Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaslar oncelikle hepinize gecmis olsun diyorum bende inek sutu alejisi olan bir bebek buyuttum, inanin cok zor kati gidalara gectiginizde ne yedireceginizi sasiriyorsunuz ama cok sukur gecti..gecmesinin en buyuk nedeni annesutunu biraktirmam oldu.15 aylikti sutten kestim 3 ay icinde hicbiseyi kalmadi kizimin simdi inek sutunu bol bol iciyor yumurtasini yogurdunu yiyor..alerjili zamanimizda ozel mama ile besledim..kahvaltilarini ozel mamasi ile hazirladigim kahvalti mamalarindam yedirdim..cok sukur atlattik..

geçmiş olsun, iyileşmenize çok sevindim.
merak ettiğim anne sütünü kesince neden düzeldiği, diyet yapmıyor muydun? anne sütü sen süt proteini almadıkça çok gerekli ve faydalı süt alerjili bebekler için.
bir de kuzucun şimdi yumurta da yiyor demişsin yumurta alerjisi de var mıydı? varsa o ne zaman geçti, sütle aynı zamanda mı?

geçmiş olsun, iyileşmenize çok sevindim.
merak ettiğim anne sütünü kesince neden düzeldiği, diyet yapmıyor muydun? anne sütü sen süt proteini almadıkça çok gerekli ve faydalı süt alerjili bebekler için.
bir de kuzucun şimdi yumurta da yiyor demişsin yumurta alerjisi de var mıydı? varsa o ne zaman geçti, sütle aynı zamanda mı?

tesekkurler canim en kisa zamanda sizinde iyilesir umarim..ben hic diyet yapmadim..yumurtayada biraz ralerjisi vardi inek sutu gibi cok degildi ama yinede kabarmalar oluyordu..inek sutu aldikca alerjisi gecmiyormus bebeklerin bir tanidigimda da vardi onun cok asiriydi alerjisi ona bir doktor tavsiye etmis onunda kisa surede iyilesmisti..bende denedim zaten 15 ay gibi uzun bir zaman emzirmistim icim rahatti yani..anne sutunu kestim 3 ay sonra hicbir alerjisi kalmadi herseyi yedi.

merhaba arkadaşlar.benim kızım şuan 5 aylık .2 ay önce kakasında bir kurşun kelemin kağıtta bıraktığı iz kadar noktasal kanlar başladı.önce üstünde durmadım.lakin giderek bu kanlar arttı atak şeklinde devam etti.yani bazen oldu bazen olmadı.kakası çoğu zaman yeşile dönük renk almaya başladı.kaka partikülleri tamamen gitti ve sürekli ishal gibi sıvı kakalar başladı.kakası mukuslu olmaya da başladı ve bir aksilik olduğunu düşünerek kakayı tahlile götürüdm.kakada bol lökosit çıktı diğer tetkiklerde bişey yoktu.flagyl denilen bir şurup kullandık ama yine düzelme olmadı.drumuz inek sütü alerjisi testi yaptı kanda.onda da negatif çıktı.şuan ne yapacağımı şaşırdım.huysuzlk yok kilo alımı iyi ateş yok.süt ürünleri tüketmeyeyim diyorum ama sadece süt yoğurt peynirle sınırlı değil ki..2 gün dikkat ettim sütüm azaldı.ne yapacağım arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun.aynı durumu yaşayan bir arkadaş ek gıdalara başlayınca sorunun ortadan kalktığını söyledi.lakin her kaka kabusum oldu.dayanamıyorum kızımın kakasını öyle görünce.araştırdığım kadarıyla sür alerjisi bile olsa hayati önem taşımıyor ama yinede insan dayanamıyor..

benim oğlumda pozitif kan testi sonucu öğrendik süt alerjisini. kakası aynı aylarda aynı tarif ettiğin şekildeydi, tamamen sıvı olurdu hatta. mukussuz kaka görmedim aylarca, ama diyetteydik ikimizde ( hala öyleyiz) ek gıdalara başlayınca geçer dedim, önce devam etti bu durum ama 8. ayına gelince katı kaka yapmaya başladı, arasıra mukus oluyordu, şimdi oğlum 11 aylık, kakada hiç mukus yok ve normal katı kaka yapıyor artık. kan testi negatif de olsa alerji olabilir biliyosundur, sütüm azalır diye korkma, yerine birçok şey koyabilirsin süt ürünlerinin...benim azalmadı o zamanlar, üstelik bir de yumurta içeren de hiçbir şeyi yemiyorum.
diyetimize başlayınca kakada kanı 5-6 kere daha gördüm, mukusun gitmesi ayları buldu ama şükür şimdi ikisi de yok, diyete devam...

merhaba benim oğlumda da 1 aylıktan itibaren inek sütü alerjisi var. 7,5 aylık şuan. ek gıdaya başladığımız da şeftaliye ve üzümede alerjisi çıktı.. muhallebi ve yoğurdu neocate mamayla yaptım ama tadı çok kötü oğlum yemedi.. siz nasıl yapıyorsunuz..? keçi sütü kullanan varmı bebeğine?

