Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğinizle odanızı ne zaman ayırdınız yada ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
yaa benim oğluşun odası varda sadece gündüzleri yatırıorum orda geceleri yanımızda uyuyo sepet beşikte 3 buçuk aylık oldu ayırsammıı diorum ama cesaret edemiorum

ben kızımı 40 gunlukken ayırdım sımdı 4aylık cok rahatız gık dese duyuyorum zaten..cok fıkırfıkır yapıyodu uykusunda aslında uyuyodu ama bız hersese kalkıyoduk cok kalıtesız uyku uyuyodum..saglıklı sut ıcınde uykuda gereklı ayırdık sımdı cok duzene gırdı masallah herkeze tavsıye ederım

benim oğlumda geceleri ayrı odada yatıyor ama yanında babaannesi var...ben de akşam emzirmeye kalkıyorum 3 kez....sonra sabah uyanuınca yanımıza getiriyor...diğer türlü odamızda yattığı için ben sürekli kalkıyordum o uyanmasa da aman bir şey oldumu diye evhamlanıp..... ve çok kalitesiz bir uyku uyuyordum o da sütüme yansıyordu( zaten aman aman çok yok) olanı da yok etmeyelim dedik.....benim odamda yatarken mama takviyesi yapıyordum şimdi günde 1 ya da 2 kez mama takviyesi yetiyor....Allah babaannesinden razı olsun:)

valla benim kızım1 yaşında ama hayatta ayıramam heralde 2 yasına kadar..3 aylıkken falan ayıran annelerede biraz şaşıyoprumyani..mesala benim kzıızm 3 aylıkken yedigiagzina gelmişti gece ben onun en ufak bi sesine uyandim aldim kucagima sırtına falan vurdum müdahale ettim..ama çokda küçük boğazına benimbebegim gibi kusmugu gelip genzine kacabilir.ben karşiyım bukadar erken ayrılmasina enınde sonunda ayrı yatacak zaten..hiçyanıma aliptayatmadim hep beşiginde uyur..sizbence bebeginizi yatak odaniza alin..yanınıza almadiktan sonrada zaten bir problem olacagini sanmiyorum üstelik allah korusun ilk 1 sene ani bebek ölümlerinin en sık oldugu dönemdir..gece yatarkende mutlaka uyku tulumu giydirin böylece üzerine yorgan çekme riski ortadan kalkar

ya ben de ayırmak istiyorum artık..uzun uykuya daldı mı problem yok zaten diyorum odamıza geçelim diye..eşim 3 gün önce geçti bile..gazı oldu mu çıkarmak için uyanıyor ben de uyanıyorum ağladı sanıyorum bazen uyku sersemliğine:teytey: hemen kucağıma alıyorum..akılsız kafam alıştı çocuk yaa yanlış yapıyorum..oyüzden ayırsam artık fena olmayacak..

kızım 8aylık oldu ve bizim odamızda yatiyor
hata bazen bizim yatağımızda ortamızda yatiyor
eşim bu durumdan çok şikayetçi, gerçi yanımızda yatığı zaman kızını koynuna aliyor öyle uyuyor ama yinede artık odasında yatsin diyor
bende kıyamiyorum
sanki onu istemiyormuşum odadan atiyormuşum gibi geliyor
arada gündüzleri odasında yatiriyorum ozaman bile duramiyorum ya gidip yaninda oturuyorum yada yanıma alıp geliyorum
birde korkuyourm ya bişey olursa diye. Tabiiki Allah korucak, bizim odada yatsa herşey olabilir ama hep diyorum ya ağlar duymasam, tamam telsiz var ama ya elektrikler kesilirse. Gerçi duymama imkansiz odalarımız yan yana ama ne bilim işte. Herhalde kızımın odamızda yatması çok hoşuma gidiyro ondan böyle davraniyorum.

valla benim kızım1 yaşında ama hayatta ayıramam heralde 2 yasına kadar..3 aylıkken falan ayıran annelerede biraz şaşıyoprumyani..mesala benim kzıızm 3 aylıkken yedigiagzina gelmişti gece ben onun en ufak bi sesine uyandim aldim kucagima sırtına falan vurdum müdahale ettim..ama çokda küçük boğazına benimbebegim gibi kusmugu gelip genzine kacabilir.ben karşiyım bukadar erken ayrılmasina enınde sonunda ayrı yatacak zaten..hiçyanıma aliptayatmadim hep beşiginde uyur..sizbence bebeginizi yatak odaniza alin..yanınıza almadiktan sonrada zaten bir problem olacagini sanmiyorum üstelik allah korusun ilk 1 sene ani bebek ölümlerinin en sık oldugu dönemdir..gece yatarkende mutlaka uyku tulumu giydirin böylece üzerine yorgan çekme riski ortadan kalkar

Arkadaşım sen aldığın önlemlerle bebeğini esirgediğini mi sanıyorsun? Ne yani ayrı yatan bebeklerin başına bişi mi gelicek Allah korusun. Herkesin tercihi farklı farklı. Kimse sana bebek ölümlerini ya da boğulma riskini ya da ayrı yatsın yatmasın her bebeğin başına gelebilecek kazaları sormadı ki?
Dediğim gibi sen esirgeyemezsin yavrunu. Allaha emanet hepsi. Kendince önlemler alacağına her akşam dua et yatır bebeğini... Yarabbim esirgesin hepsini...

ben eşimle ayırdım yatağımı oğlumla beraber yatıyoruz kocaman yatakta.. babasıyla ikimizin nefesini alıcağına sadece benim nefesim olsun diye babayı attık odadan.. ne zaman ayırırım bilmiyorum çok da alıştım çünkü..

