Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Canim rota asisi kabuz gibiydi. 3 gun boyunca agladi ama ishal olayi daha oncesine dayaniyor. İshal kusma ve yogun gaz. Doktorlar kilosu iyi diye birsey yapmadilar. 3 aylik 7,5 kilo ama kilosu iyi bile olsa dunki butun kakalarinda kan vardi. Belliki bagirsak tahribati olmus ya da makatinda catlak olusmus. Biogaia damlayi bile kendim gittim aldim.
Her bebek kusar diyorlar ama bu oyle boyle kusma degil. Ust bas kalmadi artik. Kusup kusup emiyor. Surekli memede. O yuzden kilosu iyi ama yasam kalitem sifir. Disari cikmaya korkar oldum. Surekli kusup tekrar emmek istiyor.

Kiloya takılıyorlar chocöate de açıklamış. Ama kilosu normal olup alerjili olanda var. Mesela biz. Normal seyrediyoruz şuan.
Kusma tabiki nırmal değil. Bizim abartığımızı düşünğyorlar bende:p ağız kenarından akan kusmukla alerji kusmuğunu ayırt edebiliriz tabiki.
Reflü de alerjiye bağlı olabiliyor.
Sizler gene deönleminizi alın. Düz yatırmayın, emzirirken 45derece açı olsun, gaz çıkartırttıktan sonra hemen yatırmayın falan filan...

Ben kocaelindeyim ama doktorlara uyuz oluyorum artik. Kusmasina normal diyorlar. Sen hic reflu ilaci kullandin mi. Acaba alip kulansam mi. Ya da test yaptirsam zor bir islem mi. Kan falan alinmasini istemiyorum.
Biogaiyi buz dolabinin kapaginda sakliyorum. Uzerinde oda sicakligi yaziyor ama oda sicakligi belirtilen dereceler arasinda degil. Hatta havalar isindi. Evler artik daha sicak. Alarmimi kurdum. Hergun ayni saatte vericem. Sen memnun kalmadin mi damladan.

Biogia içerisinde de laktobaciluus var. Sit alerjisi varsa oda dokunmaz mı:/

Canım benim çok ümitsiz yazmışsın.sadece bir alerji üzülme,sıkı bir diyetle geçer.bebek huysuz olunca çok üzülüyorum ben de:KK43:
Vallahi tam kestiremiyorum işin Özünü şimdilik..yani kaka suluydu en son.mukuslu değildi.dr diğer besinleri kesme sütün azalır dedi.bugün bile eskisi gibi değil sanki...mamayı da bulamadık.dana eti ve türevleri,süt ve süt ürünlerini kes 15 gün boyunca hiç yeme,daha sonra tek tek bakalım dedi.sabah domates ekmek yedim o kadar...akşam ıspanak ve patatesli Börek.tabii bunların etkisinin olup olmadığını tam kestiremedim ilk günden.ama dışardan ALINAN Börek dokundu sanırım.sabah mukusluydu. ayh yoruluyor insan.bir de yetmezmiş gibi Ateş'i var bugün.

Dışarıdan aldığın böreğin içerisinde ne olduğunu bilemeZsin. O yüzden bence sışarıdan birşey alma.
Yok derler ama eser miktarda bile olsa bizi etkiler.
Riske atma:KK66:
Defter tut yediklerini herşeyi yaz. Sudan çaydan rezeneye kadar(kiiii rezene,baharat kesinlikle tüketme dedi bana bi doktor)

Bu süreçte bence çaprazlarada dikkat et, et mesela!
Aynı şekşlde yumurta :/

Genel alerjen listesini özelden atıyrum sana;

Ahh hele o ispanak varya bize nasil kotu geldii anlatamam bide nasil severim domates filan yaz da geliyor soyle taze taze yeme zamani bakiyorum bakiyorum sonra e' o kötü o yeme onu diyorum
Ispanak bizde de değişiklik yapmıştı :işsiz:
Ama tam ifade edemiyorum.

Ben kocaelindeyim ama doktorlara uyuz oluyorum artik. Kusmasina normal diyorlar. Sen hic reflu ilaci kullandin mi. Acaba alip kulansam mi. Ya da test yaptirsam zor bir islem mi. Kan falan alinmasini istemiyorum.
Biogaiyi buz dolabinin kapaginda sakliyorum. Uzerinde oda sicakligi yaziyor ama oda sicakligi belirtilen dereceler arasinda degil. Hatta havalar isindi. Evler artik daha sicak. Alarmimi kurdum. Hergun ayni saatte vericem. Sen memnun kalmadin mi damladan.

