Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bugün aklima buraya yazınca geldi canım. Siteden baktım göremedim yarın arayayim inşallah . ben hem özele hem devlete gidiyorum. Burası küçük bir il canım. Olmayabilir

Küçük ilse o şekilde olmayanilir. Mesela annemlerin orada doktor istek yapmazsa laboratuvar işlem yapmıyor:KK43:

Aranizda ishal problemi yasayan var mi. Nasil aştiniz bu sorunu :KK43:

Ben bir arkadaşımın bebeği rota aşısından sonra bir aydır isal. Kan vs de geliyor ama tahlilde çıkmıyor.
Doktor laktoz int. Dedi damla verdi olmadı geçmedi.
Süt diyeti verdi olmadı. (Kız tam Uyamadı)

Tıp fak.gastrolga Gitti .
Diyet vermiş kuruyemiş süt ürünleri diyeti.
En çok yediği şeyleri yeme demiş :KK43:

Tabi daha sonuç yok :/

bskn bskn ya arkadaş testi Ankara da yaptırdı burda yoktu demek ki doktora israe etsem yaptırır da demek ki yok diyorum. Bugün sorarım insallah .

Aranizda ishal problemi yasayan var mi. Nasil aştiniz bu sorunu :KK43:

Canım oğlum iki aydır sıvı yapıyor başta ishal sandım çünkü 7-8 bezdi. Geçmedi bez sayısı 2-3 e düştü... Hala sıvı yapar hemen açtığımda bez doluysa ya da, bariz su gorurum. Doktor olabilir deyip geçiyor :KK43:

[QUOTEsaşenay, post: 46453855, member: 600853"]Gecmis olsun. Biogaiden dha etkili hangi ilaci verdi acaba ?[/QUOTE]
Bakso saşe sabahlar i anne sütüne katilip veriliyor ama iz miktarda sut iceriyor

bskn bskn sana test yaptilar mi hangi dr gidiyordun gastro mu? Bi de fiyatları söylersen bende giderim belki marmaradan randrvu alamıyorum.

Canım oğlum iki aydır sıvı yapıyor başta ishal sandım çünkü 7-8 bezdi. Geçmedi bez sayısı 2-3 e düştü... Hala sıvı yapar hemen açtığımda bez doluysa ya da, bariz su gorurum. Doktor olabilir deyip geçiyor :KK43:
Canim senin bebwginde yuzde 90 laktoz int var o zaman..
Benim oglum da oyle kakaso

Canim peki kusma da varmiydi. Ben dun biogai damla kullandim gece cok iyi uyudu. Bu saate kadar da uc kere kaka yapti. Kivami fena degildi.
Diyetimi katilastirdim. Onunlami yoksa damlaylami alakali bilmiyorum. Kusma olayi hala devam.

Zar zor 2 aydir ugrasarak aldigum gastroenteroloji randevum iptal diye aradilar oysa 2 gundur esimle goturcem kavgasi yapiyordum ve az once aradilar dr izne ayrildigi icin randevunuz iptal diye nasil moralim bozuldu sanirim en son dr dedigi gibi cocugu goturme kimse bisey yapamaz dogru mu ne belki de hayirlisi boyle

Küçük ilse o şekilde olmayanilir. Mesela annemlerin orada doktor istek yapmazsa laboratuvar işlem yapmıyor:KK43:

Ben bir arkadaşımın bebeği rota aşısından sonra bir aydır isal. Kan vs de geliyor ama tahlilde çıkmıyor.
Doktor laktoz int. Dedi damla verdi olmadı geçmedi.
Süt diyeti verdi olmadı. (Kız tam Uyamadı)

Tıp fak.gastrolga Gitti .
Diyet vermiş kuruyemiş süt ürünleri diyeti.
En çok yediği şeyleri yeme demiş :KK43:

Tabi daha sonuç yok :/
Canim rota asisi kabuz gibiydi. 3 gun boyunca agladi ama ishal olayi daha oncesine dayaniyor. İshal kusma ve yogun gaz. Doktorlar kilosu iyi diye birsey yapmadilar. 3 aylik 7,5 kilo ama kilosu iyi bile olsa dunki butun kakalarinda kan vardi. Belliki bagirsak tahribati olmus ya da makatinda catlak olusmus. Biogaia damlayi bile kendim gittim aldim.
Her bebek kusar diyorlar ama bu oyle boyle kusma degil. Ust bas kalmadi artik. Kusup kusup emiyor. Surekli memede. O yuzden kilosu iyi ama yasam kalitem sifir. Disari cikmaya korkar oldum. Surekli kusup tekrar emmek istiyor.

