bebeğimin, beyninde kist,(koroid pleksusta kist)

Canım geçmiş olsun inşallah kist tamamen kaybolmuştur kendini üzmemeye çalış

allah yardımcın olsun canım tek bir dr sözüne inanma bence farklı drlara danış, uamrım hiçbir sorun yoktur, dualarımız seninleeee

çok geçmiş olsun canım inşallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın

inşallah arkadaşlar çok teşekkr ederim.allaha dua etmekten başka bişi gelmiyo elimizden.umuyorum bu sorunda yok olacak.tekrar teşekkür

Canım ya şimdi okudum....
Bilgim yok bu konuyla ilgili
İnşallah herşey güsel gider yine
Allahtan ümit kesilmes.
Çok öpüyom seniiiii :Şeniz:

Liz merhaba.Bizde dün ayrıntılı ultrasona girdik ve bizimde bebeğimizde koroid pleksusta kisti bulundu.5mm çapında.. Doktor önemsememizi söyledi yokolacağından bahsetti ama benim içim hiç rahat değil..Çok üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor. Herşeyi neyseki normaldi aslında doktor beyni ilk incelerken bişeye rastlamadı ama sonra tekrardan baktı son kez organlara ozaman farketti kisti. Bu kistler genelde kaybolurlarmış.Amniyosentez yapılırmış ama benim yaşımdan ötürü gerek yokmuş zaten amniosentezde çocuğun düşük riski çok fazlaymış..1000/1 risk var dedi ama mutsuz ve huzursuz oldum yinede..Bugün hastanedeki doktoruma göstericem raporu bakalım o ne diyecek..Ne olur beni bilgilendirmeyi unutma..Birbirimize destek olalım..Buna çok ihtiyacım var:KK43:((

Merhaba begüm ve Liz bu konuyu suanda arastrıyorum bebışlerı unıversıte hastanesıne goturun bence ..GEÇMİŞ OLSUN yaa işallah saglıklı bi şekilde buyur bebişler

Liz merhaba.Bizde dün ayrıntılı ultrasona girdik ve bizimde bebeğimizde koroid pleksusta kisti bulundu.5mm çapında.. Doktor önemsememizi söyledi yokolacağından bahsetti ama benim içim hiç rahat değil..Çok üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor. Herşeyi neyseki normaldi aslında doktor beyni ilk incelerken bişeye rastlamadı ama sonra tekrardan baktı son kez organlara ozaman farketti kisti. Bu kistler genelde kaybolurlarmış.Amniyosentez yapılırmış ama benim yaşımdan ötürü gerek yokmuş zaten amniosentezde çocuğun düşük riski çok fazlaymış..1000/1 risk var dedi ama mutsuz ve huzursuz oldum yinede..Bugün hastanedeki doktoruma göstericem raporu bakalım o ne diyecek..Ne olur beni bilgilendirmeyi unutma..Birbirimize destek olalım..Buna çok ihtiyacım var:KK43:((

begümcüm ben cumartesi tekrar ultrasona girecem haberleri sana iletirim canım çok geçmiş olsun sanada.umarım hayırlısıyla kucağımıza alırız bebebklerimizi sağ sağlim.allahtan umud ve ümid kesilmez ben öle ümid etmek istiyorum.görüşmek üzre.
ayrıca herkese çok teşekkürler

nihayet sonucu dün aldık ve bebişimin beynindeki kist doktorların dediği gibi 26 cı haftada kaybolmuştu.herkese çok tşekkürler.herkesin bebğini kucağına sağlıklı bir şekilde alması dileğiyle:))

Geçmiş olsun Lizcim...Umarım bizimkide kaybolur...Doktor başka bişey dedimi?

Geçmiş olsun Lizcim...Umarım bizimkide kaybolur...Doktor başka bişey dedimi?

canım sakın üzme kendini ben o kadar stres yaptımki anlatamam hep o kistin kaybolmayacağı yönünde düşünüyordum.ama allahımın izniyle kayboldu.doktor hiçbirşey demedi.zaten kaybolacak siz üzülmeyin diyordu ama insan olumsuz düşünmekten kendini alıkoyamıyor.o yüzden lütfen sende kendini üzme bak göreceksin 26. haftadan sonra renkli ultrasona girdiğinde kaybolmuş olacak.biz tam bir buçuk ay bekledik.beklemek kötü ama sonunda ii bişiler oluyosa güzel.
sormak istediğin bişi olursa cevaplarım canım.ama nolur kendini sıkma ok.

