarını etkili bir şekilde alınca zaten asla vazgeçemiyor. hep daha fazla yaparsam nasıl olur acaba moduna giriyor.Ben şu anda da hala aktif şekilde devam ediyorum hem sıkılaşma hem incelme söz konusu. özellikle diz kapaklarının iç kısmındaki yağlar bir türlü erimez bilen bilir ama bu yöntem sayesinde azalma hatta yok olma noktasına geldi bu da bacakları olduğundan daha uzun gösteriyor.
Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.Kolay gelsin:-)

ben foruma yeni üye oldum arkadaşlar ama üye olmadan önce takip ediyordum.
15 gün önce cecilynin yorumunu görür görmez pilates bandını sipariş verdim kısa sürede geldi ben de hemen başladım arkadaşın dediği videodaki hareketleri yapmaya
yemin ederim ilk gün bile sıkılaşma hissettim, bence çok faydalı bir spor şahsen denediğim onca şeyin arasında en ucuz ve en etkilisi diyebilirim
cecily çok teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığın için, sana sormak istediğim bri kaç şey var
sen yalnızca 142. videoyu mu yaptın yoksa başka hareketler de yaptın mı?? bir de benim dizlerimin iç kısmında çok yağ birikmiş diz kapağımdan yukarsı sanki bana ait değil :kedi: orası için de faydalı mı bu hareketler acaba???
son olarak hepinize denemenizi tavsiye ediyorum

ben foruma yeni üye oldum arkadaşlar ama üye olmadan önce takip ediyordum.
15 gün önce cecilynin yorumunu görür görmez pilates bandını sipariş verdim kısa sürede geldi ben de hemen başladım arkadaşın dediği videodaki hareketleri yapmaya
yemin ederim ilk gün bile sıkılaşma hissettim, bence çok faydalı bir spor şahsen denediğim onca şeyin arasında en ucuz ve en etkilisi diyebilirim
cecily çok teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığın için, sana sormak istediğim bri kaç şey var
sen yalnızca 142. videoyu mu yaptın yoksa başka hareketler de yaptın mı?? bir de benim dizlerimin iç kısmında çok yağ birikmiş diz kapağımdan yukarsı sanki bana ait değil :kedi: orası için de faydalı mı bu hareketler acaba???
son olarak hepinize denemenizi tavsiye ediyorum

Öncelikle yorumların inan beni çok mutlu etti; sonuç aldığına da bir o kadar sevindim.
Sorularına gelince de şöyle söyleyebilirim ki ben pilates sporunu yaklaşık bir senedir her gün 40-45 dakika uyguluyorum(Tabi ki arada bir kaç gün aksattığım oluyor) ancak genel olarak istikrarlı devam ettiğimi söyleyebilirim.Bu süre içinde pilates hareketlerinin tümünü yaptım."142" no'lu video dememin sebebi bu stretch band ile yapılan etkili bacak hareketlerini içermesi idi. Ayrıca bu hareketler tam da senin söylediğin sorunlu bölgelerin incelip sıkılaşması için.Daha önce bir mesajımda belirttiğim gibi bu hareketler üst bacak iç bölgelerdeki yağlı ve yumuşak yapı ile dizin iç kısmındaki "erimek bilmeyen" yağlar için birebir...Zaten (ilk sefer gibi) kısa zamanda sonucunu gösterdiği için insanı daha da bağlıyor kendine.Sadece bacak için de değil "bel arkası yağlar, basenler" gibi erimesi imkansız görünen bölgelerde de çok ama çok etkili pilates.(bizzat tarafımdan test edilip onaylandı)
Bu aralar "pilates ile boy uzatma" konusu ile yakından ilgiliyim."Stretching" hareketleri ile 2cm kadar uzamak mümkün.(25 yaşına kadar daha etkili sonuç var).2 hafta kadar önce Ebru Şallı da 2cm uzadığına dair açıklama yaptı.Bahsettiğim hareketler yine tv8 internet sitesi Ebru Şallı pilates videoları sayfasında "6 Nisan" ve "13 Nisan" tarihli videolarda mevcut.Videolar esnasında da bizzat kendisi "Bugün uzama günü" ve "bu hareketlerle omurgadaki açılma sayesinde 2 cm uzamayı garanti ederim" gibi cümleler söylemekte.Ayrıca bu hareketlerin ilk bölümü stretch bant ile yapılan bacak esnetme hareketlerinden oluşmakta ve ne kadar canınız yansa da asla vazgeçmeyin çünkü bacaklar muhteşem şekilleniyor ve uzuyor.Bacaklardaki eklemlerin rahatladığını kolaylıkla hissediyorsunuz...

