Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Benim oğlumun yumurta allerjisi olduğu kan testi ile tesbit edildi.Çünkü o zaman 6 aylıktı daha yumurtaya başlamamıştık.Kan alınarak detaylı bir tahlil sonucunda ortaya çıktı.

İnek sütüne alerjisi olup da keçi sütü kullanabilen varmı?

İnek sütüne alerjisi olup da keçi sütü kullanabilen varmı?

İnek sütü allerjisinde diyetin amacı inek sütüne vücudun verdiği cevabı unutturmak.Bu arada keçi sütü ile de vücutta düşük bir oranda inek sütündeki gibi allerjik bir reaksiyona sebep olabiliyor.Ve bu da allerjinin iyileşmesi için yaptığımız diyetin başarı şansını düşürüyor. Bu yüzden İnek sütü allerjisi varsa keçi sütü de kullanmamak gerekiyor

Benim oğlumun yumurta allerjisi olduğu kan testi ile tesbit edildi.Çünkü o zaman 6 aylıktı daha yumurtaya başlamamıştık.Kan alınarak detaylı bir tahlil sonucunda ortaya çıktı.

önceden yapılan kan testıyle bılınebılıyo demekki...ama yumurta dıyosun..ınek sütü bukadar bellı olmuyomuş kanda...

buarada benum dr ıneksutu alerjısınden şüphelenıyo ama bana yogurt peynır ver dedi ben yınede cesaret edemıyorum bu bi hafta vermıcem zaten asıl tek gıdamız mama kaldı..e ondada ıneksütü var..

benımsütümde kesildi 4ncu ayın başından itibaren..ne hikmetse zaten bi türlü iyi kilo alamamıştık annesütüyle..buna ragmen devam ettık mama vermedık..ama enson ayda nerdeyse 80 gram kadar alabılmışti ve mamaya geçtik..mamaya gecınce ben sadece gecelerı emzırmeye başladım..ve gıtgıde azaldı sütüm...herşey kafada bıtıyo bılıyorum..hala komık ama umudumvar sütüm gelebılır azda olsa diye..bıkaç gece baya bı aglayana kadar emzırmeye çabalıyorum..hiç süt gelmeyıp kuzum kendınden geçince napim dayanıyorum mamaya...bırde bunun ustune bu ıneksütü alerjısı şuphesı beni şoke etti..yani bilemıyorum..sabah sabah yedıgımız haşlanmış patates ve elma,bi çaykaşıgı pekmez,devam maması karıştırdım..iirenç oldu tabıkı ve ıkı kaşık anca yemişizdir.....bıskuı ver dedı dr ama ben vermıyorum ..içinde yumurta var neolur neolmaz dıye....

içinde süt katkılı bitek hero nun gogle vanılya aromalı muhallebısı..ne mılupayı ne sade princunu ve devammamasıyla yaptgımı yemedi.............onuda zaten lutfederse ıkı üç kaşık yıyoruz..elmayı çiğden püre verınce cok gaz yapıyo onu farkettım bide...anneme anlatıyorum şaşırıyo zira bende hiç yaşamamış..halıs ınek sütünden muhallebıler,kıymalı sebzeler,yumurtalar ben sana 6dan ıtıbaren verıyodum dıyo...nebileyim..bide ilacımız var zyrtec kullannan varmı?antıhıstamınıkmiş..nedemekse........yanı ılerde bu durumların astıma falan dönüşmesinimi engellıcek.. ?bılemıyorum işte..........

Merhabalar benim bebeğim de 2,5 aylık bugün kakasında mukus ve kan gördüm tüm tahliller yapıldı, bişey çıkmadı.Doktorumuz muhtemelen süt allerjisi dedi :KK43::KK43::KK43: ben cumaya kadar süt ve süt ürünleri yemeyeceğim.Cuma öğleden sonra sonuç belli olacak,inşallah kötü bir şey çıkmaz.Varsa bile bir yaşından sonra geçer diyor doktorumuz..Çok üzgünüm..Gebelikteki beslenmeyle bir ilgisi var mı acaba??

