Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Cvp verdigin için teşekkürler ben emzirmiyorum bizimkinde kabartilar tek tek karında ve bez kısmında oluyor bu kabartilar cogu zaman var geçiyor tekrar başlıyor ilk defa susam verdigimde yüzünde çıktı birde gecen gün tabağın icinde olan çikolatayı sigirip yemiş sabah kalktığında yanakları kizarmisti bu vucuttaki kucuk kabartilarda alerji oluyormu

bence alerjidir..alerjiye bağlı egzamada olabiliyor..benim bebeğimin yanaklarında var arada alevleniyor..diyete uyduğumuzdan çoğunlukla rahat..

Birde ben peynir veriyorum hiçbir sorun yasamadim ek gıdaya geçtiğimde tek tek verdim problem çıkmadı yuzundedi ilk defa susamli krakerde kizardi ve 2 gün önce çıktı ama salçadan şüpheleniyorum yada çikolata veya pasta türlerinden nekadar dikkat edersem edeyim vücudundaki kabartilar ansızın çıkıyor kasık tarafı kucuk sivilce gibi icinde su varmış gibi parlak ve kirmizi

Birde ben peynir veriyorum hiçbir sorun yasamadim ek gıdaya geçtiğimde tek tek verdim problem çıkmadı yuzundedi ilk defa susamli krakerde kizardi ve 2 gün önce çıktı ama salçadan şüpheleniyorum yada çikolata veya pasta türlerinden nekadar dikkat edersem edeyim vücudundaki kabartilar ansızın çıkıyor kasık tarafı kucuk sivilce gibi icinde su varmış gibi parlak ve kirmizi

hımm demekki süt ürünleri değil canım başka bi gıda alerjisi..
domates,susam..
kasıklarda da olabiliyo egzama biliyo musun bi araştır istersen..bizimde yanaklar tam öyle oluyo içi su dolu sivilceler işte..

kızlar süt alerjisi olup neocate le yoğurt yapan var mı? doktor yoğurt yap yedir dedi bende afalladım tavsiye öneri bekliyorum sizlerden

gözlemlediğim kadarıyla yediği gıdanın dozuna göre tepki verme süresi değişiyo. Yaklaşık 6 saatte yediği gıda tepkisini gösteriyo. Bazı gıdalar örneğin süt proteini depolandıktan sonra tepki veriyormuş doktorum söylemişti. ama bi doktora gitmeni öneririm 3 yaşından önce test yapmıyolar diye yazmışsın ama biz oğluma 2 aylıkdan beri yaptırıyorum.

kızlar süt alerjisi olup neocate le yoğurt yapan var mı? doktor yoğurt yap yedir dedi bende afalladım tavsiye öneri bekliyorum sizlerden

ben denedim ama tutturamadım oldukça sıvı bir halde kalıyo. mama halinde iğrenç zaten yoğurt yapsam daha zor yiyeceğini düşündüğüm için uğrşmakdan vazgeçtim.

sanırım benim bebeğimdde inek sütü alarjisi var...
kronik kabızlık var..bu alarji aşırı kabızlık yapıyormu?

Gulican ben yurt dısında yasıyorum aile dr götürdüm en erken 2 yasında alerji uzmanı 3 yasında dedi deri testini oda biraz agrili bir testmis herhalde ama hangi dr sorduysam erken cocuğun kucuk dediler bir defasında kan tahlili yaptirtim sonucları aile dr götürdüm baktığında evet alerjisi var ama neye alerjisi var belli değil dedi totali yokmuş bastan yaptirt dedi ama ben kiyamadim öyle kaldı ama önceki sonucları başka dr goturecem benim oğlanda öyle kusma kanlı kaka felan yok sadece vucudunda kabartilar çıkıyor birkaç güne kadarda yok oluyor sadece 2 defa yüzünde çıktı isilik gibi ilk çıktığında drmikrop kapmış dedi çünkü bütün vucudunda çıkmıştı 2. Dede yüzü kizardi 2 gündede hemen gecti benim problem nekadar dikkat etsemde vucudunda çıkıyor karın bölgesinde ve kasıklarda merak ettigim alerji ömrü boyunca kaliyormu yoksa belirli bir yasında geciyormu yada dikkat etmekmi gerekir

Gulican ben yurt dısında yasıyorum aile dr götürdüm en erken 2 yasında alerji uzmanı 3 yasında dedi deri testini oda biraz agrili bir testmis herhalde ama hangi dr sorduysam erken cocuğun kucuk dediler bir defasında kan tahlili yaptirtim sonucları aile dr götürdüm baktığında evet alerjisi var ama neye alerjisi var belli değil dedi totali yokmuş bastan yaptirt dedi ama ben kiyamadim öyle kaldı ama önceki sonucları başka dr goturecem benim oğlanda öyle kusma kanlı kaka felan yok sadece vucudunda kabartilar çıkıyor birkaç güne kadarda yok oluyor sadece 2 defa yüzünde çıktı isilik gibi ilk çıktığında drmikrop kapmış dedi çünkü bütün vucudunda çıkmıştı 2. Dede yüzü kizardi 2 gündede hemen gecti benim problem nekadar dikkat etsemde vucudunda çıkıyor karın bölgesinde ve kasıklarda merak ettigim alerji ömrü boyunca kaliyormu yoksa belirli bir yasında geciyormu yada dikkat etmekmi gerekir