Canim rota asisi kabuz gibiydi. 3 gun boyunca agladi ama ishal olayi daha oncesine dayaniyor. İshal kusma ve yogun gaz. Doktorlar kilosu iyi diye birsey yapmadilar. 3 aylik 7,5 kilo ama kilosu iyi bile olsa dunki butun kakalarinda kan vardi. Belliki bagirsak tahribati olmus ya da makatinda catlak olusmus. Biogaia damlayi bile kendim gittim aldim.
Her bebek kusar diyorlar ama bu oyle boyle kusma degil. Ust bas kalmadi artik. Kusup kusup emiyor. Surekli memede. O yuzden kilosu iyi ama yasam kalitem sifir. Disari cikmaya korkar oldum. Surekli kusup tekrar emmek istiyor.
Canim genellikle alerjili bebekler memeyi reddediyorlar ya da 3 dk emip birakiyorlar sonra kusma ishalde olunca kilo alimi olmuyor dr bu yuzden kilo ya takiliyor en son gttgm dr kiloya takilmamak lazim desede diger butun dr lar kilo iyiyse sorun yoook diyor

Canim peki kusma da varmiydi. Ben dun biogai damla kullandim gece cok iyi uyudu. Bu saate kadar da uc kere kaka yapti. Kivami fena degildi.
Diyetimi katilastirdim. Onunlami yoksa damlaylami alakali bilmiyorum. Kusma olayi hala devam.

Kusma canım uç hafta önce arttı. Ondan önce çok değildi normal bebek gibiydu. Şimdi de aşırı değil ama kusuyor. Biogai dolapta mi saklanıyor ben odada sakladım oyle kullandım :KK43:(

Canım bizim de kilo iyi diye sallamıyor doktorlar. İki doktora birden gidiyorum kontrole. Biri en son varsa bile 6. Aya kadar dikkat et dedi. Biz de 7100 olduk. Çok meme duskini değil bizimki.

Senin için zor da reflü mü acaba canım? Bir de gastrononiye gitseniz? Nerdesin sen? Büyük şehir vs

Canim genellikle alerjili bebekler memeyi reddediyorlar ya da 3 dk emip birakiyorlar sonra kusma ishalde olunca kilo alimi olmuyor dr bu yuzden kilo ya takiliyor en son gttgm dr kiloya takilmamak lazim desede diger butun dr lar kilo iyiyse sorun yoook diyor
Canim valla baska bir bebek olsa bu kadar ishal ve kusmaya tüy gibi kalmisti ama bizim sulalenin bebeklerinin genel ozelligi cok bogazli oluyorlar. Hepsi tosun gibidir. Benim kiz onlar icin zayif dusun yani.
İshali dune gore biraz daha iyi. Belki kusmada azalir. Acaba reflusumu var. Reflu ilacimi alsam acaba. Hic doktora gidesim yok.:işsiz:

Kusma canım uç hafta önce arttı. Ondan önce çok değildi normal bebek gibiydu. Şimdi de aşırı değil ama kusuyor. Biogai dolapta mi saklanıyor ben odada sakladım oyle kullandım :KK43:(

Canım bizim de kilo iyi diye sallamıyor doktorlar. İki doktora birden gidiyorum kontrole. Biri en son varsa bile 6. Aya kadar dikkat et dedi. Biz de 7100 olduk. Çok meme duskini değil bizimki.

Senin için zor da reflü mü acaba canım? Bir de gastrononiye gitseniz? Nerdesin sen? Büyük şehir vs
Ben kocaelindeyim ama doktorlara uyuz oluyorum artik. Kusmasina normal diyorlar. Sen hic reflu ilaci kullandin mi. Acaba alip kulansam mi. Ya da test yaptirsam zor bir islem mi. Kan falan alinmasini istemiyorum.
Biogaiyi buz dolabinin kapaginda sakliyorum. Uzerinde oda sicakligi yaziyor ama oda sicakligi belirtilen dereceler arasinda degil. Hatta havalar isindi. Evler artik daha sicak. Alarmimi kurdum. Hergun ayni saatte vericem. Sen memnun kalmadin mi damladan.

maiii maiii çok üzüldüm, ama inan allah başka dert vermesin. Toparlanıcaz inşalalh.

Şimdi şöyle söyliyeyim. Sen bir hafta süt ve süt ürünleriyle deneme yap doktorun dediği gibi.
Ama baktın hiç ama ghiç düzelme yok o zmn başka şeylerde kesilir. Çünkü bizim mısıra alerjimiz oldupuna %90 eminim.
Ama bunu sadece süt kesseydim öğrenemezdim.
Alerjide genelde süt ürünlerine olduğu için süt alerjisi denip geçiliyor. Halbuki herşeye karşı olabilir:/
Face de alerji ila yaşam platformu var oraya üye ol. Genel alerjen şistesi var onlara bak. Şüphelendiklerini ele. Annelerin neler yaptığına nasıl yaparak yol aldıklarına, hatta bazılarının yol alamadığına bak:KK43:
Fikir , destek , yandaş, dertleşecek birileri arıyor insan.

