Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
İnek süt ü alerjisi bebek lerde huysuz luk yaparmis doğru mu peki yani sizin sonuçlar belli olunca ve dikkat edilince huzursuzluğu vardı da hani geçme yada azalma gibi bir durum oldu mu acaba biz,hala test olmadık 28 aralık da randevu inşallah birşey çıkmazzz :KK43:

Lütfen bilenler tecrübe edenler acil cevap
Besini diyetten çıkarınca kan kaç günde kayboldu.

Arkadaslar merhaba ne zamandr byle bır sıte ararken sız cıktınız karsıma kızım 5 aylık 2. Ayından berı sumuklu mukuslu kakası wardı ıst. Medkl parkta dr eslıgınde gelısımını surduruyor dr ınek sutu alerjısınden suphelendı kestım cok ıyı uyamadm sadece sut peynır yogrt tuketımını kesmekle bıtmıyor oeynır altı suyu weya ıcıne gren ekmek ws besınlerınde tuketımı etkılıyor snra lıv hastnesınde gunsel hanıma gttık gelısımı guzel egzama yk kakasında sadece 1 kez kan oldu dye sadece sutu kesmemı onerdı kestım aradan zaman gectı 4. Ayına grdgınde ıshal dogdgundan berı olan burun tıkanıklıgı ust solunm yolu tıkanıklıgı artık uykusuz gecelere itti bizi gazıydı ws bırmıyordu dr randewumuz geldgınde dr hastaneden ayrıldgnı ogrendık baska dr arayısına gectık ve ıkı gundr aralıksız kakaları hep kanlı duydugum kdryla capraz reaksyon oluyor sut urunlerı alerjısınde kuruyemıs tereyag kaymak margarın sut urunlerı dana etı ... Sanıyorum kokten cozum ıcın oazartesı gunkı yenı dr muz ıle olan randewumuzu beklycez siz gun ıcınde nasl beslendınız neler yaptınız sonucta sutsuz we urunlerı olmayan bır hayat cok zor

Ayrıca 2 haftadr peynır yogrt tuketımımıde dr goruserek kestm capraz reaksyon ıhtımalıne karsı dıger yazdgm urunlerıde kestm

Arkadaslar bebegime inek sutu alleejisi demislerdi neocate aldim ama degilmis 2kez kullandik sadece 90 lira vermistim isteyene ucretsiz gondericem kargoyu karsilarsaniz. Bana ozelden yazin. cope gitmesin. Son kullanim tarihine cok var 5 ay once aldim zaten.

Merhaba arkadaslar burdan sut sut urunlerı alerjısı bebeklerı annelerı ılgılendrecegnı dusundgm bı paylasımda bulunacagm acıbadem cocuk gastr. Uzmanı vildan hanımın kızımızda ve tum alerjık bebeklerde kısıtlanması gerektgnı dusundgu besınler ben bunları kesıyorum sabır ve dua tek temennımız sıfa rabbımden hepımıze...

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    66,3 KB · Görüntüleme: 411
kizlar sut urulerini,eti,yumurtayu,kuruyemisi,balik,bal,tahin gibi alerjenleri kestim ama salya gecmiyor.boyle bir durumla karsilasan var mi? doktor gecmeyince birkac hafta sutu kesip mama verelim dedi?o kadar hafta suty kessem bir daha beni emmez ki?yanlismiyim.ayrintiya girmedi.ya da sunlari ye bakalimda demedi.sut kesilir mi bunun icin.birde salyali olsa ne olur? bagirsagina zarar mi veririz

kizlar sut urulerini,eti,yumurtayu,kuruyemisi,balik,bal,tahin gibi alerjenleri kestim ama salya gecmiyor.boyle bir durumla karsilasan var mi? doktor gecmeyince birkac hafta sutu kesip mama verelim dedi?o kadar hafta suty kessem bir daha beni emmez ki?yanlismiyim.ayrintiya girmedi.ya da sunlari ye bakalimda demedi.sut kesilir mi bunun icin.birde salyali olsa ne olur? bagirsagina zarar mi veririz
Smdı su war sen bunları keselı nekdr oldu ve bunları kestın ama bunları ıceren paket urunler ? Mesela kek gofret kraker sarelle ws ?

