Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
kan da baktırayım o zaman yaa
yok cnm bişi denemedim ama yoğurdunu mayaladığım mayayı değiştirdim acaba ondan bi etki etmişmidir

için rahat etmiyorsa bir çocuk alerji dr.una görünün canım, onlar bu işin uzmanı sonuçta. umarım devam etmez ve ciddi bişey değildir.

için rahat etmiyorsa bir çocuk alerji dr.una görünün canım, onlar bu işin uzmanı sonuçta. umarım devam etmez ve ciddi bişey değildir.

sğl ilgi alakan için..önce bi kendi dr umuzdan alerji testi isteyecem iş büyürse dediğin dr a giderim,iyi akşamlar

Çoklu gıda alerjiniz olabilir, bizim öyle, kan testiyle anlaşıldı, benim oğlum 13 aylık, 10 aydır bir lokma süt ürünü tatmadım, katı diyet gerekli. içinde süt proteini olan hiçbir gıdayı tüketmiyorum, sucuk etiketini oku mesela, bazılarında süt proteini var, çoğu hazır gıdada peyniraltı suyu var. eser miktarda süt ürünü olabilir uyarısı var diye çubuk krakere bile uzak duruyorum.
kan testi sonucunuz nasıl, düşük pozitif mi, yüksek pozitif mi?

doğrusu hangi değer alerjinin seviyesini belirliyor bilmiyorum. total IgE 17.1. f1 yumurta beyazı 0.517 düşük eşik, f2 süt <0.10, FP3 food panel <0.10. hemogramda normal değerler arası değerimiz çok az. çoğu ya yüksek ya düşük. doktor bir şey demedi ama ben yumurtayı da diyetime ekledim. diyete başlayınca kan görülmedi,lakin az da olsa mukus var. süte alerjisi yok gibi gözüküyor ama en ufak süt ürünü tüketirsem gözlerinin altı kızarıyor. canım bir de bebeğimin cildi çok ama çok kuru. bu da alerji yüzünden midir?

doğrusu hangi değer alerjinin seviyesini belirliyor bilmiyorum. total IgE 17.1. f1 yumurta beyazı 0.517 düşük eşik, f2 süt <0.10, FP3 food panel <0.10. hemogramda normal değerler arası değerimiz çok az. çoğu ya yüksek ya düşük. doktor bir şey demedi ama ben yumurtayı da diyetime ekledim. diyete başlayınca kan görülmedi,lakin az da olsa mukus var. süte alerjisi yok gibi gözüküyor ama en ufak süt ürünü tüketirsem gözlerinin altı kızarıyor. canım bir de bebeğimin cildi çok ama çok kuru. bu da alerji yüzünden midir?

süt negatif, yumurta da düşük pozitif sizin, bizim de son yapılan tahlilde süt 0,40, süt denemesi yapıcaz ama oğlum hasta biraz iyileşince yapıcaz. yumurta 1.15 çıktı ama yumurta bizim de başta 0,50ydi. yumurta ve süt diyetindeyiz, bi de tahıl var, 0,70 değeri, ama dr. bana diyet vermedi, tahıl tüketiyorum, oğlum tüketmiyor, kakasında sorun yok, eskiden hep mukusluysu, mukusun geçmesi zaman alıyor genelde.
benim oğlumun bacakları kurudu bi ara, ayaklarında da oluyo hala, dr. kışın olur normal dedi, nemlendirici kullan dedi, mustelanın kremini kullanıyorum, bi de bebek badem yağı var onu hergün kullanıyorum işe yarıyor. alerjiden de olabilir ama bizim dr. alerji kökenli değil dedi.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar benim 34 günlük bebğim var ve 4-5 gün kanlı mukuslu kakası vardı doktorumuz tahliller istedi bunun içinde inek sütü alerji testi de var fakat daha çıkmadı sonuç ankaraya gidiyormuş hafta başı çıkacak..diğer tahillerimiz temiz çıktı her ihtimale karşı süt ve süt ürünleri kestirdi bana..aptamil kullanıyorduk onu da kestik sütüm yetmiyor çünkü..neocate kullanıyoruz eğer kesin çıkarsa alerji raporu çıkartırız dedi..bebeğim sağlıklı olsunda herşeye razıyız ama çok zor bi durum daha dün başladım ve elime attığım yapmak ve yemek istediğm herşey süt ve süt ürünleri içeriyor..ki peynirsiz yapamayan biriyim her akşam bi kase yoğurt mutlaka yerdim yaz günü dondurma sütlü tatlı hiç eksik olmazdı ama şimdi tamamen kestik..inşallah başka sorun olmasın ama dünden başlamıştık diete bugun kakası düzeldi.galiba inek sütünden dolayı..

