bebeğimin pişik olmasını nasıl engellerim?

Siyah demlenmiş çayı soğutun ve her altını değiştiğiniz de çaya pamuğu batırıp silin..
Çok iyi geliyor pişigi önlüyor..
ilk defa duydum bunu canım bana pek yararlı gelmedi hassas ciltli zaten bebeğim pişik oluşmasın diye pişik önleyici krem önerdi arkadşlar mustela onu aldım kullanıyoruz daha hiç pişik oluşmadı çok şükür

Evet pişik olmadan sürülüyormuş pişik kremleri pişik olduktan sonra işe yaramıyormuş. Ben bunu hamileyken öğrenmiştim hep öyle yaptım bebeğim bir iki kez hafif düzeyde pişik oldu sadece. Bir de her alt açmada ıslak mendil kullanmak da tahriş edebiliyor. Çiş yaptığında da siliyorum ama her zaman değil bu da önemli bunu da ilk aylarda fark etmiştim.
çok sağol canım cevap için musteladan memnun kaldım onunla ilerlemeyi düşünüyorum benim bebeğimde bile pişik çıkmıyosa tüm anneler rahatlıkla kullanabilir diye düşünüyorum :)

Ben altını ıslak mendille sildikten sonra makyaj temizleme pamuğu ile kurulayıp öyle pişik kremi sürüyorum. Hiç pişik olmadı. Normal bebek temizleme pamukları dağılıyor ama makyaj pamukları güzel kuruluyor.
aaa makyaj pamuğunu kullanmak aklıma gelmemişti bende durulayıp öyle pamukla kuruluyodum zaten bunu deneyebilirim sağol canım

Bende oksizinci bu sitede genelde takıldığım 2023 mart anneleri konusunda kullanan ve memnun kalan annelerden öğrenmiştim.
Benim kızım alerjik ve ağır bir pişik geçirdiği için mavi ambalajlı %40 çinko içeren kremini kullandım ama dediğim konuda pişik için önleyici olarak pembe ambalajlı %20 çinko içeren çeşidini günlük olarak kullananlar vardı ve memnundu tekrar bilginiz olsun☺️
pişik kremlerinde çok yüksek oranda çinko var pişiği geçirmek için ama her bez değişiminde kullanılması riskli diye duymuştum. Benim pişik önleyici kreme ihtiyacım vardı. Her bez değişiminde kullanıma da uygun. O yüzden Mustela önerdiler ve çok iyi geldi. Hiç pişik olmadı bir daha çok şükür.

Pişik kremi falan hikaye eğer pişik olmasın dersen her bez değişiminde poposunu su ile yıka kurula sonra bi sürede altı açık kalsın her gün , yani günde 4 -5 kez poposunu yıkayıp kurulaman gerekecek ama olsun rahat eder kuzu
bunu zaten yapıyodum aslında ama yinede oluyodu hassas bi cildi var onla alakalı aslında

Benim kizimda ayni sekilde birincisi bez degisiminden kacinman gerekiyor ikincisi eger mantara cevirecegini hissederseniz travazol kremine karistirmalisin.Ben hamazinc krem kullaniyorum pisik olunca ve onlem icin sudo kremide tavsiye ederim ama pisik olunca hamazinc ve travazolu karistiriyorum bepanthane plusda sancisini alir bebisin
canım mustela pişik önleyici kullandığımdan beri çok şükür ne mantar ne pişik hiçbiriyle işim kalmadı o kadar rahatladıki bebiş anlatamam :) onu kullandınız mı?

Daha hassas çocuklar daha çabuk etkileniyor. Ama mantar nemli alanlarda olusan bur sey sonuc olarak, kadinlardaki genital mantar da oyle. Müstela önlemede pek başarılı değil. Doğal bir ürün ama maalesef pişik konusunda daha dirençli bebekler kullansın. Siz mantar olduktan sonra kortizonlu kremler kullanacaginiza öncesinde hametan desitin tarzı kremler kullanın. Bepantoldu sanırım çok emin değilim o da önlemede çok övülüyordu. Bariyer özelliği olmalı ki ıslak alan bebeği pişik yapmasın. Beze alerji den bahsetmiyorum. Sleepy doğal bir bez. Hassas olmayan bebekler kullanabilir. Ama kalin pamuk dolgulu. Yeterince iyi emiş de olmuyor. Siz doğal olmayan ama özellikli bezlere yönelin hava kanallı olanlar bu açıdan iyi.
mustela kullanıyoruz bi süredir çok etkili ve iyi geldi açıkçası. her daim pişiği olan bebeğimde sıfır pişik şuan:) her bebek farklı ama benim bebeğimin pişiğini bile engelliyosa tüm bebeklerde önler bence :)