bahsettiğin 142 nolu videonun linkini verirmisin canım birde stretch bandı nereden almamız gerekiyor acaba?

Pilates aslında incelmekten çok sıkılaştıran bir spor dalıdır.Ben kendimden örnek verirsem, benim bacaklarım daha çok yağlı bir yapıya sahipti(özellikle iç bölgeler)Bahsettiğim hareketlerle birlikte bu yağlar hem eridi hem de sımsıkı oldu.Kas konusunda da şunu söyleyebilirim ki sıkılaşmadan kaynaklanan bir sertleşme var; ama sporcu kası dediğimiz estetiği bozan bariz bir oluşum olmadı bende;ama bu konuda araştırma yaparak hareketlere başlamak senin durumun için daha doğru olur sanırım.yerimseniben

canım seni baya sıkıstırıyoruz ama öyle bir noktaya değindinki hemen hemen tüm türk bayanları bu sorunları yasıyor bence...basen bacak ...:bbo: bende 2 gündür baslasam mı acaba yapabilirmiyim işe yarar mı gibi soruları düsünüyorum...vücudum sekilsiz ...bacak içlerimin ve basenlerimin sıkılasıp incelmeye coooook ihiyacı var..o pantolon sorununu bende yasıyorum...pantolonu giyiyorum evet ama bişekilde üzerime uzun bişiyler giyerek kamufle etme yolunda ilerliyorum basenlerimi :çok üzgünüm: artıı bide düşük bel faciasının yol actıgı yanlardaki fazlalıklar var tabi...kısacası sıkılasmak istiyorum vücudum artık bi şekil alsın istiyorum:1no2: kullandıgın malzmelerin fiyatlarını,ne bileyim günlük kac dk ka ve kacar tane yaptıgının ayrıntılı bi bilgisini istesem fazla sey istemiş olur muyum:eek: bu forma bu yüzden bayılıyorum...istedigin merak ettiğin ya da bilgin olan herseyi rahatlıkla paylasıp fikir alısverişinde bulunabiliyosun..bayanların bence ihtiyacı olan en önemli sey......cvbını bekliyorum canım simdiden tesekkürler (( cok konustum farkındayım ))akannehir

bende plates bandı sipariş verdim yorumların çok heveslendirdi beni canım birde hangi hareketleri yaptığını da öğrensek çok memmun olacağım.
sevgileryerimseniben

Pilates bandini 1-2 saat once bende siparis verdim.
141.videoyu da buldum, evet bacak egzersizleri agirlikli.
Deneyip gorecegim bakalim, umutluyum.

canım seni baya sıkıstırıyoruz ama öyle bir noktaya değindinki hemen hemen tüm türk bayanları bu sorunları yasıyor bence...basen bacak ...:bbo: bende 2 gündür baslasam mı acaba yapabilirmiyim işe yarar mı gibi soruları düsünüyorum...vücudum sekilsiz ...bacak içlerimin ve basenlerimin sıkılasıp incelmeye coooook ihiyacı var..o pantolon sorununu bende yasıyorum...pantolonu giyiyorum evet ama bişekilde üzerime uzun bişiyler giyerek kamufle etme yolunda ilerliyorum basenlerimi :çok üzgünüm: artıı bide düşük bel faciasının yol actıgı yanlardaki fazlalıklar var tabi...kısacası sıkılasmak istiyorum vücudum artık bi şekil alsın istiyorum:1no2: kullandıgın malzmelerin fiyatlarını,ne bileyim günlük kac dk ka ve kacar tane yaptıgının ayrıntılı bi bilgisini istesem fazla sey istemiş olur muyum:eek: bu forma bu yüzden bayılıyorum...istedigin merak ettiğin ya da bilgin olan herseyi rahatlıkla paylasıp fikir alısverişinde bulunabiliyosun..bayanların bence ihtiyacı olan en önemli sey......cvbını bekliyorum canım simdiden tesekkürler (( cok konustum farkındayım ))akannehir

