Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba;
benim kızımda gıda alerjisi teşhisi kondu.Fakat süt ve süt ürünleri ni kesmeme rağmen devam etti.15 gün sonra yumurtayı kestim gene olmadı.şuan da bugday,bakliyat,k.yemiş,deniz ürünleri ve soyayı kestim.Halen az da olsa kakada kan görünmekte.15 günde bir kontrole gidiyoruz ve eğer bu seferde olmaz sa anne sütünü kesmemiz gerektiğini söyledi doktorumuz.Bebeğim 4 aylık oldu.fakat hala neye alerjisi olduğunu bulamamaktayız.sizde neye alerjisi olduğunu nasıl söylediler?deneme yoluylamı?bizde kolonoskopi olmasına rağmen herhangi bir şey söyleyemediler.:KK50:

Merhaba arkadaşlar,

Benimde 2 aylık bir kızım var. Tahılda dahil olmak üzere birçok gıdaya alerjisi var. İzmir'de Mete beye gidiyoruz. 1 haftadır diyetteyim fakat kakasındaki mukus ve yeşil renk geçmedi hala akşamları ağlıyor. Cildinde kızarıklık yok ama kuruluk ve pullanma da devam ediyor. Sizlere sorum diyet ve tedaviye başlayınca kaçıncı günde iyileşme oldu. Sırtından test yapıldı 16 alerjen verildi acaba bunlar dışında gıdalarada alerjisi olabilir mi diye merak içindeyim. Ne yiyeceğimi şaşırdım. Sütüm de azaldı. İşin kötüsü kızım mamada yemiyor. Biberonu almadı bir türlü. Doymadığında Golden Goat mama veriyorum o da kaşıkla ancak 20 cc yiyor.Ben keçi sütü ve peynirini denedim fakat Keçi sütü ve peyniride ağır geldi yiyemedim. İnek sütü, tahıl, k.yemiş, çilek, mısır alerjimiz var. Çok üzülüyorum:KK14:

Merhaba arkadaşlar,

Benimde 2 aylık bir kızım var. Tahılda dahil olmak üzere birçok gıdaya alerjisi var. İzmir'de Mete beye gidiyoruz. 1 haftadır diyetteyim fakat kakasındaki mukus ve yeşil renk geçmedi hala akşamları ağlıyor. Cildinde kızarıklık yok ama kuruluk ve pullanma da devam ediyor. Sizlere sorum diyet ve tedaviye başlayınca kaçıncı günde iyileşme oldu. Sırtından test yapıldı 16 alerjen verildi acaba bunlar dışında gıdalarada alerjisi olabilir mi diye merak içindeyim. Ne yiyeceğimi şaşırdım. Sütüm de azaldı. İşin kötüsü kızım mamada yemiyor. Biberonu almadı bir türlü. Doymadığında Golden Goat mama veriyorum o da kaşıkla ancak 20 cc yiyor.Ben keçi sütü ve peynirini denedim fakat Keçi sütü ve peyniride ağır geldi yiyemedim. İnek sütü, tahıl, k.yemiş, çilek, mısır alerjimiz var. Çok üzülüyorum:KK14:

bebeğin daha çok küçük, deri testi %100 güvenilir sonuç vermez diye biliyorum. proteinin insan vücüdundan tamamen çıkması 2 hafta alıyormuş. alerjenler bebeğine etki etmese bile bağırsak florasının iyileşmesi çok uzun zaman alabiliyor.
benim kızımın kakası ben diyete başladıktan 3-4 gün sonra düzelmeye başlamıştı. hep ishaldi ama mukus ve kan seyrelmişti. bizimkinde laktoz intoleransı da olmuştu mecburen laktozsuz sütsüz mama kullandık 1 hafta. sonra tekrar anne sütüne döndüm, kan hiç olmadı mukus ayda 2-3 defa görmüşümdür hem de diyet yapmıyordum. tamamen iyileşmesi ek gıdaya başladıktan sonra oldu.
keçi bazlı mama demişsin belki ona da alerjisi vardır. bence hipoalerjen bir mama kullanmak daha doğru olur.

