Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
chocolate19 chocolate19 Okean Okean
@ESMERIM81
Sizler doktor kontrolünde olduğunuz için size de soruyorum.
Kalsiyum desteği için ne önerdi?
Benim elimde gebelikten kalma calciday d3 var.
Ama içeriğinde laktoz bulunmaktadır yazıyor.
Doktor da kalsiyum önerdi ama ya onda da laktoz varsa diye şüpheleniyorum.
Bir de aağlık ocağına gidip tahlil yaptırıcam ben.
Vitamin değılarım be alemde diye

Test yaptır canım. Ben dün verdim bugün sonucu eşim alacak. Açıkçası kan çıkmadı kollarimdan dün :KK43:

Benim kesin değil ama suphelerim var. Burda gaitada gizli kan cikmadi. Ankara ya gitmem lazım daha kapsamlı için de.

Belirtiler:
*Günde 7-8 kez mukuslu kaka
*çoğu zaman gürültülü kaka
*popo ve boyun kısmı hafif de olsa kızarıklık
*göz kenarında kızarma
*gözleri çok kaşıma
*hırıltı

Buna rağmen gaz sorunu pek yaşamadık, ağlamaz huzurlu ve ayda 1 kilodan fazla alıyor.

Yoğurt vs bıraktım daha rahat sanki. Şimdi belli şeyler yeyip bakıyorum.

Aynisini dusunuyorum canim. Deneme tahtasi gibi :KK43: dr a dun soyledim ama pek kaale almadi beni sen ac ac dedi de iyilesene kadar acmayacagim. Senden de boyle fikir almak dogru dusundugume ikna etti beni:)) cunku acmayacagim doyorum bebek icin sutunden faydali seyler gecsin diye drmistir dr diyor bir iki kisi. Senden duymak iyi geldi canm
Valla bana doktor dün şunu dedi; çocuğa birşey olmaz o alacağını alır, giden senden gider :KK66:
Hamilelikte de öyle değilmiydi? Noluyorsa bize oluyor.
Pişiğin derecesini çok iyi tahmin ediyorum. O yüzden geçmeden sen mutlu olamazsın, o da hem seni hem sütünü hem bebeği etkiler.
Ben o süreçte çok azalttım sütümü. Yememekten değil(o dönem daha iyiydi süt miktarım) üzüntüden çaresizlikten. Açık dursa altı geçmez, tüm kocakarı ve bilimsel yöntemler geçirmez... Çaresizlik çok kötü çok üzücü :KK43:

Her bebeğin ilk dokturu annesidir :KK66: sen sık dişini bir iki gün, yavrucak şifa bulsun:)

Valla bana doktor dün şunu dedi; çocuğa birşey olmaz o alacağını alır, giden senden gider :KK66:
Hamilelikte de öyle değilmiydi? Noluyorsa bize oluyor.
Pişiğin derecesini çok iyi tahmin ediyorum. O yüzden geçmeden sen mutlu olamazsın, o da hem seni hem sütünü hem bebeği etkiler.
Ben o süreçte çok azalttım sütümü. Yememekten değil(o dönem daha iyiydi süt miktarım) üzüntüden çaresizlikten. Açık dursa altı geçmez, tüm kocakarı ve bilimsel yöntemler geçirmez... Çaresizlik çok kötü çok üzücü :KK43:

Her bebeğin ilk dokturu annesidir :KK66: sen sık dişini bir iki gün, yavrucak şifa bulsun:)
ay inşallah canım :KK66: sizin pişik ne alemde ? Bizim yaralar geçiyor galiba karartı gibi oldu kızarıklar sönünce ama dün arkaya doğru yine kızardı:KK43:

ay inşallah canım :KK66: sizin pişik ne alemde ? Bizim yaralar geçiyor galiba karartı gibi oldu kızarıklar sönünce ama dün arkaya doğru yine kızardı:KK43:
Bizim iyileşti pişik. Dnemeler sırasında Hafif pembe oluşum oldu.
Ama normal bebeklerde olan pmbe pişikten.
Dikkat ediyorum yoksa :eek:

