Bebeğim cok erken uyanıyor

dreamm134

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
114
28
35
Kızlar merhaba 6 aylık kızım son bir haftadır 4 bucuk 5 te uyanıyor yarım saat yatagında oyalanıyor sonra uykusu geliyor 5-10 dk uyuyup geri uyanıyor dalamıyor derin uykuya bir türlü var mı bebeği benim gibi cok erken uyanan anneler öneriniz neler odadan cıkarmamaya calısıyorum uyutmaya calısıyorum ama bir türlü ileri cekemedim saatini

Gündüz uykusu çok geliyor olabilir.
Çok yorgun yatıyorsa sabah erken kaldırıyor bu durum.
Öte yandan eğer 10 saat falan uyumuşsa, gecelik uykusunu almış olabilir. 11-12 uyusa daha iyi ama bazı bebekler 10 ile de yetiniyor.

3 uyku yapıyorsa 2 ye düşebilir, gündüz uyku sürelerinin arasını açabilir, gündüz uykusunu toplamda 3-3:30 saatle sınırlayabilir, akşam uyku saatini en geç 8 civarlarına getirebilirsiniz. Aklıma gelen bunlar.

Gündüz uykusu çok geliyor olabilir.
Çok yorgun yatıyorsa sabah erken kaldırıyor bu durum.
Öte yandan eğer 10 saat falan uyumuşsa, gecelik uykusunu almış olabilir. 11-12 uyusa daha iyi ama bazı bebekler 10 ile de yetiniyor.

3 uyku yapıyorsa 2 ye düşebilir, gündüz uyku sürelerinin arasını açabilir, gündüz uykusunu toplamda 3-3:30 saatle sınırlayabilir, akşam uyku saatini en geç 8 civarlarına getirebilirsiniz. Aklıma gelen bunlar.
Gündüz cok yorgun düsürmemeye calısıyorum uyku aralıklarına dikkat etmeye calısıyorum aksam da 7-7 bucukta uyuyor birden bire o saatlere cekti uyanma saatini 3 uyku yapıyor aslında 2 ye ben de düsüreyim diyorum ama 2 uyku da cok yorabilir daha kücük bilemiyorum

3 uyku ile 7 gibi uyuyorsa gündüz uyku aralıkları ne kadar? Çünkü genelde 3ten 2 ye geçerken ki bebeğiniz yakında geçer, akşam uykusu ileri geliyor. Sonra 2 ye geçince geri gidiyor.

Bebisinize 10 saat gece uykusu yetiyor olabilir. Her bebek birbirini tutmuyor, aksam biraz daha gec yatirip deneyin isterseniz

Geçiyor düzelecek , benim kızım da 4.5-5 lerde uyanırdı sonra 5.30-6 lara aldı şimdi 6.30-7 arası uyanıyor 15 aylık

X