Merhaba, benim oğlumunda inek sütü alerjisi var. Keçi sütü denedim oda alerji yaptı.Dr. inek sütü alerjisi olan bebeklerde genelde keçi sütünede alerji çıkıyor dedi.

Merhaba, benim oğlumunda inek sütü alerjisi var. Keçi sütü denedim oda alerji yaptı.Dr. inek sütü alerjisi olan bebeklerde genelde keçi sütünede alerji çıkıyor dedi.

oğlun ne kadarlık? süt olarak mı vermiştin yoksa yoğurt yapıp mı? ben yoğurt yapıp vermek istiyorum.. geçen hafta keçi peyniri denemesi sonucu oğlumun her tarafı kızardı,göz bebeği de dahil. gece doktora götürdük ve iğne yapıldı.. keçi sütümü alerji yaptı yoksa içinde inek sütü katkısımı vardı bilmiyorum ama yoğurdu denemeye cesaret edemiyorum..

oğlun ne kadarlık? süt olarak mı vermiştin yoksa yoğurt yapıp mı? ben yoğurt yapıp vermek istiyorum.. geçen hafta keçi peyniri denemesi sonucu oğlumun her tarafı kızardı,göz bebeği de dahil. gece doktora götürdük ve iğne yapıldı.. keçi sütümü alerji yaptı yoksa içinde inek sütü katkısımı vardı bilmiyorum ama yoğurdu denemeye cesaret edemiyorum..

Oğlum 21 aylık. Süt olarak verdim. Yavrum garibim yoğurdu unuttu zaten. Bende keçi sütüyle yoğurt yapıp vermeyi denemek istiyorum ama mayayı nasıl halledeceğiz. Keçi peyniri veriyorum ama çok az. Oğlundaki alerji kızarıklık olarakmı çıkıyor? Bizde ki öksürük ve hırıltı şeklinde. Aşısı varmış hiç duydun mu? Ama üç yaşını beklememiz lazım. Sabırlar diliyorum sanada.

Kılar Nolur Bana Ek Gıda Tarifleri Verin10 Aylık Çocuğuma Ne Yedireceğimi Bilemiyorum.. Pregomin AS Kullanıyoruz Sadece Tahıllı Mamalar İle Karıştırabiliyorum Başka Neler Yapılabilir Bu Mamalarla Yemekler Muhallebiler Yapabilir miyiz?

Kılar Nolur Bana Ek Gıda Tarifleri Verin10 Aylık Çocuğuma Ne Yedireceğimi Bilemiyorum.. Pregomin AS Kullanıyoruz Sadece Tahıllı Mamalar İle Karıştırabiliyorum Başka Neler Yapılabilir Bu Mamalarla Yemekler Muhallebiler Yapabilir miyiz?

alerjili bebişler için tarifler var ama buraya kopyalaması zor, sana mesaj atıyorum canım linkini.

Merhaba arkadaslar, uzunca sure bu topikten cok faydalandim, Allah acandan razi olsun
kizim iki yasinda yaklasik bir yildir diyetteyiz, alerji testte cikmadi. doktor iki yasina kadar vermeyin dedi. sadece sut degil, susam, findik, gida katkilari, balik, koyun ve pek cok deterjan cesidi, kimyasallar, toz da dokunuyor. mesela heronun hazir meyve purelerinden veriyorum o da dokunuyor. cok agir degildi ama yasam kalitemizi cok dusurdu alerji, uykuyu unuttuk resmen. allah sabir versin herkese, ne yedirecegimi ben de sasirmistim, insan uydura uydura alisiyor beslenmeye. yemedigi icin ozel mamadan veremedik biz. sutun yogurdun tadini unuttum. arada bir kac kez denedik vermeyi ama sonuc hep husran oldu. simdi uc yasini beklemeyi dusunuyorum. Allah hepimize yardim etsin. Kucukluk zamanlarinda balkabagi, bulgur ne bulursam pure yapip mama olarak veriyordum, sabahlari kahvalti cok zor ama, hala sadece yumurta, zeytin, bal ve adacayi verebiliyorum sadece.

