Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
İlk bir ay iyiydi.
Tabi sonrasında düştü ama açortalamanjn altında değil öok şükür.

Kilosu eğer standardın çok öok altndaysa sorun
Yoksa genel bir yargı olan her ay 500gfam almalıya takılmamak lazım.
Percemtil hesabı var gurme bebekte. Oradan bakabilirsin:KK66:
O hesaba göre kilosu normal canm ama aslında daha fazla alma kapasitesi varda bu illet mi engelliyo gibi anne vesveseleri :KK66:

Merak ettiğim ,
'Sütün kalitelisi, doyuruculuğu' diye bir şey varya, ben tereyağına bayılırım kahvaltıda tükettiğim günler sütüm daha kıvamlı olurdu E tabi peynir süt bunlarında etkisi vardı..
Şimdi kahvaltı da yediğim zeytin reçel bir kac parça salatalık patates vs.. Dolayısıyla sütümün eski doyuruculuğu yok gibi kızım daha zor doyuyor bu durum sizde de varmı?
Emziren anneler kesinlikle kabul etmiyorlar bu durumu. Face de takip ediyomysun.? Sütün kalitesizliği diye bişey yok, afrikalı annenin de sütü var diyorlar. E afrikalı annenin de çocuğu zayıf iştee diyemiyosun

O hesaba göre kilosu normal canm ama aslında daha fazla alma kapasitesi varda bu illet mi engelliyo gibi anne vesveseleri :KK66:
Bence engelloyor yani en azindan bizi engelledi ilk dogdugumuz ay 2 kg aldik sonraki ay 300 gr diyete baslayinca kilo almaya tekrar basladi ama en ufak bisey kacirsam kusma ishal hortluyor hem kusma hem ishal hem emmek istememe olunca haliyle kilo alamiyor

Bence engelloyor yani en azindan bizi engelledi ilk dogdugumuz ay 2 kg aldik sonraki ay 300 gr diyete baslayinca kilo almaya tekrar basladi ama en ufak bisey kacirsam kusma ishal hortluyor hem kusma hem ishal hem emmek istememe olunca haliyle kilo alamiyor
Bizde ishal kusma olmadığı için dr alerjiden şüphelenmiyr ama diğer şikayetlerin hepsi var

Gubaydin herkese. Dun cok az catal ucuyla peynir yemistim.

Eklentiler

• Screenshot_2016-04-30-06-50-08.png
    Screenshot_2016-04-30-06-50-08.png
    213,1 KB · Görüntüleme: 83
  • Screenshot_2016-04-30-06-49-44.png
    Screenshot_2016-04-30-06-49-44.png
    182,8 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot_2016-04-30-06-49-28.png
    Screenshot_2016-04-30-06-49-28.png
    232,7 KB · Görüntüleme: 85
Gubaydin herkese. Dun cok az catal ucuyla peynir yemistim.
Bence fotoyu çekmeden önce beze birley koyu kaldır öyle çek çünkü böyle anlaşılmıyor. Sanki değişik birşey gibi ama aynı zamanda normal gibi de..
ışık aldatması olabilir :/

Bence fotoyu çekmeden önce beze birley koyu kaldır öyle çek çünkü böyle anlaşılmıyor. Sanki değişik birşey gibi ama aynı zamanda normal gibi de..
ışık aldatması olabilir :/

Anladim canim. Bugun Doktor a giitik ve ben diyeti bozdum :KK43:

Yaptığım hata yüzünden pişmanlıklar havuzundayım.
O gün(cuma) misafir geldiğini ve hazırlık yaptığımı söylemiştim.
Sonuçta geldi misafir. Hazırlıklarım sırasında neredeyse su bile içemedim.
Sonuç akşama kadar aç kalan ben...
Millet gidince göğsümde kitle farkettim. Daha beteri zaten ucunda süt başoncuğu olmuştu. Ağrısıyla ağlaya sızlaya emzirdim olmadı tabi.