Merhaba;
benim kızımda gıda alerjisi teşhisi kondu.Fakat süt ve süt ürünleri ni kesmeme rağmen devam etti.15 gün sonra yumurtayı kestim gene olmadı.şuan da bugday,bakliyat,k.yemiş,deniz ürünleri ve soyayı kestim.Halen az da olsa kakada kan görünmekte.15 günde bir kontrole gidiyoruz ve eğer bu seferde olmaz sa anne sütünü kesmemiz gerektiğini söyledi doktorumuz.Bebeğim 4 aylık oldu.fakat hala neye alerjisi olduğunu bulamamaktayız.sizde neye alerjisi olduğunu nasıl söylediler?deneme yoluylamı?bizde kolonoskopi olmasına rağmen herhangi bir şey söyleyemediler.:KK50:
gecmıs olsun bebegınıze.anne sutunu kesmek zorunda kalmazsınız ınsallah.

Merhaba arkadaşlar,

merfhaba canım bızde mete beyın hastasıyız.bızımde bırcok gıdaya alerjımız var.dıyetııze yumurytayıda ekleyın bence.maalesef bunlarla sınırlı kalmıyor.mesala bızım llk derı testınde bugday cılek ve baharatlardı.maalesf daha solnra ınek sutu ve yumurtaya vucud tepkı vedrdı.sut kakada yogun mukuslu kana yumurtada 15 kez ardarda kusmaya neden oldu.ıkısııde kabus gıbıydı.saglıkla buyurler ınsallah.

merhabalar benim oğlumda 6 aylık.onda da laktoz intoleransı var.oğlumu cerrahpaşa tıp fakültesinde prof.dr tülay erkan takip ediyor.bu ayın sonunda ek gıda ya geçicez.alternatif tarifleri paylaşırsanız sevinirim.çocuklarımızın en kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle...

merhaba:
14 aylık bir oğlum var.2,5 ay önce havaleyle hastaneye kaldırdık.5 gece kaldı atesi düşünce taburcu olduk.geçen hafta tekrar.aynı ateş aynı huysuzluk.(40,7 yi buldu)tepeden tırnağa tahliller yapıldı.bazı değerler çok yüksek çıktı(hemde çok)ateş 6 günde anca indi.doktorlar bile korktu.ama yinede tam bütün tahlillerler çıkmadan bırakmıyolar.1 haftadır hastanedeyiz.şimdilik çıkan tahlil sonunuçlarına göre:alerji,bademcik ve yüksek enfeksiyon çıktı.ama neye alerjisi olduğunu nasıl anlayacam bilmiyorum

merhaba arkadaslar....marketlerde hemen hemen her markette KAY MARKA KEÇİ SÜTÜ VAR.....Eger günlük olsu n istiyorsanız BOLANA keçi sütü internetten kendinize en yakın satıs noktasını bulup o dukkan ıle baglantıya gecebılırsınız.....ayrıca piyasada BOLANA markasının %100 keçi peynirini bulabilirsiniz aynı sekılde internetten bakıyorsunuz.....bir de SÜT DAMLASI diyee bir marka var...bu marka süper yogurtttan peynire ve tereyagına kadar hersey var...ustelık de peynır cesıtlerı oldukca fazla.....bunuda yıne aynı sekılde ınternetten baglantıya gecıyorsunuz...meyan çiftliğinin ürünleri ve %100 hersey keçi.....bir de BALTALI markası piyasaya yeni girdi....migroslarda var....keçi peynirleri var......çeşitli peynirleri var ben labnesını aldım ama bebegım yemedı felaket kokuyor.....

benim bebeğim de de 1 aylıkken çıkmıştı anne sütü ve mama alerjisi. emzirme döneminde ben de süt içtiğim için bebeğime de geçmiş. poposundan kan gelmişti 15 gün ara ara.10 gün kadar hastanede yattık.dr. içtiğim sütü hemen kes dedi. mama ve anne sütü alerjisi de zamanla geçermiş. gerçekten de geçti.

gecmıs olsun bebegınıze.anne sutunu kesmek zorunda kalmazsınız ınsallah.

