bebeğimin pişik olmasını nasıl engellerim?

aaa çok ilginçmiş bu daha önce duymamıştım siz yapıyo musunuz faydasını gördünüz mü?
evet 8 günlükten itibaren yaptım
ilk 1 sene bu şekilde devam ettik
toplasanız 15-20 kere ancak kakasını beze yapmıştır.
o da ben de rahat ettik bu konuda

Havalandır, su ile yıka, ya da pamuk ve su kullanarak temizle . Islak mendillerin en doğal olarak reklam edilenlerinden bile uzak dur. Emziriyorsan domates, cikolata tüketme, bepantol onarım ve koruma kullan bence günlük. Pişik olunca da mavi kapakli bi krem vardı ismini hatırlamıyorum ama eczaneler hemen anlıyor mavi kapakli pişik mantar kremi dersen. Çok acil durumlarda kullan çünkü sık kullanımda o bölgede hissizlik ve ileri yaşlarında cinsel açıdan zevk alamamasına sebep olabileceğini Dr söylemişti. Ama dediğim gibi ağır pişik durumlarında kurtaricimizdi o krem

çok sağol canım önerilerin için. pişik önleyici herhangi bi krem kullanmış mıydın? ben mustela aldım çook memnun kaldık
Rica ederim.Bende mustela almıştım fakat daha kötü yaptı. Şampuanı da bebeğimin gözlerini yaktı hatta denemek için bende yüzümü yıkadım benim de gözlerimi yakmıştı. 4 çocuğum var hepsine bepanthol kullanıyorum. Başka birşey kullanacağımı da sanmıyorum. Ama her bebek farklı tabi.

Bir de ıslak mendili suyla yıkayıp ( ılık su) öyle kullanıyodum bi ara. Ebebek te satılan 6 lı pakette pamuklar var ilk doğum yaptığım da 49 tl idi şimdi almam imkansız olduğu için bu yöntemi bulmuştum.

Benim de bebeğimin teni aşırı hassas. Çok dikkat etmemize rağmen yediklerine bağlı olarak pişik oluyor. Portakal mandalina yerse daha kakayı yaparken değdiği yerler pişik olabiliyor. O yüzden genelde her bez değiştiğinde desitin-hamazinc-Hametan o an hangisi varsa, dönüşümlü, sürüyoruz. Bir nebze değmeye bağlı pişiği hafifletiyor. Islak mendil kullanmıyoruz, o da pişik yapıyor. Bebek pamuğu ile temizliyoruz. Sık banyo yaptırıyorum. Günlük tüm kıyafetlerini değiştiriyorum. Gece bezini kaliteli kullanıyorum. Günlük bezini düşük kalite kullanıyorum ama sık değiştiriyorum. Değiştirmezsem pişik ve mantar oluyor. Çoğu bez hava almadığı için mantar yapıyor. S…y yi gece p..a premium u(malum marka) Gece kullanıyorum. Şimdi 13 aylık, 3 aydır falan bu şekilde dönüşümlü kullanıyorum. O zamana kadar sadece p..a ile gittik. Yenidoğanken başka markalar da denedik ama hepsi pişik ya da mantar yaptı. Geçmiş olsun.

canım lila tüpte bi krem olması lazım. pişiik önleyici krem diye geçiyo. ama artık ürünlerine o kadar güvenim tam ki eminim oda etki eder benim bebişin pişiğini engelliyosa herşeye iyi gelir :) şifa olsun senin bebeğe de.
Bundan aldim canım ben . Ama iyi gelmedi maalesef .hametan kullanıyorum ben hep.

Eklentiler

• Screenshot_20240128_222336_Chrome.jpg
    Screenshot_20240128_222336_Chrome.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 13
mustelanın pişik önleyicisi neymiş öyle yaa o kadar iyi geldiki bebeğime o rahat nefes alıyo artık bende :) çok iyi geldi iyiki aldırmış anneler sna da çok teşekkürler canım. sende memnun kaldın mı?
Evet ben doğduğu ilk günden beri kullanıyorum çok memnunum fazla pişik sorunu yaşamıyorum o yüzden ☺️

mustela kullanıyoruz bi süredir çok etkili ve iyi geldi açıkçası. her daim pişiği olan bebeğimde sıfır pişik şuan:) her bebek farklı ama benim bebeğimin pişiğini bile engelliyosa tüm bebeklerde önler bence :)
Yani aslında herkes için geçerli bir yorum yaptım. Müstela doğal formullu hafif bir ürün. Kuvvetli bir bariyer ozelligi ve iddasi yok. Büyüyordur bebeğiniz sizin yediğiniz içtiğiniz de bir değişiklik vardır. Başka sebepler etkili diye düşünüyorum.