tekrar merhaba bu mesajı yazdığımda ağustos ayıydı şimdi 6,5 aylık olduk bile inek sütü alerjisi kesinleşti raporumuz çıktı neocate mama kullanıyoruz aynı zamanda emiyorda 1 aydan sonra sütüm arttı ve emdiği sürece diet yaptım hala daha devam ediyorum ama gerçekten eser miktarda yediğim zaman bile deri de kabartılar oluyor
şu anda yoğurt vermiyorum dr neocate yeter dedi peynir de vermiyorum keçi sütü denemesi, yapmak istedim önce kendim keçi peyniri ve sütü ürünlerini tükettim oğlumun derisinde kabarıklık olsunca bıraktım..
kahvaltı konusunda sıkıntı yaşıyorum bana bu konuıda yardımcı olursanız sevinirim öğlen sebze çorbası veriyorum daha tavuk ve ete geçmedik balığa da tabiki..ikindi de meyve akşam muhallebi ya da neocate devam sütü içine pekmez de koyuyorum
ama dediğim gibi sabah kahvaltısı sıkıtılı..bebelacın çavdarlı mısırlı ürününü kullaıyorum arada içinde süt ürünü yok ama başka hazır mama vermeye korkuyorum içinde sür içerir diye

tekrar merhaba bu mesajı yazdığımda ağustos ayıydı şimdi 6,5 aylık olduk bile inek sütü alerjisi kesinleşti raporumuz çıktı neocate mama kullanıyoruz aynı zamanda emiyorda 1 aydan sonra sütüm arttı ve emdiği sürece diet yaptım hala daha devam ediyorum ama gerçekten eser miktarda yediğim zaman bile deri de kabartılar oluyor
şu anda yoğurt vermiyorum dr neocate yeter dedi peynir de vermiyorum keçi sütü denemesi, yapmak istedim önce kendim keçi peyniri ve sütü ürünlerini tükettim oğlumun derisinde kabarıklık olsunca bıraktım..
kahvaltı konusunda sıkıntı yaşıyorum bana bu konuıda yardımcı olursanız sevinirim öğlen sebze çorbası veriyorum daha tavuk ve ete geçmedik balığa da tabiki..ikindi de meyve akşam muhallebi ya da neocate devam sütü içine pekmez de koyuyorum
ama dediğim gibi sabah kahvaltısı sıkıtılı..bebelacın çavdarlı mısırlı ürününü kullaıyorum arada içinde süt ürünü yok ama başka hazır mama vermeye korkuyorum içinde sür içerir diye

Merhaba oncelıkle gecmıs olsun,
sabah kahvaltisi icin oneri istemissiniz
ben kahvalti degil de genel olarak tavsiyede bulunmak isterim siz istediginiz zaman kullanirsiniz.
Asurelik bugdayi yumusak olana kadar kaynatip su ile blenderdan gecirip boza kivaminda olunca tek kullanimlik bardaklara doldurup buzluga koyuyorsunuz, gerektiginde isitip icine yiyebilecegi pek cok seyi ekleyip mama yapmak oldukca ise yariyor. yiyebildigi pekmez, yumurta sarisi, findik tozu vs. ne varsa icine katabilirsniz. ben ayni seyi patates, balkabagi gibi sezelerle ya da bulgurla da yaptim cok rahat oldu, kizim da severek yedi hep.
icinde ne oldugu belirsiz pek cok hazir mamadan hem daha guvenilir hem de daha ekonomik. Ustelik gida katkilarina da alerji olabileceginden o konuda da iciniz rahat oluyor.

3 aylık bebeğim var 1.5 aylıkan beri kakasında ara ara kan oluyordu ve bu hafta inet sütü alerjisi olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu öğrendik. sadece emziriyorum ve süt, yumurta, balık ve çerez için diyete girdim. ve gördüm ki yediğim çoğu şetyin içinde bunlar var. sadece emziren anneler neler yiyip içiosunuz? ben inanılmaz tatlı seven biriyim ve şuan acayip boşluğa düştüm. yanlışlıkla diyeti bozarım diye stressten bişi yşyemiorum:-(

merhaba..
geçmiş olsun öncelikle..
3 aya yakındır bizde diyetteyiz bebeğimle.
bende tatlı çikolata çok severdim..bu isteğimi kuru kayısı incir ve hurmaya gidermeye çalıştım hep..
birde netten yumurtasız ve sütsüz kekler poğaça tarifleri buldum şimdi bebeğime de böyle tariflerle bişeyler hazırlıyorum..
bence keki dene nette bulabilirsin bulamazsan bende tarif yazarım..
kolay gelsin..