Çok şükür aman iyi olsun. Bizimde geçecek inşallah. Hemen her açışta yıkıyorum daha bir iyi geliyo gerçi kuzum uyanmazdı normalde altını açınca böyle lamba gibi açıyo gözleri:) geceleri uykusuzluk zor oluyo ama yeter ki iyileşsin artık
Bizim iyileşti pişik. Dnemeler sırasında Hafif pembe oluşum oldu.
Ama normal bebeklerde olan pmbe pişikten.
Dikkat ediyorum yoksa :eek:

Ya kızlar kabus gibi popomuz yine kızardı bizim ya:KK43: dün yedikleeimi sayıyorum muz yeşil elma kuru erik kafeinsiz kahve uno sade çubuk (4-5tane yedim içinde sadece maya un su tuz var)bulgur pilavı kırmızı mercimek çorbası. Memede huzursuz sürekli ayakları cekiyo kaka yesil sarı arası yesile daha dönük ama. Gerçekten artık dayanamıyorum bu pişiğe. Bezin gördüğü her yer kızarmış. Her iki saatte bir değişiyorum kalayı duyduğum an değişiyorum kremlerini giç aksatmıyorum her açışımda popoyu yıkıyor kuruluyor nemli kalmasın diye havalandırıyorum. Derman olamıyorum yavrumun dersine :KK43: şu yediklerimden ne yapmış olabilir hangisi alerjen bir dikriniz var mı

Ya kızlar kabus gibi popomuz yine kızardı bizim ya:KK43: dün yedikleeimi sayıyorum muz yeşil elma kuru erik kafeinsiz kahve uno sade çubuk (4-5tane yedim içinde sadece maya un su tuz var)bulgur pilavı kırmızı mercimek çorbası. Memede huzursuz sürekli ayakları cekiyo kaka yesil sarı arası yesile daha dönük ama. Gerçekten artık dayanamıyorum bu pişiğe. Bezin gördüğü her yer kızarmış. Her iki saatte bir değişiyorum kalayı duyduğum an değişiyorum kremlerini giç aksatmıyorum her açışımda popoyu yıkıyor kuruluyor nemli kalmasın diye havalandırıyorum. Derman olamıyorum yavrumun dersine :KK43: şu yediklerimden ne yapmış olabilir hangisi alerjen bir dikriniz var mı
Bulgur pilavini da ele

Hakikaten mi? Tek yediğim şeydi yaaa :KK43: yavruma deeman olsun da elerim dr da bulgur gaz yapar onun dışında rahat rahat tüketebilirsin demişti. Tüketmiyorum onu da :KK43: chocolate19 chocolate19

Hakikaten mi? Tek yediğim şeydi yaaa :KK43: yavruma deeman olsun da elerim dr da bulgur gaz yapar onun dışında rahat rahat tüketebilirsin demişti. Tüketmiyorum onu da :KK43: chocolate19 chocolate19
Patates ve bulgur yedigimin sabahi bendede aynisi oldu zeytinle baslayacagim teker teker deneyecegim bakalim hangisine tepki veriyor bugday alerjisi de olabiliyormus

Anladım canım çok zor tespit etmek ben geçen günlerde de yemiştim bulguru olmamıştı. Patatese hiç dikkat etmedim. Elmadan şüphelenmiştim bende dün dört tane dalan yedim diye. Kaka bir yeşil oluyo bi sarıya dönük. Popo kızardı yine yaraya dönmez inşallah. Çok can sıkıcı Allah yardımcımız olsun :KK43:
Patates ve bulgur yedigimin sabahi bendede aynisi oldu zeytinle baslayacagim teker teker deneyecegim bakalim hangisine tepki veriyor bugday alerjisi de olabiliyormus