evet cecily bizi bilgilendir

bende plates bandı sipariş verdim yorumların çok heveslendirdi beni canım birde hangi hareketleri yaptığını da öğrensek çok memmun olacağım.
sevgileryerimseniben

Öncelikle pilates bandı ve yaptığım hareketler hakkında gerekli bilgiyi bu forum başlığının 3. sayfasının en sonundaki yazdığım mesajda bulabilirsiniz.Pilates bandı markası,fiyatı,ideal sertlik derecesi vesaire.Önerdiğim hareketlerin tarifi ve nereden izleyebileceğinizi veya indirebileceğinizi bu mesajda belirttim.
Ayrıca sizleri yeni gelişmelerden haberdar edeyim hanımlar.Öncelikle kalça ve basen bölgesinde sorunları olanlara TV8 internet sitesindeki pilates videoları sayfasındaki 24 Aralık 2010 ve 21 Nisan 2010 videolarındaki hareketleri şiddetle tavsiye ediyorum.Bu hareketleri fazla değil sadece 1 hafta boyunca hergün uygularsanız muhteşem sonuçlar alacağınızı garanti ederim. Mesela bir gün 24 Aralık diğer gün 21 Nisan tarihli videoyu uygulayın sıkılaşmayı hem dokunarak hem de aynada göreceksiniz.Aynı zamanda 21 Nisan tarihli videonun ilk bölümündeki stretch bandı eşliğinde yapılan bacak hareketleri tamamıyla bacakları sıkılaştırmaya yönelik.(Ek olarak özellikle bacak sıkılaşması için en hızlı sonuçları almanız için stretch bandı kullanmanızı öneririm, mesela bantsız 5 kere yapılan aynı hareket bantlı 1 kere yapmaya eşit oluyor bunu bantla uygulayanlar aradaki farkı görecektir eminim).Karın bölgesi için ise 15 Nisan 2010 tarihli videoyu tavsiye ediyorum.
Umarım herkes istediği sonuçlara en kısa sürede ulaşır hanımlar temnnim budur.Sormak istediğiniz başka sorunuz olursa çekinmeyiniz lütfen ben burada olacağım.Herkese kolay gelsin...

Son düzenleme:
Pilates bandini 1-2 saat once bende siparis verdim.
141.videoyu da buldum, evet bacak egzersizleri agirlikli.
Deneyip gorecegim bakalim, umutluyum.

Senin adına çok sevindim, emin ol muhteşem sonuçlar alacaksın buna inanıyorum.Güzel haberlerini almak ümidiyle...

aynı marka sipariş vermişim ama benim renk farklı bilmiyorumkismile Delta Pilates Bandı ( Tere Bant ) Kırmızı - Ds 465
şimdi baktım tekrar peki benim bu aldığım çok mu sert olur canım

aynı marka sipariş vermişim ama benim renk farklı bilmiyorumkismile Delta Pilates Bandı ( Tere Bant ) Kırmızı - Ds 465

