Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Kizlar bizde alerji belirtisi olarak gurultulu kaka memede gerinme asiri kaka mukuslu tabi ..kusma ..gaz sancisi .vardi.poposu pisik oldu ama cok degil sebamed kullaniyoduk olmadi hametan aldik.ilk basta fayda etti sonra cikkk olmadi sudocrem tek seferde isi bitirdi hala kullaniyorum pisik yok..ayrica bskn bskn cnm sizin pisigin yaninda bizimki sinek isirigi .insallh gecmistir sizinkide kuzumm

Bugun farkettim kulagin arkasi hafif egzama gibi olmus yoktu oyle bisey..konak yok bizde kaslarda pullanma felanda yok...sadece kakaya bakarak diyet yapmasami diyorum gerci kulak dusundurüyor beni ilerlermi...

Ahh kakasida gece sabaha kadar sari gün icinde yesil salyali anlamadim üsuyorda ondanmi oluyor..gunde 10 bez gidiyodu simdi normal 5 felan oldu .biogaida kullaniyorum 3 gundur.

10 gundur diyet yapiyordum .sadece süt ürunu diyeti..yumurta yedim bi sabah (arada yiyordum zaten) 2tane ondan sonra azitti yine huysuzlugu gerci ogun 2.ay asisida oldu.belki ondandir da diyorum..yesil erik badem (cig) yedim onlarda gaz yapti buyuk ihtimal ..yani herseyi alerjiye bagliyorum ama baska seylerdende huzursuz olabilir

Evdekiler abartiyosunn..onu kes bunu kes düzenini sistemini bozuyorsun herseyden az az ye diyip duruyor.. Allah onu bebege göre ayarliyor kac cesit islem göruyodur o süt diyolar..Bazen aklima yatiyor cünkü boyle davranarak olmayan biseyi olduradabilirim yani kötuyü cagiriyorum bizimki dr onayli degil.iki dr dan biri yok dedi biri cok agladigini soyleyince diyet onerdi..

Uzun oldu .daldan dala yazdim sanki kudura bakmayin icimi dökiyim dedim..

Canım evdekilete sık sık azaldı vs de. Kaka azaldı şöyle oldu böyle oldu. Yani doğru yolda olduğunu dusunsunler. Ben öyle yapıyorum :)

Ben bugün pişmiş poğaça da deneyecegim.

Ünlü bi diyetisyen (adını htırlamıyorum,), allah bu ülkede ne yetişiyorsa bize onlardaki vitaminler eksik, o yüzden onların fayda edeceğini veeee tropik meyvelerin bize yararlı olmadığını falan söylemişti. Mesela ananas falan gibi meyveler için...
Tabi bu o adamın görüşüydü :p
Kizlar dun et denedim bizde bisey yapmadi teker teker deneme asamasindayim ilk bulgum kesinlikle hindistan cevizi ve cilek alerjimiz var

:KK43: ben de boşu boşuna mı takiyorum diyorum . ciddi olarak mukus var surekli kakada ...şekerim dustu :KK43: günde sayısız çikolata ve sütlü tatlilarla şeker ihtiyacimi karşılarken şimdi hiçbiri yok :KK43: az önce fark ettim :KK43: şeker takviyesi yapmak lazım :KK43:

Ben tümden sildim her şeyi. Pilav patatesle başladım. Havuc, kabak sıkıntı yok gibi. Yeşillik zaten tamam. Eskiden 7-8 kaka yaparken şimdi 3-4 e indi. Gürültülü kama eskiden çok yoğundu su anda azaldı. Mukus azaldı. Bugün gerçi sulu yaptı bir kez...

Bu doğru yolda oldugumu gosterir sanırım da bu kadar erken duzelmez değil mi?

Sahi tatlı olarak ne yiyebiliriz... Bir de hangi meyveler?
Kizlar alerjide kakanin duzelmesi 6 haftayi buluyormus ishal cabuk geciyor ama mukus 6 haftada bitiyormus

Kizlar alerjide kakanin duzelmesi 6 haftayi buluyormus ishal cabuk geciyor ama mukus 6 haftada bitiyormus

O zaman ben mi abartiyorum gerçekten aslinda bir şey yok mu :KK43: çünkü süt ürünü yemedigimde sıkıntı çok az yersem sıkıntı var...