Türkiyede alerji testini bebeklerede yapıyorlar. Ben 2 aylıkken başkent hastanesine götürdüm yaptılar ama sütten şüpelendiğim için sadece süte yaptılar. Daha sonra sami ulusa götürdüm 7 aylıkken orda biçok gıdaya test yaptılar. testin içeriği basit aslında.bebeğin sırtına iğne gibi bişeyle ufacık bi delik açıp gıdanın özünü damlatıyolar 15 dk da belli bir ölçüde kızarırsa alerjisi vardır diyorlar.Ama gördüğüm kadarıyla bu testeler çok güvenilir değil. Oğlumda yumurta alerjisi kanda ve deri testinde çıktı sonraki kontrolde çıkmadı,şaşırdık. Doktorlar provakasyon testi diyolar belli dakika aralıklarıyla belli dozlarda yedirttiler. Hastaneden eve geldikten sonra bütün vucudu kızardı.Sonra tekrar götürdüm alerjisi var yedittirme dediler.domatesede testte çıkmamıştı ama geçen gün yedi ve bütün vucudu kabardı. bu arada yumurta alerjisi olan bebeklere 1 yaşındaki kızamık aşısını hastanede yaptırmanız gerekiyormuş. Aşının içeriğinde yumurta embiryosu olduğundan bebek tepki verebiliyormuş.
şüpelendiğin şeleri bebeğine yedirme bir hafta tüm kzıarıklıkları geçtiğinde tektek yedir. Öğrendiğim kadarıyla bu işte çocuğunun doktoru sen oluyosun alerjisini tesbit et yedirme gibi düz bir mantık var. 3 yaşına kadar gıda alerjisi geçiyormuş umarım hepimizin bebeklerinin tüm alerjileri en kısa zamanda geçer.

DR KIZIMDA İNEK SÜTÜ alarjisi olduğunu düşünüyor öncelikle süt ürünlerini kesicez sıkı bir diyet yapıcaz..5 tüp kan aldılar bgün kanda inek sütü alarjisinede bakılıyor..
dr neocate mama yazmış ama çok pahalı rapordan behsetmişsiniz dr bi deneyin içerse rapor yazalım dedi ama 90 tl ...yoku bunun çaresi numune falan göndermiyorlarmı?yarın alıcaz zaten ama bi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

birde kızım 9 aylık ne yedireceğimi şaşırdım kahvaltı ve çorba tarifleri bekliyorum..muhallebide olabilir ama çookk kabız zaten...çorba tarifi olursa sevinirim..

Ben bebegimi emzirdim 4 aylıktan sonra çok nadiren tek icimlik bebek sutu verdim bazen vanilyali muzlu ve biskivuli bir sorun yasamadim arada mamada verdim 5 aylikken dr önerisiyle ek gıdaya geçtik 15 gün sebze daha sonrada meyve ilk havucla başladım kabak patates brokoli felan sebzelerde problem çıkmadı daha sonra birden vucudunda kabartilar çıktı 7 aylık felandi Dr götürdüm önemli birşey değil dedi böyle sivilce gibi ama sivilce değil tabi her kontrole götürdüğümde ya krem verdiler yada yıkama losyonlari ama o zamandan beri var karın bölgesinde ve bezin bulunduğu yerlerde ilk defa çubuk kraker yemişti susamli sabah kalktığında kizartilar bütün vücudunu sarmıştı yüzü bacakları elleri ve ayakları kucuk isilikler gibi sadece karnı sivilce gibiydi dr götürdük bu alarji değil mikrop kapmış dedi ilaç kullandık 1 aya yakın bazı yiyecekleri yasakladı ona rağmen vücudundaki kabartilar yine çıktı ben salçadan yada tomatesten şüphelendim gecen gün bilerek verdim çıkmadı Bazende çıkıyor ama eskisi gibi değil artık kabartilar genelde bezin takıldığı yerde oluyor bazen alarji testide yapmıyorlar zaten dikkat etmezsem bile kendiliğinden kayboluyor yada tektuk yine çıkıyor acaba zararı varmi bu kabartilarin yada vücudu terledigi zamanmi bu kabarcıklar çıkıyor bilmiyorumki.....birde burda biri mamadan bahsetmiş süt alarjisi olanlar için bir komşum vardı onun kızında süt alarjisi vardı dr mamasını reçeteye yazıyordu fiyatı 23 Euro gibi birseydi ama sigorta karsiliyormuydu bilmiyorum

DR KIZIMDA İNEK SÜTÜ alarjisi olduğunu düşünüyor öncelikle süt ürünlerini kesicez sıkı bir diyet yapıcaz..5 tüp kan aldılar bgün kanda inek sütü alarjisinede bakılıyor..
dr neocate mama yazmış ama çok pahalı rapordan behsetmişsiniz dr bi deneyin içerse rapor yazalım dedi ama 90 tl ...yoku bunun çaresi numune falan göndermiyorlarmı?yarın alıcaz zaten ama bi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

birde kızım 9 aylık ne yedireceğimi şaşırdım kahvaltı ve çorba tarifleri bekliyorum..muhallebide olabilir ama çookk kabız zaten...çorba tarifi olursa sevinirim..