merfhaba canım bızde mete beyın hastasıyız.bızımde bırcok gıdaya alerjımız var.dıyetııze yumurytayıda ekleyın bence.maalesef bunlarla sınırlı kalmıyor.mesala bızım llk derı testınde bugday cılek ve baharatlardı.maalesf daha solnra ınek sutu ve yumurtaya vucud tepkı vedrdı.sut kakada yogun mukuslu kana yumurtada 15 kez ardarda kusmaya neden oldu.ıkısııde kabus gıbıydı.saglıkla buyurler ınsallah.

merhabalar,

2 gündür yumurtayıda kestim halen değişiklik yok. Akşama doğru çok sancılanıyor ve devamlı ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Gerçekten kabus gibi. Hiçbir şey yemek istemiyorum artık. Herşey dokunuyor
sanki kızıma...Ay sonunda randevumuz var bakalım Mete bey ne diyecek. Birde bize verdiği alerji şurubunda çilek var. Çilek alerjimizde var. Kafam karıştı iyice. Olmadı başka doktora götüreceğim. Senin
bebeğin iyileştimi? Amin inşallah...

merhabalar,

2 gündür yumurtayıda kestim halen değişiklik yok. Akşama doğru çok sancılanıyor ve devamlı ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Gerçekten kabus gibi. Hiçbir şey yemek istemiyorum artık. Herşey dokunuyor
sanki kızıma...Ay sonunda randevumuz var bakalım Mete bey ne diyecek. Birde bize verdiği alerji şurubunda çilek var. Çilek alerjimizde var. Kafam karıştı iyice. Olmadı başka doktora götüreceğim. Senin
bebeğin iyileştimi? Amin inşallah...

canım bebegın cok kucuk gazı vardır bırcok bebek maalesef huzursuz.benım 4 aylık yıgenıde oyle.hala gecmedı.kızkardesımde cok zorlanıyor.oglumun alerjısı hala devam edıyor:KK5::KK5::KK14:.sen bence mete beye hatırlat dalgınlıgına gelmıs olabılır.bıze zadıten vermısstı bız hala kullanıyoruz maalesef.dıyete devam canım ne oglum nede ben alerjısı olann gıdaları yemıyoruz.kafan karısmasın mete bey bence cok ıyı bır doktor.ızmırde yaasasaydım ondan baska doktora goturmezdım.bıraz pahalı ama ozel sıgortan varsa karsılıyor.canım elınden gelldıgınce yedıklerıne dıkkat et .anne olmak kolay degıl canım.ınsallah yavrularımız bır an oncesaglıklarına kavusurlar.cunku cok yoruldum ruhen ve bedenen. allah yardımcımız olsun.

Merhaba;

merhaba canım,
benimde bebeğimde 4 aylıkken kakada mukus ve kan ile anladığımız süt alerjisi başlamıştı.ben de çok uzun süre diyet yaptım.aynen süt ürünleri, yumurta,kuruyemiş, balık ve soya diyeti yaptım. kakanın düzelmesi biraz zaman alıyor maalesef. hatırlıyorum bir kakada kan oluyordu mesela 15 gün olmuyordu sonra her kakada olmaya başlıyordu.diyetin ardından aylar sonra kakada düzelme oldu. özellikle ek gıdalara geçişle birlikte. sadece anne sütü alırken kaka tamamen mukus oluyordu.şu an kızım 1 yaşında. çok uzun bir diyetin ardından nihayet 1 aydır yoğurt ve peynir yiyorum,kakasında bir değişiklik olmadı, 1 haftadır da süt içiyorum.bi sorun olmazsa doktor direk kızıma yoğurda başlıycaz inşallah.
bu uzun bi süreç canım. biraz sabırlı ol.çok moral bozukluğu yaşayabilirsin çünkü hemen geçmiyor maalesef.yani bizimki öyle oldu. belki-inşallah- sizinki daha erken geçer.
sana tavsiyem anne sütünden asla vazgeçme.ben de anne sütünü kesme noktasına gelmiştim ama bırakmadım.önemli olan kesinlikle süt ürünü tüketmemen.bisküvi bile yeme içinde süt olan. onun dışında yumurta, kuruyemiş, balık ve soyayı tüketme. kakası düzelmeye başlayınca tek tek yemeye başlarsın yasakları.
benim kızım 8 aylıkken emmeyi bıraktı ama ben 4 aydır sağarak süt veriyorum halen.aylarca 4. ayından itibaren diyet yaptım,son 1 aydır yiyorum süt ürünlerini.
sana kolay gelsin canım,sakın moralini bozma.sabırlı ol ve diyetine sadık ol..

dr. kadir tuğcu hakkında ne düşünüyorsunuz? kendisi bebeklerde 10 yılda bir gerçek süt alerjisine rastladığını söylüyor???