Çözüm bebeğin altına ıslak mendil sürme. Pamuk ve su ile temizlemelisin. Doktor tavsiyesi. Sonra da zeytinyağı ile nemlendirmelisin. Bir de aile hekiminin yazacağı uygun olacak olan hamezinc kullanın. Bir süre zeytinyağı sürün sonra hamezinc ile hayatınızı kolaylaştırın her açmada sürün. Böylelikle geçecek inşallah. Zamanla büyüdükçe alışacak.
canım zaten ıslak mendil kullanmıyorum durulayıp temizleyip pamukla kurutma yapıyorum doktorun tavsiye ettikleri şeyler pişik için. pişik önleyici krem kullanmam gerekiyodu istediğim gibi bi etkiyi de mustelanın pişik önleyicisinden aldım çok teşekkürler :)

merhaba ben zeytinyagi kullaniyordum bebeginiz pisik olmaya yatkinsa her altini temizledikten sonra zeytinyagi surebilirsiniz dogal oldugu icin zarar verecegini dusunmuyorum
hakiki zeytinyağını bulmakda zor açıkçası ben krem aldım arkadaşlar önerdi mustela pişik önleyici hiçç gerek kalmadı onlara :) direk engelledi pişiği hayret ediyorum çok etkili sağol ama canım

Doktorumuz sudo krem tavsiye ettiği için doğduğundan beri altını her temizledikten sonra sudo krem sürüyorum. Bariyer krem olduğu için koruyor. Bezini sık sık değiştiriyorum. Pislendiğini hissettiğim an (çiş/kaka farketmez) ertelemeden bezini değiştiriyorum. Altını, pamuğu suyla ıslatarak siliyorum, ıslak mendil kullanmıyorum. Yazın hareketli de değildi, o yüzden alt açma bezinde yarım saat kadar altını bezlemeden yatırırdım. Artık bezini değiştirirken bile durmuyor o yüzden yapamıyorum. Çok şükür pişik olmadı şimdiye kadar (7,5 aylık).

Şimdi 6 aylık olmuş sizinki, durmaz muhtemelen. Siz yine de bir şekilde önlem alıp bebeğinizin altının hava almasını sağlayın. Emeklemiyorsa önüne oyuncak koyup biraz altı açık oturtabilirsiniz. Hava almadan yara iyileşmez.

Zeytinyağı demişler ama zeytinyağını sürmek için önce kaynatmanız lazım. Çünkü asitli bir yağ, bebeğin cildini daha da kurutabilir. Illa doğal ürün diyorsanız, zeytinyağını bir taşım kaynatıp soğuduktan sonra sürün.

Bence burada önemli bir faktör de bebeğin florası. Yani vücudunu kaplayan faydalı bakteriler. Bu bakteriler cildimizi yaralardan, enfeksiyonlardan korur. Onu arttırmak için bol bol yoğurt yedirin. Bebeğinizle ten tene temas edin. Ve altını havalandırın ki mantar değil de faydalı bakteriler büyüyebilsin.

Çok geçmiş olsun miniğe.
canım çok teşekkürler faydalı bilgiler için. öyle yapıyorum dikkat ediyorum herşeyine. ama zeytinyağı vs yerine pişik önleyici krem aldım mustela zaten doğal içerikli olduğu için harika geldi cildine sürekli pişik oluşan bebeğimde artık pişik yok :) altını temizleyip durulayıp pamukla çok iyi kurutup öyle sürüyorum her seferinde pişik olmadan önce zaten geçmişti şimdi tertemiz rahatladı

çözüm bulabildiniz mi?.
canım evettt. allah razı olsun buradaki arkadaşlardan temizliğine kuruluğuna dikkat ediyorum zaten birde üstüne mustela pişik önleyici krem aldım kuru cildine sürüyorum pişikten eser yok :) sonunda rahatladı bebeğim e tabii bende :)