İlaç raporuyla alıyorum ben dr iki yıllık rapor yazdı. her ay eczaneden alıyoruz.İlk sefer denememiz için ilaç firmalarının bıraktığı numunelerden vermişlerdi.

canım özel mesaj attım sana, bi de bu mam raporla o fiyat değil, o raporsuz fiyatı.

çorba olarak ben oğluşuma taze fasulye, kabak, et ( bize dokunmuyor), domates ( o da dokunmuyor), patates, pirinç pişirdim ya da ıspanak, pirinç, patataes, havuç karıştırabilirsin, kırmızı mercimekten de sık sık yaptım ama bunları önce denedim tepki vermediği için devam ettim.
kahvaltıda sütsüz hero baby pirinçli mama verdik (şimdi üretimi durduruldu), pekmez de 2 çay kaşığı verdik arkasından. oğlumda buğdaya ve yumurtaya da alerji var o yüzden bunlar bize yasak, seçeneğim kısıtlı ama daha önce yazmıştım bizim süt alerjimiz geçti şimdi.

bu arada oğluşum artık günde 1 su bardağına yakın süt, bazen yarım kase yoğurt ve çeyrek kibrit kutusu peynir yiyor, en çok peyniri sevdi, arkasından sütü, yoğurdu istemese de çaresiz yiyor şimdilik.
1 yıllık diyetin ardından biz süt diyetimizi açtık oğluşumla, darısı tüm alerjik kuzucukların ve annelerinin başına.

Merhaba benim oglumdada inek sutu alerjisi çıktı 2 aylikken sutum az olduğu için mama vermiştik vermemişler birlikte fışkırır tarzda kusma ve kulaklarda büyüme oldu hemen acile gittik iğne vurdular mama alerji yapmış dediler yolladılar bizde bir daha vermedik ama bilmiyorduk mam değilde inek sütüne olduğunu. 4 aylikken ek gıda vermek istedik kasık sutlu pirinci mamdan verdik vermemizle birlikte cocuğumun kulakların kocaman olmuştu tüm yüzü kabarmıştı vücuduna kadar atmıştı bu sefer hiriltili nefes alıyordu dönük bir sekilde bakıyordu hareketsiz kalmıştı :KK43: zar zor hastahaneye yetiştirdik iğne vuruldu ve polikliniğe gitmemiz söylendi ertesi gün hemen alerji bölümüne gittik deri pick testi yapıldı az miktarda alerjisi olduğunu söylediler benim diyet yapmama gerek yoktu bir kaç hafta sonra provakasyona çağırdılar mamayalım birlikte gelmemizi söylediler mama alıp gitik ufak ufak 15 dk arayla verdiler çok şükür hic bir şey olmamıştı oğluma 6 aylikken ek gıdaya geçtik kahvaltıda peynir yumurta veriyordum yoğurdu zorluyordum yemiyordu ama yeşere bir şey olmamıştı taa ki 1 hafta oncesine kadar tekrar olmaya başladı bu sefer dudaklarını. Kenarları kizariyor ama tatbiki 2 kasıkla daha fazlasını yemiyor her zaman yediği peynirinde yemiyor zorluyorum iyini yememiş belki fazla yese daha kötü olacak ne yapacagım şaşırdım ben bu durumda olan varmı gectiyse neden tekrarlıyor böyle benimde yememden gerekiyomu benim sütümde geçip geçmediğini nasıl anılacağım ne yapacağımı çok şaşırdım çok üzgünüm Allah kimsenin basına vermesin :KK43:

SARIPAPATYA03 , raporunuz çıkmadan alığınız mama içim eczaneyle konuşun kare koda zarar vermeden kullanırsanız rapor çıkınca alacağınız mamalardan düşersiniz parasını geri alırsınız. biz pregomin kullanıyoruz ilk kutuyu o şekilde almıştık.ayda 10 kutu alıyoruz hiç katkı payı ödemiyoruz.

pregomın mama kullanan anneler benım bebegıme de yazıldı daha dun 7 kutu,ama nasıl verecegımı bır turlu bılemedım.yanı bunu ılla sut seklınde mı vermemız gerekıyor?bu mamayla tarıf bılenler varsa yardım edın lutfen,bu arada bebısım 11 aylık

X