Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bnm
Merhalabalr bayanlr bu site nin yeni uyesiyim 3,5 aylik bebegim de inek sutu alerjisi olabikir dedi doktor tahliller yapildi ve ben cok uzuluyorum :KK43:
Benımde bebegım 3,5 aylık bnada öyle söyledi de ne gbı bekırtıler var bebegnzde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaka si uzun zamandır yeşil mukuslu ve bir kaç defa da kan gördük :KK43: :KK43:
Önce kaka da mikrop var denildi surup verdi doktor geçmedi gecmeyince alerji olabilir dedi kan da birşey çıkmadı gaita da gizli kan da yok bakalım yarın belli olacak :KK43:
Sizin bebeğinizde ne gibi belirti ler var peki

Kan tahlılo pek dogru sonuc vermıyormuş 6 aydan önce.bnm bebegım kız 30 temmuz dogumlu.20 gunlukken ıkı defa kakasında kan gordum bıdaha da gormedım kaka tahlılı bızde yaptrdk gızlı kan cıkmadı Nişantasında Fügen çokuğraş diye bir dr var ona goturucm kızımı gastroentoloji prof bu alanda çok iyiymiş

Benim bebeğim de kız 1 Ağustos doğumlu
:KK200::KK200:
Ben kayseri de yasiyorm burda fakülte de prof var fulya hanım bizde ona götürdük inşallah inek sutu alerjisi yoktur :KK43:

Merhaba kızlar perşembe günü kızım ateslendi 38 girmedik com sukur atesimiz dusuncede vücudumuzda kızarıklıklar başladı dün acile gittik alerji iğnesi yapıldı 2 saat içinde geçti çok sukur ama mamasini verince bugün yine hafif kızarıklıklar başladı mamaya mi yormalimiyim bunu

Merhaba arkadaşlar benim kızımda 8 aylık ve yoğurt peynir yediğinde ağzının kenarları kızarıyor benek benek. İnek sütü alerjisi olabilir mi acaba

Doktor şimdi teste gerek yok bir kaç ay verme sonra tekrar dene olursa bakarız dedi bir yaşından önce olabiliyormuş bilmiyorum ki

Merhaba...
benim bebeğim 4 aylık ve inek sütü alerjisi var...3 yaşına kadar hiçbir süt ürününü yiyemeyecek..Bunu nerden anladık derseniz bebeğime mama verdikten 1 saat sonra kendimizi acilde buluyoruz. Kızım bayılana kadar kusuyor ve susuz kalıyor her seferinde serum bağlanıyor. 3. tecrübemizde artık nazlının sorununun inek sütü alerjisi olduğu kesinlik kazanmak üzere.Kakasını kanlı yapmaya başlaması en büyük bulguymuş...Ne yazık ki piyasadaki tüm mamalar inek sütü bazlı olduğundan çok fazla seçeneğimiz yok..Anne sütünü arttırmaya çalışıyorum.

Benim gibi bebeği inek sütü alerjisi olan anneler arıyorum, burada sorunlarımızı paylaşalım, bebeklerimizi nasıl beslediğimizi, besleyeceğimizi, nelerin alerji yaptığını, nasıl reaksiyonlarla karşılaştıklarını anlatalım. Eminim hepimize faydası olacaktır..

Tüm alerjik bebeklere sağlık ve annelerine sabır diliyorum.
merhabalar,benim bebeğim de 1 yaşında. d
Doğduğundan beri laktoz intöleransı var yani süt şekerini vücut kabul etmiyor 20 günlüktü kakada kan,şiddetli kusma vardı önce dizanteri teşhisi koydular sonra bizde çok araştırdık vee dr fügen çulluoğlu nu bulduk.Süt alerjisi dedi bana emzirdiğim için diyet verdi aynen sevil78 bahsetmiş hepsini yaptım en son artık sadece zeytin ve kuzu etiyle besleniyordum ama bebeğim iyileşmiyordu artık bize kolonoskopi dedi çoooook zor günlerdi.doktor doktor geziyorduk kan için makatte çatlak var dedi genel cerraha bile götürdük ama çözüm olmadı.En sonunda çok şükürler olsun ki prf.dr.benal büyükgebiz bebepimi 10 günde iyileştirdi sadece kaka tahlili yaptı.kakada gizli kan ve redüktan madde bakılıyor annesütünü kestik ve soyalı som mama başladık sütsüz bebeğim hemen iyileşti allah bütün annelere yardım etsin çok zordur bilirim istanbulda olan annelere şiddetle tavsiye ederim benal hanım gerçekten çok iyi bir dr.yeni yeni süt vermeyi deniyorum ama sanırım henüz hazır değil.bu arada 7.ayda yoğut başladık ve 1 ay sonra yoğurda alışınca peynir.

Merhaba...
benim bebeğim 4 aylık ve inek sütü alerjisi var...3 yaşına kadar hiçbir süt ürününü yiyemeyecek..Bunu nerden anladık derseniz bebeğime mama verdikten 1 saat sonra kendimizi acilde buluyoruz. Kızım bayılana kadar kusuyor ve susuz kalıyor her seferinde serum bağlanıyor. 3. tecrübemizde artık nazlının sorununun inek sütü alerjisi olduğu kesinlik kazanmak üzere.Kakasını kanlı yapmaya başlaması en büyük bulguymuş...Ne yazık ki piyasadaki tüm mamalar inek sütü bazlı olduğundan çok fazla seçeneğimiz yok..Anne sütünü arttırmaya çalışıyorum.

Benim gibi bebeği inek sütü alerjisi olan anneler arıyorum, burada sorunlarımızı paylaşalım, bebeklerimizi nasıl beslediğimizi, besleyeceğimizi, nelerin alerji yaptığını, nasıl reaksiyonlarla karşılaştıklarını anlatalım. Eminim hepimize faydası olacaktır..

Tüm alerjik bebeklere sağlık ve annelerine sabır diliyorum.

Merhaba,

Benim kizim 8,5 aylik ve hem inek sutu alerjisi, hem de laktoz intoleransi var. Yani hem sut sekerine, hem de sut proteinine karsi alerji. Ancak bunlari kesfedene kadar perisan oldu yavrum. Gitmedigimiz doktor da kalmadi. Bu konuda tecrubelerimi yardimci olmak icin paylasmak isterim.

Emziren anneler, sut urunleri diyeti yaptiginiz halde alerji belirtileri devam ediyorsa, mutlaka gaitasinda reduktan madde olup olmadigina baktirin. Ayni zamanda laktoz intoleransi da olabilir. Ya da sadece bu vardir.

Sorularinizi seve seve yanitlayabilirim.
Sevgiler...

X