Bebek Beslenmesi Bebeklerimizin boy ve kilolarını paylaşıyoruz..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba benim kızım çok zayıf sanırım sizlere göre 6 ay 20 günlük 7,06 gr ve 65,5 cm dr.zayıf dedi zaten 1,5 ayda 600 gr almış.

slm kızlar
bebeşim erkek 5.5 aylık 9500 gr ve 74 cm fazlamı die endişe ediyorum.bebeklerinizin boy ve kilo durumları nedir???

korkma canım emziriyorsan birşey olmaz benim oglum 5 aylıkken nerdeyse 11 kiloydu.emekledikten sonra o kadar çok kilo almıyorlar.şimdi 18 aylık ve 14 kilo 88 cm

arkadaşlar benim bebeğim ocağın 5inde 3 aylık olacak doktora 3 hafta önce gittiğimizde 4750 geldi kilosu boyu da 56 sizce nasıl zayıf gibi geliyor bana

bence iyi canım. yani 2 aylık 4750 gram oluyor gayet iyi bence. doğum kilosu nasıldı.
3000 gram civarı doğduysa bence kilo alımı çok da az değil.

Maasallah butun bebeklerimize, baktigim kadariyla sanki bebeklerin cogunda fazla kilo var, unutmayinki yeni nesil, obeziteligi cok yatkin, benim kizim az yiyor, cok haraketli, yemiyor diye kafayi yiyordum.
Doktorum di$ten dolayi ve cok hareketli oldugundan zayif dedi, duzelir dedi endiselenme. Benim kizim 16 aylik 10.500kg boy 89cm.

türk toplumunda kilolu bebekler sağlıklı kabul edilidiği için annelerimiz de bizleri öyle yetiştirdiği için çocuklarımızı obez yapmaya çok meraklıyız.Dikkat ediyorum yabancıların bebekleri hep cılızdır,üstlerini fazla giydirmezler ayakları çıplak dışarı çıkarırlar.Bence çok doğal yetiştiriyorlar,hastalıklara karşı dirençli oluyorlar.Bizim annelerimiz battaniyeye sarıp çıkartmaya bayılıyorlar.Ben fazla aşırılığa gitmeden yetiştirmeye çalışıyorum.Nasıl alışırsa öyle gidiyor..bir kere hasta oldu kızım..2,5 yaşında 13 kilo boyu da 93 cm..Allah çocuklarımıza sağlık afiyet versin,sevgiler...

kuzenimin kizni cok hasas büyüttüller..aman üsümesin sarip sarmaladilar..kalorfer hic kapali deyil sonuna kardar acik...simdi hep hasta..habire acile götürüyorlar..sürekli doktora götürülüyo..birazcik soguk alsa kulagi iltihaplaniyo..öksürüyo atesleniyo vs..vs..
ben cocuklarimi daha rahat büyüttüm..cokda nadir hasta olurlar..

3 yaşında kızlarım
biri 21,5 kg. ve 106 cm.
diğeri 16,7 kg. ve 102,5 cm.di en son

geçen sene okula gidiyorlardı
çok hasta olduk
çok şükür bu sene maşallahımız var.
Ben de rahatladım.
Ama yediremediğim kızım anaokuluna başladığından bu yana acıkmaya başladı.
İkisi de güzel kilo aldılar

kreşin çocukların yemek yeme ,ve konuşması üzerinde çok olumlu etkileri oluyor
tavsiye ederim

merhaba arkadaslar benım kuzumda 45 gunlukken tartıldı 5.500 kg...dogum kılosu 3780... fazlamı sızce ...dr ıı dyor ama sızlerın yazdıgıyla karsılastırınca endıselendım dogrusu ?

X