Canım biz de sürekli olmadığı için üstune çok görmedim reflunun. Yeni yeni acaba diyorum..

Ya ben ustündeki yazıya kandim odada salladim. verdim iki hafta o ara düzelme başlamıştı iki hafta sonunda baktım bağırsaklar çok çalışıyor kestim. Belki dışarda bozuldu :KK43:

Kizlar kakamiz bugun daha iyi. Demir ilaci kullandigim icin rengi biraz koyu. Diyeti nasil acsam acaba. Etlemi yumurtaylami.

Eklentiler

• IMG_20160512_163645.jpg
    IMG_20160512_163645.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 87
Kızlar bu şekilde beslenerek süt kalır mı ? Zamanla azalacak...Kaş yapalım derken göz çıkacak :/ sabah domates dereotu zeytinyağı çay beyaz ekmek yedim.domates tüketmiyor musunuz yani?

Kızlar bu şekilde beslenerek süt kalır mı ? Zamanla azalacak...Kaş yapalım derken göz çıkacak :/ sabah domates dereotu zeytinyağı çay beyaz ekmek yedim.domates tüketmiyor musunuz yani?

Canım ben uç hafta diyet yaptım. Ve şunu dedim bol su bol dinlenme ( bu imkansız) bol süt :))) sukur azalma olmadı canım. Kar zarar hesabı birazda
Onun metabolizma si buna musait değil :KK43: ama özel mamalarla olur da yetmezse destek var :) ama inan azalmadi öyle aman aman. Annem başımın etini yedi ama yeşillik yedim ben de. Bu arada domates alerjen ama belki size dokunmaz bunu da ilerleyen süreçte anlarız.

Baskan o icindekiler kan mi ben mi yanlis gordum acaba
parlak olanlar dimi...
Yaa sanki. Hani şuan ek gıda olsa havuö vs dersin ama ? Bilemedim...
Alenay Alenay hatırlayamadım mama veriyor musun?

Karıştıruor olabilirim , sadece pirinç lapası yiyordun? Öyle mi hala?

Henüz tam düzelmemiş.
Diyette hiç kaçamak yoksa eğer gözden geçir yediklerini. Hatta birlikte gözden geçirelim. Hiç beklenmedik şeyler çıkabiliyor.

Domates salça tüketmeyeli çok oldu:)
Ayrıca inan
bol süt= mutluluk(huzur)+uyku
hatta uyumasanda dinlenmek bile yeter

Şuan ne yiyorsun?
Baskan o icindekiler kan mi ben mi yanlis gordum acaba
Et sut ve yumurta haric herseyi yiyorum. Pirinc lapasini ishali gecsin diye yiyordum.
Sadece anne sutu veriyorum.
Kakada kan yok ama niye bu kadar kirmizi cikmis anlamadim. Normalde rengi daha farkliydi.
Mukus dunku kakalarina gore baya azalmis ama tamen gecmedi henuz. Bu saate kadar 8 kaka yapti. Dun bu saatlerde 11 i gormustuk. Sanki damla biraz ise yaradi gibi.
He birde bugunku kakalarinda hic kan yoktu.

Et sut ve yumurta haric herseyi yiyorum. Pirinc lapasini ishali gecsin diye yiyordum.
Kakada kan yok ama niye bu kadar kirmizi cikmis anlamadim. Normalde rengi daha farkliydi.
Mukus dunku kakalarina gore baya azalmis ama tamen gecmedi henuz. Bu saate kadar 8 kaka yapti. Dun bu saatlerde 11 i gormustuk. Sanki damla biraz ise yaradi gibi.
Bazen flaştan veya ışıktan kan gibi olabiliyor.
Kaka sayısı çokmuş :/
Keşke pirnç lapası yediğin dönem yavaş yavaş açarak gitseydin :KK43: alerjenleri belirlemiş olurdun.

Eğer bu şekilde devam ederse biraz daha kıs derim :KK66:

Yaptığım radikal kararı açıklıyorum. Düzelir gibi olan ama bir türlü düzelmeyen kaka için menüyü değiştirdim:/

Zeytinyağlı pirnç pilavı ve pirnçle yapılacak şeyler
Marul
Zeytin
Zeytin yağı.

Ekmek yok patates yok.
Bu akşamdan itibaren başlayacağım buna :KK66:
ctesi doktora gideli bir ay olacak o günden beri hiç ilerlemediğimizi düşünüyorum :KK43:

Ben su yağ unla kendime ek
Yaptığım radikal kararı açıklıyorum. Düzelir gibi olan bir türlü düzelmeyen kaka için menüyü değiştirdim:/

Marul
Zeytin
Zeytin yağı.

