Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğinizle odanızı ne zaman ayırdınız yada ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
2 yaşından önce ayırmayı düşünmüyorum,biliyorsunuz son yıllarda çocuk gelişimcileri bebeğin anne kokusunu istediğini ve en az 2 yıl ayırmamak gerektiğini savunuyorlar,bunula ilgili bir kaç şey okudum ve bu bana çok mantıklı geldi,80 li yılların tezi olan bebeği küçükken yalnız bırakma olayının artık saanıldığı gibi yarar değil zarar getirdiği düşünülüyor,oğlum şu anda 5 aylık oldu,beşğinde bizim odamızda yatıyor,2 yaşına kadar da ayırmayı düşünmüyorum

Benim doğumum sezeryanla olduğu icin ilk 25 gün anneannede kaldık o zaman zarfı icerisindede yanımda yattı ama 25 günün sonunda kendi evimize geçtik ve odasında yatırdım kamerali telsizimiz var gece görüşlü her uyandığımda kontrol ediyorum nefesini bile duyabiliyorum gece o yüzden gönlüm rahat kendine olan özgüveni daha çabuk oluşur diye düsünüyorumki öylede oldu ağlasa bile kendi kendini teskin edebiliyor

kızım 9 aylık ve beraber yatıyoruz. 2 yaşına kadar aynı yatakta yatacağız. pedagog Adem Güneş'in tavsiyesi, araştırmanı öneririm. ablamın 3 çocuğu var. en küçüğüyle uzun süre beraber yattılar. öz güveni diğer iki kardeşinden çok çok farklı, bu seferde fazla öz güvenli oldu:KK1: neyse fazlası zarar etmez.
biz de kızımla 2 yaşına kadar aynı yatakta,4 yaşına kadar aynı odada yatıcaz. 4 yaşından sonra kendi odasına geçiçek.

bir de eskiler tutturmuş beraber yatarsan anne kokusuna alışır diye:KK45: herkes akıl verdi, aman yanında yatırma diye. annem, kayınvalidem....sanki kötü bir şeye alışıyor. anne demek huzur demek, öz güven demek ; varsın bunlara alışsın bebeğim.
ilk zamanlar geceleri ağlayarak uyanırdı. beraber yattığımızdan beri gece ağlamalarımız olmuyor, gece gözünü açıyor. yanında beni görünce gülümseyip tekrar uykuya dalıyor:KK16: çok ama çok güler yüzlü, uykudan kahkahalar atarak uyanıyor. herkes bu nasıl bebek diyor. beraber uyumamızdan kaynaklandığını düşünüyorum. sürekli beraberiz bu yüzden huzurlu ve neşeli. atanmama rağmen çalışmaya da başlamadım. biraz büyüsün sonra çalışacağım.

bir de eskiler tutturmuş beraber yatarsan anne kokusuna alışır diye:KK45: herkes akıl verdi, aman yanında yatırma diye. annem, kayınvalidem....sanki kötü bir şeye alışıyor. anne demek huzur demek, öz güven demek ; varsın bunlara alışsın bebeğim.
ilk zamanlar geceleri ağlayarak uyanırdı. beraber yattığımızdan beri gece ağlamalarımız olmuyor, gece gözünü açıyor. yanında beni görünce gülümseyip tekrar uykuya dalıyor:KK16: çok ama çok güler yüzlü, uykudan kahkahalar atarak uyanıyor. herkes bu nasıl bebek diyor. beraber uyumamızdan kaynaklandığını düşünüyorum. sürekli beraberiz bu yüzden huzurlu ve neşeli. atanmama rağmen çalışmaya da başlamadım. biraz büyüsün sonra çalışacağım.

ben de bu anne kokusuna alılır,kucağa alışır aman alıştırma diyenlere kızıyorum,zaten şu anda ihtiyacı olan tek şey bunlar,yürümeye başlayınca istesen de kucakta durmuyorlar zaten

kızım 9 aylık ve beraber yatıyoruz. 2 yaşına kadar aynı yatakta yatacağız. pedagog Adem Güneş'in tavsiyesi, araştırmanı öneririm. ablamın 3 çocuğu var. en küçüğüyle uzun süre beraber yattılar. öz güveni diğer iki kardeşinden çok çok farklı, bu seferde fazla öz güvenli oldu:KK1: neyse fazlası zarar etmez.
biz de kızımla 2 yaşına kadar aynı yatakta,4 yaşına kadar aynı odada yatıcaz. 4 yaşından sonra kendi odasına geçiçek.

