Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bildiğiniz tahin helvası, bi sitede on da yasaklılar arasındaydı, şaşırdım. en çok tükettiğim oydu, kestim hatta!
benim oğlumun kakasında kan çok nadir mercimek tanesinden bile küçük oluyo artık ama kakası ya sümüksü ya da ishal kıvamında. gaz yok, ağlamalar yok, şimdi bune demek, yediklerim dokunuyo mu dokunmuyo mu???süt ve ürünleri kesinlikle tüketmiyorum tabii.

tahin ağır gelir mantığında olabilir ya da çocuğun tahıl grubuna alerjisi vardır, inek sütüyle bir alakası yok
sümüksülük varsa bir şeyler hala dokunuyor demektir, gerçi diyete başladıktan 1 ay sonrasına kadar sürebilir diyorlar, sizin ne kadar oldu diyet başlayalı?

merhaba benim oglumunda doktoru mete bey.sizin ne alerjiliniz ciktida anne sutunu kesti.
bizimde birrcok gidaya alerjimi var.merak ettim canim.

anne sütünü kestiğini nerden çıkardınız ben göremedim öyle bir şey :44:

CANIM inek sütüne ve yumurta sarısına alerjisi çıktı ve aynı zamanda reflüsü varmış...senin ne kadar oldu çocuğun...

alerji reflüyü tetikliyor, benim oğlum da çok sık kusardı ben diyete girince reflü dolayısıyla kusmalarımız da zaman içinde geçti

CANIM inek sütüne ve yumurta sarısına alerjisi çıktı ve aynı zamanda reflüsü varmış...senin ne kadar oldu çocuğun...
benim oglum 13 bucuk aylik oldu.bizimde bugday yumurta cilek baharatlar ve inek sutu alerjimiz var canim.mete bey biri 40 gunlukken digeri 7 aylik olmak uzere 2 kere deri testi yapti.bize alerji ilaci basladi.oglumunda reflusu var..40 gunlukken baslamisti mete bey gaviskon ve motilliuma.ben suan afyondayim yaza goturcem tekrar.ama arayip derdimi anlatabiliiyorum mete beye.

Son düzenleme:

oyle algilamisim 2.okumamda anladim :KK53: sonra da duzeltemedim.ilk deri testi yapmadan bana bebegimin anne sutune alerjisi var gibi demisti teste cikmadi ole bise yada test yapmamiz icin soyledi anlamadim.gerci oan bana ne yapsa raziydim cunku bebegim hiriltidan artik nefes alamiyordu.behcet uz da bile yattim kac doktor gezdim tek o iyilestirdi bebegimi.oyuzden mete beyi cok severim.

Son düzenleme:

oyle algilamisim 2.okumamda anladim :KK53: sonra da duzeltemedim.ilk deri testi yapmadan bana bebegimin anne sutune alerjisi var gibi demisti teste cikmadi ole bise yada test yapmamiz icin soyledi anlamadim.gerci oan bana ne yapsa raziydim cunku bebegim hiriltidan artik nefes alamiyordu.behcet uz da bile yattim kac doktor gezdim tek o iyilestirdi bebegimi.oyuzden mete beyi cok severim.

ARKADAŞLAR BEN biraz eksik yazmışım. bebeğimin ilk teşhisihde anne sütü dahil bütün sütlere alerjisi cıktı ve tamamen emzirmeyi bıraktım.gecen hafta tekrar kontrole gittiğimzide keçi sütüne başlayabileceğimizi söyledi. vebir haftadır keçi peyniri ve yoğurdu yiyor...

ARKADAŞLAR BEN biraz eksik yazmışım. bebeğimin ilk teşhisihde anne sütü dahil bütün sütlere alerjisi cıktı ve tamamen emzirmeyi bıraktım.gecen hafta tekrar kontrole gittiğimzide keçi sütüne başlayabileceğimizi söyledi. vebir haftadır keçi peyniri ve yoğurdu yiyor...

cok uzuldum anne sutunede cikmasina.bize direk golden goat baslamisti.sutum olmazsa vs emzirmeme engel cikarsa kullanabileyim diye.

canim keci peynirini benim yapmami soylemisti.ama ben bir turlu yapamadim.senin kullandigin bir marka varmi.yuzde yuz keci peyniri yok marketlerde

:KK42:
canim keci peynirini benim yapmami soylemisti.ama ben bir turlu yapamadim.senin kullandigin bir marka varmi.yuzde yuz keci peyniri yok marketlerde

EVET YÜZDÜ YÜZ KEÇİ PEYNİRİ YOK AMA METE BEY BANA marka verdi ona göre aldık.marka adı vermem ne kadar doğru olurbilmiyorum ama kay marka keçi sütü ve tahsildaroğlunun ezine keçi peyirini almamı özellikle belirtti onun içinde çok az inek sütü varmış.yoğurduda kendin yapıcaksın demişti. her sabah ve akşam b ir tatlı kaşığı pekmez ve yine günde iki kez bir tatlı kaşığı ceviz vermemi ve hipp marka kaşık maması vermemi söylemişti.bizde oğlumu birtek o düzeltebildiği için her dediğine harfiyen uyuyoruz. şimdilik bir sorunumuz yok bakalım...