Direkt suda yıkayarak. Benim oğlumda öyle 2 dk farketmedim hemen pişik olur. Banyo yaptırıyorum küvetine oturtup. Çıktığında teni düzelmiş oluyor
canım aslında öyle yapıyodum zaten sadece pişiğe meyilli hassas bi cildi var o yüzden pişik engelleyici krem arıyodum. buldum :) seninde aklında bulunsun mustela pişik önleyici krem. iyice temizleyip kurulayıp öyle sürüyorum derin bi nefes aldık bebişimle :)

Bazı bebek ciltleri fazls hassas oluyor ne yazikki. Benimde suan 8 aylik bebegim var ben pisik oldukca yesil arko tüp olan kremden suruyorum ve cokta hizli pisigi gideriyor gunluk olarak deneyebilirsin bence belki sizde de faydası olur
canım bunu çok arkadaş önermiş ama hem pişikte sürüldüğü için -şu an pişik sorunumuz kalmadı- hemde içeriği temiz olmadığı için sürmek istemedim. ben daha çok pişiği engelleyen oluşmamasını sağlayan krem arıyodum. mustela aldım pişik önleyici kremini. beklentimin çok çok üstünde çıktı çok şükür pişik sorunumuz kalmadı teşekkürler

Bez markasına dikkat

Sık sık yıkayın

Bezi fazla bekletmeyin

Bezi değiştirirken genital bölgenin hava almasına dikkat edin mümkünse kuru kalsın.

Islak mendili kontrol edin katkı maddesi olabilir.

Bepanthol öneririm
çok sağol canım önerilerin için. pişik önleyici herhangi bi krem kullanmış mıydın? ben mustela aldım çook memnun kaldık

Mustelanin her urununu rahatlikla kullanabilirsin. Benim cocuklarimin cildi alerjik ve hala mustela kullanirim. Gecmis oksun🙏
öyleymiş gerçektende gözüm kapalı tercih ederim bundan sonra bu kadar iyi gelmesi mucize gibi oldu :) çok teşekkürler

Lütfen pudra kullanmayın içindeki maddeler çok zararlı. Islak mendil ne kadar uygun denilse de hasas bebekleri rahatsiz ediyor ılık ıslatılmış pamuk çok iyi olacaktır. Biraz kurumasını bekledikten sonra bebek pişik önleyici kullanabilirsiniz. Bi de kakasını yada çişini hemen önce yaptıysa altını değiştirdikten sonra pamuk bir örtü ile sarmadan üstünü örtün kazalara karşi ya da tamamen hava alsın. Bize okulda öğrettikleri bunlar. Bunları yapıyorsanız bir dermatolağa gidin lütfen mantar virüs vb olabilir parça alacaklardır.
canım çok sağol önerilerin için. pişik önleyici kullanıyorum artık dediğin gibi mustela. onu kullandığımızdan beri böyle bi sorun yaşamadık çok şükür. doktor zaten inceleyip hassas ciltli dedi yani onun dışında herhangibi sorunu da yok :) sağolasın

Mustela aldım ama iki çeşit mi . Pişik kremi dedim verdiler
canım lila tüpte bi krem olması lazım. pişiik önleyici krem diye geçiyo. ama artık ürünlerine o kadar güvenim tam ki eminim oda etki eder benim bebişin pişiğini engelliyosa herşeye iyi gelir :) şifa olsun senin bebeğe de.

Pişik önleyici olarak mustela kullanıyorum pişik olduğunda hametan sürüyorum 2 3 sefer sürünce geçiriyor, birde dediğim gibi pişik olacagini fatkettigim an günde 1 2 kez bezini çıkarıp havalandiriyorum.
mustelanın pişik önleyicisi neymiş öyle yaa o kadar iyi geldiki bebeğime o rahat nefes alıyo artık bende :) çok iyi geldi iyiki aldırmış anneler sna da çok teşekkürler canım. sende memnun kaldın mı?

Anlıyorum benim bebeğimin pisigine iyi geldi şuan çok şükür. Doktorların verdiği kremlerde kortizon vardı.
anladım canım çok teşekkürler mustelayla çözdük sorunu valla sende bakabilirsin pişik önleyici kremine pişik olduğunda onlarla uğraşmana gerek kalmıyo :)

X