ÇGece yarısı gardım düştü.gündüz yemediğim herşeyden yedim :KK43:
Keşke kusabilseydim:KK43: beceremiyorum kusma işini.
Sonra? Ertesi gün gene misafir gene tatlılar vs vs. Bir tatlı attım ağzıma ve boğazım yandı mideye varamamıştı ki istem dışı öğürdüm çıkardım :KK43:

Kaka çok yapmadığı için tepkiyi göremedim ama huzursuzluk ve gaz çok fenaydı.
Kakası da hafif karartılar var ama çözemiyorum artık hangisi kan hangisi değil diye.

Halbuki ben makarnayı ve sıvı yağını deneme yapacaktım. Habgisi dokundu diye. Şimdi nerden çıktı bu kaçamak :KK43:
Hala dolapta pasta tatlı var. Kendimi zor tutuyorum
:kusmuk::KK42:

Yaptığım hata yüzünden pişmanlıklar havuzundayım.
O gün(cuma) misafir geldiğini ve hazırlık yaptığımı söylemiştim.
Sonuçta geldi misafir. Hazırlıklarım sırasında neredeyse su bile içemedim.
Sonuç akşama kadar aç kalan ben...
Millet gidince göğsümde kitle farkettim. Daha beteri zaten ucunda süt başoncuğu olmuştu. Ağrısıyla ağlaya sızlaya emzirdim olmadı tabi.

ÇGece yarısı gardım düştü.gündüz yemediğim herşeyden yedim :KK43:
Keşke kusabilseydim:KK43: beceremiyorum kusma işini.
Sonra? Ertesi gün gene misafir gene tatlılar vs vs. Bir tatlı attım ağzıma ve boğazım yandı mideye varamamıştı ki istem dışı öğürdüm çıkardım :KK43:

Kaka çok yapmadığı için tepkiyi göremedim ama huzursuzluk ve gaz çok fenaydı.
Kakası da hafif karartılar var ama çözemiyorum artık hangisi kan hangisi değil diye.

Halbuki ben makarnayı ve sıvı yağını deneme yapacaktım. Habgisi dokundu diye. Şimdi nerden çıktı bu kaçamak :KK43:
Hala dolapta pasta tatlı var. Kendimi zor tutuyorum
:kusmuk::KK42:
Ne olacak bu halimiz bizim yaaa Biran once gecip gitse su alerji bu arada ben gastrologa randevu almayi basardim ayin 13 u ama olsun bunada sukur bakalim o ne diyecek

bskn bskn üzme canini... İnşallah bir şey olmamış bak.. Kan degildir...

Ya ben ne yaptım... Tamamen bozdum. Yok diyet filan... Ne olduğunu anlamak için buna mecburdum. Doktor da gaza getirdi :KK43: kilomuz su eğriye gore %90 larda çıkınca doktor bir şeyi yok çocuğun dedi. Kaka fotosunu gösterdim olabilir dedi. Biraz fazla olabilir çocuğun metabolizması bu demek ki dedi... Öyle ciddi boyutta olsa bu kiloyu almaz dedi. Süt urubu tuketince çok degisti mi dedi hayır dedim ye o zaman dedi... Ben de Ankara ya gitmekten vs bahsettim yazık çocuğa dedi :KK43:( ben de gidip yiyorum o zaman dedim. Hafta içi tekrar gideceğiz duruma göre karar alacağız. Ama bugünkü kakalarda mukus neredeyse yoktu desem :KK43: ama bugün daha da abarttim işi bakalım yarın ne olacak...

Ne olacak bu halimiz bizim yaaa Biran once gecip gitse su alerji bu arada ben gastrologa randevu almayi basardim ayin 13 u ama olsun bunada sukur bakalim o ne diyecek
Hadi bakalım ne diyecekler.
Valla nolacak bilmiyorum. Çok zor.
Sabah kendime gelmem için gruptaki yazışmalara baktım.
Bir tanesinin yorumu vardı görmüşsünüzdür. Gaps diyeti yapın alerji kalmaz. Patates yemeyle olmaz bu iş falan diye.
İyice koptum diyetten. :işsiz:

Bari şu üç günü kafamdan silip , önce düzene girip sonra makarna ve sıvıyağ denemesini yapayım diyorum.
Buraya en son koyduğum kakaya ne diyecek gruptakiler bakayım :olamaz:

Ya ben ne yaptım... Tamamen bozdum. Yok diyet filan... Ne olduğunu anlamak için buna mecburdum. Doktor da gaza getirdi :KK43: kilomuz su eğriye gore %90 larda çıkınca doktor bir şeyi yok çocuğun dedi. Kaka fotosunu gösterdim olabilir dedi. Biraz fazla olabilir çocuğun metabolizması bu demek ki dedi... Öyle ciddi boyutta olsa bu kiloyu almaz dedi. Süt urubu tuketince çok degisti mi dedi hayır dedim ye o zaman dedi... Ben de Ankara ya gitmekten vs bahsettim yazık çocuğa dedi :KK43:( ben de gidip yiyorum o zaman dedim. Hafta içi tekrar gideceğiz duruma göre karar alacağız. Ama bugünkü kakalarda mukus neredeyse yoktu desem :KK43: ama bugün daha da abarttim işi bakalım yarın ne olacak...
Yani ne diyim bilemedeim. Öyle çok fazla mukus olmayınca bende ısrarcı olamıyorum senin için. Doktor da normal diyor sende denemelerde normal çıkıyorsan veeee kilosu gerçekten %90 larda çıkıyorsa:oha: :lülülü: şu yorum çıkabiliyor.
Çok kilo=çok yemek= çok gaz= çok kaka= çok mukus :confused:

Canim sizin kaka dan kan geldi mi hic bi de bebegin kac kilo

Emziren anneler kesinlikle kabul etmiyorlar bu durumu. Face de takip ediyomysun.? Sütün kalitesizliği diye bişey yok, afrikalı annenin de sütü var diyorlar. E afrikalı annenin de çocuğu zayıf iştee diyemiyosun

Sütümü sagdıgımda da farkedıyorm eskıden yaglı kısmı yarısı kadar olurken şimdi yarısı kadar çıkıyor .. Aynen dediğin gibi ne yiyorsan cocuga o gecıyorsa ee o Zaman yediğinin yağıyla da doyuruculuğu eşit orantili.. Her gece dıyorum yeter dusunme kafayı cok yorma bırak akısına ama olmuyor hep Bi hesap kitap ne yaradı ne tepki gösterdi diye düşünmekten kendını alamıyorm. Havadan sudan muhabbet ederken kendimi yine alerjiden sütten Bi fikir ortaya atarken buluyorum herkes öfff amaaan cok pimpiriklisin Demeye basladı sorunu beynımde yaratıyorsam bu kakalar ve cocugumun uykusuzlugu huzursuzluğu gazı ne olacak?

Nasıl yani? Yedin ve mukus yokmuydu? İnsallah sadece gazdırrr canımm yaa ne güzel olurdu saldır sonra peynire süte ohh :) mukus ve gaz dısında neyden şüphelendin?

Sütümü sagdıgımda da farkedıyorm eskıden yaglı kısmı yarısı kadar olurken şimdi yarısı kadar çıkıyor .. Aynen dediğin gibi ne yiyorsan cocuga o gecıyorsa ee o Zaman yediğinin yağıyla da doyuruculuğu eşit orantili.. Her gece dıyorum yeter dusunme kafayı cok yorma bırak akısına ama olmuyor hep Bi hesap kitap ne yaradı ne tepki gösterdi diye düşünmekten kendını alamıyorm. Havadan sudan muhabbet ederken kendimi yine alerjiden sütten Bi fikir ortaya atarken buluyorum herkes öfff amaaan cok pimpiriklisin Demeye basladı sorunu beynımde yaratıyorsam bu kakalar ve cocugumun uykusuzlugu huzursuzluğu gazı ne olacak?
Aynı beni anlattın. Biriyle konuşurken illa kaka kan mukus alerjiye getiriyorum konuyu.
H.sonu üni den arkadaş gelmişti.
Aramızda bir ay var.
Kız emziği daldırdı bala çıkarttı,ben :olamaz:
Sonra gene emziği ağzına soktu çıkardı :KK47:
:KK57: Ben iptal tabi
:deli:garsona "zeytine sakın limon sıkmayın, ayrıca yağda koymayın, tabi tabi baharatta olmasın. Ekmeklerde süt var mı?:ukala:" Derken ne kadar da evhamperest göründüm kimbilir :bicak:

X