Zaten bizim her şey antibiyotik kullandıktan sonra oldu :KK43:

Canım bizim mukus hemen bitmiyor ama azalmasından anlıyrum. Perşeöbe mısır yemiştim o dokundu.
Dün kaka minik mukuslu kaka olmuştu.
Gece eşim perşembe günü sağdığım sütü vermiş :KK43: veee sabah gene bollll mukuslu kakaya merhaba dedik.
Yani hemen bozulduğu gibi bizde toparlama da çabuk oluyor. belki de dnemeşer olsa da epeydir diyette olduğum içindir.

O zaman ben mi abartiyorum gerçekten aslinda bir şey yok mu :KK43: çünkü süt ürünü yemedigimde sıkıntı çok az yersem sıkıntı var...

Belki...
Antibiyotik kullanımı ile kakası değişen bir arkadaşım daha var. Ekstra bir bulgusu yok.
Ama alerjiden şüpheleniyor çünkü bu ağlamalarının başka bir sebebi olmalı diyor.
Bizi kahreden şey onun Umudu yani

Belki...
Antibiyotik kullanımı ile kakası değişen bir arkadaşım daha var. Ekstra bir bulgusu yok.
Ama alerjiden şüpheleniyor çünkü bu ağlamalarının başka bir sebebi olmalı diyor.
Bizi kahreden şey onun Umudu yani

Biz de ağlama vs yok. Sukur uyku düzeni bile kurdu kendine. Amaaaa gel gor mukusly gürültülü kaka başladı antibiyotiktien sonra. Ondan önce de çok cıvık gibiydi...

Bilmiyorum canim kendimiz bulacagiz dertlerini neye tepki veriyorlar neye vermiyorlar diye

Biz de ağlama vs yok. Sukur uyku düzeni bile kurdu kendine. Amaaaa gel gor mukusly gürültülü kaka başladı antibiyotiktien sonra. Ondan önce de çok cıvık gibiydi...
Öncekini görmüştüm. Şu facedeki platforma derdini yazsana ne diyedekler. Deneyimli anneler onlar sonuçta.

Arkadaşlar kızım 3 aylık. Doğduğundan beri ağlama gaz huzursuzluk şikayetlerimşz var. Yaklaşık 2-3 haftalıkken uyku sorunları başladı uykusunda hızursuz sürekli uyanıyor.Uykusunda yüzünü ekşitiyor bazen. Sonraları da emme problemleri başladı. Bazen hiç emmeme bazen sadece uyanınca emme,emerken ağlama veya rahatsız olma bi çekip bi bırakma,savaşır gibi emme sorunlarımız oluyor. Hırıltısı oluyor bazen. Burun tıkanıklığı,hapşırık. Kakası ara ara mukuslu. En son bi kaçgün önce yaptığımız kaka tahlilinde lökosit çıktı. Ve 3. Ay kontrolümüzde sadece 400 gr almıştı. Önceki aylar iyiydi 900 gr civarı alıyordu. Son ay çok az almış. Dr bahsetmedi alerji durumundan. Ama ben internetten okuyunca şüphelendim. Reflü olabilir dedi gaviscon verdi. Sizdede bu tip şikayetlermi vardı? Ne gibi tetkikler yspılıyor?

