bal, çörekotu, tarçın mucizem nur'ummmm

dilekmete

nur'ummm
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2010
452
15
merhaba kızlar.. aallah bağışlasın 6 aylık bir kızım var şuanda dünya tatlısı :)

daha önceden bir düşüğüm olmuştu. bebeşimin kalbinde aritmi problemi vardı iki gun sonrada kalbi durdu ve aldırmak zorunda kaldık

gençkızlığımdan beri adet düzensizliği çekiyorum evlenince zaman zaman devam etti. bir suru test doktor kontrolu ama bir neden bulamadılar. gebe kalmak içinde herhangi bir sağlıksız durum yoktu ne eşimde nede bende. şubat ayındaki düşükten agustos ayına kadar hiç bir neden olmamasına rağmen hamile kalmadım. ama bir yandanda araştımaya devam ettim. genç kızlığmda adet düzenlemek için senede bir kere soğan kurunu uygulardım ve cidden işe yarardı. ağustos ayında baktım olmıycak soğankuru yağmaya karar verdim yeniden. sonra kadınlar klubunde biraz araştırdım bal tarçın çörekotu kurune rastladım. uyguladım ve cidden o ay hamile kaldım. artık tesadüfmü dersiniz yoksa cidden işemi yaradı bilmiyorum ama sizinle paylaşmak istedim.. sonuçta denemenin bir zararı olduğunu düşünmüyorum bu karışım insanın kışa girmeden önce vucut direncini bile arttırmak için yapıldığını olurmuş. bence denemekte yarar var kızlar. allah herkese hayırlı sağlıklı sıhhatlı bir evlat nasip etsin inşallah en kısa zamanda :KK70:

hayırlı olsun dilekmete ,maşallah sana ,bu güzel bilgiyi bizimle paylaştığın için sağol,ölçüsünü ve ne zaman başladın ...

Ayyyyyyyyyyyyyyy ne güzelllllllllllllllll Allah anali babali büyütsün saglicakla:KK9:

bende bir kac saat önce konu acmistim bu kürle ilgili sorularla...arkadasin sordugu sorulari cevaplarsan canim banada yardimci olmus olacaksin:KK16:

hayırlı olsun dilekmete ,maşallah sana ,bu güzel bilgiyi bizimle paylaştığın için sağol,ölçüsünü ve ne zaman başladın ...

Ayyyyyyyyyyyyyyy ne güzelllllllllllllllll Allah anali babali büyütsün saglicakla:KK9:

bende bir kac saat önce konu acmistim bu kürle ilgili sorularla...arkadasin sordugu sorulari cevaplarsan canim banada yardimci olmus olacaksin:KK16:

Tesekkurler kizlar :) adetin 2. Gunu basliyosunuz bir kase bala gozkarari ince cekilmis taze cekilmis olucak corekotu. Ve ayni oranda tarcin koyun bal macun kivamina gelicek tam karari icin hergun sabah ve aksam bi tatli kasigi yiyin yanliz yerken direkt yutmayip corekotlarini cignemeye gayretederseniz daha iyi olur. Oncesinde sogan kuru yapmakta fayda var bu arada. Bal kurune basllamadan adetinize 15 gun kala basliyosunuz bunada her gun sabah aksam taze olarak bi orta boy beyaz sogganin en dis kabugun soyup ikibucuk bardak suyla kaynatyoruz kapagi kapali olarak sonra kaynamaya baslayinca 3 dakida sonra altini kapiyoruz ve suzuyoruz hafif iliyinca iciyoruz yanlliz herseferinde taze hazirlanicak tadi biraz kotu ama icerken elinizin altinda ekmek falan bulundurun hemen pesine yiyinki tadini bastirsin bu kuru bitirken yada ortasinda adet olucakiniz icinizin temizlendigi hissedebilirsiniz bir nevi rahim ici detoxsu cunku bu ve doktorlar oneriyo. Dedigim gibi sonraki adetinizdede 2. Gunu bal kurune baslarsiniz gerisi allah kerim allah herjkese annelik duygusunu tattorsin insallah