Son düzenleme:
mrb kızlar benim kızımda da inek sütü alerjisi olduu sölendi henzü kan testi sonucumuz çıkmadı.
kakda kanal başaldı pek öele bi belirti yok çok fazla
kay keçi sütü keçi peyniir kullan dedi.
ma keçi youru bulamadım ben. keçi sütünün içine mana yoğurduyla yapsam ne olur acaba. yarın doktoru arayıp sorucam.
paylaşacağınız tarifler var mı nelr yapalım bebişlere.
hiç muahalebiyapamıcazmı yada keçi süyle yasak olurmuki. hippin %99u pirinçten yaılmış pirinç unu gibi bişieyi ve yulafı var ama hiç tadı yok. napıcaz.
vitaminleri ansıll alıcaklar.
beb bisküvisini kendim yapmak sitiyorum evde de ama neysle ısltıvamö keöçi sütünü direk kullanmak sakıncalı olurmuki.

mrb kızlar benim kızımda da inek sütü alerjisi olduu sölendi henzü kan testi sonucumuz çıkmadı.
kakda kanal başaldı pek öele bi belirti yok çok fazla
kay keçi sütü keçi peyniir kullan dedi.
ma keçi youru bulamadım ben. keçi sütünün içine mana yoğurduyla yapsam ne olur acaba. yarın doktoru arayıp sorucam.
paylaşacağınız tarifler var mı nelr yapalım bebişlere.
hiç muahalebiyapamıcazmı yada keçi süyle yasak olurmuki. hippin %99u pirinçten yaılmış pirinç unu gibi bişieyi ve yulafı var ama hiç tadı yok. napıcaz.
vitaminleri ansıll alıcaklar.
beb bisküvisini kendim yapmak sitiyorum evde de ama neysle ısltıvamö keöçi sütünü direk kullanmak sakıncalı olurmuki.

canım merhaba,bazı harfler eksik çıkmış tam anlaşılamıyor ne dediğin ama şöyle söyleyeyim,alerji sorunumuz olmadığı halde inek sütü pek kullanmıyorum,doktorumuz keçi sütü ve peynirini öneriyor..kay süt uzun ömürlü yani katkı maddeli, günlük keçi sütü ise mado dondurmacılarında var biraz daha pahalı ama sonuçta günlük ve yoğurdu mükemmel olur, kefirle mayalayabilirsin daha da sağlıklı olur.muhallebi ve bebe büskivisi hiç yapmadım kullanmadım doktorumuz hiç önermiyor..illaki bisküvi veya bebe ekmeği yemeleri gerekmiyor,ekmek olarak tam buğday ekmeği veya ruşeymli ekmek kullanıyorum,şekerli ve hazır satılan katkı maddeli hiçbirşey yedirmedim yedirmiyorum..şekere hiç alıştırma bebeğini çağımızın bütün hastalıklarının sebebi şeker, bol bol sebzeli çorbalar püreler yapmaya çalış onlara alıştır bebeğini her zaman doğal olanı kullanmaya bak,emin ol bebeğin için en iyisini yapmış olursun:))güle güle büyütmen dileğiyle...

evet haklısın aslında ama bu sıralr iştahsız da.
özellikle sabah uyanınca emdiketn sonra ne yediricem diye kara kara düşünüyorum
keçi peyniri çok fena kokuyo. yemedi.ay sonunda test sonucumuz çıkıcak ona gör denicez bakalım.
günlük inek sütten yaptığım yoğurdu çok güzel yemişti.
keçi sütüne manda yoğurdu mayalayarak yaptığım yoğurt ekşi oldu yemiyo.
süt katkısı olmayan bişi bulmak ne zormuş ya.herlşeyde süt var. bana tarif verecek yoku.