Arkadaşlar kızım 3 aylık. Doğduğundan beri ağlama gaz huzursuzluk şikayetlerimşz var. Yaklaşık 2-3 haftalıkken uyku sorunları başladı uykusunda hızursuz sürekli uyanıyor.Uykusunda yüzünü ekşitiyor bazen. Sonraları da emme problemleri başladı. Bazen hiç emmeme bazen sadece uyanınca emme,emerken ağlama veya rahatsız olma bi çekip bi bırakma,savaşır gibi emme sorunlarımız oluyor. Hırıltısı oluyor bazen. Burun tıkanıklığı,hapşırık. Kakası ara ara mukuslu. En son bi kaçgün önce yaptığımız kaka tahlilinde lökosit çıktı. Ve 3. Ay kontrolümüzde sadece 400 gr almıştı. Önceki aylar iyiydi 900 gr civarı alıyordu. Son ay çok az almış. Dr bahsetmedi alerji durumundan. Ama ben internetten okuyunca şüphelendim. Reflü olabilir dedi gaviscon verdi. Sizdede bu tip şikayetlermi vardı? Ne gibi tetkikler yspılıyor?
Canim bizde birden bire emmeme yay gibi gerilme hic kusmazken agiz dolusu kusma sert bir karin asiri gurultuyle beraber sulu kaka 11 kezi buluyordu 1 ayda 2 kg alan bebegim 2. Ay hic almadi pisik ve alnjndan baslayip kafasinin icini kaplayan sivilceler

Gece yüz ekşitmesinden reflü geldi benimde aklıma.
Ama reflüyü de gıda alerjisi yapabiliyor.
Ve zaten hırıltı ( burnunu açmanıza rağmen) varsa diğer belirtilerle birlikte alerji belirtisi gibi. Doktorunu değiştirip farklı bir doktor ile görüşmeni öneririm.
Ayrıca lökosit çokması neden oluyor ki?

Açım açççç diye isyqnlardayım. Valla açlık değilde bu gerginlik nolacak :/ az kqrbonhidrat alımından sanırım :KK43:

Açım açççç diye isyqnlardayım. Valla açlık değilde bu gerginlik nolacak :/ az kqrbonhidrat alımından sanırım :KK43:
Bendeee yarin sut debeyecegim cok azicik ekmek yedigimde bisey olmuyor sanirim bugday alerjimiz yok arastirmalarim neticesinde bizim domates elma cilek ispanak ve fasulyeye alerjimiz var yarin az bisey sut deneyecegim ha bu arada kizlar kimyonda demir ve kalsiyum varmis cok faydaliymis alerjiye iyi geliyormus ee zaten gaza olan faydasinida bikiyoruz asiriya kacmamak suretiyle yiyebiliriz

Bendeee yarin sut debeyecegim cok azicik ekmek yedigimde bisey olmuyor sanirim bugday alerjimiz yok arastirmalarim neticesinde bizim domates elma cilek ispanak ve fasulyeye alerjimiz var yarin az bisey sut deneyecegim ha bu arada kizlar kimyonda demir ve kalsiyum varmis cok faydaliymis alerjiye iyi geliyormus ee zaten gaza olan faydasinida bikiyoruz asiriya kacmamak suretiyle yiyebiliriz
kimyon iyiymiş.
İçeyim çayını yapıp.:/

Bugün sadece zeytin ekmek çay ve az önce kuzu eti ve zeytinyağlı pirinç pilavı yedim.
Bir de d vit verdik:/ trio acde olandan.
Sonuç gazdan kıvranıyor :KK43:
Şimdi ne yedim ben allah aşkın yaaa :KK43:

Allahım sabır ihaan eylesin bizlere. Çok uzun emzirme dönemi yaşayamıyacağım snaırım :KK43:

kimyon iyiymiş.
İçeyim çayını yapıp.:/

Bugün sadece zeytin ekmek çay ve az önce kuzu eti ve zeytinyağlı pirinç pilavı yedim.
Bir de d vit verdik:/ trio acde olandan.
Sonuç gazdan kıvranıyor :KK43:
Şimdi ne yedim ben allah aşkın yaaa :KK43:

Allahım sabır ihaan eylesin bizlere. Çok uzun emzirme dönemi yaşayamıyacağım snaırım :KK43:
Acaba kuzu eti mi bize visnede cok kotu geldi bizim sebze meyve alerjimiz mi var acaba diyorum dun et yedim hic tepki vermedi sirayla deniyorum bakalim allah yardimcimiz olsun canim onlar iyi olsunlar yeter

X