Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba.ben de yaklaşık ikinci ayda bir şeylerin ters gittigni farkettim.bazı ürünleri yediğim zaman kızım çok sancılı oluyordu.gaz deyip geçtik hep ama aslında çok gazlı bir bebek degildi.üç aya geldiğimiz de iki aydan beri devam eden emmede problemler arttı.sadece anne sutu alan kizim üç dakika emip cirpinmaya başlıyordu.emme yi çok istiyor ama sancilaniyor.süt diyetune başladım.1 aydır sütle birlikte kabuklu kuruyemiş tuketmiyorum.sikayetlerde azalma oldu ama tamamen bitmedi asla.geçen hafta keçi peyniri tükettim sıkıntı olmadi bu hafta yoğurt ve dayanamayıp cikolata yedim.iki gündür kaka mukus lu ve bugün üç kere yaptı.kizim hep sivi kaka yapıyor ama doktor bir kere olduğu için sorun görmedi .beklemekten başka ya
pacak bsiey yok dedi.kilo alımı ilk aylar 1000 1200 bu ay yani 4.ay 600 gram.kaka da kan yok mukus oldu baştan beri.bağırsak sancisi ve emme en büyük sorun .kaka tahlilinde sıkıntı olmadi .reduktan madde vs bişey yok .ph yüksek biraz anlamlı dedi doktorum .sahiden çok zorlanıyorum özellikle kızım sancı çektiğinde perişan oluyorum .buludugum yerde hastaneye tahlil için mecbur gidiyorum ve ordaki doktor elime mama tutuşturup gönderiyor sutu kesmezsem bebegimin bağırsaklarina zarar vereceğimi söylüyor
bizdede durum benze. 3. aydan beri mukus ve yesil var kakada. cocuk zaten dogdugundan beri huzursuz. gaz dediler kolik dediler. ama simdi 5.ay dolacak kanli kaka geldi artik sut allerjisi diyorlar. biri mama verdi sutu kesme diyet yap dedi. yarin baskasina gidecegim.

bu arada elinde fazla neocate olan varmi? kullanilmayan yani. rapor cikaramadik henuz

bizde inek sutu alerjisi şüphesi taşıyoruz bu nedenle 1 ay diyet yaptım ama düzelme olmadı.şimdi diyeti kestim doktor tavsiyesiyle inşallah kötü birşey olmaz

bizde inek sutu alerjisi şüphesi taşıyoruz bu nedenle 1 ay diyet yaptım ama düzelme olmadı.şimdi diyeti kestim doktor tavsiyesiyle inşallah kötü birşey olmaz
merhaba ayni durumdayim ve bende 20gun diyet yaptim bisi degismedi. sonra nette arastirirkem cok ilginc bisi buldum ayni belirtiler laktoz intoleransinda da var. yani anne sutu fazla olan kisilerin bebeklerinde goruluyor. bebek anne sutunun hep ustteki sulu kismini ictigi icin oluyor. ben simdi tek gogusu veriyorum sabahtan aksama kadar aksamdan sabaha kadarda digerini ve 15gundur yesil kaka yok. doktorlar malesef allerji diyip geciyorlar bunuda goz ardi etmeyin lutfen bi deneyin yazik bebeklerimize.suanda cok vaktim yok detay yazamadim ama soracaklariniz olursa yazin bana

orion6 orion6 benim sütüm çok fazla olmuyorki tek göğüsle doymuyor diğerini de istiyor.Birde eğer sadece önsütü alsa kilosu az olmaz mı biz 3200 gram doğduk 3 e düştük 4 ay da 6800 gram olduk.Aylık ortalamamız 900 gram maşallah

orion6 orion6 benim sütüm çok fazla olmuyorki tek göğüsle doymuyor diğerini de istiyor.Birde eğer sadece önsütü alsa kilosu az olmaz mı biz 3200 gram doğduk 3 e düştük 4 ay da 6800 gram olduk.Aylık ortalamamız 900 gram maşallah
evet haklisiniz ben bir ihtimal diye soylemistim cunku bende sut gercekten fazla kizim kilo alamiyor on sut yuzunden. sadece 300gr aldi bu ay :-( sut fazlaligida basa bela