10 gun boyunca devam ediceksin canım.sabah akşam birer tatlı kaşığı ha buarada kestane balı olucak. en iyi o şeklide oluyo bu kür

canım herhangi bir ilaç tedavisi görüyomuydun bu kürü yaperken aynı anda olurmu acaba, bu arada allah bağışlasın yavrunu

özelden msj yazdım canım gördün mü

Canim ben mesela 1 saat önce yemek yedim...ne zaman kürü yiyeyim..1 saat sonra mi? yani toplam 2 saat?

ya ben gecen siklüste yaptim sogan kürü

cok af edersin adetim cok sümüksü kirmiziyal geliyor ama miktar olarak adetim fazla degil....cok bitkin hisediyorum,sanki girip oldum da olacamda.

canım herhangi bir ilaç tedavisi görüyomuydun bu kürü yaperken aynı anda olurmu acaba, bu arada allah bağışlasın yavrunu

yok canım görmüyordum doğal akışına bırakmıştı doktor olmaması içinde bir neden yok deyip duruyodu ama olmuyo işte

Canim ben mesela 1 saat önce yemek yedim...ne zaman kürü yiyeyim..1 saat sonra mi? yani toplam 2 saat?

ya ben gecen siklüste yaptim sogan kürü

cok af edersin adetim cok sümüksü kirmiziyal geliyor ama miktar olarak adetim fazla degil....cok bitkin hisediyorum,sanki girip oldum da olacamda.

aç karınına yemeklerden önce ye canım. ayrıca soğan kürü ile adet olunca farklı hissediyosun sanki temizleniyo gibi gelirdi bana. soğan zaten eski kadınlar der iltıhap söktürücür yaranın üzerine falan bağlanrmış bir nevi rahim için temizliyor ben doktrouma yaptığımı soyleyince malum doktorlar oyle seylere pek inanmazlar ama bi problem olmaz detox niyetine yapabılırsın demişti

Ben de bu ay uyguladım Bal - Tarçın - Çörekotu kürünü.
Bakalım beklemedeyim.
BAT 7 Aralık.
Ayrıca bu ay doktor tarafından ovulasyon takibim de vardı.
Takip için de doktorum Klomen verdi, ve de Ovitrelle çatlatma iğnesi. (Eşimde de bende de sorun yok bu arada, ama bu ilaçlar takip için rutin olarak veriliyor)
Yani kür ve ilaçları bir arada uyguladım bu ay.
Doktor oluşan yumurtalarımı çok iyi buldu, Klomen az yutmana rağmen çok güzel olmuş yumurtaların dedi, hatta ikiz ihtimali bile var dedi.
Ama çok ümitlenmek de istemiyorum tabi, sonuçta tüp bebek tedavisi görenlerin bile negatif sonuçlanabiliyor.

Bu arada kürün tam tarifini oranlarını paylaşabilirim;

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Bu karışımdan her gün 1 yemek kaşığı adetin 2. günü başlanıp 12. güne kadar sabah akşam yenir.

Kaynak: Hamilelikte Çörek Otu - Çörek Otu
Sadece kaynak gösterilerek kopyalanabilir.

Ben de bu ay uyguladım Bal - Tarçın - Çörekotu kürünü.
Bakalım beklemedeyim.
BAT 7 Aralık.
Ayrıca bu ay doktor tarafından ovulasyon takibim de vardı.
Takip için de doktorum Klomen verdi, ve de Ovitrelle çatlatma iğnesi. (Eşimde de bende de sorun yok bu arada, ama bu ilaçlar takip için rutin olarak veriliyor)
Yani kür ve ilaçları bir arada uyguladım bu ay.
Doktor oluşan yumurtalarımı çok iyi buldu, Klomen az yutmana rağmen çok güzel olmuş yumurtaların dedi, hatta ikiz ihtimali bile var dedi.
Ama çok ümitlenmek de istemiyorum tabi, sonuçta tüp bebek tedavisi görenlerin bile negatif sonuçlanabiliyor.

Bu arada kürün tam tarifini oranlarını paylaşabilirim;

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Bu karışımdan her gün 1 yemek kaşığı adetin 2. günü başlanıp 12. güne kadar sabah akşam yenir.