Merhaba bizde oğlumun süt alerjisini 1 aylıkken farkettik. şimdi 4 ayımız bitti doktor ek gıdaya başlamamızı söyledi. keçi yoğurdu deneyeceğiz ama
çok tedirginim siz denedinizmi keçi sütünü?

keci sutlerinin ve peynirlerinin icinde inek sutu katkisi oldugu icin hic denemedik

selam arkadaşlar hepinize geçmiş olsun diyorum.

bizde aynı dertten müzdaribiz kızım 7 aylık doğduğundan beri (yaklaşık 20 günlükken başladı)bu nunla uğraşıyoruz.
ek gıdalara geçince işimin ne kadar zor olduğunu daha iyi anladım.

topiği baştan sona kadar okudum.ama karamsarlığa düştüm kiminin 1 yaşında kiminin 3 yaşında geçmiş

biraz da alerjinin düzeyine bağlı galiba.....

hanımlar sabah sabah 15. sayfaya kadar okudum. geri kalanı da okumaya devam edeceğim, şayet sorum cevaplandıysa af diliyorum. benim bebeğimde 1 haftalıkken döküntüler başladı,41 günlükken de kakasında kan gördük. 10 gün kadar devam etti.çocuk doktorumuzun inek sütü alerjisi olabilir teşhisiyle süt ürünlerini kestim. kakasındaki kanın görülme sıklığı azaldı. bu arada gastroenteroloğa gittik.kan testi ile inek sütü alerjisi teşhisi kondu.bana bir diyet listesi verdi. lakin bizim başa şeylere de alerjimiz var sanırım. şu an 65 günlüğüz. döküntüler devam ediyor. susamdan,cevizden,domatezden ve daha bir çok gıdadan alerji yapabilir diye bahsetmişsiniz. ben de diyetimden bunları teker teker çıkararak test etmek istiyorum. örneğin tahin helvasını yediklerimden çıkardıktan sonra kaç gün içinde döküntülerin geçmesi gerekirki, ben oğlumun susama alerjisi olduğunu anlayabileyim.
bir de hanımlar,sütün umar diyerekten annem bana bazen yasak gıdalardan tattırıyor. tecrübelerinizden anladığım kadarıyla eser miktarda süt ürünü ya da alerjen madde bile anne sütünden geçip döküntü oluşturabiliyormuş. radikal bir diyet yapma konusunda kararlı olmak gerekiyor sanırım.
şimdiden alaka gösteren annelere teşekkür ederim.

mrb kızlar...
benimde kızım 5 aylık ve milıpa aptamil mama kullanıyorum doğduğundan beri ama bi belirti görmemiştik şimdiye kadar
1 aydırda taze inek sütünden yoğurt yapıyorum
son 1 haftadır yoğurdu terken ağız çevresinde kızarıklıklar oluşuyo
dr una sordum alerji dedi
şimdi bu inek sütüne alerjimi oluyo?

hanımlar sabah sabah 15. sayfaya kadar okudum. geri kalanı da okumaya devam edeceğim, şayet sorum cevaplandıysa af diliyorum. benim bebeğimde 1 haftalıkken döküntüler başladı,41 günlükken de kakasında kan gördük. 10 gün kadar devam etti.çocuk doktorumuzun inek sütü alerjisi olabilir teşhisiyle süt ürünlerini kestim. kakasındaki kanın görülme sıklığı azaldı. bu arada gastroenteroloğa gittik.kan testi ile inek sütü alerjisi teşhisi kondu.bana bir diyet listesi verdi. lakin bizim başa şeylere de alerjimiz var sanırım. şu an 65 günlüğüz. döküntüler devam ediyor. susamdan,cevizden,domatezden ve daha bir çok gıdadan alerji yapabilir diye bahsetmişsiniz. ben de diyetimden bunları teker teker çıkararak test etmek istiyorum. örneğin tahin helvasını yediklerimden çıkardıktan sonra kaç gün içinde döküntülerin geçmesi gerekirki, ben oğlumun susama alerjisi olduğunu anlayabileyim.
bir de hanımlar,sütün umar diyerekten annem bana bazen yasak gıdalardan tattırıyor. tecrübelerinizden anladığım kadarıyla eser miktarda süt ürünü ya da alerjen madde bile anne sütünden geçip döküntü oluşturabiliyormuş. radikal bir diyet yapma konusunda kararlı olmak gerekiyor sanırım.
şimdiden alaka gösteren annelere teşekkür ederim.

