Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
İlla kaka da kan görüncemi alerjiden şüphelenmeliyiz. Kan ve kusma yok diye ciddiye almadı dr.. Çocuk druna değil de alerji druna mı gitmemiz gerekir :KK43:

İlla kaka da kan görüncemi alerjiden şüphelenmeliyiz. Kan ve kusma yok diye ciddiye almadı dr.. Çocuk druna değil de alerji druna mı gitmemiz gerekir :KK43:

Canım bizde mukus var, karnımizdan çok ses geliyor ve gürültülü kakaydi. Su anda bulunduğumuz yerdeki doktorlar alerjiden hiçbir halt anlamıyor ya da cidden bunlar alerji için yeterli değil. Ben kendim diyet yapıyorum :KK43: olduğu kadar...

Kızlar 2 haftadır diyetteyim Bı hafta kuruyemıs ve yumurtayıda kestim ama mukus devam edıyor Bi kurtulamadım :KK43: sabah yeşil mukuslu ve sindirilmemiş sütle dolu kakayı görunce iyice moralim bozuldu.. Helva tahin vs de yemıyorum.. Bu hafta ası olduk diye tahlıl yaptırmak istemedim cocugum 4. Bi iğneyi daha yemesin diye :KK43:

Kızlar 2 haftadır diyetteyim Bı hafta kuruyemıs ve yumurtayıda kestim ama mukus devam edıyor Bi kurtulamadım :KK43: sabah yeşil mukuslu ve sindirilmemiş sütle dolu kakayı görunce iyice moralim bozuldu.. Helva tahin vs de yemıyorum.. Bu hafta ası olduk diye tahlıl yaptırmak istemedim cocugum 4. Bi iğneyi daha yemesin diye :KK43:

Canım tavuk et vs turevi yiyor musun. Facede bskn bskn in dediği platforma mutlaka üye ol. Orada bu konuda çok bilgili insanlar var

Aşıdan sonra alt üst oluyorlar zaten. Toparlanmaşarı bir haftayı bulur :KK43:

Bir sürü alerjen yiyecek var canm nasıl bulucaz hangisi olduğunu. Dr lar hiiç tınmıyolar. Herşey normal
Şöyleki. Ben başta bulduğumu düşündüm ama şimdi tekrar başa döndüm.
Şuan şu şekilde ilerliyorum.
Yediklerimi minimuma indirdim.
En az alerjen olan şeyler pirinç patates ile başladım.
Üç beş gün
pirinç pilavı (şehriyesiz zeytin yağlı) ,
ekmek(ev yapımı) ,
Zeytin(ev yapımı) yedm. Kakanın düzene girdiği zaman deneme yapmaya başladım. Yani diyeti azar azar açtım.
Gene alerjen olması düşük ihtimal olan şeyleri denedim kiiii herşey herkeste aynı tepkiyi vermiyor.
Şuan gene çorba oldum o ayrı :KK43:

Bu sırada her yedipimi not ediyorum kaka fotosu çekiyorum ve durumu değerlendryorum. Tabi çocuğun hali vakti için değerlendirmekde lazım

Bende de kan yoktu. noldu ? Bir ay sonra diyet yaparken bile kan gördük. Yumurtaya alerjimiz olduğunu öğrendik böylece.
Doktorların bilgilerini tartışmak istemiyorum ama evet önem vermiyorlar :/
Bizlerin çok evhamlı olduğunu düşünüyorlar.
Hele bir de "ilk çocuğunuz dimi" demezler mi. Hayır onuncu diyeceğim bundan sonra demiştim:KK70:
Benim gittiğim doktorun kendi çocuğu da alsrjiliymiş ve ne demek istedeiğimizi daha demeden anlıyor, endişemi anlıyor çok şükür.