Anladım canım çok zor tespit etmek ben geçen günlerde de yemiştim bulguru olmamıştı. Patatese hiç dikkat etmedim. Elmadan şüphelenmiştim bende dün dört tane dalan yedim diye. Kaka bir yeşil oluyo bi sarıya dönük. Popo kızardı yine yaraya dönmez inşallah. Çok can sıkıcı Allah yardımcımız olsun :KK43:
Amin canm bende hindistan cevizini denedim kesinlikle dokundu bize

Güçlü ol. Şu süreçte minimuma indir yediklerıni. Belirledkten sonra çok daha kolay olacak. Uno bnde yemiştim.
Umutlu ol lütfen
Geçicek inş.
Kuru erik kuruyemişe girer bilgin olsun.
Bulgur pilavı da düşündürenlerden.
Bazı kremleri ince tabaka sürmediğimde coşuyordu bizim. Elimin ayarı yok O yüzden bırakmıştım kremleri :KK43:
Suan sudokremi pastaya kremsanti sürer gibi kaplıyorum:KK70:
Sütten ağzım yandı napayım :KK70:

Amin canm bende hindistan cevizini denedim kesinlikle dokundu bize
Ünlü bi diyetisyen (adını htırlamıyorum,), allah bu ülkede ne yetişiyorsa bize onlardaki vitaminler eksik, o yüzden onların fayda edeceğini veeee tropik meyvelerin bize yararlı olmadığını falan söylemişti. Mesela ananas falan gibi meyveler için...
Tabi bu o adamın görüşüydü :p

Kizlar bir seyleri denemeye karar vermek bile cok zor:KK43: bulgur ve mercimeksiz sutum cok cok azaliyo insallah onlat degildir :KK43:(
Sen şu süreçte elma kompostosu yap bol bol iç canm. Haklısın çok yorucu deneme yanılma yapmak
Bende çok yıpranıyrum denemelerde. Hüsran hele o ayrı bir dert. Bunu da mı yemicem yaaa diye :/
Listeyi defalarca evir çevir oku yapmak...
Ben bugün ekmek zeytin yedim.
Veeeee misafir ağırladım :eek:
Yaptığım hazırlıkları ağzıma sürememek :KK43:

:) :) o kremleri nasil suruyorum ben de bir gorsen :) dr kremin birini degisti elinizdekiler 3 ay kadar gider zaten dedi neee 3 ay mi iki haftayi bulmaz biter onlar dedim adam sok oldu:) bnmde bu yuzden mi acaba kalin kalin suriyorum. Siparislengeliyor kremler eczaci yine mi bitti diyor azaltayim bari :) bskn bskn

Güçlü ol. Şu süreçte minimuma indir yediklerıni. Belirledkten sonra çok daha kolay olacak. Uno bnde yemiştim.
Umutlu ol lütfen
Geçicek inş.
Kuru erik kuruyemişe girer bilgin olsun.
Bulgur pilavı da düşündürenlerden.
Bazı kremleri ince tabaka sürmediğimde coşuyordu bizim. Elimin ayarı yok O yüzden bırakmıştım kremleri :KK43:
Suan sudokremi pastaya kremsanti sürer gibi kaplıyorum:KK70:
Sütten ağzım yandı napayım :KK70:

Sen şu süreçte elma kompostosu yap bol bol iç canm. Haklısın çok yorucu deneme yanılma yapmak
Bende çok yıpranıyrum denemelerde. Hüsran hele o ayrı bir dert. Bunu da mı yemicem yaaa diye :/
Listeyi defalarca evir çevir oku yapmak...
Ben bugün ekmek zeytin yedim.
Veeeee misafir ağırladım :eek:
Yaptığım hazırlıkları ağzıma sürememek :KK43:

Hakikaten cok zor ya:KK43: bugun annemler geldi ankaradan yemek falan getirmis icinde sucvar bu var diye diye eledik bana bir sey kalmadi yiyecek :KK43: yazik gunah bize de bebeklerimize de :KK43:

X