okıuduğuma göre,eğer ilk 2 yaş anneden uzak kalırsa,ierde farklı sorunlar oluyormuş,yani bu eksiklik farklı şekilde su yüzüne çıkıyor,oda ayırmak özgüven oluşturmuyor,aksine eksikliğe sebep oluyor diyor uzmanların böyle düşünen bir kısmı

Kızlar son yazılanları okudum oglum dun 2 yasına gırdı hep yanımda yattı hiç ayrılmadım bı kac gundur odasında yatırmaya calısıyorum ama uyku dıye bısey kalmadı buyudugu için kalkıp yanımıza gelıp tum gucuyle gece cıglık atıyo nasıl ayırcam odasını deneyımlerınızı beklıyorummm

Size ilk kndimden ornek vereyim bn o cok ovdugunz annesndn ayirmaadan yatanlardanim anem ayirmadigi icin bnde sonra ayrilamadigim icin 12yaşinda bişe anemi cagrdigimi hatrliyorum yanima.ozguvenim hep yerindeymiş hala yerinde.kardesmi bi kac aylikken ayirmiş fakat onun kadar ozguveni olan başarili mukemmel bi erkek cocugu tanimadim.bn ve oglum ise odamizi 5aylikken ayirdik.odalarimiz yanyana sagdan sola donwrken bile duyuyodum oglumu icguduler cok kuvvetli oluyo cunki.oglumu sorarsaniz ozguveni şimdiden tavanda.asla bişidn korkup cekinmez herkeze karsi guler yuzlu.emeklemeye başladi andan itibaren odasindan kendi cikabiliyo mutlu bi sekilde uyaniyo.gerci bn mutlu olmasini erkn yatirmamada yoruyorum.suan yaşini doldurdu.muthiş akilli bi cocuk.yatakla gece aneyle yatmakla alakali deil bnce.kişilik meselesi bebk dahi olsa.sunuda soliyim bn dogdugu gunden beri koynumdan indirmedim onu gece haric.kucagada alişti anasinada ama alişsa nolcak buyudk işte onlarda sip die buyuyolar.tercih meselesi yani.icinize nasil siniyosa ole yapin.ama bnm tavsiyem gece ayirin.agac yaşken egilir.ogrensin yerini.

:KK52::KK52::KK52:
4 yaşına kadar aynı odada mı??
arkadaşlar yapmayın,3 yaşında kızım,bakıcısına 'babam annemi hep dudağında öpüyo,arabaya binince de atla yanıma kadınım dio 'diye anlatıyo...(eşim kadınım demez,karıcım demek herhalde)
daha neler neler...
ayrıca sizin özel yatak odası hayatınız olmıycak mı hiç...
çocuk mahremiyeti nasıl öğrencek.
bide başka çocuğunuz olmıycak mı sizin...
4 kişi aynı yatakta mı yatacaksınız.
benim iki evladım var,Allah bağışlarsa.
hemen yan odaya oda hazırladım.
kızım 3 yaşında ayrıldı odamızdan(babası çok pis alıştırmıştı)
oğlumu 6 aylıkken ayırdım,3 aydır çoook mutluyuz.
kızım maşallah çok özgüvenli..
bana da babasına da çok düşkün.

kızım 11 aylık aynı odada park yatağında yatıyor, gecede 1 milyon kez uyandığı için odasını ayıramadım, her seferinde kalkıp yanına gitmek zor geldi :26:
ama düzenli uykusu olan bir bebeğim olsa 6 aylıkken ayırırdım.

Selam kıslar
Anne yani beşiği ufak olduğu için 3 ay yanımda yatırdım..Oğluma mobilya beşşik aldım. Buda çok büyük olunda yatak odamıza sığmadı. Odası hemen dibimizde..Tek sıkıntı sabahları erken uyandığında üstünü açıyor kendisini beşşiğin ucunda buluyorum :KK43:
Şimdi 1 yaş 2 yaş yazmışsınız acaba ben yanlış mı yapıyorum yaaa :KK43: kuLağım çok hassas ağlamaya başlar başlamaz duyuyorum...

Son düzenleme:
7. Ayda ayırdım. Zor olacak diye düşündüm ama olmadı. Bence 6da ayrılmalı odalar. Sonra bebekler karşı çıkıyor bu duruma. Yanımızdayken en ufak sesine uyanıyordum, şimdi gereksiz seslerine uyanmıyorum...

Ben tam bir yaşına geldiğinde ayırdım odasını kızımın hiçbir sorun yaşamadık zaten hemen yan oda kapılarda açık nefes alışını bile duyuyorum bebeğimin.

X