Öncelikle marka seçimin gayet güzel çünkü Delta markasının ben 1,5 kg dambıllarını da kullanıyorum ve gayet kaliteli gerçekten.Ayrıca stretch bandını 5 aydır neredeyse her gün kullandım ama herhangi bir deformasyon olmadı.Sertliğine gelirsek şunu söyleyebilirim ki kırmızı en yüksek sertliğe sahip banttır, zaten bildiğin üzere 3 sertlik var yeşil en düşük mavi orta kırmızı yüksek(tabi markaya göre değişir mesela Ebru Şallı'nın kullandığı Voit markadır ve orta sertlikteki bandın rengi pembedir)Uzun lafın kısası vücudun spora yatkın değilse kırmızı da biraz zorlanabilirsin gerçekten çünkü başlangıç için profesyonellerin kullandığı modeli seçmişsin ama şu da bir gerçek ki yaptığın hareketlerden daha fazla verim alırsın çünkü direnç ne kadar artarsa vücudundaki kaslar da aynı oranda fazla çalışır, hem zaten kullandıkça lastikte zamanla az da olsa gevşeme oluyor...

Sizinkinin no'su da farkli yalniz.
Cecily'nin bahsettigi Ds450 kodlu olandi, bende aynisindan aldim.
Aralarindaki fark sertlik konusunda mi bilmiyorum, cecily daha iyi cevap verebilir sanirim buna.

Cecily, Voit marka olarak daha mi iyi digerlerine gore acaba ?

Öncelikle marka seçimin gayet güzel çünkü Delta markasının ben 1,5 kg dambıllarını da kullanıyorum ve gayet kaliteli gerçekten.Ayrıca stretch bandını 5 aydır neredeyse her gün kullandım ama herhangi bir deformasyon olmadı.Sertliğine gelirsek şunu söyleyebilirim ki kırmızı en yüksek sertliğe sahip banttır, zaten bildiğin üzere 3 sertlik var yeşil en düşük mavi orta kırmızı yüksek(tabi markaya göre değişir mesela Ebru Şallı'nın kullandığı Voit markadır ve orta sertlikteki bandın rengi pembedir)Uzun lafın kısası vücudun spora yatkın değilse kırmızı da biraz zorlanabilirsin gerçekten çünkü başlangıç için profesyonellerin kullandığı modeli seçmişsin ama şu da bir gerçek ki yaptığın hareketlerden daha fazla verim alırsın çünkü direnç ne kadar artarsa vücudundaki kaslar da aynı oranda fazla çalışır, hem zaten kullandıkça lastikte zamanla az da olsa gevşeme oluyor...

teşekkürler canım ,
yerimseniben

Cecily, Voit marka olarak daha mi iyi digerlerine gore acaba ?

Delta ile Voit spor ürünleri açısından başa baş giden iki markadır.Fiyatları arasında da fazla bir fark yoktur ancak Delta ürün yelpazesi açısından daha fazla çeşitliliğe sahip bir markadır mesela Voit tek seri no'lu stretch bandına sahipken Delta farklı model stretch bandı çeşitlerini bünyesinde barındırır bu bakımdan ikisi arasından Delta bu konuya daha hakim diyebiliriz.

Benim de bacaklarımda ödem var.Ödem söktürücü bitkisel çaylar var mı ? Yada aranızda kullanan var mı ?

Kızlar selam herkese.cecily sanadna ayrıca teşşkr ederiz çok güzel bir knouya deginmişisin bütün yazılanalrı okudum aynı sorun bendede var ya üst bacaklrım kaldn alt bacakrlmda sorun yok ince hatta.ama işte üst bacaklrım çok kalın platesle gerçekten incelyrmu ve ilal spor salonuna gtmek gerekrmi yani o videoalrı izlesek ve yapsak yeterli olurmu?ayrıca ben Beymende çalşıyorum geçen gun bir kadın müşteri geldi ve 50yaşdıanymş ama o biçim fizik var çok güzeldi bend edi 15yaşımdan beri sürekli yeşil çay ve spor yapyrm demşti gerçekten yeşil çayda etkiliymiş yag yakımında

cecily tv8deki 06 nisanla 13nisan demşsn 13,06 2010 mu?ayrıca sadce bantla yapıyr dime plates topu almaya gerek varmı

X