Çoklu gıda alerjiniz olabilir, bizim öyle, kan testiyle anlaşıldı, benim oğlum 13 aylık, 10 aydır bir lokma süt ürünü tatmadım, katı diyet gerekli. içinde süt proteini olan hiçbir gıdayı tüketmiyorum, sucuk etiketini oku mesela, bazılarında süt proteini var, çoğu hazır gıdada peyniraltı suyu var. eser miktarda süt ürünü olabilir uyarısı var diye çubuk krakere bile uzak duruyorum.
kan testi sonucunuz nasıl, düşük pozitif mi, yüksek pozitif mi?

mrb kızlar...
benimde kızım 5 aylık ve milıpa aptamil mama kullanıyorum doğduğundan beri ama bi belirti görmemiştik şimdiye kadar
1 aydırda taze inek sütünden yoğurt yapıyorum
son 1 haftadır yoğurdu terken ağız çevresinde kızarıklıklar oluşuyo
dr una sordum alerji dedi
şimdi bu inek sütüne alerjimi oluyo?
başka belirti vermedi mi şimdiye kadar? genelde süt ürünü tüketince sancı, huysuzluk, döküntü, bazen kakada kan ve mukus olur, sadece ağız çevresi kızrıyor ve 5 aydır da mama tüketiyorsa hassasiyet gibi geldi bana, tabi yaşadıklarımızla kıyaslayınca böyle düşünüyorum . benim oğlum 9 aylıkken yapılan süt provakasyon testinde 10 ml. devam sütünü alır almaz ağız çevresi, yanakları kızardı, 10 ml. daha verilince boynunda döküntü oldu, testi bıraktık o yüzden...doktorunuz başka açıklama yapmadı mı? bi süre vermemen iyi olur yoğurdu.

başka belirti vermedi mi şimdiye kadar? genelde süt ürünü tüketince sancı, huysuzluk, döküntü, bazen kakada kan ve mukus olur, sadece ağız çevresi kızrıyor ve 5 aydır da mama tüketiyorsa hassasiyet gibi geldi bana, tabi yaşadıklarımızla kıyaslayınca böyle düşünüyorum . benim oğlum 9 aylıkken yapılan süt provakasyon testinde 10 ml. devam sütünü alır almaz ağız çevresi, yanakları kızardı, 10 ml. daha verilince boynunda döküntü oldu, testi bıraktık o yüzden...doktorunuz başka açıklama yapmadı mı? bi süre vermemen iyi olur yoğurdu.

yaa cnm yaa yanıtlaman ne çok sevindirdi beni bilemezsin
hayır hiç bir belirti olmadı bu saydıklarından
acaba bende test yaptırıp ne olup olmadığınımı anlasamda yoluma öyle devam etsem
bu test nasıl bakılıyo kandamı?
1 aydır yoğurt veriyorum son 1 haftadır bu olayla karşılaştım şaşkınım
dr alerji olabilir dedi ama süt alerjisi diye bişi demedi sadece ağız çevresinde olması beni tedirgin etti

yaa cnm yaa yanıtlaman ne çok sevindirdi beni bilemezsin
hayır hiç bir belirti olmadı bu saydıklarından
acaba bende test yaptırıp ne olup olmadığınımı anlasamda yoluma öyle devam etsem
bu test nasıl bakılıyo kandamı?
1 aydır yoğurt veriyorum son 1 haftadır bu olayla karşılaştım şaşkınım
dr alerji olabilir dedi ama süt alerjisi diye bişi demedi sadece ağız çevresinde olması beni tedirgin etti

test için dr.una danış bence, kanda bakılıyor, deri testi de yapılıyor ama deri testi bebeklerde pek doğru sonuç vermez deniyor, biz ikisinide yaptırdık. başka bişey denedin mi son bir haftadır yoğurt yanında?

test için dr.una danış bence, kanda bakılıyor, deri testi de yapılıyor ama deri testi bebeklerde pek doğru sonuç vermez deniyor, biz ikisinide yaptırdık. başka bişey denedin mi son bir haftadır yoğurt yanında?

kan da baktırayım o zaman yaa
yok cnm bişi denemedim ama yoğurdunu mayaladığım mayayı değiştirdim acaba ondan bi etki etmişmidir

X