Tek değiliz, ilk de değiliz. Keşke son olsaydık:KK43:
Canım benim çok ümitsiz yazmışsın.sadece bir alerji üzülme,sıkı bir diyetle geçer.bebek huysuz olunca çok üzülüyorum ben de:KK43:
Vallahi tam kestiremiyorum işin Özünü şimdilik..yani kaka suluydu en son.mukuslu değildi.dr diğer besinleri kesme sütün azalır dedi.bugün bile eskisi gibi değil sanki...mamayı da bulamadık.dana eti ve türevleri,süt ve süt ürünlerini kes 15 gün boyunca hiç yeme,daha sonra tek tek bakalım dedi.sabah domates ekmek yedim o kadar...akşam ıspanak ve patatesli Börek.tabii bunların etkisinin olup olmadığını tam kestiremedim ilk günden.ama dışardan ALINAN Börek dokundu sanırım.sabah mukusluydu. ayh yoruluyor insan.bir de yetmezmiş gibi Ateş'i var bugün.

Canim valla baska bir bebek olsa bu kadar ishal ve kusmaya tüy gibi kalmisti ama bizim sulalenin bebeklerinin genel ozelligi cok bogazli oluyorlar. Hepsi tosun gibidir. Benim kiz onlar icin zayif dusun yani.
İshali dune gore biraz daha iyi. Belki kusmada azalir. Acaba reflusumu var. Reflu ilacimi alsam acaba. Hic doktora gidesim yok.:işsiz:
Valla drlar da bir garip onlarda hepsi bisey soyluyo kime inanacagiz belli degil

Canım benim çok ümitsiz yazmışsın.sadece bir alerji üzülme,sıkı bir diyetle geçer.bebek huysuz olunca çok üzülüyorum ben de:KK43:
Vallahi tam kestiremiyorum işin Özünü şimdilik..yani kaka suluydu en son.mukuslu değildi.dr diğer besinleri kesme sütün azalır dedi.bugün bile eskisi gibi değil sanki...mamayı da bulamadık.dana eti ve türevleri,süt ve süt ürünlerini kes 15 gün boyunca hiç yeme,daha sonra tek tek bakalım dedi.sabah domates ekmek yedim o kadar...akşam ıspanak ve patatesli Börek.tabii bunların etkisinin olup olmadığını tam kestiremedim ilk günden.ama dışardan ALINAN Börek dokundu sanırım.sabah mukusluydu. ayh yoruluyor insan.bir de yetmezmiş gibi Ateş'i var bugün.
Cnm domates genel.alerjenlerden onu tuketmemelisin..
Ve hazir borek de maalesef yufkadaki sut urunleri durumu var.

Ahh hele o ispanak varya bize nasil kotu geldii anlatamam bide nasil severim domates filan yaz da geliyor soyle taze taze yeme zamani bakiyorum bakiyorum sonra e' o kötü o yeme onu diyorum

Ispanak da vardi dimi.. acaba dedim ondan yazmadim.
Sorma yaa . Insana bazen.gina.geliyor hele yazin dondurmalar misirlar ..
Bizim de sinavimiz buymus.. Elbet bir gun gececek.
Manayla.zayiflicaz polyanna modundayim :KK66:

Ispanak da vardi dimi.. acaba dedim ondan yazmadim.
Sorma yaa . Insana bazen.gina.geliyor hele yazin dondurmalar misirlar ..
Bizim de sinavimiz buymus.. Elbet bir gun gececek.
Manayla.zayiflicaz polyanna modundayim :KK66:
Yavrucaklarimiz iyi olsunda napalim tartida 59.9 u gordum 74 le dogum yapmistim boyle giderse eski kiloma 3 aya donerim galiba

bskn bskn sana test yaptilar mi hangi dr gidiyordun gastro mu? Bi de fiyatları söylersen bende giderim belki marmaradan randrvu alamıyorum.
Üsküdar Yunus emre hastanesinde ahmet bey var. Soyadı binicioğluydu sanırım.

Memnun kaldım adamdan ilgili biriydi. 70tl muayene. Hiçi Her zaman kalabalık olmuyor ama hsonları yoğun.
Test ücretleri hakkında bilgim yok ama :/

Bir de kartalda umut hastanesi varmış, nurettin ve abdul kerim diye doktorlardan da memnun bir arkadaşım. Kızın çocuk alerjik bebe ama başta ahmet hocayla başlıyorlar sonra yakın doktor arayışına giriyor tabi.
Alerji konusunda umut hastanesindeki nasılşar bilmiyorum

X