Ekmek yok patates yok.
ctesi doktora gideli bir ay olacak o günden beri hiç ilerlemediğimizi düşünüyorum :KK43:

Patates de alerjik olabiliyormus canım. Yani ekmek ve patatesi aynı anda mi bırakacaksın. Sen suyu değiştirmis miydin?

Canım gaita testi yaptirdin mi yakın surecte?

Buyuk ihtimal telefonun kamerasi yuzunden cikmistir canim iyiye gitmesine sevindim canim insaallah tamamen iyi olur

Yaptığım radikal kararı açıklıyorum. Düzelir gibi olan ama bir türlü düzelmeyen kaka için menüyü değiştirdim:/

Marul
Zeytin
Zeytin yağı.

Ekmek yok patates yok.
Cnm taze patates dokunuyor bunu bil colyak testi mi yaptirsan ki

Ben su yağ unla kendime ek

Patates de alerjik olabiliyormus canım. Yani ekmek ve patatesi aynı anda mi bırakacaksın. Sen suyu değiştirmis miydin?
Aslında patatesten çok şüpheli değildim. Ama bilemiyorum.

Suyu değişmedim. O da sırada bitsin damacana değişeceğim.
Yarın tariş in zeytinyağını ve himalaya tuzu da alıcam.

Of var ya neye aman o ne öyle antin kuntin iş dediysem şuan onları yapıyorum :işsiz:
Kopasıca çenem!

Cnm taze patates dokunuyor bunu bil colyak testi mi yaptirsan ki
Ah yaa yediğim patates genelde taze patates :KK43:
Şu ince kabuklu olanı dimi taze patates:/ acaba ondan mı bi iyi bi kötü oluyor:/ neyse iki güne belli eder kendisini zaten.
Yoksa mamaya başlıcam, sütü de sağarım artık :/
Bir aydır yol alamamış olmak çılgına çeviriyor beni.
Hiçbir test yaptırmadım. Yapmıyor. Gerek yok demişti.
Bakalım ctesi test yapacak mı :KK43:

Teldeki fotoları hangi gün ne yedim hangi kakalar oldu diye tek tek fotoğrafları slayt yapıcam.

Of var ya neye aman o ne öyle antin kuntin iş dediysem şuan onları yapıyorum :işsiz:
Kopasıca çenem!

Şu ince kabuklu olanı dimi taze patates:/ acaba ondan mı bi iyi bi kötü oluyor:/ neyse iki güne belli eder kendisini zaten.

Teldeki fotoları hangi gün ne yedim hangi kakalar oldu diye tek tek fotoğrafları slayt yapıcam.
Evet cnm ince kabuklu olan taze patates alerjen sayiliyor

Kopasıca çenem!

Ben bir ara suyu degistirdim erikli aldim sanki daha farklı olmuştu. Erikli de çok güvenilir mi bilemiyorum o ayrı...

Evet taze patates riskli. ( benim kocam da gider ne dokunabilir hepsini alip geliyor eve . dediğim halde )

Benim doktorlardan biri de testten çok ysna değildi belki testi ankaraya gidip yaptıracağım için çok onermedi. Negatif çıkabiliyor ys o yüzden

Ben bir ara suyu degistirdim erikli aldim sanki daha farklı olmuştu. Erikli de çok güvenilir mi bilemiyorum o ayrı...

Evet taze patates riskli. ( benim kocam da gider ne dokunabilir hepsini alip geliyor eve . dediğim halde )

Benim doktorlardan biri de testten çok ysna değildi belki testi ankaraya gidip yaptıracağım için çok onermedi. Negatif çıkabiliyor ys o yüzden
Arkadşımdan edindiğim bilgiye göre;
Hayat yada pınar su. İkisinin de suratına bakmam.
Biz buzdağı kullanıyorduk, bakanlığın açıkladığı puana göre en yüksek puan almış oydu:işsiz:

Tuzu migrostaki himalaya tuzu kull.

Zeytnyağı tariş :/ ( bizim dünürlerin zeytnyağını kullaanıyorum, onu da değişicem)

Bir deee kuzu etini söylemiş miydim?
Kasaptan alırken dana etinin kanı bulaşmış olabilir dedi. Kuzu etinde Ondan kalmış olabiliriz:KK43:
Migrosta külbastı kuzu varmış.

X