Smdı su war sen bunları keselı nekdr oldu ve bunları kestın ama bunları ıceren paket urunler ? Mesela kek gofret kraker sarelle ws ?
3 hafta oldu canim.paket urunleri yemiyorum zaten iceriklere bakiyorum.glutensiz ekmek yapmaya basladim.ama doktor 3 hafta anne sutunu

kes neocateyi ver dedi.baska bir doktora gittim o da salyadan korkma emzir dedi.diyeti acti.neocateyide almadi zaten:KK43:

Arkadaslar benim oğlum 10 aylık. 20 gün öncesi kakasi sumuklenmeye başladı. Dr süt alerjisi olabilir dedi çocuk huzursuz gazı oluyor. Test yapıldı ama sonuçlar gelmedi. Bir de testte negatif ciksada olabilirmiş. Ben deneme amaçlı süt ürünlerinin hepsini kestim kaka düzeldi gazı gecti sonra pazar gun peynir verdim sadece bişey olmadı hemde kaşıkmamasi ile pazartesi gene verdim yumurta kaşık maması öğlen tarhana (içinde bol yoğurt var tarhananin) akşam gene kaşık maması derken dün gece 2 defa kaka yaptı 2. Gene sumuklu ve kötü kokuluydu oğlum huzursuzdu. Anlamadigim bunca ay çıkmayan inek sütü alerjisi 9 aydan sonra çıkarmı? Yukarda verdiğim bilgiler alerjisi olduğu anlamına mı gelir? Yardım edin lutfen

Arkadaslar benim oğlum 10 aylık. 20 gün öncesi kakasi sumuklenmeye başladı. Dr süt alerjisi olabilir dedi çocuk huzursuz gazı oluyor. Test yapıldı ama sonuçlar gelmedi. Bir de testte negatif ciksada olabilirmiş. Ben deneme amaçlı süt ürünlerinin hepsini kestim kaka düzeldi gazı gecti sonra pazar gun peynir verdim sadece bişey olmadı hemde kaşıkmamasi ile pazartesi gene verdim yumurta kaşık maması öğlen tarhana (içinde bol yoğurt var tarhananin) akşam gene kaşık maması derken dün gece 2 defa kaka yaptı 2. Gene sumuklu ve kötü kokuluydu oğlum huzursuzdu. Anlamadigim bunca ay çıkmayan inek sütü alerjisi 9 aydan sonra çıkarmı? Yukarda verdiğim bilgiler alerjisi olduğu anlamına mı gelir? Yardım edin lutfen
Bu sutbalerjısı brqz karmasık benm buyuk kızımın sadece gazlı bır bebektı hıc suphelenmedk mesela 2yasından snra ogrendıkkı sut alerjısı ... Kucuk kızımnda negatıf cıktı ama sut alerjısı war gaıtada proteın baktr en son onu yaptrdım ben bosuna gttı kan testlerı ws bırde su war yenılen veya yedrılen gıda 3 gundede bellı edebılıyorms kendını

Bu sutbalerjısı brqz karmasık benm buyuk kızımın sadece gazlı bır bebektı hıc suphelenmedk mesela 2yasından snra ogrendıkkı sut alerjısı ... Kucuk kızımnda negatıf cıktı ama sut alerjısı war gaıtada proteın baktr en son onu yaptrdım ben bosuna gttı kan testlerı ws bırde su war yenılen veya yedrılen gıda 3 gundede bellı edebılıyorms kendını

Peki öğrendikten sonra ne yaptın canım? 2 yaşından sonra sütü kestinmi , sonra hiç süt vermedinmi ? Verdiysen nasıl başladın yeniden Dr. Mu yönlendirdi? Birde o gaitada protein testi kesin sonuç veriyormu ? Bizimde kan testleri normal çıkıyor. Ne çok soru sordum dimi? Ama napim hiç anlamıyorum. Bide bizim Dr. Maflor ve laktazim verdi süt intolaransimi ne olabilir diye bakcaz artık kafam çok karıştı