Kaynak: Hamilelikte Çörek Otu - Çörek Otu
Sadece kaynak gösterilerek kopyalanabilir.
inşallahh ço güzel sonuçlar alırsın canım. yanlız acaba doktorun verdiği ilaçlara bi etkisi olurmu çunku ikiside yümüurtlamayı arttırmak için yapılıyo malum. gerçi yediğimiz öyle garip şeyler değil heran yiyilebilecğeimiz şeyler bal çörekotu tarçın. olsaolsa bol bol yumurtalık üretip 3üz 4 üz olur demi yani :KK1::KK1::KK1:

inşallahh ço güzel sonuçlar alırsın canım. yanlız acaba doktorun verdiği ilaçlara bi etkisi olurmu çunku ikiside yümüurtlamayı arttırmak için yapılıyo malum. gerçi yediğimiz öyle garip şeyler değil heran yiyilebilecğeimiz şeyler bal çörekotu tarçın. olsaolsa bol bol yumurtalık üretip 3üz 4 üz olur demi yani :KK1::KK1::KK1:

ha birde benim duyudğum ve uyguladığım kür saf kestane balı ile olandı bulabilirseniz daha faydalı olur bence

Varmi kizlar aranizda küre başlayan varsa eger sonuclarinida paylasirsaniz sevinirim :)

Canim ben persembe aksamina kadar yapacam

Bu arada gun asiri iliski adet bitiminden beri ve pressed jel kullaniyoruz

Gerisi Allah hayirlisini nasip etsin...Insallah yavrumuzla girebiliriz yeni yila

ha birde benim duyudğum ve uyguladığım kür saf kestane balı ile olandı bulabilirseniz daha faydalı olur bence

Canim bu corekotu hormonlari duzenliyormus birde demi...yani faydali bebek olmasada hemen

Birde simdi bu ay olmazsa hamilelik birdahaki sikluslarda aynen devam mi ediliyor bu kure?

Ayyy ilk basta tadi cok fecidi ama alistim artik....

selam kizlar nasilsiniz...bende bu kuru uyguladim/...tabiki adetim bitmisti bir yapayim dedim...sabah aksam bir iki kasik yedim...bende yumurta olusuyor ama zayif...yedim ilacta kullaniyordum adetime 10 gun olmasina ragmen adet oldum...corek otundan mi bilmiyorum...birazdan doktora gidecem bakalim ne diyecek...ins bu ay hayirlisiyla hamis kaliriz...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

selam kizlar nasilsiniz...bende bu kuru uyguladim/...tabiki adetim bitmisti bir yapayim dedim...sabah aksam bir iki kasik yedim...bende yumurta olusuyor ama zayif...yedim ilacta kullaniyordum adetime 10 gun olmasina ragmen adet oldum...corek otundan mi bilmiyorum...birazdan doktora gidecem bakalim ne diyecek...ins bu ay hayirlisiyla hamis kaliriz...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Selam canim...iyilik..umarim sende iyisin.

Insallah tatlim bu ayin sonuna dogru agzimiz kullaklarimizda ilerleriz...

Lutfen doktor sonucunu bildir bizede emi....mucuksss

Selam canim...iyilik..umarim sende iyisin.

Insallah tatlim bu ayin sonuna dogru agzimiz kullaklarimizda ilerleriz...

Lutfen doktor sonucunu bildir bizede emi....mucuksss

ins tatlim yaaa...bu arada haberin varmi beyazlim yasakhayalim hamis bu aralar giremiyor biliyorsun kan pihtilasmasi nedeniyle dusukle sonuclaniyor...simdi korkuyor...umitlenmek istemiyor benimm sekerim..hayirlisi olur su an dinleniyor....darisi basimizaa beyazlimmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ins tatlim yaaa...bu arada haberin varmi beyazlim yasakhayalim hamis bu aralar giremiyor biliyorsun kan pihtilasmasi nedeniyle dusukle sonuclaniyor...simdi korkuyor...umitlenmek istemiyor benimm sekerim..hayirlisi olur su an dinleniyor....darisi basimizaa beyazlimmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Aaaaaaaa ne guzeeeeellll

Haberim yoktu...Insallah saglikli bir hamilelikle yavrusunu kucagina alir...

Veeeeeee darisi basimiza alppinimmmmmmmmm

X