Benim bebeğim de de aynı şikayetler vardı.1 aylıkken başladı kakada kan ayrıca çok gaz,kusma,emerken boğulma,bazen ishal bazen normal dışkılama 5 ay boyunca ist.en iyi hastaneleri ve en iyi hastanelerin prf.ları yanlış tedaviler verdi.Dizanteri dediler kanı görünce sonra yanlış olamaz imkansız dediler.size denildiği gibi süt alerjisi dediler ki süt alerji testi negatif ti buna rağmen olur dediler anne ye diyet gerek dediler süt ve tüm süt ürünlerini yemedim ayrıca dana eti diyet gittikçe sıkılaştı sadece zeytin,kuzu eti,tavuk,ekmek ve kayısı reçeli yedim 3 ay diyete uydum ama bebeğim düzelmedi kan devam ediyor hatta artık artmaya başlıyordu.en sonunda kolonoskopi dediler.Başka dr a götürdüm iyi ki de götürmüşüm Benal hnm.sadece kaka tahlili istedi ve bebeğimde laktoz intöleransı olduğu ortaya çıktı.Süt şekerini kabul etmiyormuş vücut.Anne sütüde süt olduğu için aynı etkiyi yapıyoruş sütü kestim bebeğim iyileşti.Neler yaşadığınızı çok iyi anlayabiliyorum acil şifalar dilerim.

merhaba, ben kızıma 1 haftadır buğday deniyorum inşallah alerji yapmaz...bu arada kızım beni gündüz emmemeye başladı, gündüz verecek şey bulurken çok zorlanıyorum, ara öğünlerde ne yapacağımı şaşırdım, kahvaltı deseniz zaten yumurtasız peynirsiz olacak, çok zorlanıyorum haftaya et denicem inşallah alerji yapmaz...sonrada muz denemek istiyorum...

merhaba anneler hepınıze selamlar.Oğlumla başımıza gelenler anlatılır gibi değil .oğlum kağan 35 haftalık doğdu.Anne sütünü ancak 1 ay alabildi.bebeğim iki aylıkken kanlı ishal olunca doktor dizanteri teşhisi koyarak yüklü antibiyotik tedavisine başladı.OĞlum su anda 26 aylık ve o günden beridir gözle görülür büyüme geriliği vardı .2 yıl boyunca düzce tıp,yeditepe üniversitesi ve daha bircok hastaneye götürmeme rağmen sonuc alamıyordum.15 gün öncesine kadar ....sonunda oğlumun süt allerjisi olduğu ve bu nedenle 2 yıldır bagırsaklarında sütten dolayı problem oldugu dolayısıyla büyüyemediği anlaşıldı..mutluyum nedeninin tedavi edilebilir olmasından dolayı... üzgünüm gecen 2 yıl ve doktorların 2yıl oyalamasından dolayı.....sadece paylaşmak istedim inek sütü kesilince umarım oğlum hızlıca büyür

selam kızlar kimse uğramamış artık sorunu geçen yok mu benim kızımdada çıktı inek sütü ama biz sadece yoğurt yedirdiğim gün eli yüzü şişti göz kapakları kapanacak dereceye geldi hemen acile gittik
bi şey alerji yapmış olabilir dediler ama benim aklıma yoğurt gelmedi hiç aradan
2 hafta geçti ayran verdim yine aynı şey oldu ertesi güne randevu aldım
kan aldılar bi baktık ki inek sütüne alerjisi varmış
13. ayına kadar banada ona da süt ve süt ürünleri yasak inşallah geçer çok üzülüyorum bebeğime yaaa

MERHABALAR benim oğlum 4,5 aylık 2.5 aydır kanlı ishal var mıukuslu dizanteri dediler tam beş kere antibiyotik kullandık ama gitgide daha kötü oldu laktoz intoleransından şüpheleniyorum kızımda da vardı zaten genetikmiş

Selam, oğlum 3 aylık ve dün öğrendik inek sütü alerjisi olduğunu. tesadüfen öğrendik aslında. bendeki bi rahatsızlıkdan dolayı doktor oğluma 2 aylıkken kaka kan testi yaptı ve pozitif çıktı. 1 ay sonra tekrar gizli kan ve mikroskopik inceleme yapıldı ve bol lökosit çıktı. Doktorumuz Tülin Turan Hızlı inek sütü alerjisi teşhisi koydu ve tüm süt ürünlerini yasakladı bana emzirdiğim için. Sadece keçi sütü ve peyniri yiyebileceğimi söyledi. www.bolana.com.tr adresinden keçi sütü ürünleri satan yerlerin listesi var. ayrıca bu sayfadan süt sipariş edip size en yakın satış yerinden gidip alabiliyorsunuz. hepimize geçmiş olsun...