Kızlar BENİM BEBEĞİMDE şuan 6. ayın içinde 2.aydan itibaren yüzde kızarıklıkla başlayan sonra tüm vucuda yayılan bir egzama sorunumuz oluştu cildiye doktorları kortizonlu ilaçlar verdi kullandık fakat geçmiyordu en son 4. ayda kakasından kan geldi doktora götürdük hemen bir alerji testi yapıldı inek sütüne,kabuklu kuruyemişe, soyaya,susama alerjisi çıktı 2 aydır bu gıdaları tüketmiyorum bebeğimede özel mama veriyoruz. ama ne kadar dikkat etsemde hala vucudunda kızarıklık geçmiyor birden fazla gıdalara alerjisi var ama hepsini bilemiyoruz. her şeyi yiyemediğim için sütüm çok azaldı nasıl artırabilirim şuan ona patates havuç elma bal kabağı dışında birşey veremiyorum doktor çok dirençli bir alerjisi var dedi ne yapacağım bilmiyorum. kaşıntısı kremlerle bile hafiflemiyor...siz neler yapıyorsunuz Ankarada tavsiye edeceğimiz çocuk alerji doktoru var mı ?

Kızlar BENİM BEBEĞİMDE şuan 6. ayın içinde 2.aydan itibaren yüzde kızarıklıkla başlayan sonra tüm vucuda yayılan bir egzama sorunumuz oluştu cildiye doktorları kortizonlu ilaçlar verdi kullandık fakat geçmiyordu en son 4. ayda kakasından kan geldi doktora götürdük hemen bir alerji testi yapıldı inek sütüne,kabuklu kuruyemişe, soyaya,susama alerjisi çıktı 2 aydır bu gıdaları tüketmiyorum bebeğimede özel mama veriyoruz. ama ne kadar dikkat etsemde hala vucudunda kızarıklık geçmiyor birden fazla gıdalara alerjisi var ama hepsini bilemiyoruz. her şeyi yiyemediğim için sütüm çok azaldı nasıl artırabilirim şuan ona patates havuç elma bal kabağı dışında birşey veremiyorum doktor çok dirençli bir alerjisi var dedi ne yapacağım bilmiyorum. kaşıntısı kremlerle bile hafiflemiyor...siz neler yapıyorsunuz Ankarada tavsiye edeceğimiz çocuk alerji doktoru var mı ?

geçmiş olsun, bizim alerji doktorumuzu tavsiye edebilirim, başkent hastanesi, çocuk alerji dr özlem yılmaz özbek.

Son düzenleme:
geçmiş olsun, bizim alerji doktorumuzu tavsiye edebilirim, başkent hastanesi, çocuk alerji dr özlem yılmaz özbek.

bende ona götürdüm fakat çok memnun kalmadık çok açıklayıcı bilgiler vermedi. Sorun halen devam ediyor. Yine de teşekkür ederim.

bende ona götürdüm fakat çok memnun kalmadık çok açıklayıcı bilgiler vermedi. Sorun halen devam ediyor. Yine de teşekkür ederim.

Bizde Özlem Hanıma gittik bikaç kere ama hiç memnun kalmadım. yeterince açıklayıcı bilgi vermiyor ve önemsiz bir sorun gibi davranıyor. Şimdi sami ulus çocuk hastanesine gidiyoruz. Oldukça ilgililer tüm testlerini yaptırıyoruz.

bazen alerji kanda çıkmasa bile deri testinde çıkabiliyor. Oğlumun yumurta beyazı alerjisi kanda çıkmamıştı. Deri testinde çıktı.Dün yaptırdığım testte geçmiş olduğunu gördük ama emin olmak için hastanede yumurta beyazı yedittirecekler. HAstanede gördüğüm kadarıyla bebeğinin cildinin cok hassas olmasında kızartılara sebep olabilir.