canım çok sağol önerilerin için. pişik önleyici kullanıyorum artık dediğin gibi mustela. onu kullandığımızdan beri böyle bi sorun yaşamadık çok şükür. doktor zaten inceleyip hassas ciltli dedi yani onun dışında herhangibi sorunu da yok :) sağolasın
siz de saolunn :)) ben de hassas ciltliyim bebekken sürekli isilik ve pişik olurmuşum gerçi regl de ped kullanmaktan hala pişik olduğum oluyor :)))

Aile hekimine pisik kremi yazdırırdım hamazing isimli kremi yazardı, her altını açtığımda sürerdim pişik olmazdı

Annem hep altını su ile yıka yada kendi ıslattığın bezle temizle bebeğini derdi. Birde zeytinyağı önerirdi. Zeytinyağı sürmek daha kolay gelirdi ve saatler içinde faydasını görürdüm... Farklı marka pişik kremleri de kullandım . Hiçbiri bir zeytinyağı değil...

canım çok teşekkürler faydalı bilgiler için. öyle yapıyorum dikkat ediyorum herşeyine. ama zeytinyağı vs yerine pişik önleyici krem aldım mustela zaten doğal içerikli olduğu için harika geldi cildine sürekli pişik oluşan bebeğimde artık pişik yok :) altını temizleyip durulayıp pamukla çok iyi kurutup öyle sürüyorum her seferinde pişik olmadan önce zaten geçmişti şimdi tertemiz rahatladı
Gözün aydın. Çok geçmiş olsun 😊

Merhabalar sabah uyanır uyanmaz ilk işiniz bezini açıp değiştirmek olsun sık sık bezini açıp değiştirin bir de vazelin iyi geliyor diye duymuştum internetten bir araştırın isterseniz
canım vazelin denemedim hiç çok ciddi irritasyona sebep olabilir. pişik engelleyici kremle mustela aldım artık uzun süredir pişiksiz atlatıyoruz çok şükür :) teşekkürler

Hametan pomad bire bir. Birde travazol krem var ama o yetişkinler için ve ağır bi krem, eğer mantara çevirilirse minicik bir damla işe yarar. Benim kızımında böyle cildi inanılmaz hassas hatta kaka yapınca 2 dk değişmezsem hemen kabarıyor müdahale etmezsem kan gelicek seviyede oluyor o kabarıklar. Birde her alt değiştirmede mutlaka pudra sürün bol bol farkı göreceksiniz ha birde her alt değiştirmede bırakın bi 5-10 dk poposu hava alsın kurusun öyle pudra sürüp kapatın, ıslak mendilide yıkayıp kullanın. Bunları uygularsanız sıfır pişik olduğunu göreceksiniz
canım benim sorunum kalmadı artık mustela pişik önleyici aldım onu aldığımdan beri pişiği oluşmuyo dediklerini zaten yapıyodum bide pudra çok önermiyolar. sende buna bakabilirsin :) benimkini geçirdiyse herkesin bebişine iyi gelir

Demenize göre cildi nerdeyse yanmaya gelmiş aynı bebeğim gibi doktorumuz bize hametan krem verdi ve hiç bi şekilde pudra ve ıslak mendil kullanma mümkünse kaynatılmış soğutulmuş suyla pamukla sil büyük abdestini yaptığı zamn sadece ıslak mendil kullan ben bi ay düzenli olarak yaptım çocuğum daha pişik olduğunu görmedim ve son bişi bezini çok sıkı bağlama
canım hep öyle yapıyordum zaten pişiği hassaslıktan kaynaklı ama tam cildine göre bi krem buldum mustelanın pişik önleyici kremi. onu kullandığımdan beri pişik falan kalmadı muhteşem bişey sende bakabilirisn

X