oğlişim 3 ayı bitirdi.. hala odamızda bizimle birlikte yatıyor,çok şükür uyku düzenimiz iyi,geceleri rahat uyuyor hiç huzursuzluk çıkarmıyor 2 defa uyanıyor emzirip geri yatırıyorum..
ama 6 ayı bitirene kadar yanımda yatmasından yanayım ben,6.aydan sonra yavaş yavaş odasına alıştırıcam
aslında bebeklerimiz odalarında yatar da.. sanırım biz onlara çok alıştık bırakmak istemiyoruz:))

Arkadaşım sen aldığın önlemlerle bebeğini esirgediğini mi sanıyorsun? Ne yani ayrı yatan bebeklerin başına bişi mi gelicek Allah korusun. Herkesin tercihi farklı farklı. Kimse sana bebek ölümlerini ya da boğulma riskini ya da ayrı yatsın yatmasın her bebeğin başına gelebilecek kazaları sormadı ki?
Dediğim gibi sen esirgeyemezsin yavrunu. Allaha emanet hepsi. Kendince önlemler alacağına her akşam dua et yatır bebeğini... Yarabbim esirgesin hepsini...

bu benim tercihim her annenin tercihi farklidir..sen ayırırsin ben ayırmam..ama 3 aylık bir bebede dahaayrı yatacak durumda degil bana göre..evet ben bebegimi gercekten uykuda çok dikkatli bi şekilde iziyorum.uykum çok hafiftir.dönme sesine bile kalkıyorum.tabiki allaha emanetler.ama ayırmak için neden acele edeyimki.ben duamıda ederim önlemimide alirim..sen nasil istiyorsan öyle yaıtırırsın

ben 40 gunlukken ayırdım cok mu erken bılmıyorum ama odası dıbımızde yatagını cok sevıyor

yanımda olsun..daha 3 aylık..gık dese duyayım istiyorum..niye kızıyosunuzki..herkesin kendi tercihi..

6. aylıkken odasını ayırdım ama 2 ay bende onun odasında yattım alısması için.. 8. aydan itibaren odasında yalnız yatıyor.. çok şükür bebek telsizleri var. :))

ben kızımı 40ından sonra yatagında yatırmaya basladım cok sukur oyle bır sorunumuz yok. alıştı yatagınna.. degğişmezse tabı:) sızede tavsıye ederım 40ındann sonra yatagına koyun. gercekten cok rahat oluyor... telsızıyle sureklı takıpteyız zaten... umarım ılerde degısmez...

ben 4.5 aylıkken ayırdım kızımı şimdi cok güzel yatagını odasını benimsemiş durumda

ben de oğlumu 9. aya girdiğinde ayırdım yani odasında yatırmaya başladım önleri de küçük beşiğinde yatak odasında yatıyordu. şimdi rahat alıştı hatta döne döne uyuyor da şimdi onun odası çok sıcak oluyor sıcaktan rahatsız oluyor diye misafir odasında ikimiz beraber yatıyoruz buna nasıl bir çözüm bulacağız bilmiyorum. benle uyumaya alışır mı acaba offf:S kışın odası çok güzel muhafazalıydı şimdi çok sıcak oluyor camı açsam havalandırmada sigara içiyorlar dumanı içeriye giriyor çok gürültü geliyor bu seferde uyanıyor ama bakalım nasıl bir çözüm bulacağız?
hepimize kolay gelsin

valla kızlar ben sağlıkçıyım ve kızımı 1,5 yaşında ayırmıştım. çünkü anne sütünü 2,5 yaşına kadar aldı ve geceleri ilk 1 yıl çok sık uyanıyodı. yanıma portatif beşiklerden koymuştum,öğlen kendi odasında yatırıyodum. ama eşimde doktor ve 2 yaşına kadar ayırmamam konusunda çok ısrar etmişti. onu bile o zaman zorla ikna etmiştim. ve ben iyiki erkenden ayırmamışım. hiç pişman olmadım. çünkü bence bir çocuk en az 1 yaşına kadar kendini güvende ve annesinin yanında hissetmeli. tabi bu benim fikrim. herkesin fikrine saygı duymak lazım...

oğlum on aylık hala aynı odada yatıyoruz mobilya beşik yatağı oğlumun odaya öyle zor sıgdırdık ki bu evden taşınanna dek değiştirmm imkansız ancak büyür o yatağa sığmaz olur o zaman zaten geceleri de kafayı vurup yatan bir bebek değil,10 kere kalkar yataktan düşer ben olmazsam artık ayrı yatmak istesemde ayıramam yani

uzun zamandır gündüzleri odasında yatıyor,9. ayından itibaren geceleri de yatırmaya başladım.(sabaha karşı ağlamaları çok artınca yine odamıza getiriyordum).yaklaşık 10-15 gün önce geceleri kendini kaybederek ağlamaları başladı,korktuk.sanki korkmuş gibi ,teselli edemediğimiz bir şekilde ağlıyordu.doktora götürdük,tıbbi herhangi bir sorunu çıkmadı.geceleri sizi göremediği için ağlıyordur dedi doktor,kendi odasında yatırdığımı söylediğimde o zaman korkuyor muhtemelen,ağlamaları alışkanlık haline gelebilir deyince oda ayırma işini erteledim.
ayırmaktaki sebebim de park yatağının küçük gelmesiydi yoksa zaten bu kadar erken ayırmayı düşünmüyordum.şimdilik beklemedeyiz.

X