Canım bizde malesef 18 aydan sonra anlatabildik dr lara inek sütü alerjisi oldugunu.drlar israrla bişeyi yok dediler kac dr gezdiysem kan testleri yapıldı bişey yok dediler sonra kimsenin tavsiye etmediği çok kötü bi doktor dedikleri adam buldu bizde inek sütü alerjisi var 1 yaşına kadar testlerde girunmez dedi şimdi oglumun inek sütü alerjisi ile ilgili raporumuz var pregomin as kullanioruz biz tadi gerçekten iğrenç ben çok zor veriyorum ama çok faydasini görüyorum saclarimiz bile gurlesti.sen emziriosan diyet yap bebeginede süt içeren hiçbişey verme dana eti ve cevuzde verme.sabret geçer inşallah çok zor brbegimin hiçbişey yiyememesi dislerimiz olması gereken kadar değil ama gececektir inşallah. Bizim alerji uzmanimiz cildide aşırı tepki veriyo 3 yaşa gecmeyenilir dedi bekliyoruz bakalım

Sabahlari tel Şehriye corbasi sever oglum onu yiorz biz makarna bulgur pirinç pilavi patates menemen öyle şeyleri yioruz meyvelerdende muz elma armut şimdilik. Ve emziriyom ben alerjisi gecene kadar da emziricem

Ve bize keçi sütü de dokunuyo o da yasak:KK43: ne çok konuştum bende ama sormak istedikleriniz varsa sorun çünkü oğluma taniyi ben koydum araştira araştira dr lar ya kolik dedi ya uyumaz dedi ama ben süt ürünlerini listemden cikarinca hiç uyumayan bebek uyumaya başladı en önemlisi buydu benim için 18 ay telef olmuştum uykusuzluktan günde 1 saat bile uyumazdi

Peki öğrendikten sonra ne yaptın canım? 2 yaşından sonra sütü kestinmi , sonra hiç süt vermedinmi ? Verdiysen nasıl başladın yeniden Dr. Mu yönlendirdi? Birde o gaitada protein testi kesin sonuç veriyormu ? Bizimde kan testleri normal çıkıyor. Ne çok soru sordum dimi? Ama napim hiç anlamıyorum. Bide bizim Dr. Maflor ve laktazim verdi süt intolaransimi ne olabilir diye bakcaz artık kafam çok karıştı
Evet gercekten ınsann aklı karısıyor buyuk kızım suan4yasında ınek stu sade vermedm işlenmş sut vermemı onerdı dr mesefa peynır yogrt meywelı sut gbı veya sutlu tatlı yıyebılıyor smdı yawas yawas bukdr oldu 8yası gbı gecebılır brklıyorz bunları tuketıncede saman nezlesı oluyor

Evet gercekten ınsann aklı karısıyor buyuk kızım suan4yasında ınek stu sade vermedm işlenmş sut vermemı onerdı dr mesefa peynır yogrt meywelı sut gbı veya sutlu tatlı yıyebılıyor smdı yawas yawas bukdr oldu 8yası gbı gecebılır brklıyorz bunları tuketıncede saman nezlesı oluyor
Gaıtada proteın kesn cıkıyormuş

Ya ben anlamıyorum arkadaşlar, şimdi bütün çocuklar alerjik! Büyük oglumdada kedi tuyune falan alerji var, sonbaharda bi başlıyoruz alerji ilaçları kullanmaya yaza kadar. Çevremde öyle cokki böyle çocuklar niye bizlerde yokta bu çocuklarda var? Mesela benim kucuklugumde öyle inek sütü vermek için annem yasimi filan beklememis, zaten beklemek lazım diyende olmamış 6 aylık bebe elinde süt! Hemde saf süt işlenmiş falan değil... Allah sonumuzu hayr eylesin. Bozdular yediğimiz ictigimiz herşeyi çocuklarimizda bağışıklık diye bişey kalmadı, bunu yapanları buna çanak tutanlari Allah'a havale ediyorum!

X