Bana gene misafir geliyor
Gene pastalar börekler çörekler
O parmağa bulaşan kremşantiyi kek hamurunu yalayamamak var ya :mad:
Ah aghh. Tadına bakmadan pişriylrum nasıl oluyor noluyor belli değil :KK70:

Bana gene misafir geliyor
Gene pastalar börekler çörekler
O parmağa bulaşan kremşantiyi kek hamurunu yalayamamak var ya :mad:
Ah aghh. Tadına bakmadan pişriylrum nasıl oluyor noluyor belli değil :KK70:

Of gelmeseler keske:KK43:
Canım da bu ara Nasıl çekiyor pasta börek çörek belli değil :KK43:

Bende de kan yoktu. noldu ? Bir ay sonra diyet yaparken bile kan gördük. Yumurtaya alerjimiz olduğunu öğrendik böylece.
Doktorların bilgilerini tartışmak istemiyorum ama evet önem vermiyorlar :/
Bizlerin çok evhamlı olduğunu düşünüyorlar.
Hele bir de "ilk çocuğunuz dimi" demezler mi. Hayır onuncu diyeceğim bundan sonra demiştim:KK70:
Benim gittiğim doktorun kendi çocuğu da alsrjiliymiş ve ne demek istedeiğimizi daha demeden anlıyor, endişemi anlıyor çok şükür.
Çok stres yaptım ya bide kilo alımı yavaş diye :KK43: sizlerin nasıl kilosu

Of gelmeseler keske:KK43:
Canım da bu ara Nasıl çekiyor pasta börek çörek belli değil :KK43:
Ah ahhh bende
Ama ilginç bir şeh diyeceğim
Dün sütler bana ekşi koktu resmen :eek:
Eşim yeni aldım diyor yok ikna olamadım. Tarih normal açılmamış.
Kaynatma testi yaptım , ekşi olsa çökelek gibi olurdu. Baktım normal
O zman ikna oldum:)

Daha öncede peynirler ekşi kokuyor diye tutturmuştum:p

Çok stres yaptım ya bide kilo alımı yavaş diye :KK43: sizlerin nasıl kilosu
İlk bir ay iyiydi.
Tabi sonrasında düştü ama açortalamanjn altında değil öok şükür.

Kilosu eğer standardın çok öok altndaysa sorun
Yoksa genel bir yargı olan her ay 500gfam almalıya takılmamak lazım.
Percemtil hesabı var gurme bebekte. Oradan bakabilirsin:KK66:

Ben un-su-seker-su-yağ biraz toz mayayla poğaça corek tarzı bir şeyler yapıyorum arada yetiyor sanki...

Bugün peynir yedim çok az. Bakalım yarın ne olacak :KK43:

Ah ahhh bende
Ama ilginç bir şeh diyeceğim
Dün sütler bana ekşi koktu resmen :eek:
Eşim yeni aldım diyor yok ikna olamadım. Tarih normal açılmamış.
Kaynatma testi yaptım , ekşi olsa çökelek gibi olurdu. Baktım normal
O zman ikna oldum:)

Daha öncede peynirler ekşi kokuyor diye tutturmuştum:p

Psikolojik olarak süt ürünlerinin tiksinç oldugunu mu işledin kendine :KK70: keşke bana da olsaaaa süt aşeriyorum.. Hamileyken günlük sütlerden 2 gunde bir şişe içiyordum :KK70:
Alerjimiz olduguna emin olsam gam yemicem de kesinlik kazanmadığından :/ boşa kürek çekmiyorum inşallah..

Ben de bugün salça kullaniyordum onu birakayim diye dusunuyordum kahvaltı yapmadım gidip peynir yiyecegim. Ne olacaksa olsun. Eğer bir şey olursa pazartesi ankaraya kadar gideriz olmazsa da 6 ay ek gıdayı beklerim :KK43: diyeti bozarim. Bugün çok kötüyüm :KK43:
Ya aslinda ben cok deneme yaptim bize sut urunleri dokunmadi ama yine de yemeye korkuyorum

Merak ettiğim ,
'Sütün kalitelisi, doyuruculuğu' diye bir şey varya, ben tereyağına bayılırım kahvaltıda tükettiğim günler sütüm daha kıvamlı olurdu E tabi peynir süt bunlarında etkisi vardı..
Şimdi kahvaltı da yediğim zeytin reçel bir kac parça salatalık patates vs.. Dolayısıyla sütümün eski doyuruculuğu yok gibi kızım daha zor doyuyor bu durum sizde de varmı?

X