tahin ağır gelir mantığında olabilir ya da çocuğun tahıl grubuna alerjisi vardır, inek sütüyle bir alakası yok
sümüksülük varsa bir şeyler hala dokunuyor demektir, gerçi diyete başladıktan 1 ay sonrasına kadar sürebilir diyorlar, sizin ne kadar oldu diyet başlayalı?

diyetim bugün 1. ayını doldurdu, yalnız ilk hafta tarhana çorbası ve gofret gibi bişeyler yemiştim, araştırma yapana ve masum olduğunu düşündüğüm birçok yiyecekte süt ve ürünleri olduğunu öğrenene kadar.
çocuk doktorumuz kakayı gördü ve olabilir dedi, gastroenterolojideki kontrolümüzde de sorucam tabi bakalım...

keçi ürünleri olarak "bolana" markası var. çiftlik boluda, heryerde ürünleri bulunmuyor. ama internet sitesinden sipariş verebilirsiniz.
ayrıca ben mado'dan aldığım keçi peynirini kullanıyorum. 1 gece önceden suda bekletip ertesi gün veriyorum. kızım çok seviyor o peyniri.
mado siparişle keçi sütü de getiriyor.

Merhabalar bebeğim 14 aylık ve 6 aylıktan beri süt alerjimiz olduğunu öğrenerek Neocate mama ya başladık. Inek ve keçi sütüne alerjisi var. Soya sütünü denedim ve alerjisi olmadığını anladım ve 6-7 aylıktan beri soya sütü ve yurtdışından getirttiğim soya yoğurdunu veriyorum. İlk sefer 39 değerinde yüksek pazitif çıkmıştı 3 ay sonra yapılan deger 11 e düştü ve biz sevindik düşüyor diye fakat 4 ay sonda yapılan testte 52 çıktı ve biz güvenemeyip 1 hafta sonra tekrar yaptırdık ve 62 ye çıktığını gördük. Nasıl olduğunu anlıyamadım hiç bir şekilde sütlü bir urun vermiyorum. ve alerji tepkiside yoktu. Sadece geçen son 2 testi yaparken hafta yüzünde kabartılar oldu... Ekmek veriyoruz acaba sütmü koyuyorlar içine diye düşünüyorum. Yada soya damı dokunmaya başladı...
Çok zor bir durum nasıl geçireceğiz bı alerjiyi bilemiyorum. Sizin bebeğinizde de süt alerjisi varsa veya geçmişte olduysa değerlerini bu derece yüksekmiydi? Nasıl oldu ve nezaman alerjiniz geçti? 62 leri görmüşmüydınız bebeğinize
Şimdiden teşekkürler.... Alerjileri olan bebişlere çok geçmiş olsun...

keçi ürünleri olarak "bolana" markası var. çiftlik boluda, heryerde ürünleri bulunmuyor. ama internet sitesinden sipariş verebilirsiniz.
ayrıca ben mado'dan aldığım keçi peynirini kullanıyorum. 1 gece önceden suda bekletip ertesi gün veriyorum. kızım çok seviyor o peyniri.
mado siparişle keçi sütü de getiriyor.

saol canim sanada
yeni gordum yazini
burda 5m migros var
bu markayi gormedim ama eger varsa alirim.:KK16:

Son düzenleme:
merhaba. benim oğlumda da yüzünde kızarıklıklar vardı. ayrıca burnu çok tıkandığından gece uyuyamıyordu. 4 günlükten itibaren mama takviyesine başlamıştık. 3 aylıkken kızarıklıklar artıp gece hiç uyuyamamaya başlayınca doktora gittik mamayı kesip pregomin as verdi. aynı gün kızarıklıklar azalmaya başladı. gece de uyudu. ama kan testinde süt alerjisi çıkmadı. dr bebek olduğundan testlerin doğru sonuç vermeyeceğini ama süte alerjisi olduğunu söyledi. sonra ara ara atopik dermatiti tekrarlamaya devam etti. dr bu atakların zaman zaman olacağını söyledi. özellikle hava soğuduğunda hemn döküntüler artıyor. ama geceleri uyuyabiliyor. :nazar:şu an hiç anne sütü almıyor sadece pregomin as. alerji oktoru ve çocuk doktoru 6 aydan önce katı gıdalara başlamamızı söyledi. çocuk doktoru keçi peyniri ve sütünü deneyebileceğimizi söyledi. merak ettiğim şu anda bile ara ara kızarıklıklar olduğundan ben yeni gıda verdiğimde gıdadan mı kızarıyor yoksa başka şeyden mi nasıl anlaycağım? sizler nasıl başladınız katı gıdalara? keçi sütü de dokunursa soya sütünü nereden alıp deneyebiliriz? soya sütünden yoğurt yapmak mümkün mü?

Son düzenleme:
X