canım benim ikiz kızlarım var.birinde inek sütü alerjisi var.4 aylıklar.keçi sütü bazlı mama kullanıyorum.ve süt içebildikleri zamanda keçi sütü içirmem gerekiyormuş.golden goat adı.

canım yazını okudum da bende arıyorum keçi sütü bazlı mamalardan nerelerde var nerde bulabilirim birde adı nedir öğrenebilirmiyim....

Merhaba arkadaşlar uzun br aradan sonra yine yazıyorum.
Süt alerjisinin geçmesini sabırla bekliyorum.Kızım 1 yaşına basacak kısmetse ve ben hala hiç bir süt ürünü vermedim.Çünki verdiğimde biliyorumki kusma nöbeti geçirecek.Kızımda büyüme geriliği de var.Pepti junior lu muhallebi ve etli sebze çorbasından başka pek birşey veremiyorum.Zaten onlarıda çok zor yiyor.Bıktı sıkıldı artık çocuk.Biizm yediklerimize gözünü dikiyor.Geçen gün pizza huta gittik arkadaşımla nasıl yemek istedi anlatamam.Çok üzüldüm.Full peynir ve margarin var diye tattıramadım.Benimde boğazımdan geçmedi.Çok üzülüyorum bu tür durumlarda.Kızım herşeyi yesin istiyorum....

arkadaşlar bildiğim bi bilgiyi paylaşmak istiyorum sizinle
ben 2 yaşına kadar inek sütüne karşıyım etrafımda okadar çok inek sütü alerjili ark çocukları warki..
bi arkımın kızı okadar ileri dereceydiki alerjisi cici bebe bile sütle yapıldığı için vermiyodu kendi emzirirkende süt ve süt ürünleri tüketmiyodu.. çikolata dahil..
kanlı kaka sonucu öğrenildi alerjisi çok ii bi prof.a gitmişti
zaten süt alerjisi 2 yaşına kadar yapılan testlerde doğru sonuç vermeye biliyo..
deneyerek süt ve süt ürünlerinden kesmeyi alerji varlığını öğrendiler
geleyim asıl konuya şimdi bnm çocuğumda süt alerjisi yok..
ama bu olmayacağı anlamına gelmiyo..
örn:mideyi doldur yiyecekle ağzına kadar hazmetmeden yeniden yeniden ye nolur kusarsın bi süre sonra..
bu süt alerjisi böyle bir şey şuanda süt içirirsin fakat alerjim yok dersin 5 yıl sonra atıyorum pat çocuğunda alerji çıktı.. yine arkımın çocuğunda çıktı 12 yaşındayken.........
o yüzden çocuklarımıza 2 yaşına kadar inek sütünü oldukça az vermeliyiz benim kızım 18 aylık ben aptamil junier kullanıorum alerji riski düşük bebek sütü..
kotayı şimdiden doldurmayalım ve bu konuda çoğu anne bilinçsiz sizler alerjili çocuk anneleri olarak etrafınızı bilinçlendirin..
çünkü pek çok anne bilmiyo süt alerjisini..
bnm çocuğuma yapmadı alerji bende veriyorum diyolar.. yaşından önce inek sütü ile tanışıyolar..
tabiki her çocuk alerjili olacak diye birşey söz konusu deil ama bunun olma ihtimalini bile bile vermekte yanlış bence..

benim oglumdada ınek sutu lerjisı var henuz 11aylık 6 aylıkken derıtestı yapıldı 6 aya bır kontrolu var cok sıkıntı yaşıyoruz moralım cok bozuluyor asıl problem buyuyunce baslıcak yanı ıkı uc yaslarında felan ıstedıgı seylerı yıyemıcek yalnız kecı sutunu denemedım doktorada sormadım sızce bi denesemmi?

X