evet haklısın aslında ama bu sıralr iştahsız da.
özellikle sabah uyanınca emdiketn sonra ne yediricem diye kara kara düşünüyorum
keçi peyniri çok fena kokuyo. yemedi.ay sonunda test sonucumuz çıkıcak ona gör denicez bakalım.
günlük inek sütten yaptığım yoğurdu çok güzel yemişti.
keçi sütüne manda yoğurdu mayalayarak yaptığım yoğurt ekşi oldu yemiyo.
süt katkısı olmayan bişi bulmak ne zormuş ya.herlşeyde süt var. bana tarif verecek yoku.

canim gecmis olsun muhallebilerini golden goat ile yapabilirsin keci sutu mamasi.peynir maalesef benim oglumda yemiyor.yogurt isinide kay keci sutu maalesef sutas baby mix ile mayaliyorum ama az koyuyorum 1 litresute bir kutu yogurt yapiyorum.normalde mayalayinca tutmuyordu.arzumun yogurt makinesiyle cokguzel oluyor kesinlikle oneririm.once az az verirsin dokunmazsa arttirirsin. kahvaltida sutsuz mamalar var bebelakin cavdarli misirli onun icine muz katip yada baska meyveler koyup yedirebilirsin. oglen sebze corbalarina et yada tavuk koyabilirsin.aksamda yine milupanin gece 7 tahilli mamasina golden goat katip verebilirsin.
bizimde ineksutu alerjimiz kakada kan la basladi.

canim gecmis olsun muhallebilerini golden goat ile yapabilirsin keci sutu mamasi.peynir maalesef benim oglumda yemiyor.yogurt isinide kay keci sutu maalesef sutas baby mix ile mayaliyorum ama az koyuyorum 1 litresute bir kutu yogurt yapiyorum.normalde mayalayinca tutmuyordu.arzumun yogurt makinesiyle cokguzel oluyor kesinlikle oneririm.once az az verirsin dokunmazsa arttirirsin. kahvaltida sutsuz mamalar var bebelakin cavdarli misirli onun icine muz katip yada baska meyveler koyup yedirebilirsin. oglen sebze corbalarina et yada tavuk koyabilirsin.aksamda yine milupanin gece 7 tahilli mamasina golden goat katip verebilirsin.
bizimde ineksutu alerjimiz kakada kan la basladi.

sizin geçmemişti di mi? peki hala hangi belirtiler var? kandan mı bakılıyo yoksa geçip geçmediğine?

sizin geçmemişti di mi? peki hala hangi belirtiler var? kandan mı bakılıyo yoksa geçip geçmediğine?
canim geçip geçmediğini bilmiyorum. .belki 2 yasindan sonra inek sutu veririm ama simdi degil.kanda bazen cikmadigi icin deneyerek bulacagiz galiba.

canim geçip geçmediğini bilmiyorum. .belki 2 yasindan sonra inek sutu veririm ama simdi degil.kanda bazen cikmadigi icin deneyerek bulacagiz galiba.

atlatınca buraya yaz canım, gaz veya mukuslu kaka sorununuz yok sanırım, belki de atlatmıştır, yoğurt alıyo mu inek sütünden yapılmış olan?

Merhabalar
Benimde 15 aylık bir oğlum var
8 Aylıkken birden gözü şişti balon gibi
Göz dr. ma götürdüm alerjik bişeye benziyor dedi
15 gün sonra birden bire tüm vücudu kızarmaya başladı benek benek
Götürmediğim dr kalmadı alerjik deyip ilaç verip yolladılar hep
En son 10 aylık olduğunda başka bir dr a götürdüm atarax verdi
Bitince gel dedi ilaç bitti gitim kan tahlili yaptı
Süt alerjisi var dedi
Tüm süt ürünlerini kestim
Kızarıklıklar geçti 1.5 ay sonra azar azar başladım süt falan vermeye
Gün geçtikçe daha fazla vermeye başladım
1 Hafta önceye kadar tamamen vermeye başlamıştım
Ama teker teker kızarıklıklar çıkmaya başladı
Bende azalttım süt ürünlerini
Dün tekrar gözü şişti sabah hemen ilacını verdim akşama kadar sürdü gözünün inmesi
Bende dünden beri tamamen kestim süt ürünlerini
Şuan hiç vermiyorum
Benim hikayemde böyle
Ne zaman bitecek bu yaa?

X