arkadaşlar bu yazıları okuyunca yeniden aynı şeyleri yaşadım benimde bebişimde 20 haftalıkken 4 boyutlu ultda koroid pleksus kisti saptanmıştı o an dünyalar başıma yıkılmıştı.....
sonra bu konuyu aylarca araştırdım intte hatta bu konu ile ilgili yabancı bir forum sitesi bile var burada bu teşhis konulan bebişlerin anneleri yazışıyor çoğunun bebişi sağlıklı ve zeki olmuş
ayrıca yine yabancı sitelerde dr ların yorumlarını okudum dediklerine göre (ama daha onlarda tam emin deiller) yapılan araştırmalar sonucunda eğer bebkte başka belirtiler yoksa bu kistlerin herhangi bir hastalığa sebep olmadığı yönünde...
bu kistler trizomi 18 hastalığında başka belirtilerle birlıkte olursa ancak endişe verici oluyor ama bu belirtileri unuttum şimdi..i
yabancı drların görüşü şuydu; ultrason görüntülemesi geliştikçe aslında çoğu bebişlerde varolan ve daha sonra kaybolan bu kistler 4 boyutlu veya çozünürlüğü yüksek ultrasonlarda daha yeni farkedilmeye başlandı... diyordu bir yabancı dr...
bende bu araştırmalarımın sonucunda 28 haftaya kadar biraz daha az endişeli girdim sonucunda kaybolmuştu.... bu arada hiç kaybolmayan ama sağlıklı doğan bir sürü bebekte var bunu unutmayın
neyse şu an bebişim 3 aylık ve çok sağlıklı ve akıllı :)))
umarım sizlerin bebişleride sağlıkla doğar

(ilgilenirseniz ingilizcesi Choroid plexus cyst)

herkeze slm arkadaşlar benim bebegimdede koroıd pleksus kisti saplandı 23 haftalıkkken doktor endişe etmememi ilerleyen haftalarda kaybolacagını söyledi umarın kaybolur 1 ay sonra ultrasyona girecegim inşallah kaybolur çok üzülüyorum ama beklemekten başka yapabilecegim birşey yok:KK43:

20 haftalık hamileyim benim bebeğimde de çıktı. 28. haftada kaybolur dedi doktor.bize üniversitede bir profesörün adını verdi. oda görsün dedi. 2li testim temiz çıkmıştı 3lü testte istedi doktor. perşembe sonucu alıp devlet hastanesindeki doktoruma göstericem. eşim pleksus hakkında 15 tane makale okudu korkulacak bişey yokmuş dedi. ama ben yinede endişeliyim.tek isteğim bebeğimin sağsağlim doğması

20 haftalık hamileyim benim bebeğimde de çıktı. 28. haftada kaybolur dedi doktor.bize üniversitede bir profesörün adını verdi. oda görsün dedi. 2li testim temiz çıkmıştı 3lü testte istedi doktor. perşembe sonucu alıp devlet hastanesindeki doktoruma göstericem. eşim pleksus hakkında 15 tane makale okudu korkulacak bişey yokmuş dedi. ama ben yinede endişeliyim.tek isteğim bebeğimin sağsağlim doğması

3lütest temiz çıktı. doktor eşime sorun yok demiş....

Merhabalar 24 yaşındayım, 3 aylık hamileyken ikili test yaptırdım, sonuçlarım, ( Doktor iyi çıkmış diyerek 3lü istemedi)
papp a 1 mlU/ml 0,26
fß- hCG 30 ng/ml 0,66
yaş riski 1:947
biyokimyasal trisomy 21 riski 1:393
kombine trisomy 21 riski 1:2628
trisomy 13/18 + NT 1:4266
Nuchal translucency mom 0,80
NT si 1.2 mm ölçüldü ( Bugün 21 hafta 3 günlük hamileyim organ taramasında Koroid pleksusta 6 mm çapta kist çıktı. Ultrasona bakan bayan kist bilgisini yazdırdı ben bebekte olduğunu anlamadım bende diye sormadım, oda çok normal birşey gibi davrandı doktorun yanına gittim korkulacak hiç birşey yok bu normal birşey sen git perinatolojiden 24. haftaya ayrıntılı ultrason al dedi, bayan bu sonuçlarıma baktı BİYOKİMYASAL TRİSOMY nin altını çizdi risk çıkmamış ama koroid pleksus la birleşince risk olabilir, amniyosentez yada kramozom testi öneririm dawn sendromu yuksek dedı, ne olursa olsun doğuracağımı söyledim, ağlamamak için kendimi zor tuttum ilacı tedavisi yok mu dedim sadece maalesef dedi amniyosentez istemedi diye imza attım. 1: 250 düşük riski bile bana fazla geldi öğrensem ne olacak diye düşündüm içimden hergün sürekli tekme yumruk atan bebeğime alıştım bile, Allah ım nasıl verirse kabulum dedim, Bugun cuma oldugu ıcın ve saat 4 de işlemlerın bittiği için başka bir doktora ulaşamadım, p tsı 8 30 da randevum var başka doktorlarada sormak ıstıyorum ama aklımızdan çıkmıyor sürekli araştırıyoruz bilgisi olanlar lütfen yardımcı olabilir mi, sonuçlarım çok mu kötü, 4 yaşında oğlum var şükür çok sağlıklı ama ilk doğdugunda kafasında şişlik vardı bir kaç aya indi acaba odamı kistti lütfen bu konuda bilginiz varsa paylaşın :KK43:((

X