merhaba ayni durumdayim ve bende 20gun diyet yaptim bisi degismedi. sonra nette arastirirkem cok ilginc bisi buldum ayni belirtiler laktoz intoleransinda da var. yani anne sutu fazla olan kisilerin bebeklerinde goruluyor. bebek anne sutunun hep ustteki sulu kismini ictigi icin oluyor. ben simdi tek gogusu veriyorum sabahtan aksama kadar aksamdan sabaha kadarda digerini ve 15gundur yesil kaka yok. doktorlar malesef allerji diyip geciyorlar bunuda goz ardi etmeyin lutfen bi deneyin yazik bebeklerimize.suanda cok vaktim yok detay yazamadim ama soracaklariniz olursa yazin bana
Merhaba paylasmak istedim. Laktoz inteloransinda gaitada reduktan maddeye bakilir pozitif cikarsa laktoz inteloransi var demektir. Ister onsut ister son sutunuzu verin eger diyet yapmıyorsanız yani iceriginde laktoz olan tum gidalari diyetinizden cikarmazsaniz hersekilde tedavi edici olmaz. Ve ayrica laktoz inteloransinda bebek icin damla verilir. Her emzirmeden once bebegin agzina damla damlatilir. Tedavisi bu sekildedir. Birde dip not: laktoz inteloransinda köpüklü kaka olur

Merhaba paylasmak istedim. Laktoz inteloransinda gaitada reduktan maddeye bakilir pozitif cikarsa laktoz inteloransi var demektir. Ister onsut ister son sutunuzu verin eger diyet yapmıyorsanız yani iceriginde laktoz olan tum gidalari diyetinizden cikarmazsaniz hersekilde tedavi edici olmaz. Ve ayrica laktoz inteloransinda bebek icin damla verilir. Her emzirmeden once bebegin agzina damla damlatilir. Tedavisi bu sekildedir. Birde dip not: laktoz inteloransinda köpüklü kaka olur
evet köpüklü kakada olmuştu. damlada kullandık. tabi ben söyledikten sonra. gaitada bişeye bakılmadı açıkcası doktorlar hep allerjiye odaklandı. ben buda olabilir diyince onu düşündüler ve olabilir dediler. ancak diyet yaptım bu önsüt meselesini düşünmeden önce hemde çok katı diyet yaptım 21 gün boyunca hiç düzelme olmadı normalde 10 günden sonra düzelme beklenir. ama şuanda diyet hiç yapmıyorum ayrıca bebekte yoğurt yemeye başladı sadece önsüte dikkat ederek çok şükür bebeğim çok iyi kakası düzeldi. gerçekten allerji olsa yoğurt yiyemezdi sanırım. bende yaşadıklarımı paylaşmak istedim. çünkü ilk gittiğim doktoru dinleseydim şimdi kaç aydır bebeğim sadece o mamayı yiyor olacaktı ve anne sütü almayacaktı.

Son düzenleme:
Benim

benim oğlumun ek gıdayla ortaya çıktı 6aylıkken. Ama öncesinde de hep kusuyprdu anne sütü yarıo fazlasını kusuo dediler uyumuo ağlıodu hep gaz dediker. Çok geç ortaya çıkabiliyor. Ne kdr erken teşhis o kdr iyi
Merhaba.Yazdıklarınızı okuyunca size sormak istedim.Benim oğlum ilk üç ay çok gazlı bir bebekti.ama 3 aydan sonra kendiliğinden düzeldi gazı.Ancak 6 aylık olunca ek gıdaya yoğurtla başladım ve sonra kakasında kılcal şeklinde kan,sabaha kadar sancıyla uyanmalar ve huzursuzluk oldu.bir de makatta pşik oldu.doktorumuz inek sütü alerjisi olabilir dedi.ama bana diyet vermedi.sadece yoğurdu kestik sadece meyve ve sebze Çorbası içiyor şimdilik.6,5 aylık oldu ve yoğurdu tekrar denemek için vericem.Sizin de bu şekilde mi olmuştu? Inek sütü alerjisi olabilir mi? Hala emziriyorum ve diyet Yapmıyorum.yoğurdu kesince herşey normale döndü.kafam karmakarışık.baya uzun oldu kusura bakmayın.