3 aylık bebeğim var 1.5 aylıkan beri kakasında ara ara kan oluyordu ve bu hafta inet sütü alerjisi olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu öğrendik. sadece emziriyorum ve süt, yumurta, balık ve çerez için diyete girdim. ve gördüm ki yediğim çoğu şetyin içinde bunlar var. sadece emziren anneler neler yiyip içiosunuz? ben inanılmaz tatlı seven biriyim ve şuan acayip boşluğa düştüm. yanlışlıkla diyeti bozarım diye stressten bişi yşyemiorum:-(

Bebeğinin doktora gidip tanısını net olarak koydurman gerekli. Diyetten kestiğin bu gıdalar senin içinde çok önemli. Oğlumun süte ve yumurtaya alerjisi vardı 7 aydır bu ürünleri tüketmedim. Yumurtaya alerjisi geçmiş durumda. Seni anlıyorum kendini yerken suçlu hissediyosun. Bence sırayla urünleri yiyerek denemelisin. 1 hafta kuru yemiş ye mesela bebeğinin alerjisi varsa tepki verecektir.

merhaba..
geçmiş olsun öncelikle..
3 aya yakındır bizde diyetteyiz bebeğimle.
bende tatlı çikolata çok severdim..bu isteğimi kuru kayısı incir ve hurmaya gidermeye çalıştım hep..
birde netten yumurtasız ve sütsüz kekler poğaça tarifleri buldum şimdi bebeğime de böyle tariflerle bişeyler hazırlıyorum..
bence keki dene nette bulabilirsin bulamazsan bende tarif yazarım..
kolay gelsin..

aslında kuru meyve yemek aklıma gelmemişti, özellikle hurmanın süt yaptığını duymuştum.
nette aradım bi kek tarifi buldum ama eğer senin denediğin bi poğaça tarifi varsa ve verirsen çok sevinirim

Kızlar yaklaşık 15 gündür diyetteyim ama yanlış yaptığım bişiler var ki oğlumun kakasındaki kan geçmedi:KK43:
sizce tahin helvası, makarna-şehriye ya da salça dokunuyor olabilir mi?
bebeğim daha küçük olduğundan neye alerjisi olduğunu tam belirleyemiolar, çünkü teste çıkmama ihtimali varmış.
doktor süt ve ürünleri, yumurta, çerez ve balık yemememi söledi.

Kızlar yaklaşık 15 gündür diyetteyim ama yanlış yaptığım bişiler var ki oğlumun kakasındaki kan geçmedi:KK43:
bebeğim daha küçük olduğundan neye alerjisi olduğunu tam belirleyemiolar, çünkü teste çıkmama ihtimali varmış.

makarna şehriyede yumurta var mı üzerini okumalısın.
tahin salça alerjikmiş,netten alerjik gıdalara bakıp denemelisin bunları kesmeyi.
portakal,mandalina,avakado,dut pekmezi,keçiboynuzu pekmezi bisürü şey valla...
poğaçada şöyle,,
2 su bardağı kadar un
yarım çay bardağı sıvı yağ,bundan daha az zeytin yağı
2 yemek kaşığı mısır nişastası
tuz,az şeker
su
ister tuzlu kurabiye gibi yap ister içine patates vs koy afiyet olsun:)

makarna şehriyede yumurta var mı üzerini okumalısın.
tahin salça alerjikmiş,netten alerjik gıdalara bakıp denemelisin bunları kesmeyi.
portakal,mandalina,avakado,dut pekmezi,keçiboynuzu pekmezi bisürü şey valla...
poğaçada şöyle,,
2 su bardağı kadar un
yarım çay bardağı sıvı yağ,bundan daha az zeytin yağı
2 yemek kaşığı mısır nişastası
tuz,az şeker
su
ister tuzlu kurabiye gibi yap ister içine patates vs koy afiyet olsun:)

çok teşekkür ederim tarif için. bu aralarda şerbetli tatlı arıyorum:))
ya makarnada yazmıo ama yumurtavarmıdırki die şüphelendim

canım geçmiş olsun benim bebeğimdede önce kaşıntı ve kızarıklıkla başlayan gece sık uyanma sürekli kortizonlu kremler veriliyordu hafifliyor sonra yine kortizon hafifliyor sonra yine yine derken kakasından kan geldi kaka tahlili derken kakasında mikrop var dendi hemen antibiyotik başlayacağız daha 3aylık doktor doktor dolaşırken en sonunda alerjisi olduğunu bulduk süt ve ürünleri kabuklu tüm kuruyemişler şimdi özel mama kullanıyoruz sende tahin helvası ve makarna yazmışsın bunları yediğimde içlerinde süt olmamasına karşı oğlum çok fena oldu doktoru aradım o da içinde tüm katkı maddesi olan herşeyi yasaklıyorum dedi. gerçektende tahin helvasını okudum içinde bir sürü madde var şimdi evimize hiç bir katkı maddesi olan şeyi sokmuyorum oğlum bu ara çok iyi maaşallah...o yüzden yediklerindeki katkı maddelerine alerjisi olabilir.. hatta biz ne sızma ne ayçiçek ne de fındık yağı kullanamıyoruz onlarada alerjisi var...

X