Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğinizle odanızı ne zaman ayırdınız yada ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
1.5 yaşında ikizlerim var 5 aylıktan beri kendi odalarında yatıyolar...aslında 1 yaşına kadar yanımda yatırmak isterdim ama yatak odamız küçük ve 2 beşik de olunca sığmadı tabiii..ama erken ayırmanın da faydası var diye düşünüyorum bi yandan çünkü çocuk büyüynce ayırması daha zor oluyo..çevremizdekiler çocukları 2-3 yaşında hala aynı odada yatıryolar onları görünce de iyiki ayırmışız diyorum:)

Ben Pedagog Adem Gunes'in tavsiyesiyle 2 yasindaki kizimla hala ayni yatakta yatiyorum
kismetse 4 yasina kadar da ayni odada yatacagiz...

Ben Pedagog Adem Gunes'in tavsiyesiyle 2 yasindaki kizimla hala ayni yatakta yatiyorum
kismetse 4 yasina kadar da ayni odada yatacagiz...

kesinlikle hemfikirim.... biz daha 3,5 yaşındayız... 6 ay sonrasında odasını yaşına göre ayarlayıp odasına almayı düşünüyorum...

kesinlikle hemfikirim.... biz daha 3,5 yaşındayız... 6 ay sonrasında odasını yaşına göre ayarlayıp odasına almayı düşünüyorum...

peki bu kadar alıştıktan sonra kendi odasında yatmak isteyeceğinden emin misiniz?

hayatım sallamadan uyutmayı denedin mi. ben bi deneyeyim dedim. doğduğundan beri sallıyordum. hatta böyle olmaz dedim. o kadar para verip dondolino aldım. son 3 gündür maaşallah mırın kırın ediyo ama uykuya dalmayı başarıyor. bazen emzirip uykusu gelince yatağına bırakıyorum. elimle pışpışlayıp ninni söylüyorum. dalınca da odasından usulca çıkıyorum. daha önce niye yapmadım diye kızıyorum kendime.. denemekte fayda var..zamanla değişiyorlar..

Merhabalar,
Sizin bebeğiniz kaç aylıktı benim oğlum yedi buçuk aylık pusetinden başka bir yerde uyumuyor. Sallanmak da istemiyor.
Sizce ben ne yapmalıyım????

Benim ki gece çok kalkıyo 5 aylık oldu ama en az 5 6 kere uyanıyo ağlıyo ben yanımdayken zor duyuyorum odası yan oda da ama yine de kıyamıyorum duymam da çok ağlar falan diye

biz de ayrılalı on gün oldu,7aylık bu arada.gece de 8-10 kere kalkıyo hemde ona rağmen ayırdım,sanki biraz da olsa azaldı uyanmaları da.gık dese yanındayım zaten.hiç zorluk çekmedik alışma bakımından,çünkü doğdu doğalı gündüz uykularında odasında yatıyodu

bizde hala kızımla aynı odada yatıyoruz odasını ayırmak en çok istediğim şey ama bıurda yazılanları okuyunca kafam çok karıştı.. 4yaştan bahsetmiş arkadaş hemde doktor tavsiyesiyle.. napcaz şimdi? her doktor farklı birşey söylüyor...:KK50:

kızlar merhaba,

bebeğim 4 aylık ve 2. ayından sonra odasında kendi yatağında yatıyor. Büyük çocuğumda 2 yaşına kadar ayırmamıştım odasını sonrası zor oldu ilk okula başlayana kadar benimle uykuya daldı, o yüzden bunu erken ayırdım.Benim gibi erkenden odasını ayıranlar ve sadece anne sütü verenler bişeyi merak ettim, emzirirken zorluk yada sıkıntı yaşadınız mı?

kızım 1 yaşında. 15 gün önce odasını ayırdım. hiç sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür. alıştı odasına tek düşüncem üstünü açtığı için üşütmesi idi ona da çare buldum.

kızım 1 yaşında. 15 gün önce odasını ayırdım. hiç sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür. alıştı odasına tek düşüncem üstünü açtığı için üşütmesi idi ona da çare buldum.

üşümemesi için nasıl bir çözüm buldunuz bizimkide çok açılıo gece?

Benim bebegimde 13 aylik oldu odasini ayirmadim henuz.benle yatiyo...gece cok sık memeye uyandigindan ayri yatiramam.

arkadaşlar bişey sorcam?

neden bebeklerinizi bu kadar 3-5 aylıkkan odadan ayırıyorsunuz ben anlamadım.

benim kızım 6,5 aylık park beşikte yatıyor, zaten uyuyunca yatırıyorum yatağına, sabah uyanınca da beşik yüksek olduğundan bizi görmüyor biraz dönencesiyle falan oynuyor sıkılınca ağlıyor zaten. öyle alıyorum kuzağıma.

aynı yatakda yatsak tamam alışır ama yatağı ayrı olunca alışmaz herhalde diye düşünüyorum.

benmi yanlış düşünüyorum acaba.:44::44:

arkadaşlar bişey sorcam?

neden bebeklerinizi bu kadar 3-5 aylıkkan odadan ayırıyorsunuz ben anlamadım.

benim kızım 6,5 aylık park beşikte yatıyor, zaten uyuyunca yatırıyorum yatağına, sabah uyanınca da beşik yüksek olduğundan bizi görmüyor biraz dönencesiyle falan oynuyor sıkılınca ağlıyor zaten. öyle alıyorum kuzağıma.

aynı yatakda yatsak tamam alışır ama yatağı ayrı olunca alışmaz herhalde diye düşünüyorum.

benmi yanlış düşünüyorum acaba.:44::44:

Hicbi sakincasi yok tabi...bak sonucta kendi yataginda yatiyo.benim kızim benle ayni yatakta yatiyo hic silayetci degilim valla:)

slm benim de 18 aylık bi kızım var ben de 2 yaşını doldurunca ayırmayı düşünüyorum :KK6:

önce anne sütünü kesicez onu atlatınca da odasını ayırıcaz inşallah :KK16:

bende 2 yaşından önce ayırmayı düşünmüyorum.. bebekler küçükken de büyükken de alışıyorlar yeni düzenlerine dert etmeyin o kadar.. bizimki 1,5 yaşında bazen park yatağında bazen aramızda yatıyor ne bize ne de o na sıkıntı olmadı hiç

benimde oglumda odalar yan yana 5.ayı doldurducaz bikaç güne kadar 2 gündür kendi odasında yatıyor bi sorun yok

X