Merhaba.Yazdıklarınızı okuyunca size sormak istedim.Benim oğlum ilk üç ay çok gazlı bir bebekti.ama 3 aydan sonra kendiliğinden düzeldi gazı.Ancak 6 aylık olunca ek gıdaya yoğurtla başladım ve sonra kakasında kılcal şeklinde kan,sabaha kadar sancıyla uyanmalar ve huzursuzluk oldu.bir de makatta pşik oldu.doktorumuz inek sütü alerjisi olabilir dedi.ama bana diyet vermedi.sadece yoğurdu kestik sadece meyve ve sebze Çorbası içiyor şimdilik.6,5 aylık oldu ve yoğurdu tekrar denemek için vericem.Sizin de bu şekilde mi olmuştu? Inek sütü alerjisi olabilir mi? Hala emziriyorum ve diyet Yapmıyorum.yoğurdu kesince herşey normale döndü.kafam karmakarışık.baya uzun oldu kusura bakmayın.

bende boyle olmadi benim bebegim kucuktu ek gida donemi degildi hep yesil ve mukuslu kaka yapiyordu sonra birgun kan gordum kilcal sekilde. ancak ben cok kati ditet yaptim 20 gun ama bir degisiklik olmadi onun uzeribe bende baska birsey olabilir diye arastirmaya basladim. ancak benim komsumun bebegide sut allerjisi ncak onunki cokciddiydi yogut yemesede cildine surunce bile kizariyordu oda bana duyarlilik az yada cok olabiliyor az olursa kisa zamanda gecer dedi. tahlilde cikan bir degere bakarak doktorlar bunu yorumlayabiliyormus. sizinki gercektende allerjiye benziyor ancak cok ciddi degil gibi. yani erken gecebilir belki birkac ay.

yogurdu kesince hersey normale donduyse sut allerjisi gibi geldi banada.birde o donem bizimde pisik olmustu.
baska bir doktor hatta bana allerjiyse ek gida doneminde yogurt verincecikar ortaya dedi. gercektende hergun yogurt yiyo simdi bisey yok sukur

yogurdu kesince hersey normale donduyse sut allerjisi gibi geldi banada.birde o donem bizimde pisik olmustu.
baska bir doktor hatta bana allerjiyse ek gida doneminde yogurt verincecikar ortaya dedi. gercektende hergun yogurt yiyo simdi bisey yok sukur
Cevapladığınız için teşekkür ederim.inşallah Dediğiniz gibi hafiftir de kısa zamanda geçer.yarın tekrar yoğurt vermeye başlıcam.tekrar olursa kan ve kaka tahlili yapılacak.

Önceki sayfalarda yazdıklarınızı okudum.köpüklü kaka oğlumda da oluyor ara ara.Ben de araştırmıştım o zamanlar.Fazla süt sendromu da deniyormuş hatta.Benim de sizin gibi çok sütüm.tek memeyi üstüste veriyorum ÇOĞU zaman.ama bu sefer öteki göğsüm çok şişiyor.kendimce ayarlamaya çalışıyorum.sizin bebeğiniz kaç aylık? Devam eden şikayetiniz var mı? Yoksa düzeldi mi?

Önceki sayfalarda yazdıklarınızı okudum.köpüklü kaka oğlumda da oluyor ara ara.Ben de araştırmıştım o zamanlar.Fazla süt sendromu da deniyormuş hatta.Benim de sizin gibi çok sütüm.tek memeyi üstüste veriyorum ÇOĞU zaman.ama bu sefer öteki göğsüm çok şişiyor.kendimce ayarlamaya çalışıyorum.sizin bebeğiniz kaç aylık? Devam eden şikayetiniz var mı? Yoksa düzeldi mi?

birgun aksama kadar aynı memeyi verip akşam şişen memeyi sağdım ertesi gün diğerine aynı şeyi yaptım düzeldi

arkadaslar siteye yeni uyeyim.benimde oglum cok kusuyo.reflu dedi doktor ilac kullaniyorum ama kusmasi gecmiyo.acaba sute alerjisi olabilirmi.hem anne sutu aliyo hmde mama.bilgili tecrubeli anneler yardim edebilirmi.sute alerjisi varsa nasil belli olur.ne gibi belirtileri var

Bizdede var sanirim kakamiz mukuslu ve ara ara ipliksi kanlar goruyorum yuzunde ilk aylarda asiri kizariklik gormustum simdi yok besinci aymizdayiz sadece anne sutu veriyorum alti gundur sut diyeti yapiyorum mukus azaldi gibi kan devam ediyor biraz daha diyeti deniycen sonra cocuk gastroentolojiye goturcem

X